Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyes lemondása és munkába visszatérés fórum

Gyes lemondása és munkába visszatérés (beszélgetős fórum)


6. 39694c0c70 (válaszként erre: 4. - Eudike)
2012. febr. 25. 22:52

Határozatlan időre kötöttek veled munkaszerződést, amikor állományba vettek?

Vagy lejárt a határozott idejű munkaszerződésed?

Ha "véglegesítettek" akkor nem képezheti vita tárgyát az, hogy visszavesznek-e.

Egyszerűen kötelező ez!

Ha ezután ki akarnak rúgni (azaz rendes felmondással, vagy közös megegyezéssel szeretnének tőled megválni) annak SZIGORÚ FELTÉTELEI vannak!!

Felmondási idő, esetleg végkielégítés, stb.

A munkaadódnak ÍRÁSBAN és jól VÉDHETŐEN kell megindokolnia a felmondás okát!!

Ha ez nem állja meg a helyét, akkor ott a munkaügyi bíróság. (Ez utóbbi az esetek túlnyomó többségében a munkavállaló javára dönt)

Ja és az nem indok, hogy nincsen szükség a munkádra. Ha a helyedre felvettek/vagy felvesznek valakit, akkor már meg is bukott a mutatványuk, és nem áll meg a felmondás indoka!!

Sok sikert!

5. M0ncsa (válaszként erre: 1. - Eudike)
2012. febr. 25. 22:38

megindokoltak, hogy miert nem?

mert ha pl. nem szoltal elore, hogy csak egy evig leszel tavol, es felvettek valakit helyetted 3 eves szerzodessel, akkor megertem... egyebkent nem igazan.

2012. febr. 25. 08:27

Ezt én is mondtam bent. Mivel sajnos lakáshitelt kell felvennünk és kevés a pénz ezért szerettem volna visszamenni.

Azt közölték, hogy gyes mellett talán! visszavesznek 4 órára, de nekem kell a járulékokat zsebből fizetni...

3. 39694c0c70 (válaszként erre: 2. - 39694c0c70)
2012. febr. 25. 00:25

Azt már meg se említem, hogy a munkaadó számtalan pályázati forrást vehet igénybe, ha visszavesz.

(Akár egy teljes évi munkádat is "ingyen" megoldhatná)

2. 39694c0c70 (válaszként erre: 1. - Eudike)
2012. febr. 25. 00:23
A Munka Törvénykönyve szabályozza ezt. (Netről letölthető a magyarorszag.hu-ról)
2012. febr. 24. 22:52

Sziasztok!


Kislányom decemberben tötötte be a 2.életévét, jelenleg GYES-en vagyok. Vissza szeretnék menni dolgozni, de a munkáltatóm ez elől elzárkózik.Sem 4, sem 8 órában nem vesz vissza.Pedig elégedettek voltak a munkámmal 3 évig!

Megtehetem-e, hogy a GYEST lemondva levélben értesítem őket a visszatérésről? A munkahelyem 10 percre van tőlem és a működését sem zavarnám azzal, ha beteg a gyerek. Érvényes jogszabályokat sehol sem találok..


Köszönöm a válaszokat!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook