Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » KISMAMÁK, ANYUKÁK! - Baba-Mama Klub fórum

KISMAMÁK, ANYUKÁK! - Baba-Mama Klub (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
306. Hoxa
2006. szept. 5. 22:34
Gréger: Miki bácsi hozza majd a kisöcsit? :)) Az remek ajándék! Gratulálok! :)))))))
305. Hoxa
2006. szept. 5. 22:33

A cerazettet én is szedtem, 3 levélig. Aztán abbahagytam, mostanában kezd végre helyreállni a ciklusom. A tabi mellett, meg utána borzasztó összevisszaság volt.

Nekem nem mondta a doki, hogy kell mellé más. Szerencsére még nem babázódtam be. :))

304. Hoxa
2006. szept. 5. 22:30
Linda: próbáld ki a More Milk Plust. Nagyon jókat hallottam róla, már a szedés napján hat. Sajnos én már későn hallottam róla. A www.boldogmama.hu oldalon találod. Teljesen természetes anyagokból van.
303. linda4
2006. szept. 5. 20:55

szia Hoxa!


Igen már kezdjük egymást kiismerni,és egyre rutinosabbak vagyunk.

napközben 2-3 órát alszik a picur,de az éjjszakát végigalussza.a fürdést nagyon élvezi, általában csendben türi a pancsolást.

09.04.-én volt Linda 6 hetes

1300 gr. gyarapodott és 4 cm nőtt.


sajnos tejem még mindig nincs elegendő.Pedig már mindent kipróbáltam.

ma voltam a dokinál és ajánlott valamit/álitolág ettől a bogyótól még annak is lesz teje ,aki nem terhes/

NA ERRE BEFIZETEK!!!



egy kérdésem lenne!

ismeri valaki a CERAZETTE nevü fogamzásgátlót?


mivel szoptatok a dokim ezt ajánlotta és mellette még pharmatex kúpot is javasolta kiegészitőnek, mert álitása szerint csak igy 100% -os a biztonságú.

302. Hoxa
2006. szept. 4. 13:48

norahh:

Köszi! :)))) Hát igen, elég fotogén a kölyök! :))) Hitetlen milyen gyorsan nő, és telik, csak telik az idő.


Linda:

Na, hogy vagytok? Kialakult már a napi rutin?


Gyöngy:

Merre vagy? Nagyon lefoglal a picur? :)

301. linda4 (válaszként erre: 298. - 8d139d96f2)
2006. aug. 30. 13:23

szia adrya24 !


Az én kislányom 5 hetes és nála is jelentkezett ez a jelenség.voltunk dokinéninél és megállapitotta ,hogy szájpenésze van a babának.

szerintem nézesd meg a gyerekorvossal a kisbabád száját!

A másik lehetőség: éhes maradt,nem kajcsizott eleget.

300. gréger
2006. aug. 30. 13:11

Sziasztok!

Én új vagyok még, most írok először. Van egy két éves három hónapos kislányom, és mikulásra várjuk az öcsikét!Van valaki esetleg, aki szintén decemberben fog szülni????

299. norahhh
2006. aug. 28. 11:23

Jaj Hoxa!

Annyira gyönyörű a babád!

És egyre csak szebb!

Olyan jó Nektek!

Nagy-nagy grarula!

2006. aug. 25. 14:42

Szisztok!


Első babás fiatal anyuka vagyok. Szerencsére nagyon jó a kislányom, nincs sok gond vele. Most még. Azt hiszem kezdődik nála a fogzás. Mostanában nagyon sokat a szájába tömi az öklét és egyre jobban nyáladzik. Pedig még csak 10 hetes.

297. Vica26
2006. aug. 25. 12:02

Szia Gyöngy!


Ha van kedved, olvasd el a terhességes topicban a 338. bejegyzésemet, és az utáni hozzászólásokat!

296. Hoxa
2006. aug. 24. 21:55

Szia Gyöngy!

Na és hogy vagytok?

A 3 órás időtartam szoptatásnál szerintem később fog kialakulni, én nem is erőltettem, csak akkor, amikor már tápszert is kapott, mert azt nehezebben emésztik meg a babák és a dokinő mondta, hogy a félig emésztettre nem ajánlatos ráetetni a következő adagot. Tejnél ezzel nincs gond. :) Mivel kevés volt a tejem, szinte folyamatosan szoptattam, úgyhogy ebben nincs igazán tapasztalatom se.

2006. aug. 24. 16:09

Sziasztok!


Egy könyvet szeretnék a figyelmetekbe ajánlani. Egy a kórházban mellettem fekvő kismama ajánlotta, és tényleg szuper!!! A címe " A suttogó titkai". A csecsemő gondozásával és nevelésével kapcsolatban minden benne van. Én dr. Spock helyett ezt olvasom, és nem bírom letenni, annyira jó és tanulságos..

294. norahhh
2006. aug. 24. 09:59

Ja!

És nem lógtál ki!

Köszi ha időnként benézel.

293. norahhh (válaszként erre: 292. - 984ff08d0b)
2006. aug. 24. 09:57

Szia futrinka!

Azért időnként ugye visszanézegetsz hozzánk, kis "dekásokhoz".

Te már kicsit előrébb jársz mint mi, éppen ezért tudsz rengetet segíteni a sok aggódó, tanácstalan kismamának a tapasztalaiddal.

Szóval hidd el!

Szükségünk van minden segítségre, tanácsra és támogatásra ahhoz, hogy nemsokára mi is tagjai lehessünk ennek a topicnak.

2006. aug. 23. 12:46

Sziasztok,


egy másik fórumból mindig úgy éreztem, kilógok a nagy pocimmal, ott még mindneki hetekben dekázgatja az idejét, émmegmár a hetedik hóban hurcolászom a pocim :)

Jó itt olvasni a megszületettekről és az előrehaladott pocakokról :)

2006. aug. 22. 17:24
Mi január 25-re vagyunk prognosztizálva, de szerintem már 10-e környékén meg fog érkezni végre.Már alig várom!!!:)
290. martica (válaszként erre: 289. - Norahhh)
2006. aug. 18. 18:03

Sziasztok!

Hát elvileg szeptember 15-re,de szerintem késünk egy hetet! Ma voltunk meglesni a manót, kaptam rengeteg dicséretet, Encsibaba állítólag szépen nődőgél! Ha továbbra is betartom az utasításokat,minden rendben lesz! pedig ha tudnák hányszor bűnöztem;)))!

289. norahhh
2006. aug. 16. 10:16

Szia martica!

Örülünk, hogy újra itt vagy!

Mikorra vagy kiírva?

288. martica
2006. aug. 15. 09:12

Sziasztok!

Megérkeztünk egyben, és egészségessen! Nagyon jó volt, bár pihenésről szó sem volt. Ugyanis a 15 hónapos unokahugom engem tisztelt meg azzal, hogy az első lépéseit megtette, felém:)))!! Csodálatos érzés! Viszont innentől lelkessen gyakorolni akart, szintén velem. Meglestem a képeket, tünemények a manócskák! Most még egy kicsit irigy vagyok, de lassan már vége!

287. Vica26 (válaszként erre: 284. - *Gyöngy*)
2006. aug. 14. 21:02

Szia Gyöngy!


A Zétával kapcsolatban ez a kis szakmai bizalmatlanság érdekelne részletesebben is. Ha gondolod priviben megírhatnád!

Köszi!

286. linda4
2006. aug. 14. 20:40

szia gyöngy !


nálunk is sokszor előfordul,hogy Linda 1.5-2 ora

után már kéri a következö adagot.ilyenkor probálom kicsit huzni az idöt /ringatás,éneklés,mese, bármi jöhet ami egy kicsit eltereli a figyelmét a pocakjárol/

de ha nagyon követel,akkor vagy egy kis kamilla teát adok neki,vagy cicire teszem ,és az előtejjel megelégszik /álltalában inkább szomjassak ,mint éhessek/

azt tanácsolom te is probáld fokozatossan nyujtani a két etetés közti idöt . elöször már az is haladás ,ha10-15 percel később szopizik.

ne aggodj elöbb-utobb nálatok is beáll majd a 3 orás etetés./addig pici tea/


szerintem a baba súlya nem számit.

ha nagyon ragaszkodik Annácska a sűrűbb etetéshez, nyugodtan szopiztasd meg.

nem fogja túlenni magát,1-2hét múlva biztos sokkal

rendezettebben fog már kajcsizni.

2006. aug. 14. 18:31

Linda, Hoxa!


Lenne egy kérdésem. A ti babáitok mennyire kötik magukat a 3 óránkénti evéshez? Nálunk ez még nagyon ingadozó. Van, amikor csak másfél órát bír ki evés nélkül. nem tudom, vajon az számít-e hogy ilyen nagy a súlya. Kicsit aggódom, nehogy túlegye magát.

284. *Gyöngy* (válaszként erre: 283. - Vica26)
2006. aug. 14. 18:29

Szia Vica!


Bevallom őszintén, annyira nem. Nem emberileg, hanem szakmailag. Végülis örülök, hogy az orvosom mellett döntöttem. De az én véleményem pesze nem jelent sokat.


Egy kicsit irigyellek, hogy szülhetsz. Kezdek nosztalgiát érezni a kórházban töltött idő után, minden kellemetlenség ellenére...

283. Vica26 (válaszként erre: 281. - *Gyöngy*)
2006. aug. 13. 17:12

Szia!


Igen van már orvosom, a V. Zétát választottam. Úgy érzem, jó döntés. Hát, még nincs pontos dátumom, február vége, március eleje körül lesz aktuális a szülés.

Neked mi volt a véleményed a Zétáról? Szimpatikus volt?

2006. aug. 13. 13:43

Linada:


Hát a te szüléstörténeted nem volt egy hosszú olvasmány:))

Hihetetlen, hogy ilyen hamar meglett. Így nem is csodálkozom az örömödön.

2006. aug. 13. 13:40

Vica:


Hát igen, csak fekve lehet szülni. De ez sem vízszintest jelent, hanem a magasság állítható.


Tényleg:

van már dokid? mikorra vagy kiírva?

néhányszor volt alkalmam találkozni V. Zétával is meg egy pár más orvost is megismertem.

2006. aug. 13. 13:39

Sziasztok!


Köszi az együttérző szavakat. Nem is gondoltam volna, hogy a kötődés kialakulásának gyorsasága függ attól, hogy az ember császárral szült... Tényleg van benne valami, és bevallom hiányzik a szülés élménye. De aztán vannak tényleg "borzalmas" szülések, amikor az anyuka eldönti, hogy na ezt soha többet. Végső soron, ki tudja, hogy jártam jobban. Mindenesetre holnap újra kés alá feküdnék, és az egész kórházi élmény egy pozitív élményként maradt meg bennem.

279. Hoxa
2006. aug. 13. 09:31

Benji már kacarászik a pusziknál, úgyhogy nincs is jobb, mint együtt nevetni. :)))))))

Szerintem is idő kell csak és annyira Anna függője leszel te is, hogy rajongásod nem ismer majd határokat. :))))))))

278. linda4
2006. aug. 12. 20:22

Szia Gyöngy !


Linda is imád kézben lenni,sokat kell ringatni,sétálni vele a szobában.Ha sirni kezd,2-3

percen bellül felveszem,így ő is elöbb megnyugszik,hogy a szülei "vették a jelzést".

Biztos,hogy nem fogod elkényeztetni!

Szerintem igy elöbb külömbséget tudsz majd tenni a sirásai között. Sokkal kiegyensúlyozottabb lesz igy a baba ,és te is nyugodtabb lezsel ha elcsendesedik a karjaid közt.


Nekem is voltak az első hetekben hasonlo érzéseim.

A kórházban még nem tudtunk a babával teljesen egymásra hangolódni,és még itthon is az első héten

szégyen,de egy kis "idegennek" éreztem.

nyugodj meg ez az érzés másoknál is jelentkezik,

de nagyon hamar átbillen majd a másik oldalra.

Én is ugyan úgy mint Hoxa ,össze-vissza puszilgatom. csak ülők a karjaimban Lindával,és csak csodálom,gyönyörködöm benne.

Ahogy ott szuszog a mellemen a gyengédség érzése ,ugy áramlik szét az ereimben mint valami drog.


kimondhatom, LINDAFÜGGŐ lettem!!!

277. time (válaszként erre: 276. - Vica26)
2006. aug. 12. 19:00

Szia Gyöngy! Gyönyörű a kis Anna!!!

Csak megerősíteni tudom azt, amit Vica írt, az én barátnőm is császárral szült és náluk is fokozatosan és lassan alakult ki a kötődés. Másoknál azt láttam, hogy ha az apuka elég nyitott, akkor valóban jobban tud kötődni az elején a babához. De gondolj arra is, hogy Neked komoly műtéted és néhány nehezebb hónapod volt, most meg gondolom alig tudsz aludni. Szóval, ha kipihentebb leszel, másképp tudsz majd Annácskához is viszonyulni.

Jó babázást!

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook