Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kislányomnak IV-es fokú VUR-ja van, állandóan visszatérő húgyúti fertőzései.Van, aki hasonló "cipőben jár"?Beszélgessünk! fórum

Kislányomnak IV-es fokú VUR-ja van, állandóan visszatérő húgyúti fertőzései.Van, aki hasonló "cipőben jár"?Beszélgessünk! (tudásbázis kérdés)


2014. máj. 7. 11:07
Judit, Te hogy vagy??????? Mint kismami....
2014. máj. 7. 07:24
Nem csoda!!Én is úgy gondolom,hogy Leilának fog kelleni jó sok idő mire ezeket a dolgokat feldolgozza,erre lesz jó a nyár,jó sok programot csinálunk a műtét után,olyan búfelejtő félének...:)
104. Lauraaa
2014. máj. 6. 20:14
Köszönjük :) Maxi közben igazi nagyfiú lett és még anyásabb,ha kell egésznap kézben van :) de velünk :)))
2014. máj. 6. 09:05
Atya ég.... Én is megkönnyeztem..... Nekünk kis ambuláns vacak volt, de attól is ideges voltam rendesen, nem hogy rohanni, mert összeomlik............. Örülök, hogy túl vagytok a nehezén, és más sem kívánok ezek után, csak egészséget!!!!
102. oszjudit (válaszként erre: 101. - Lauraaa)
2014. máj. 5. 17:45

Szia Laura!Nagyon örülök,hogy írtál!Megkönnyeztem az írásodat, bevallom!Egyrészt nagyon sajnálom,hogy a tíz évben egyszer előforduló eset pont Ti voltatok,másrészt nagyon örülök,hogy túl vagytok rajta és a kis apróságod ilyen kis hős volt!!Én is az ilyen és ehhez hasonló komplikációktól félek,azt hiszem-mint ahogy írad is-ha a műtét utáni sokkos állapoton túl van az ember onnan már csak könnyebb lehet,bármilyen nehéz is!!Arról a nemtörődöm dokinőről le sem írom a véleményem...Még,hogy első gyerek -e?Mert az ember csak az első gyerekéért izgul,vagy ő így van ezzel??Szánalmas...

Istenem,nagyon nehéz lehetett Nektek!DE!Túl vagytok rajta,s most már reméljük minden rendben lesz,s bármily sok szörnyűség is történt veletek ,s bár az én kislányom már majdnem 3 éves lesz,mikor megműtik én mégis erőt merítek belőletek,abból ,hogy te/ti már túl vagytok rajta!Kérlek,ha kedved,időd van ne hagyd itt a fórumot!Kíváncsi vagyok mi lesz veletek ezután!!:)

Minden jót kívánok nektek!!!!

Judit

101. Lauraaa (válaszként erre: 94. - Oszjudit)
2014. máj. 5. 17:22
Sziasztok! Most jutottam el idáig,leírom mi volt velünk a kórházban,de már most mondom nem ez a jellemző ilyen műtéteknél 10 évente egy ilyen eset van a dokik szerint.Reggel 9re mentünk,már negyed 10kor a műtőben volt,fél 12kor hozták ki és negyedóra múlva már bemehettünk hozzá.Nagyon sírt szegénykém próbáltuk vígasztalni,de kevés sikerrel.Kb 1óra múlva elaludt és ugyanennyit is aludt.Majd megint a keserves sírás és egyszercsak a dréncsövön elkezdett folyni a vér..a nővérek szerint ez nolmáris,de már akkor láttam,hogy csak nyugtatgatnak.Jöttek az orvosok,de ekkor már fal fehér volt.Vérgázt néztek,rossz a z eredmény,de mivel ez egy mobil cucc volt elküldték a laborba is ,30perc múlva megjött az eredmény ami még rosszabb lett.Vért kell kapnia,16kor megrendelték a vért.17kor vissza szóltak,hogy kell anya vér is. Megjegyzem az ügyeletes drnő egy nemtörödőm paraszt volt,a férjemet rossz helyre küldte a vérrel,mejd magánügyben telefonált,nem lehetett zavarni,ekkor már örjöngtem ,de leszarta.Kérdezte első gyerek hogy ennyire kivan?Nem ,nem első a negyedik és tudom,hogy nagy a baj látom.Végre megnézte ultrahangal.Belsővérzése van közölte,de nem lesz baj.Majd elment...ekkor láttam a doktornőt utoljára.A kicsi szívem már önkívületi állapotban üvöltött.Ez így ment este9ig!!!Ekkor már a 2 nővérrel kiabáltam,hogy hozzanak egy orvost(mert a drnő nem jött hiába hívták) Az intenzívről jött a mi megmentőnk egy aranyos doki,adott fájdalom csillapított,de nem használt.Vér sehol.11kor vissza jött az intenzíves doki(Nem az ő feledata lett volna,dokinő sehol)Vérgázt nézett,majd megfogta a mi kis csöpp 3hónapos kisfiúnkat és közölte rohan vele az intenzívre.Rohanunk utánuk,de oda nem mehettünk be 20 perc múlva kijött,közölte ,hogy sokkott kapott a vérzés nem állt el a vér nem érkezett meg ezért most leszedálják.elaltatják és lélegeztetőgépre kapcsolják,mert összeomlik a keringése.Mondtam mennyen és csinálja ,de vigyázzon rá. Vér még sehol,ezért vérplazmát kapott addig Éjfére!!!ért oda vér.hajnal egykor bemehettünk megnézni...Kivoltunk nagyon.fél egykor haza jöttünk,a ruháit szorítva elaludtam.5kor felriadtam,telefonáltam a kórházba,minden rendben Maxival a körülményekhez képest.Reggel 8ra ott voltunk 10kor bemehettünk délben levették a lélegeztetőgépről.14kor gyomorszondán kapott 30ml anyatejet du18kor vissza került az újszülött sebészetre.innen már gyerekjátéknak tüntek a napok,persze voltak sírások,de alapjában jól viselte,hogy nem vehetem ki,meg a nővérek rendesek voltak és volt,hogy megemelhettem és magamhoz szoríthattam.7nap kivették a sínt ami a vesevezetében volt.Onnantól csak a dréncső volt azzal meg már kivehettem.annyira boldog volt csak hangosan kacarászott :) Úgy néz ki a műtét sikerül,a tágulat 5cm!-es volt ezért a vesekéreg károsodott,jövőhéten megyünk uh-ra,ha 5%ra működik a veséje nem kell kivenni.Most itt alszik és köszönöm a gondviselésnek,hogy itt maradt velünk:)
2014. ápr. 18. 09:45
Elvileg nálunk az lesz, hogy előtte való nap kell befeküdni és lesz EKG, aneszt és labor. De gondolom ez a biztonság kedvéért is van, mivel bonyolult az eset 2 szűkület is van, ezért nem látják előre, hogy a hólyagtükrözéssel megoldható vagy sem a probléma, ezért mondták, hogy inkább a nagy műtétre készüljünk. Legalábbis gondolom, de most kaptam egy tájékoztató levelet a nefrológustól és van benne telefonszám a sebészetre, ahol érdeklődhetek a műtét felől. ha lemegy Máté náthája utána kérdezek mert addig szóba se jöhet a műtét.
2014. ápr. 16. 12:37
Szia!!Igaz mi a Heim Pálba járunk,de ott úgy van,hogy csak a beavatkozás reggelén kellett bemenni,éhgyomorral,délelőtt műtét,másnap jöhettünk haza.A nagy műtétnél előző nap befektetnek,ekg,aneszt,labor,stb.Másnap műtét,8 nap fekvés,9. nap csövek ki,kövi nap ha minden oké hazajövünk...nektek lesz most labor meg ilyesmi?Előtte nap be kell feküdnötök?
2014. ápr. 16. 10:24
Igazad lehet, mert a nefrológus szerint 2 szűkület is van rajta és nem látni hogy melyik a súlyosabb, szóval lehet, hogy technikailag nem tudják majd megcsinálni és ezért mondták, hogy lehetséges a nagy műtét. Tehát akkor nálunk is bizonytalan, hogy mi lesz, majd meglátjuk, most már talán tényleg jobb lenne a nagy műtét... Egyébként ha csak hólyagtükrözéses lesz, utána meddig kell a kórházban lenni?
97. oszjudit (válaszként erre: 96. - Juli1982)
2014. ápr. 15. 16:33
De,sajnos elejétől 4-5 ös volt a vur,de nekünk mindig azt mondták,hogy kell idő,ha sikeres is ,hogy a szövetek befogadják,körülnőjék a befecskendezett anyagot...Nem tudom....Lehet ,hogy nálatok attól függ,hogy egyáltalán hozzá tudnak e jutni,vagy ilyesmi...Én már inkább azt mondom nekünk jobb lett volna ha rögtön ezt mondják mint nektek,már el is felejtettük volna az egészet talán....
2014. ápr. 14. 13:02
Még egy kérdés, nekem a telefonban úgy tűnt, hogy a hólyagtükrözéses műtét az elején lesz és azonnal kiderül az orvosok számára, hogy sikeres vagy sem és ha nem folytatják a feltárással. Oszjudit, nálatok nem derült ki? vagy még nem volt súlyos a helyzet és ezért nem került szóba még a nagyműtét nálatok?
2014. ápr. 13. 22:47
Sziasztok! Nekünk is azt mondták telefonban, vagyis a nefrológus, hogy a sebészek megpróbálják először hólyagtükrözéssel megoldani a két szűkületet, de mivel nem látják előre, ezért alapból a 3 órás műtét van beírva, mert ha nem sikerülne a hólyagtükrözés, mivel altatásban lesz a gyerek, folytatják a feltárásos nagy műtéttel. Most náthásak vagyunk (szerdán lesz 2 hete) úgyhogy fogalmam sincs mi lesz a műtétig, egyenlőre a cedax babyt szedjük minden nap és várom a papírokat, a hivatalos zárójelentést a nefrológustól. A náthához képest Máté jól van, növöget-gyarapszik. Vizeletét nem néztem, de a lázát figyelem. viszont sokat bukott az elmúlt napokban, ezért utána nézek házilag is megnézhető pisitesztnek.
2014. ápr. 10. 18:39
Ja és Lauraa kisgyermeke pont most lett túl ezen a műtéten ha jól olvasom lentebb,remélem ő is visszanéz majd ide és tud nekünk hasznos infókat adni.DE én ,ahogy olvasgatom kisebb korban sokkal egyszerűbb túl leni ezeken a dolgokon,ha visza mehetnénk az időben mi is inkább megcsináltattuk volna 4 hónaposan már a nagy műtétet...Most egy örökmozgó majdnem 3 évessel nem lesz egyszerű megértetni,hogy nem szabad felkelni 7-8 napig és mozgatni sem nagyon lehet szerintem...
93. oszjudit (válaszként erre: 89. - Juli1982)
2014. ápr. 10. 18:35

Szia Juli!!

Hú,hát ti sem vagytok egyszerű helyzetben az biztos.Amit én tudok mondani neked:Nekem a kislányom most 2,5 éves.32. héten vették észre ,hogy van egy pici tágulat a bal oldali veséjében,a dokim(fogadott) legyintett,hogy á kinövi,nem kell vele foglalkozni.Bíztunk benne,így nem is ijedtünk meg és igazán nem is foglalkoztunk vele.Aztán 5 hetesen magas láza lett,bukott,hasmenése volt,bevittük a kórházba ,húgyúti fertőzés lett a diagnózis.Egy hét ab vénásan,öszevissza szúrták,de a valódi bajra nem sikerült rájönniük,hazamehettünk.3 nap múlva megint ismétlődött a hasmenés-bukás-láz-aluszékonyság kombó,akkor már átküldtek másik gyerekkórházba,ahol intenzív osztály is van,mert kiderült szepszise lett a fertőzéstől Leilának,vért kapott, rengeteg gyógyszert és majdnem 3 hétig "élveztük" az intenzív osztály vendégszeretetét...Ott végre rájöttek,mi a gond,a vesevezeték hólyagba való beszájadzásánál hiányzik egy kis szelep,VUR.Aztán a vizsgálatok azt is kiderítették(hólyagfeltöltés,izotópos vizsgálat),hogy 4-5-ös fokú a visszafolyás,akkor a vesék 43-57%-on működtek.4 hónapos volt az első SDING-ünk,16 hónaposan a második,egyik swem sikerült.Ez az eljárás végül is egy hólyagtükrözés,ahol altatásban egy deflux anyagot juttatnak a nyálkahártya alá,ami ,ha minden jól megy megakadályozza a visszafolyást,de minél nagyobb a VUR,annál kisebb a siker aránya.Nos, a második után már nem kecsegtettek semmi jóval,azt mondta az operáló orvosunk,ha ez sem sikerül ,akkor nagy műtét.Az általad leírt 2-3 órás,10 napig bentlevős,csövekkel fekvős fajta...Bíztunk,hogy kinövi 2 éves korára,bár rengeteg felülfertőződése volt,egy éves koráig rengetegszer voltunk kórházban és állandóan antibiotikumot szedünk/szedtünk.Az utolsó vizsgálatokkor kiderült,hogy kissé romlott a helyzet,a bal vese alsó pólusában a szövetek roncsolódtak,s bár még mindig 41-59% a két vese működési aránya,azt mondta a nefrológus,ha nem akarjuk,hogy szép lassan tönkremenjen a vese csináltassuk meg a műtétet.

Jelen állás szerint június 17-én fekszünk be,18-án műtét ,utána ha a jó Isten is megsegít 8 nap és jövünk haza...A helyzet "szépsége",hogy közben májusban születik a kistesó,úgyhogy egy hónapos lesz mikor a nagyobbat műtik.

Egyébként most éppen Zinnatot szed,október vége óta nem volt a pisivel gond...

Én azt javaslom,hogy vegyél otthonra pisitesztet(CYBOW márkájú,100 db-os és 2000 Ft körül van),akkor ha gondot észlelsz azért megnyugtathatod magad.Nekem mindig volt itthon pisizacsi is,mikor még pelenkás volt a leány,és amikor nem tetszett a gyerek(keveset evett,bukott,vagy öklendezett,fura szagú volt a pelus,netán hőemelkedés,láz, akkor vettem tőle pisit,sokszor már ránézésre látszott,hogy zavaros,vagy úszkál benne genny).Szóval kész laboros lettem a két és fél év alatt..:)

Rengeteg dolgot kipróbáltunk,homeopátiát,d-mannózt,vörösáfonya szirupot,de hosszú távon semmi nem segített.Végül a szobatisztaság és a cran-c tőzegáfonya kapszula,a mindennapi probotikum és egy direkt kislányoknak való intim lemosó együttes használata úgy tűnik (kopp-kopp) megakadályozza a felülfertőzéseket,na meg az antibiotikum...Remélem a műtét után minden rendbe jön és sikerül megmenteni a vesét is.

Hú,bocsánat,kisregény lett....:)

2014. ápr. 10. 13:48
köszi Andi, várom hogy írjatok:)))
91. oszjudit (válaszként erre: 88. - Oszjudit)
2014. ápr. 10. 12:55
Hű Andi!Most nézem tele van félre írással a kommentem...Telefonról írok és ha sietek mindig elnyomkodom....:)bocsi
2014. ápr. 10. 12:48
Juli, most nincs időm sokat írni, de fogok! Szóval tapasztalat műtétben nincs, nem is akarom megtapasztalni,de a kórelőzmény szinte azonos, nekünk is magzati korban derült ki és emiatt kellett a szülést elindítani. Az egészből nézd azt, bátorítson ez, hogy a műtét megoldás lesz, nem lutri, mint a SDING (majd leírom), és semmire nem fog rá emlékezni. Azért mert náthás, nem kell vizeletvizsgálat, csak ha láza is van! Akkor csinálj egy pisi csíkot otthon, vagy vidd el egy magánlaborba a pisit és nézzék meg. Azért mert folyik az orra, nem kell izgulni. Nekem a lányom nagy bukó bajnok volt, eleve, ezt még egy taknyos nózi tetőzi, ezen ne izgulj!
2014. ápr. 10. 12:40

Sziasztok! Nagyon örülök, hogy megtaláltam ezt a fórumot. Máté fiam 8 hetes, magzati korban a 28. héten derült ki 4D-s szonográfus vizsgálat után, hogy vesetágulata van a bal vesében, elég nagyfokú, a fogadott orvosom csak legyintett, hogy ne izguljak, mert még kinőheti, stb. No, ennek az lett a vége, hogy a 32. héttől hetente jártam ultrahangra, és a 39. héten a tágulat miatt javasolták, hogy a kiírt időpont előtt 4 nappal legyen megindítva a szülés, és így is lett. A születés után az ultrahang nagy mértékű tágulatot mutatott a bal vesében a jobb vesét normálisnak látták. Az első vizelet rendben volt, 3 hetesen kellett mennünk a vesegondozóba, ahol a levett vizelet fertőzést mutatot, még a tenyésztés meg sem várva, a doktornő utasítására elkezdtük szedni a cedax baby antibiotikumot, egy hét múlva újra vizeletet vettek, Hál Isten minden rendben lett vele, azóta is szedjük napi 1x1ml. Nem tudták először mi a gond, de az orvos a fertőzés miatt és a nagy tágulat okán, amiben ugye pang a vizelet, sürgette a vizsgálatokat és a fertőzés kiderülését követő 3. héten 3 nap alatt vagy mondjuk 3 délelőtt alatt minden fontos vizsgálaton túl voltunk, viszonylag simán, mert babócám a vizsgálatok előtt evett, aludt aztán utána is megnyugodott és aludt. Viszonylag jól tűrte a helyzetet. szóval szerdán volt ultrahang, vérvétel, vizeletvétel, csütörtökön hólyafeltöltés rötgennel, pénteken izótopos (az a 20 perces vizsgálat amiről ti is írtatok). Mindez két hete volt, a vizsgálatok után egy héttel náthás lett, vagyis múlt héten azóta is náthás, szívom az orrát, de a lényeg. tegnap tudtam beszélni a nefrológussal, elmondta, hogy előző nap a sebészekkel már megtörtént a konzilíum és nagy gond van, ezért mielőbb műteni kell, mert reflux nincs, de két szűkület (vesevezeték-húgyvezeték vonalán) is van, nem tudni melyik a nagyobb probléma, ráadásul a bal vese 25% a jobb 75%-on működik. Nem tudom ez pontosan mit jelent, de nagyon rosszat valószínűleg, fogalmam sincs, hogy van e esély rá, hogy a bal vesét megmentsék ha csak 25%-on működik. Nos, előjegyeztek műtétre minket június 20. de ha bárki kiesik addig és nem leszünk betegek (minthogy most náthásak vagyunk) akkor előre vesznek minket a listán. szóval bármikor telefonálhatnak. Még a papírokat nem láttam, majd postán küldik a héten vagy jövő héten, de a telefonban hallottakat értelmezve nagyon félek elvileg 3 órás műtétre lehet készülni és 10 nap bentfekvésre a kórházba. Először lesz egy hólyagtükrözés, úgy próbálják tágítani, ha nem sikerül, akkor folytatják a feltárással, vagyis nagy műtét lesz. Nem tudom mit jelent a SDING amit írtok? Ha júniusban műtik éppen 4 hónapos lesz, remélem jól viseli. Most leginkább az aggaszt, hogy náthás és sokat bukik, sajnos tápszeres baba, de nem tudom eldönteni, hogy a bukás vajon normális a nátha miatt, mert visszacsorog valamennyi váladék, vagy ez már rossz jel. Láza nincs, köhögni nem köhög, csak ha háton fekszik sokáig és a váladék ott van, ezért hason altatom. Szedjük a cedaxot, és 2 hete a vizsgálatok idején vett vizelet is rendben volt, azt mondta a nefrológus ez jó hír. szerintetek most érdemes lenne vizelet vizsgálatot kérnem a nátha miatt? Nagyon nehéz elfogadnom a helyzetet, mivel van egy 2,5 éves kislányom, akinél szívfejlődési rendellenesség van, egyenlőre várakozunk, hátha kinövi. 4 évig küzdöttünk, hogy legyen babánk, már mindenki lemondott rólunk és azt mondták soha nem lehet gyerekem, aztán megszületett a kislányom, utána nem is reménykedtünk benne, hogy terhes leszek, ezért nem védekeztünk és nem számítottunk Mátéra, úgy gondoltuk Isten ajándéka, és nem hittük, hogy beteg lehet, hiszen nem teheti ezt velünk Isten. Mégis megtörtént, nehéz elfogadni, de most már előre nézünk és próbáljuk megoldani a problémákat és sodródni az árral. Egyébként azóta genetikussal beszéltük és valószínűleg nálunk genetikai probléma miatt alakultak ki a gyerekeknél a betegségek. Ezért semmiképpen nem vállalunk több gyermeket, mert nem élnénk túl újabb beteg gyermek születését, pedig nagyon szerettünk volna nagy családot, de nem kockáztatunk. Nos, várjuk a műtétet és reménykedem benne, hogy a náthából hamarosan kijövünk, bár a nővére éppen ma kezdett szörcsögni, bölcsődés, minden bacit hazahoz ezért is nehéz azt mondani vigyázunk a fertőzésekre...

Ha valakinek van tapasztalata ilyen kicsi korban megjelenő vesetágulat és vezetékekben meglévő szűkülettel, műtéttel kapcsolatban örülnék ha leírná! Segítségeteket előre is köszönöm!

88. oszjudit (válaszként erre: 87. - 67c772efc3)
2014. ápr. 10. 08:31
Jaj,de örülök,hogy minden rendben!!Akkor ezrk szerint mindkettőnk családinéletében vízválasztó ledz ez a nyár...De biztos bagyok benne,hogy csak jól sülhet el minden!!!Màr csak 4 hetem van szülésig,picit izgulok,de nagyon várom már,hogy lássam a drága pici fiunkat.Szerencsére nála nyoma sincs veserendellenességnek.A legjobban azt várom,hogy legyünk túl ezen az egész hajcihőn,s nyàr közepén már tudjunk örülni négyen egymàsnak...Tényleg csak erre vágyom.:)
2014. ápr. 9. 19:10
Szia Judit, köszi a kérdést, a mai napig nagyon optimista vagyok, eddig minden jel arra utal, hogy a legjobb döntés volt korábbra hozni a beavatkozást.A legkisebb dolog, hogy pont ma lett volna a műtét, a fiam meg náthás...... Szóval csúszott volna.... A másik, ami már komolyabb, hogy egy hónappal később voltunk UH-n, ahol nem látszódott az ureter és ennek mindenki örült! A vese kisebb, ureter nincs, ezek jó jelek, hiszen eszerint a vese össze ment (nincs benne vizelet), ureter nem látható (ott sincs). Nem tudom miért, de halálos nyugalommal vagyok és érzem, hogy meggyógyult. Nem is tudok arra gondolni, hogy mi van, ha nem. De ami biztos, augusztus 25én sokkal okosabbak leszünk, akkor lesz a feltöltés! És hogy van a pocilakó?
86. oszjudit (válaszként erre: 84. - 67c772efc3)
2014. ápr. 9. 09:35

Szia Andi!

Mi újság veletek?Minden rendben a SDING óta?Nekünk júni.17-én kell befeküdnünk,18-án műtét és ha minden jól megy(jól kell mennie),akkor apa 30. szülinapjára,június 29-re itthon is leszünk és végre talán felhőtlenül örülhetünk egymásnak!Már CSAK ez lebeg a szemem előtt! :)

De,hogy ,hogyan oldjuk ezt az egészet meg,az még itt-ott homályos...Egyébként október vége óta nem volt baj a pisivel...

85. oszjudit (válaszként erre: 83. - Lauraaa)
2014. ápr. 9. 09:30

Szia!Most láttam ,hogy írtál...Nagyon együtt érzek veletek,mi június közepén megyünk egy nagy műtétre(ha addig nem történik valami Isteni csoda..),hasonló a tiétekhez,csak nálunk a vesevezetéket rakják át új helyre,de ugyanígy 10 napos bent lét,abból 8-9 ágyban,csövekkel.Az én kislányom már majdnem 3 éves lesz,és ha minden jól megy a kisfiam pedig 1 hónapos...Sok anyukát próbáltam megkeresni régi fórumokon,akiknek ilyesmi műtétjük volt a picijüknél,s mindenki azt írta,mondta,hogy rettenet kemény az a 10 nap,de sokkal inkább viseli meg a szülőt,mint a gyereket.Nem tudom olvasol-e és igazából én sem tudom mire számítsunk,de tényleg mindenki azt mondja(orvosok,szülők),hogy a picik csak az első pár napban viselik nagyon rosszul ezt a dolgot,utána belenyugszanak a fekvésbe és gyorsan idomulnak a helyzethez..Én is ebben bízom...Mást nem tehetek,de nagyon sok erőt és kitartást kívánok Neked,és minél előbbi felépülést a kicsidnek...S ha lesz egy pici időd,nagyon örülnék ha részletesen leírnád a tapasztalataidat a műét előttről,a műtétről és a kórházi napokról.Én nagyon kíváncsi vagyok rá,és sokat tanulhatok/tanulhatunk belőle,hátha /sajnos/ másnak is felmerülnek ezek a kérdések!!!

Még egyszer KITARTÁS és mielőbbi gyógyulást Nektek!! Judit

2014. ápr. 9. 09:07
ÓÓÓ, jajj, nagyon sajnálom.... Nekünk csak az első kanyaros SDING volt, ami ambuláns, pont ma kellett volna menni az első időpont szerint..... Drukkolok, és hidd el, nehéz lesz az a 10 nap, de utána nem lesz gond, csak jókat hallottam!!!!! Anyuka, kitartást, embert próbáló napok várnak rátok, de minden perccel a gyógyulás felé haladtok!!!! Mesélj, ha majd van kedved!!!
83. Lauraaa (válaszként erre: 82. - 67c772efc3)
2014. ápr. 9. 07:41
Szia! Vesemedence és kehely tágulata van és a vese réteg is károsodott,tehát nem működik már megfelelően a jobb veséje.Ma műtik,kb 2 órás műtét és 10 napig kell bent lennünk.Nemsokára indulunk,szegénykém azt sem tudja mi vár rá csak mosolyog és kacag...
2014. ápr. 7. 21:07
Műtét vagy az ambuláns beavatkozás? Mit lehet rólatok tudni? Kitartást Anyuka!!!
2014. ápr. 7. 14:49
Sziasztok! valakinek műtötté a csecsemőjét a Bókay utcai I.-es gyermekklinikán vesemedence tágulattal? Tapasztalatok?3 hónapos a kisfiam szerdán műtik.
2014. febr. 26. 15:55
Köszönöm az ötletet, tényleg jó. Remélem nem lesz továbbra sem gond a vesével.
2014. febr. 26. 07:53
Andi ötlete nagyon jó!Tényleg elég nehéz megàllapítani kisgyereknél a fájdalom mértékét,meg ez az időjàrás is szerintem simán közrejátszhat...De annak nagyon örülök,h nem a kis veséjétől van!
2014. febr. 25. 08:25

Szerintem nehéz egy ekkora gyereknél, hogy valóban fáj a feje vagy sem... Én azt mondom, vezess egy naplót, amibe jelzed, mely napokon jelezte, hogy fáj a feje. Ha már van egy havi listád, akkor érdemes megmutatni dokinak, hogy ennek függvényében Ő mit mond. Hasznos lehet nekik egy valós adat, mint a "sokat panaszkodik a gyerek"... :(

Azért örülök, hogy a várnyomása nem katasztrófa, bár egy ekkora gyereknél ezekkel foglalkozni, szörnyű.....

2014. febr. 25. 05:42

Sziasztok. Megvolt a 24 órás vérnyomásmérés, aminek az átlaga 124/71 lett, kicsit magas, délután alig bírtam vele, rosszalkodott, akkor mért magasabbakat, de az éjszakai görbe rendben volt. Labor, UH jó lett. Egyenlőre nem vese eredetűnek mondja a nefrológus, fél év múlva megismétlik a vizsgálatokat.

Most kicsit meg van fázva, ami hetek óta folyamatos szinte, és a fejfájást még emlegeti, vasárnap rosszabbul volt, akkor adtam neki Algoflex babyt, de még tegnap is mondta a fejfájást, és nem tudom hogy csak az algoflex íze miatt mondja, vagy valós e, mert utána folytatta a játékot, nem látszott, hogy rosszul lenne. Szerintetek milyen jellegű, és sűrűségű fejfájással vigyem vissza. Most minden eredménye jó lett, bízom benne, hogy csak a nátha.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook