Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kislányomnak IV-es fokú VUR-ja van, állandóan visszatérő húgyúti fertőzései.Van, aki hasonló "cipőben jár"?Beszélgessünk! fórum

Kislányomnak IV-es fokú VUR-ja van, állandóan visszatérő húgyúti fertőzései.Van, aki hasonló "cipőben jár"?Beszélgessünk! (tudásbázis kérdés)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
226. panndi
2015. febr. 28. 06:22
Hú, őt én sem tudnám ott hagyni 10 napra :(
2015. febr. 27. 14:23
De sütyü vagyok!Írtad,hogy a kics!Bocsi!😄Igen,a pici 9,5 hónapos!:)
224. panndi
2015. febr. 27. 14:06
De van egy kistesó is, nem? :)
2015. febr. 27. 12:30

Sziasztok!Leilus tüsszög és nem kap éjjel levegőt a nóziján.Írtam az orvosnak,meglátjuk mi lesz..

Panndi,az én kislányom 3,5 éves.:)

222. panndi
2015. febr. 26. 21:16
Judit, mennyi idős Neked a kicsi?
221. Nyunyu2
2015. febr. 26. 17:04
Judit sajnálom a helyzetet, de ha lehet, szerintem legyen meg a műtét és ne halogassátok, mert mire megint időpontot kaptok, addigra már közel egy éve csúszik nektek.... És az rengeteg idő.... Férjed nem tud bemenni? Végtére nézd azt, hogy egyáltalán egy szülőt beengednek, szerintem ez is szuper!!!! És Te miért nem tudod a picit ott hagyni? Nem fogadja el a tápot? Megéri az anyatej most?
220. Nyunyu2
2015. febr. 26. 17:02
Sziasztok.... Nincs vese gond........... Huhh... Egy hete magas láza volt és snitt... Az itthoni pisi teszt jó volt, de ennyi idő után már szükséges volt hivatalossá is tenni és féltem na... Állítólag van most valami vírus, ami sokáig tartó magas lázzal jár....
2015. febr. 26. 11:19

Ja!Mi jövő hét hétfőn mennénk a műtétre.Természetese a Heim Pálban/is/ teljes látogatási tilalom van a ... influenza miatt.Szóval a gyerekjel 1 ember lehet bent ,más be sem teheti a lábát...Most megint gázban vagyunk,mert én nem tudok non stop gent lenni a pici miatt,de ezt kitől várhatnám el,hogy tíz napig egyedül viselje a megpróbáltatásokat???Azt mellékssen megjegyzem belehalnék ,ha 10 napig nem látnám Leilust és abba is ha nem lennék vele mikor bevuszik a műtőbe vagy kihozzák...

Lányok,csak mi tudunk ilyen szerencsétlenek lenni,hogy mire minden klappolna beüt a ménkü?😯😢😢😢

218. oszjudit (válaszként erre: 216. - Nyunyu2)
2015. febr. 26. 11:13

Remélem,Andi nem lesz semmi gond!Azért egy vesemedence gyulladásnál már durván gennyes a pisi,olyan citromlé színű,vagy szemmel láthatóak benne a gennyszálacskák és Leiláé(máig emlékszem arra a szagra) olyan volt , mint a diannás cukoré/lehed durva a hasonlat,de tényleg olyan volt.../,amikor"csak" alsó húgyúti baj volt,akkor is büdi volt a pelus,főleg a reggeli...

Étvágytalanság,rossz közérzet,láz,bágyadtság.

Amúgy Lacusod nem ezt a hülye influenzát kapta el?Vagy mandulagyuszi?Bár gondolom ezt a doki megnézte.Viszont még ott a 3 napos láz!Majd írj,mi volt!Izgulok értetek!

217. panndi
2015. febr. 25. 20:10
A pisi nem büdös? Nálunk annak is volt szaga. Nagyon drukkolok!
216. Nyunyu2
2015. febr. 24. 16:32
Sziasztok! Andi-nyuszi vagyok, csak újra, másképp. Kinek mi volt a jele a vesemedence gyuszinak????? Nálunk egy hete magas láz van, 40 fok, hol csökkenést javulást mutat, aztán meg megint felmegy..... Remélem nem..... Remélem nem a jó veséje is begyulladt, mert ezt mondták a vese kivételnél, hogy ez az egy fenáll a csonk miatt, ami bent maradt... Most várom a hivatalos vizelet eredményt, de be vagyok tojva................ SOS lenne!!!
215. oszjudit (válaszként erre: 214. - Panndi)
2015. febr. 16. 17:11

szia!

Cybow 10-es pisiteszt jó és nem drága.Bár szerintem csak irányadó,ha kimutat valamit,akkor laborba is kell menni..Leilának míg pelenkás volt,antibiotikum mellett is mindig befertőződött a pisije,másfél éves korában,szobatiszta lett,akkor rengeteget javult a helyzet,most több,mint másfél éve tünetmentes...Bár a műtétet ,ugye nem úsztuk meg...Leilának pelenkás korában,ha gyanús volt ,ragasztottam fel gyűjtőzacsit és már teszt nélkül is láttam,ha baj van..Meg a pelus szaga is árulkodó volt...

214. panndi
2015. febr. 16. 11:36

Kétféle antibiotikumot szed váltva, de sajnos mindegyiktől bukik és nagyon megy a hasa :(


A vizes válaszokat is köszönöm.


Ti használtatok otthon vizelet tesztet? Petrának elég sokszor van 38 fokos hője, amikor nekünk pisit kell bevinni, és arra gondoltam, nem lehet ezt esetleg kiváltani valami itthoni teszttel? Nektek AB mellett mindig rendben volt a pisi?

213. oszjudit (válaszként erre: 205. - Panndi)
2015. febr. 12. 15:46

Nem tudtok másra váltani?Mármint antibiotikumot..Én a mai napig adom a prebiotikumot.Még nagyon jó,talán a legjobb a protexin restar!Própáljátok ki,hátha attól megáll a hasmenés...

Nálunk a 3,5 éves antibiotikum szedést egyedül(remélem) a fogacskák sínylették meg,ahogy Andi is írta,de alig látszik.

2015. febr. 12. 15:41

Sziasztok!Én is itt vagyok ám,csak néha azt sem tudom hol áll a fejem...

Zétény már 9 hónapos,basszus csajok rohan az idő!

Leila most március 10-re van kiírva műtétre.November óta(mióta elhalasztották az előző műtétet) köhögnek,hol jobban,hol kevésbé...Az ultrahangon még mindig ott a tágulat,a feltágult vezeték és pisilés után is jelentős mennyiségű pisi marad a vesében,ezért ugye mégis műtétet javasoltak.

Már én sem félek tőle annyira,beszéltem két anyukával,akik gyerekének ilyen műtéte volt.Ők biztosítottak róla,hogy ez a gyerekeknek nem olyan nagy trauma,mint mi gondoljuk...Remélem így lesz.

Múltkor voltunk ben az urológiai osztályon,egy kisfiút pont hoztak a műtőböl,Leila azt mondta:-Nézd anya,ő is meg lett műtve,felvágták a kis veséjét..💕

Azt mondta,ő nem fél a vérvételtől meg a műtéttől,mert az olyan nagylányos dolog!Majd' elbőgömmagam mindig,hogy milyen bölcsek tudnak lenni ezek a gyerekek!😊

Panndi,üdv köztünk!Nekünk nem szabadott/szabad menni uszodába vagy strandra,csak természetes vízbe!Balatonon voltunk Leilával minden nyáron,attól nem lett baja,de az agyonklórozott meg nyanyaáztató vízbe nem mertem soha vinni.Majd műtét után a strandot is kipróbáljuk!

Örülök,hogy mi denki azért jó híreket ír!Andi!Anyósodnak üzenem,hogy 2 olyan jóval 50 feletti emberről tudok,akik egy vesével élnek(és ezmostanában derült ki számukra,ultrahangon),akik így főként,hogy nem is tudtak róla,pont úgy éltek,mint mások!Szerintem totál igazad van!A gyógyszer meg olyan dolog,hogy ha muszáj,akkor muszáj,s azért lássuk be nem csak a gyógyszer a mumus,mert ha mindentől rettegnénk,akkor sót sem ennénk pl...Tök egészséges embernek is tönkremehet a veséje ,akár nőknél a terhesség alatt is ugye és egy vesével is lehet(sőt kell) telmes életet élni!

211. panndi
2015. febr. 10. 11:39
Tényleg? Ez jó hír :) Köszi!
2015. febr. 10. 09:26
Lehet menni. Nekünk egy tiltás volt, amikor kivették a veséjét, onnantól 6 héten át nem lehetett menni. De az is csak a sebek miatt.
209. panndi
2015. febr. 9. 22:12
Segítsetek légyszi! Szerintetek így a VUR-ral lehet menn fürdeni medencébe? Ilyenekről nem beszéltünk a dokival, én magamtól azt gondolnám, hogy nem, de hátha Ti tudjátok :) Köszi :)
208. panndi
2015. febr. 1. 22:45
Köszönöm a megnyugtató szavakat :) Az bosszant picit, hogy most várunk, igaziból nem is tudom, mire... De hát nem tudok mit tenni.
2015. febr. 1. 16:35
Sziasztok! Panndi nálunk születésekor már tudtuk, már a hasamban látták a bal vesében a tágulatot. 3 hetes korától kb. 5 hónapos koráig naponta antibiotikumot szedtünk.6 hetes korában minden vizsgálat megvolt az izótopos is. 3 hónaposan megműtötték, és 4 hónaposan újra, mert a húgyvezetékével is gond volt, túl kanyargós volt, ezt műtétnél vették észre és kapott egy hónapra katétert, hogy kicsit egyenesedjen. Februárban leszünk egy évesek, július végéig szedtünk rendszeresen antibioktikumot. viszont azóta elég sokat volt beteg, nagyjából havonta kap egy antibiotikumot, mert felsőlégúti megbetegedése van, de a vizeletével azóta minden rendben, nincs fertőződés:) Márciusban megyünk újra ultrahang-vizelet kontrollra nagyon kíváncsi vagyok, hogy alakul a picim veséje, mert kívülről nem lehet semmit látni, jön -megy 10 hónapos korától és most bölcsis is lesz. Elvileg valami új módszer is van rötgen helyett, ultrahanggal vizsgálják Mátét majd ha megjön a kontraszt anyaghoz az ampulla. elvileg megkapja a kontraszt anyagot, aztán ultrahanggal nézik és ugyanazt fogják látni mint anno rötgennel:) már nagyon várom. De az orvos szerint az ampulla igényléstől számolva kb. 2-3 hónap szóval nálunk elvileg február, de meglátjuk, majd hívnak. Mást nem tudok mondani, mint hogy ez a fórum nekem is sokat segített, és kitartás:)
2015. jan. 27. 20:33
Biogaia-t szedte Ő is, de semmi baja nem volt... Neki a fogain látszott, fogorvos szerint a sok antibiotikumtól fogzománc gyengesége lett és így olyan a foga felül végig, mintha nem mosna soha fogat. De állítólag nem hat a tartós fogakra.... Egyenlőre ez az egy következmény van...
205. panndi
2015. jan. 27. 15:06

Köszi, na ilyenünk még nem volt.


A sok antibiotikum nem készítette ki Lacust?

Petra folyamatosan bukik, megy a hasa, peidg kapja a Biogaiat rendesen.

2015. jan. 27. 09:37
Izotópos vizsgálat. Lacusnak 4 hónapos korban volt először, akkor nyílt katétert helyeznek fel, lefektetik egy nagy dög gépre és bebugyolálják végő ruhába. Így kell 20 percet lennie. Megkapja az izotópot vénásan, majd egy monitoron látni sok kicsi pöttyöt, ahogy ürül ez a cucc abban a 20 percben. Aznap érdemes tesótól pl. elzárni a gyereket, mert csak csak sugaras anyag és azt mondták, a megtermékenyítésre veszélyes lehet.... Ezt értékelik ki úgy 1 hét alatt és kapsz százalékokat.
203. panndi
2015. jan. 26. 22:06

Máttyus doki. Már láttunk ott pár nyomasztó esetet :(


Örülök, hogy Ti rendben vagytok :)


Azt milyen vizsgálattal nézik, hogy melyik vese hány százalékos?

2015. jan. 26. 20:54
Panndi, Bókay Klinikán ki kezel Benneteket? Kíváncsi leszek mi a döntés egy két oldali VUR esetén. Nekünk egy oldali volt, 4-es, de semmit nem változott 2 év alatt, és ilyenkor persze rossz a tudat, hogy 2 évig folyamatosan antibiotikumon élt.... De minden jó, ha jó a vége, mi minden napnak örülünk, mert már 3,5 hónapja megműtötték és nincs gyógyszer, a veséje eddig rendben is volt.... Kitartás és ne izgulj, minden rosszban van valami jó, szerintem jobb tudni, hogy mi a konkrét baj, mint sötétben tapogatózni.... Sajnos majd rájössz, nem jó, hogy ez van veletek, de annyira szomorú esetet látni ott várakozás közben.....
201. panndi
2015. jan. 26. 12:55

Köszi, akkor írok :)


Kislányom három és fél hónapos, nyolc hetesen vesemedence-gyulladása volt, akkor kerültünk a Bókay utcai klinikára, ott kezdődtek a vizsgűlatok, végül kiderült, hogy kétoldali VUR-ja van, kettes és négyes fokozatú. Most egyelőre AB-t szed tartósan, aztán kontrollon kiderül, kell-e műteni. Olvastam, Ti már jó sok mindenen túl vagytok :(


Igaziból nincs is konkrét kérdésem, csak annyira új még ez az egész, hogy jó lenne sorstársakkal beszélni :)

2015. jan. 25. 20:31
Szia, gyere, én minden nap itt vagyok.
199. panndi
2015. jan. 25. 13:53
Sziasztok :)Aktív még afórum? Ha igen, sajos jönnék kérdésekkel.
2014. dec. 26. 15:08
2 éves kort akartam írni.... Akkor ment bölcsibe.....
2014. dec. 26. 15:07
Juli, nálunk Lacus éves korában kezdte a bölcsit és mondom, nem is egész nap. Nekem nem kell dolgozni mennem, én is 3,5 éve vagyok itthon, vágyok is a munkára, meg nem is.... Csak kiborít ez a hozzáállás, hogy: tessék, tegnap óta a változások..... Neeeem, ne adjunk atibiotikumot a gyereknek a betegségére, mert úristen, 1 veséje van csak és védjük.... Erre ma kiderült, annyira elburjánzott a betegség, hogy tüdőgyulladása lett..... És most mit kap?! Antibiotikumot.......
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook