Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kislányomnak IV-es fokú VUR-ja van, állandóan visszatérő húgyúti fertőzései.Van, aki hasonló "cipőben jár"?Beszélgessünk! fórum

Kislányomnak IV-es fokú VUR-ja van, állandóan visszatérő húgyúti fertőzései.Van, aki hasonló "cipőben jár"?Beszélgessünk! (tudásbázis kérdés)


166. Sanka02
2014. szept. 26. 21:27
Nagyon régen ítam ide. A fiam 6,5 éves, 2 deflux után egy vese működik.Másfél éves volt a műtéteknél. Most magas vérnyomással vizsgálják. Van köztetek olyan, akinél emiatt távollították el az elhalt vesét?
165. lkatus
2014. szept. 26. 13:21

Nerika, de jó, hogy írtál! Reméljük nem lesz semmi komoly a fvs miatt, lehet, hogy csak egyéb gyulladást jelez.

Nektek a nagy műtét volt meg? Ha igen, mesélnél kicsit az utána lévő napokról? Alig találok erről kommentet, ezért én tuti le fogom írni. A Sding után mi 1 hét után mehetnénk bölcsibe, de bízom benne, hogy már nem szórakoznak és húzzák az időt majd azzal. Hétfőn még letisztázom a dokival (6-án) és 7-én reggel hajrá!

Amúgy 1 hete betegek vagyunk, már kifelé megyünk belőle, de ugye nem lehet beteg a műtétre... lesz 10 napom, hogy kikezeljem.

2014. szept. 26. 12:46
Bocsi rosszul írtam, egy hónappal a műtét után ment oviba :)
2014. szept. 26. 12:45

Sziasztok Lányok!

Végig olvastam, amit írtatok, hát nem könnyű nektek sem. Mindenkinek nagyon drukkolok, hogy minden jól sikerüljön. Az Áronnak látszólag semmi baja, de most volt vizelet vizsgálata és a fvs: 36, ami elég magas. Hétfőn fel kell menni a kórházba vizsgálatra.

kb egy héttel a műtét után ment már oviba, csak nem szabad neki megerőltető dolgokat csinálni, például biciklizni, mászni stb. Itatni kell és pisiltetni sokat. Andi, Ilkatus nagyon szorítok nektek. Szerintem, aki teheti, maradjon otthon a kicsivel amíg csak tud, ne menjenek oviba, bölcsibe. Otthon csak jobban oda tudtok figyelni rájuk, mint az óvónénik. Puszi mindenkinek

2014. szept. 23. 12:35
Lacusnak október14 én veszik ki a veséjét. Még Ő is beteg, sőt a nagy oviban, ami szintén nehéz ügy.... Most kicsit tele vagyok a prblémákkal.... Ovit mi is felfüggesztjük október 1től kb., attól indul az itthoni karantén, szeretném, ha a mi dátumunk is megvalósulna..... Jobbulást Nektek!!!!
161. lkatus
2014. szept. 23. 06:30
...nem is nagyon tudok már másra gondolni...
160. lkatus
2014. szept. 23. 06:30

Andi, drukkolok, hogy nektek is végre már vége legyen a tortúráknak!!! Megvan az időpont?

Nekünk pontosan 2 hét a műtétig és éppen takonykórból megyünk kifelé mindketten Lilivel. Csütörtök-pénteken még megy bölcsibe, de utána csakis itthon, hogy nehogy beteg legyen 6-7-ére... Megy az izgulás már ezerrel,

2014. szept. 17. 13:58
Na, eldőlt, kiveszik a veséjét. Holnap kapok időpontot, de az irány adott. Azaz idén már antibiotikum nélkül (és vese nélkül) élhet tovább. Én megkönnyebbültem, mert ezt látom a legjobbnak neki.
2014. szept. 13. 20:17
Így van!!! Örülök, ha valakit támogathatok. Amúgy meg mi szenvedünk, miközben a fájdalmat és a jövőbeni együttélést nem is nekünk kell végig vinni.... :)
157. oszjudit (válaszként erre: 156. - 67c772efc3)
2014. szept. 12. 22:24
Ez a beszéd!:) Végülis úgyis minden úgy lesz,ahogy lennie kell.Kíváncsi leszek mire jutnak a dokik.De a te pozitív hozzáállásod nagyon szeretem!! Mindig erőt ad nekem is és igazad van,valahol szerencse a szerencsétlenségben,hogy veséből kettő van ,és nem mondjunk a szívük a beteg...
2014. szept. 12. 21:16

A vese tényleg apránként romlott, de nálunk nem is nő. Ha van sima UH, akkor elvileg lemérik a méreteket. Nálunk a bibis veséje mindig is kicsi volt és nem nő, így logikus, hogy a teste növekedésével a százalékos teljesítménye meg csökken. Ne izgulj ezen, inkább gondolj arra, hogy novemberben megoldódik a VUR és a vese kicsit regenerálódhat, de tovább nem romlik.

Őszintén? Én nem kaptam a szívemhet, teljesen higgadtan kezelem a kérdést....

2014. szept. 12. 21:14
Lacusnak csak a 8 napos kori fertőzése volt, azóta soha semmi..... Ma elértem a dokit, aki meglepő módon a SDINGet forszírozná, de amikor felvetettem, hogy ennek van-e értelme, nem mondta, hogy Ön hülye, kedves Anyuka.... Szerdán összeül az orvosi brigád és eldöntik, van-e értelme a veséjét mentegetni, vagy vegyék ki. Én továbbra is a kivételt látom a leglogikusabbnak, de innentől kezdve ez már nem az én asztalom.
2014. szept. 12. 15:12
Jaj Istenem,Andi!!:( S úgy romlott,hogy semmi tünete nem volt, ugye?? Én is ettől félek,s trenírozom magam a novemberi műtétre.Bár lassan egy éve nem volt fertőzés, mégis félek,hogy alattomosan romlik a vese....
2014. szept. 12. 00:03
Sziasztok! Ki hogy van? Nálunk ma derültek ki a százalékok (izotóp) 13-87. Így kiveszik a veséjét.... Hogy mikor, az a napokban derül ki. Készülünk lelkileg, de mindenképpen jobb neki így. Másfél év alatt romlott 24%-ról 13%ra a veséje.... :(
2014. aug. 27. 21:15

Katus, Dórim szeptemberben kezdte a bölcsit, állandóan beteg volt és érdemben tavasszal tudott járni rendszeresen. Én a műtét után, ha nem muszáj, télen nem vinném.......

Judit, az ovit megértem, nálunk még erről nincs szó, csak egy magán bölcsiről.

151. lkatus
2014. aug. 27. 13:54

Sajnálom, hogy nem sikerült a Sding Andi. Én is ettől félek...vagyis ezért gondolom úgy, hogy csak időhúzás lenne. A leletek alapján csak arra gondolhatok, hogy Lilinél sem maradt meg semmi.

Viszont Judit, a te dokid azt ajánlotta, hogy 1 hónapig ne menjen utána oviba? Én is erről akarok még mindenhol tanácsot kérni, mert nem tudom hogyan lenne jó. Nekünk okt.7-én lesz a műtét, tehát nov-dec. biztos nem megy bölcsibe, de tél közepén meg tuti tök gyorsan el fog kapni mindent a legyengült immunrendszerével, ha januárban viszem... ezen dilemmázok folyamatosan...

150. oszjudit (válaszként erre: 146. - Lkatus)
2014. aug. 26. 15:56
Az én kicsim nem kezdi el az ovit.Jobbnak látom én is meg a dokinénink is ha nem megy műtét előtt közösségbe.Utána meg szerint min. egy hónap. Szóval talán januárban elkezdheti.Pedig szegényke annyira menne....
149. oszjudit (válaszként erre: 148. - 67c772efc3)
2014. aug. 26. 15:52

Jaj,Andi de sajnálom! :(

Remélem az izotópos vizsgálaton CsAK jó híreket kkaptok.Mindenképpen írd majd meg.

Leila tegnap a frászt hozta rám!Délután belázasodott ,én meg pont reggel gondoltam rá, hogy már 10 hónapja tünetmentes. Ahogy felkelt megpisiltettem,elő a vizelet tesztet,de mondjuk már látszatra is tiszta volt a teszt is negatív lett.Estére már kutya baja sem volt.Remélem a pici nem kapja el...

2014. aug. 26. 14:11
És a fejlemény..... Jövő zserdán izotópos vizsgálat,és ha megtudjuk a százalékokat, annak függvénye a további út... Másfél éve alig nőtt a rossz vese, így a százalék sem volt ütős.... Eleve, ha a gyerek nő, a vese nem, a százalék is romlik.... Eddig 24 százalék volt.... Azaz, ha most 10 százalék alá esik, lehet, ki kell műteni a veséjét...... Ha felette lenne, SDING....
2014. aug. 25. 13:18
És sajnos nem sikerült a SDING...... Ez volt az első, ősszel lesz egy új, fél év várakozás. Ha az sem, akkor műtét. De ennyire nem rohanok előre, soha nem lehet tudni.... Persze elkenődtem, hogy még csak nem is javult. Az a cucc, felszívódott, eltűnt....
146. lkatus
2014. aug. 21. 15:33

Erika, jó olvasni, hogy túl vagytok rajta. :) Szuper kisfiad van! Ezek szerint az elején a kezek is lekötözve...uhhh, nem volt nehéz neked ezt nézni? Persze tudjuk, hogy csak a célt kell szem előtt tartani ilyenkor.

Arra lennék kíváncsi, hogy a nagy műtét után mire kell figyelni, mennyi ideig nem mehet közösségbe, stb? Erről nem beszéltem a dokival még és nagyon érdekel. Pont tél lesz, így a bölcsibe gondolom nem ajánlatos vinni... :/

A napokban egyre jobban azt érzem, hogy csak SDING lesz, nem tudom miért. De hát bíznom kell a dokiban, hogy tudja majd minek van értelme...

2014. aug. 20. 20:05
Szia Judit! Minden rendben lesz ne izgulj. 11 napot voltunk bent. Még az Áron is mondta a főorvos úrnak, hogy ügyes vagy. :) Ha bármi kérdésed van szívesen válaszolok. Nektek is ilyen műtét lesz, nem? poszi Erika
144. oszjudit (válaszként erre: 143. - Nerika0815)
2014. aug. 19. 13:04
Jaj, Erika de jó olvasni a soraidat!!! Komolyan megyugtatnak a szavaid!! Nem félek annyira attól,ami ránk is vár!Végül hány napot voltatok összesen bent?? Nagyon ügyes a kisfiad!Remélem már minden rendben lesz! !:) Írj majd,ha időd engedi! ! Judit
2014. aug. 19. 11:33

Sziasztok! Bocsi, hogy ilyen késön írok.

meg volt a műtét. Jól sikerült, nagyon jól viselte az Áron. Semmi gond nem volt, nem lázasodott be, nem fájt semmije. :)A fekvést is jól tűrte, a kezeit két nap után már nem kellett lekötözni, csak a lábai voltak, az is úgy hogy fel tudta húzni, tudta mozgatni. Ez csak azért van, hogy ne forduljanak el. Sokat kellett vele foglalkozni, lekötni, hogy könnybben viselje a fekvést. Vittünk DVD-t, meséket nézett, és tablettet, ez volt a legjobb, amit kitaláltunk. Sokat játszott vele, apukája csinált neki egy tartót, amit be tudtunk tenni az ágyába, és nem kellett nekünk tartani a tablettet. Ott is hagytuk a kórházban, jó lesz más kis betegnek is. Talán egyszer volt egy komolyabb sírás, mikor nem tudtuk megvigasztalni jó félóráig, kiakadt a sok fekvéstől, nagyon meleg is volt. De ezen kívül egy - két nyafi volt csak. Úgyhogy nagyon örülök, hogy túl vagyunk rajta, jövő héten megyünk ultrahangra, és ha akkor is azt mondják, hogy minden ok, akkor már megnyugodhatok. A Főorvos Úrról és az ápolókról csak jót tudok mondani. :)

2014. aug. 6. 10:35
Andi!!Írj ám ,ha már tudsz valamit a SDING sikeréről!!Remélem Ti lesztek a pozitív példa és sikerült a beavatkozás!!
2014. aug. 6. 10:34
Erika!Olyan sokat gondolok rátok!!Lassan már haza engednek titeket...Ha lesz egy picike időd írj le mindent részletesen!!Jó lesz hiteles infot hallani erről a fránya műtétről!!:)
140. oszjudit (válaszként erre: 136. - Lkatus)
2014. aug. 6. 10:31
Szia!Hú nem semmi amin ti is átmentetek!!Mi dettó!Nekünk november 11-én lesz a műtét,szeptember végén lesz 3 éves a kislányom és van egy majdnem 3 hónapos picifiam is...Nekünk is két SDING egyik sem sikerült.Bár Leilának egyoldali a vur-ja,de 4-5 fok közötti.:( Én rettenetesen félek a műtéttől meg az egésztől,de próbálom úgy felfogni,hogx ha ezen túl leszünk,minden jobb lesz...Remélem.Leilának október óta nem volt rossz a pisije(kopp-kopp),remélem így is marad...Kislányod hány éves?Veseműködése romlott már?Sajnos a miénk 44-56%- ról 41-59- re romlott..:(:(
2014. aug. 6. 08:10
Nerika, hogy vagytok?
2014. aug. 1. 14:12
Elvileg a SDING a komolyabb VURok esetén 60% a siker. Nem tudom............. Nekünk van még 25 nap reményünk. Nekünk azt mondta a doki néni, hogy kerülik a masszív beavatkozást, mert több a komplikáció esélye...
137. lkatus
2014. aug. 1. 10:34
De azért látjuk, hogy van,akinél sikerül a SDING, úgyhogy drukk nektek!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook