Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kislányomnak IV-es fokú VUR-ja van, állandóan visszatérő húgyúti fertőzései.Van, aki hasonló "cipőben jár"?Beszélgessünk! fórum

Kislányomnak IV-es fokú VUR-ja van, állandóan visszatérő húgyúti fertőzései.Van, aki hasonló "cipőben jár"?Beszélgessünk! (tudásbázis kérdés)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2015. szept. 16. 20:00

Szia Judit!

Se kő se homok.

Ígérem írok ha lesz eredmény, de lehet,hogy még napok kérdése. Azt mondták 1-2 hét az eredmény. Ma van a 6.nap.

Nálatok hogy derült ki a betegség? Nektek korábban észrevették?

285. oszjudit (válaszként erre: 284. - Szilvi7219)
2015. szept. 16. 14:03
Jaj,Szilvi,nem semmi ,amiket leírsz.De jól tetted,hogy nem hagytad magad.Kő vagy homok nincs a kis veséjében?Bízzunk benne,hogy jó helyen vagytok és,hogy jó lesz az izotópos eredmény.Nekünk a nefrológusunk mondta anno,hogy van ,akinek a vur tünetmentes évekig,vagy egész életében akár...Kérlek,írj majd mi lett az eredmény kíváncsi vagyok.Judit
2015. szept. 15. 21:16

Szia Judit!

Tudom hogy hihetetlen de semmi baja nem volt. Még egy hugyuti fertőzés se. Mióta kiderült a baj folyamatosan nézni kellett a vizeletét ha bármi volt-ìgy most van rengeteg (10-15)negatív pisileletünk. Kb. Fél éve kezdte mondogatni hogy fáj a háta deréktájon de leráztak hogy a vesetágulat nem fáj. Miután egyre sűrűbben mondta visszamentünk és mondtam hogy akkor most lépjünk mert ez így nem mehet tovább. Sikerült elég határozottnak lenni így kerültünk a gyermekklinikára. Itt is úgy fogadtak hogy a vesetágulat nem fáj....de nem hagytam. Mondtam hogy ok. de akkor mitől fáj a vaséjénél annyira, hogy fetreng a fájdalomtól.Újra határozottság....


Igy jutottunk el izotópos vizsgálatra

Most várjuk az eredményt.

283. oszjudit (válaszként erre: 282. - Szilvi7219)
2015. szept. 15. 19:42
Szia Szilvi!Soha semmi baja nem volt tőle?Hála Istennek!Mi a Heim Pálba járunk,Merksz főorvos úrhoz.Rosszat nem mondhatok,rendesek.De az 1-es Klinikáról is jókat hallottam.Majd írd meg hová mentetek végül és mit mondtak.
2015. szept. 15. 05:29

Szia Nyunyu2!

A kislányom 8 éves.

Másfél évvel ezelőtt egy gastroenterológiai kivizsgálás során(tejérzékeny is) készült hasi ultrahang akkor derült ki. A kistarcsai kórházba jártunk eddig most utaltak az 1 Gyerekklinikára.

281. Nyunyu2
2015. szept. 14. 21:52
Szia Szilvi, ezt hol állapították meg? Mi Bókay Klinikára jártunk, csecsemőosztályon kezdtük. Mennyi idős a Kislányod?
2015. szept. 14. 05:23
Sziasztok! Kislányomnak VUR-ja van. Segítsetek légyszíves hova vigyem (hova ne) a lányomat? Gyermekklinika vagy Bethesda vagy Heim Pál kórház? Köszönöm. Sziasztok.
279. oszjudit (válaszként erre: 278. - Juli1982)
2015. aug. 22. 12:50

Szia Juli!

De jó,hogy írtál!Mi us idén engedtük Leilát más gyerekekkel medencézni,meg voltunk több helyen is fürdőben,hála Istennek semmi baja nem lett...De rettegek,mert aug 28-án megyünk uhra,és ugye múltkor nagyon elvették a reményünket,kíváncsi vagyok most mi lesz az "ítélet".Izotópos vizsgálat is lesz még idén elvileg.Kezdi a csajszi az óvodát,alig várja,remèlem ott is zökkenömentes lesz minden.Én kekopogom,kopp-kopp már régen voltak betegek a gyerekek,Leilusnak kb. 2 hónapja volt egy egy napos láza,én a himlő elleni oltás reakciójánsk tudtsm be,mert Zéti is ugyanúgy belázasodott.Perszs rögvest néztem pisit,de tiszta volt neki.Remélem rendben lesz Mátéval is minden,s végre mi szülők is kicsit fellélegezhetünk,mert ezek azért rendesen megtépázzák az idegeket ez a sok műtét,vizsgálat,eredmény várás,.,

2015. aug. 21. 18:41
Sziasztok! Máténál alapvetően sok volt a pangó vizelet, ami fertőződött a bal vesében a tágulatban, ezért kellett mielőbb a műtét. De a műtét után 1 héttel azt látták, hogy mondjuk ez a pangó vizelet 1/3-ra csökkent majd 3 hónap múlva talán 15%. viszont izótoposon nem voltunk, tehát az majd talán jövőre derül ki, hogy a bal vese működése megmaradt e 20% körül vagy tovább romlott. Kívülről sokminden nem látszik, de felső légúti betegségeket gyakran elkap. Ez a házidoki szerint nincs összefüggésbe a betegségével, max. annyi, hogy sokat kapott antibogyót, így az immunrendszer kevésbé védekező képes. Pedig olyan kis masszív gyerek, szóval nem kövér, de olyan reng a föld ha megy:))) Most nyáron itthon medencézett Máté barátok gyerkőceivel, tesóval stb. szinte mindennap, és nem volt gond a vizeletével, bizakodóak vagyunk. Strand még nem volt nála, majd jövőre. Viszont csak sima ultrahang volt március környékén és legközelebb jövő januárba kell menni, fura hogy ilyen sokáig nem lesz vizsgálat, de azzal nyugtattak az orvosok, hogy ez nem egyik napról a másikra látszódó folyamat idő kell neki. Tehát mást nem tudunk tenni várakozunk....
277. lkatus
2015. júl. 28. 15:11

Sziasztok!


Nem felejtettem el,amit ígértem, leírok majd mindent, csak most egy kis pörgés van. :) Lili szuperül van, az 1. UH-n már látszik, hogy a jobb oldalon nomalizálódott a helyzet, a húgyvezeték végre normális vastagságú, a bal oldalon még azért kifejezettebben látszik, de az az oldal volt mindig a "rosszabb". Szűkület nincs a szájadzásnál, szépen ürült a hólyag. Bal oldalon egy kicsivesemedence tágulat még látszik, de alakul a korábbiakhoz képest. VUR-t majd januárban néznek, addig még lesz UH. Összességében bíztató. :)

276. oszjudit (válaszként erre: 275. - Juli1982)
2015. jún. 25. 15:58
Sziasztok! Igen,bízni...Van egy pont , amikor mást nem tehet már az ember.Most mi ott tartunk ,hogy Leila életében először medencézett a kis barátaival két hete és hétvégén a strandot is kipróbáltuk.Eddig semmi gond a pisijét kétnaponta nézem ,de tiszta neki.Beadattam nekik a bárányhimlő elleni oltást-s ettől e vagy sem-de rettenetesen belázasodott.Szerencsére a pisi kristálytiszta volt ekkor is.Szóvao lassan 2,5 éve nem volt gennyes a vizelete és lassan 3 hónapja antibiotikumot sem szed.Augusztusban vàr ránk egy újabb ultrahang.Szeptemberben izotóp.Ott aztán minden kiderül.A nefrológusunk azt mondta ne keseredjek el az ultrahang nem bizonyít semmit.Majd ha látjuk a vesék működéseloszlását ráérünk meggondolni mi legyen a továbbiakban.Juli,most , hogy így írod ,hogy már 1 hét után látszott a javulás kicsit elkenődtem...Mert elővettem a régebbi papírokat és nálunk bizony semmi javulás nincs.Bár intézményen belül is millió féle képpen írják le a leletet.Nem igazán lehet összehasonlítani.De most az a lényeg, hogy csajos jól van ,makk egészséges és a többi már csak a JóIstenen múlik....
2015. jún. 25. 15:05
Sziasztok! Mostanában nem tudtam írni, de végre sikerül. Máténak májusban volt 1 éve, hogy műtötték, azóta nem volt a vizeletével probléma, kivéve 1 hónapja, amikor gennyet találtak benne, a baktérium tenyésztés szerint viszont nem volt baci, így valószínűleg vírust kapott el, úgyhogy jött az antibogyó kúra, pedig előtte kapott 2 héttel sumamedet mert komoly felsőlégúti-hörgőgyulladás, stb A lényeg, hogy nagyon sokat betegeskedett az utóbbi időbe, sőt láza is volt, úgy hogy a vizelete gennyes volt, mellette antibogyó és felment a láza, mivel az orvosunk is bizonytalan volt, mentünk vérvételre, tüdőrötgenre (másik gyerkőcömnél durva vírusos tüdőgyulladás, oviba kapta el, nemcsak ő, szóval volt izgalom 1 hónapig). Máténál a tüdőrötgen és vérvétel is pozitívummal zárult és a vizelet tenyésztése is rendben volt, így valószínűleg a láz a vírusos fertőzés miatt volt. Nekünk a műtét utáni héten volt utrahang asszem 1 hét telt el a műtét után, és akkor úgy látták a vizelet távozik a tágulatból . Május után azt hiszem szeptemberben volt és ott is azt látták, hogy még van egy kis vizelet a tágulatban de nagy mértékben csökkent és a műtét nagyon jól sikerült, a vezetékek rendben voltak a tágulat nem nőtt tovább. Antibogyó elhagyva. Azt hiszem februárban voltunk utlrahangon, ahol nagyjából ugyanazt mondták és most 1 év múlva várnak vissza. Elvileg lett volna rötgen helyett egy feltöltéses ultrahang vizsgálat, de erre még mindig nem került sor, mert nem jött meg a gép a kórházba és az orvosok nem tartják létszükségnek a rötgent, ezért várunk. Nálunk sajnos 6 hetesen volt az izótopos és 24,9% bal- 75% jobb vese működés volt és a műtét (bal oldali tágulat, húgyvezeték probléma is volt, újraszájadzás vesevezetés-húgyvezeték)azért volt sürgős, mert az orvosok szerették volna ha megmarad a bal vese ameddig csak lehet. Bízunk benne, Máté jól fejlődik, sokat betegeskedik, főleg felsőlégúti:( meg minden egyéb vírus, amit a bölcsiben ellehet kapni. Szóval csatlakozva Ikatushoz bízni kell a legjobbakban, mert sajnos én is tehetetlennek érzem magam és csak az idő oldja meg a bizonytalanságunkat.
274. panndi
2015. jún. 21. 08:42

Katus, azóta hogy vagytok?


Nálunk a kontroll rendben volt, de most megint genny, baktérium és vér van a vizeletében :(

273. lkatus (válaszként erre: 269. - Oszjudit)
2015. jún. 17. 06:50
Judit,akárhogy is alakul nálatok,csak a célt nézd. Ha kell a műtét,legyen,utána végre mehet a kórház nélküli teljes élet! Drukkolok nektek!
272. lkatus
2015. jún. 17. 06:48

Ureter reimplantáció volt, két oldali. 2 vékony csövecske a h.vezetélekből, 1 a h.hólyagból. Tegnap már alig bírt magával az ágyban,de a csövekre figyelt. :)


Ha hazajutok,alszok 2 napig,az biztos. Itt a fotel 4 napig volt elviselhető,azóta nem aludtam rendesen.

Lili viszont du.sem aludt a napokban,esténként 11-kir tudtam lelőni,nagyon fel van pörögve,neki a mozgás hiányzik. :)

271. lkatus
2015. jún. 17. 06:40

47-53% az eloszlás,szépen növekszik. A bal oldalon van kisebb hegesedés. Ez volt 2 éve májusban, és 3 hete is az eredmény. Annyi a különbség,hogy azóta a bal oldali vesemedencében van egy kis tágulat, ez az oldal a VUR 3-as helyett 3-as 4-es besorolású lett a 2 év alatt,de más elvileg nem romlott a +5 gyulladás ellenére sem.

Bízom most már a legjobbakban.


Ma kiveszik a csöveket,ha oké,mehetünk. Tegnap már elegünk volt mindkettőnknek,így már nagyon várjuk.


Judit, nálatok a 2 hós uh-n meg tudták mondani,hogy van még tágulat? Az uh alapján? Eddig nekünk csak a vur vizsgálattal. Vagy ez nem a hugyvezetékek szákadzásának tágulatára értetted? vagy a vesem.tágulat?

2015. jún. 15. 20:22
Ja és az izotópos vizsgálatotoknak mi lett az eredménye pontosan?Milyen Lili veséinek működési elosztása?
2015. jún. 15. 20:19

Szia lkatus!!

De jó,mindjárt mehettek hza,túl vagytok rajta,nem olyan szörnyű,mint ahogy az ember először gondolja,ugye?Nektek akkor most pontosan milyen műtétetek volt,ureterreimplantáció vagy más?Már csak azért ,hogy fel lehetett ülni.Hány cső van?Gondolom katéter az igen,meg van másik is?Nagyon örülök komolyan,hogy túl vagytok a nehezén.

Én már kicsit lenyugodtam.Megértettem,hogy már hiába idegeskedek a dolgokon,sajnos nem tudom a történéseket befolyásolni.A kezelőorvosunk azért megnyugtatott,hogy ahhoz,hogy ki lehessen jelenteni,hogy nincs sok esélye a vesének nem elég egy uh lelet,kell majd vizsgálat még,uh is meg vesescintigráfia,ahonnan ugye meglátszik ,hogyan működnek a vesék és valóban romlott e a bal vese.

Azért kíváncsi leszek nektek mikor kell majd uh-ra menni!!Kitartás és minden-minden jót nektek!!Írj majd!!!

268. lkatus
2015. jún. 14. 08:49
Gyógyszert még fél évig kell majd szednünk.
267. lkatus
2015. jún. 14. 08:47

Túl vagyunk rajta, vannak kisebb nehézségek,de öszességében minden jól alakul. Lili szuper ügyes. Ma van az 5. nap,ma már ülhez,bár már 3. nap úgy ehetett,de egyébként inkább fekszik. Lába kikötve 3 óráig volt és azóta sem, ügyesen figyel rá. Megi is. :) Fájdalomcsillapítót kap,ha jelzi,hogy fáj,inkább már csak este. Kaki me alvás közben sikerült valahogy. :) Rengeteget eszik és már eleget iszik,szépen tisztul minden. Kb. szerdán veszik ki a csövekez,remélem csüt.leléphetünk.


Sajnálom,hogy nem lett jó az eredményetek. Én is reménykedem,nem tehetünk mást. Lili veséje rendben van,voltunk dinamikus izotópon műtét előtt. Csak a tágulat volt, műtétnél sem láttak mást.


Én alszom a fotelban rendületlenül,ha pár órára le tud váltani nappal vki,haza ugrok 3 órát aludni. Pontosn 3x a 8 nap alatt. De ez most a legkevesebb.


Szóval túl a felén már visszafelé számolunk...:)


A nővérkék,dokik szuperek!!!

266. Nyunyu2
2015. jún. 12. 13:51
Judit, nagyon sajnálom.... Tudom milyen. Ugye Lacusomat is műtötték, vártuk az eredményt, hittem, erre a helyzet változatlan. Én azóta vagyok nyugodt, amióta megműtötték és kivették a veséjét. Azóta se antibiotikum, se pisigond, semmi....
2015. jún. 12. 10:43

Szóval,ha hamàr vàllalja valaki a műtètet meg mindent,legalàbb haszna legyen...

Èn mostmàr csak abban bízom,hogy valami csoda törtènik velünk,vele.

2015. jún. 12. 10:39

Sziasztok!

Mi újsàg nàlatok panndi?lkatus,ti màr túl vagytok a műtèten?

Mi tegnapvoltunk ultrahangon,pont 2 hónapja volt a műtèt...Arra szàmítottunm,hogy -mivel Leila tünetmentes,nemszedjük az antibiotikumot,de a vizelete negatív-,hogy csupacsupa jó híreket fogunk hallani...Sajnos nem így lett.A tàgulatok ès a vesèben pangó vizelet mit sem vàltozott..Olyan volt ezt hallani ,mintha fejbe vàgtak volna egy bunkósbottal.Az orvos azt mondta,hogy augusztusban lesz mèg egy uh,de valószínűleg nem fog hosszútàvon megmaradni a bal vese.:'(

Èrtetlenül àllunk a dolog előtt ès mèrhetetlenül fàj,hogy mindent megtettünk,ès ez a pici kislàny mèg mindig nincs túl a megpróbàltatàsokon.

Èn mindenkinek csak azt kívànom,hogy ne jàrjon így,ha hamàr

263. panndi
2015. jún. 8. 12:33

Remélem Nálatok is sima ügy lesz minden!

Van, 37,8 körül. Szerdán viszem...

262. lkatus (válaszként erre: 261. - Panndi)
2015. jún. 8. 05:42

Járni mi is jártunk ugye eddig, de a nagy műtétről és az utána lévő SOTE-s napokról nem találok leírást. Ezért is örültem Judit beszámolójának, nagy különbség nem lehet a dolgokban... csak a szülői ellátásban. De azt meg túléljük valahogy, készülök mindennel.


Nálatok azóta mi újság? Van még hőemelkedés? Kiderült valami?

261. panndi
2015. jún. 3. 20:58
Mi is a SOTEre járunk :)
260. lkatus
2015. jún. 3. 18:46
Mindenképpen leírom, hogy én is tudjak segíteni ásoknak. :) SOTE-s tapasztalatot úgysem találtam sehiol, de nagy különbség nem lehet (csak a szülői ellátás - alvás lehetőségében).
2015. jún. 2. 19:59
Amikor mi kèszültünk a műtètre,megfogadtam,hogy èn leírom rèszletesen mi volt,mert èn is minden követ megmozgattam,hogy többet tudhak,ne èrjen semmi felkèszületlenül!Örülök ha tudtam segíteni.Írj majd mi volt,ha lesz egy pici időd!
258. panndi
2015. jún. 1. 21:44
Az aggaszt, hogy sokszor van hőemelkedése, most két naoha nincs, de előtte is hetekig 37,5-37,7 volt. Kétféle AB-t szed váltva, már 5,5 hónapja. Jövőhéten talán okosabbak leszünk.
257. lkatus (válaszként erre: 256. - Oszjudit)
2015. jún. 1. 20:45

Köszönöm a sok infót! Te vagy az első,aki részletes leírást tudott adni egy ilyen műtét utáni helyzetről. Pedig milyen fontos minden apró részlet !!! Eddig minden fórumon csak odáig jutottak, hogy mennek, vagy egy sorban lerendezték, hogy túl vannak rajta. Pedig ez az igazi segítség. Köszi mégegyszer!!!!!!!!!! :)

Az ötleteket megfogadom! ;)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook