Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kislányomnak IV-es fokú VUR-ja van, állandóan visszatérő húgyúti fertőzései.Van, aki hasonló "cipőben jár"?Beszélgessünk! fórum

Kislányomnak IV-es fokú VUR-ja van, állandóan visszatérő húgyúti fertőzései.Van, aki hasonló "cipőben jár"?Beszélgessünk! (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
16. Sanka02 (válaszként erre: 12. - Szabinka03)
2013. jún. 28. 17:40
Nekünk a nem működő vese 10%os. Ez így maradt. De kisebb csoda, hogy a másik veséje viszont "érzékelte" a bajt, és kompenzálta, sokkal nagyobb, és több veseszövetet tartalmaz, mint a korosztályáé. Átvette a másik vese működését is részben. Majdnem akkora, mint egy felnőtté.
15. Szabinka03 (válaszként erre: 14. - Oszjudit)
2013. jún. 28. 17:15
Igen, szulés elott egy hónappal mondták, hogy hidronefrózisa van, de ne aggódjak, mert a gyerekek nagy százalékának van és ahogy megszuletnek ezt tobbnyire ki is novik. Sajnos mi nem nottuk ki. Volt egyszer egy DNSA vizsgálat egy cisztográfia és a mutét az azert volt, hogy a refluxot vagyis a vizelet visszafolyást megállítsák és a jobb veséje alatti hugyvezetékben volt egy nagy ciszta amit bemetszettek.
14. oszjudit (válaszként erre: 12. - Szabinka03)
2013. jún. 28. 16:52

Szia Szabinka03!

Nem baj,hogy csatlakozol,sőt!

Igen,nagyon fontos bízni és hinni benne,sokszor az elkeseredett szülő nem is tud mást tenni(és ez a legborzasztóbb!)!!Sajnos nem tudom van-e rá esély,hogy beinduljon,de szorítok,hogy úgy legyen!

Neked már méhen belül észrevették a kisfiad vesegondját?Milyen műtétetek volt?

13. oszjudit (válaszként erre: 11. - Sanka02)
2013. jún. 28. 16:43

Nagyon sajnálom és átérzem a helyzeteteket...Sajnos a mi gyerekorvosunk sem foglalkozott a jelekkel(hasmenés,bukás),a kórházban viszont alaposak voltak..Mi is állandóan kapjuk az ab-t,de még emellett is havonta jön a baj...

Nagyon féltem a veséjét,de bevallom rettenetesen félek a műtéttől is,2 éves gyereknek 1 hét mozdulatlan fekvés...húúúúú..:(

2013. jún. 28. 16:42
Sziasztok! Csatlakoznék én is ha nem gond. Nekunk IV es V os az egyik oldalt a másikon pedig II-es. A mi kisfiunk 5 hónapos. Most vagyunk túl egy mutéten, azelott cisztográfia és DNSA vizsgálat is volt. Sajnos a jobb veséje nem mukodik csak 3%osan, novemberben lesz megint egy pár vizsgálat és ha nem változik a vese funkció, kiveszik a veséjét. Az orvosok nem, én viszont bízok benne, hogy beindul majd. Merthogy olyan picike még, fejlodni még csak most fog. Nem hallottatok véletlenul ilyen " csodárol", hogy beindult a vese?
11. Sanka02 (válaszként erre: 10. - Oszjudit)
2013. jún. 28. 16:31
Igen már írtam több helyen. Most 5 éves. 8 hónapos volt mikor lázas, volt, hőemelkedése volt 2 hónapig szinte állandóan. Ráfogták, hogy jön a foga, vírus. Mire kértek neki labort. De akkora már megvolt a baj. Mi folyamatosan heti váltásban kaptunk gyógysdzert mivel anélkül állandó volt a fertőzés.
10. oszjudit (válaszként erre: 9. - Sanka02)
2013. jún. 28. 16:23

Nálunk az első vesemedence gyulladás után (5 hetesen),egy szuper dokinőnek köszönhetően viszonylag gyorsan kiderült mi a baj,minden vizsgálatot egy hónapon belül megcsináltak(uh,hólyagfeltöltés,vesescintigráfia),ott igazolódott a baj,gondozásba vettek.4 hósan volt az 1. deflux,most áprilisban a 2.

Neki így "csak" 2-szer volt vesemedence gyulladása,a többi alsó húgyúti volt,idejében el lett kapva..Még az utolsónak nincs eredménye,de ált. e-coli....Zinnatot szedtünk ,most Sumetrolimot helyette...

Neked hány éves a kisfiad?Azt hiszem másik fórumon már olvastam a bejegyzésed,lehet ,ugye? :)

9. Sanka02 (válaszként erre: 7. - Oszjudit)
2013. jún. 28. 16:15

Sajnos ugyanezt csináltuk végig. 13 hónapig szedett antibiotikumot. Még a 2. deflux után 3 hónapig. Sajnos elég későn vették észre, mi a baj.

Többször volt komoly vesemedence gyulladása.

Most is szed gyógyszert? Mennyire gyulladt most? Mije lett pozitív? Gondolom az üledékben van vmi.

2013. jún. 28. 16:13
Egyébként örülök,hogy ilyen gyorsan írtatok!Olvasgatom mindig a fórumokat ezzel kapcsolatban,de eléggé régiek már...Bár szeretném azt hinni,hogy azért mert nagyon kevés kisgyerek küzd ezzel a problémával,viszont a nephrológián látott várólista sajna nem ezt mutatja...
7. oszjudit (válaszként erre: 4. - Sanka02)
2013. jún. 28. 16:10

Szia Sanka02!

Nagyon sajnálom a kisfiad!Neki is ilyen mérhetetlenül sok visszafertőződése volt??Nekünk 1 év alatt (pedig vagy 10 fertőződés volt),nem romlott a vesefunkció,de azért félek,féltem,nagyon!!Neki az utolsó uh szerint a 7mm-es vezeték tágulat 2-3 mm-re csökkent fél év alatt,bár kismértékű üregrendszeri tágulata még mindig megvan.Ezen felbátorodva azt hittük mi kis naivak,hogy oké lett a deflux,de azóta (ápr.10) másodszor lett pozitív a pisije...:(

6. oszjudit (válaszként erre: 3. - Shally)
2013. jún. 28. 16:05

Szia Shally!

Húh,már nem is tudom hány ab-n vagyunk túl,plusz az 5-6 kórházi intravénás ab...Mi is mindent kipróbáltunk,minden "csodaszert",de a kicsim még csak 22 hónapos,vízhajtó gyógyteákkal nem merek kísérletezni...Nekünk a tőzegáfonya sem jött be..Pedig mindig reménykedünk,ha piacra kerül valami új módszer..:( Örülök,hogy te már jól vagy!! :)

5. Sanka02 (válaszként erre: 3. - Shally)
2013. jún. 28. 15:52
Csak sajnos a tág húgyvezeték állandó profilaxis nélkül bajt csinál a vizelet folyamatosan a vese felé visszafolyik. Teljes steril meg úgyse tud lenni.
2013. jún. 28. 15:50
Az én fiam már túl van rajta. Közel 2 évig ment a hercehurca. 2 deflux volt nálunk is. III-IV stádiumú VUR. Sajnos a vége az lett hogy egy veséje működik csak.
2013. jún. 28. 15:31

És gondolom egy rakás antibiotikumot kapott rá...

Én ugyanebben a cipőben jártam évekig. Szinte minden hónapban újabb, és újabb gyógyszer. Aztán megpróbáltam az immunrendszerem erősíteni, és nem azonnal antibiotikumot kapkodni ha érzem a felfázást. Hanem gyógyteák, cickafark, mezei zsurló,medveszőlőlevél keveréke. Mezei zsurlós altáji gőzölés is nagyon jó. És a tőzegáfonya kapszula is öli a bacikat. Szerencsére már jól vagyok! :)

Immunerősítés, immunerősítés! Hosszú folyamat a gyógyulás, de ez a kulcsa.

2013. jún. 28. 15:27
Már túl vagyunk 2 deflux beavatkozáson és fejünk felett lebeg a nagyműtét lehetősége...Szinte havonta elkap kisebb fertőzéseket.Mindent kipróbáltunk(aloe vera,tőzegáfonya,mannóz),de semmi nem segít,állandóan antibiotikumot szed...El vagyok keseredve...:((
2013. jún. 28. 15:23
Kislányomnak IV-es fokú VUR-ja van, állandóan visszatérő húgyúti fertőzései.Van, aki hasonló "cipőben jár"?Beszélgessünk!
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook