Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kislányomnak IV-es fokú VUR-ja van, állandóan visszatérő húgyúti fertőzései.Van, aki hasonló "cipőben jár"?Beszélgessünk! fórum

Kislányomnak IV-es fokú VUR-ja van, állandóan visszatérő húgyúti fertőzései.Van, aki hasonló "cipőben jár"?Beszélgessünk! (tudásbázis kérdés)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
256. oszjudit (válaszként erre: 253. - Lkatus)
2015. jún. 1. 15:42

Szia!!:)

Ha van net a tableten ott van egy "play áruház",ahonnan lehet letölteni játékokat.Az ingyenesek néha dobnak be reklámot,de Leila pikk pakk megtanulta kiikszelni...:) Ott a keresőbe beírod,hogy pl. játékok ovisoknak és lehet válogatni!:)

Igen,felülni nem szabad és fordulni sem.A lábuk lazán ki van kötve azt fel tudják húzni,de ülni nem szabad...Sajnos enni is fekve kell.Meglepően könnyen ment a csajomnak.Bár én bevallom rettegtem ,hogy félrenyel.Azért mi vittünk be 2 kispárnát és ha evett kicsit felpolcoltam a fejét.Apró falatkákban evett,de mindent!! Olyan jó étvágya volt ,hogy csuda!Levest,husit,krumplipürét,banánt,epret,szőlőt még almát is cikkekre vágva.Az ivás az bajosabb...Mert ugye a szívószál ha megtörik nem megy a élötty.Én ilyen sportkupakos üvegeket vittem és abból ivott.

Nem mondom,hogy nem volt sírás...Persze ,hogy elegük van néha nem is csoda.De ,mindig megbeszéltem vele ,hogy ezt most muszáj punktum.Nálunk bevált két dolog.Az egyik hogy mondtam ,hogy a műtét után talán nyáron fürödhet medencében és az hogy felragasztottunk a falra hét papírlapot matricával és minden reggel levehetett egyet.Ez nagyon jó volt mert látta mennyit kell még ott aludnia!!:)))

Kitartás!! Nem lesz sétagalopp,de olyan okosak ,ügyesek a gyerekek!Túl lesztek rajta gyorsan!!!!!!:)

255. lkatus (válaszként erre: 250. - Panndi)
2015. jún. 1. 13:43

Mi a 3. után kezdtük el az antibio-t, már rendegetg félét kipróbáltunk, szinte mindegyik mellett volt gyulladás. Totó az egész, nem tudhatod előre éppen milyen baci fertőzi meg.


Azóta hogy van?


Nekünk ha baktérium volt a vizeletben, mindig gyulladás lett a vége.

Fehérje vagy fvs más tészta,akkor még lehet vírus, volt ilyen eset is.

254. lkatus (válaszként erre: 250. - Panndi)
2015. jún. 1. 13:40

Nekünk mindig ugyanolyan tünetekkel járt. Láz, ami pár óra alatt egyre jobban beindult, ritmikusan, kb 4 óránként újra felment a lázcsillapítók mellett, bágyadtság, esetenként hányt is. Bűzös zavaros vizelet, ami lehet, hogy az elején nem vészes. Volt, ogy a kórházban sem volt még annyi baci benne, hogy biztosak lettek volna a dolgukben, de másnap mehettünk be újra, mett a tünetek roszzabbak lettek és addigra a pisi is. Otthon vizelet gyorsteszt,ameddig a nitrit (baktérium) nem színeződik el, lehet reménykedni. Ha 8igen, nincs min gondolkodni.


Nekünk 9x voolt gyullaád, már minden tünetét ismerjük, mégis egyszer sem volt ugyanolyan,ahogy beindult.

253. lkatus (válaszként erre: 248. - Oszjudit)
2015. jún. 1. 13:30

Köszi Judit, jól jöb egy kis megnyugtatás. :)

Igen, tablet felszerelve, 3 memóriakártya telis-tele mesékkel, mese sorozatokkal amiket még nem látott. Ezeket a memória játékokat még nem próbáltuk, milyen típusúak? Honnan töltötted?

Kis asztalka is van már. ;)


Ha jól értettem azt írtad, hogy csak akkor ülhetett fel a manó,amikor már kivették a csöveket? Hogyan tudtad totál fekve tartani? Én ettől félek a legjobban, gondolom lesznek azért nehéz pillanatok, mikor elfogy a türelme.


A múlt heti takonykórból kijött vasárnapra, ma ment bölcsibe, de holnaptól nem viszem, mert mindenki beteg a környéken, dadus néni is ezzel kezdte. Valamint durva hasmenős-hányós vírus söpör a környéken, ami nagyon-nagyon nem hiányzik, úgyhogy beosztottuk a napokat, otthon marad. Remélem ma nem nyalt be semmit. Hogy még ezen is izgulni kell...grrrr.


Lányod az evéssel hogy volt? Csak mert fekve gondolom az sem könnyű. Oldalra vagy valahogy azért lehet fordulni? Milyen ételeket volt hajlandó megenni? Bennem ezek az apró, ám de fontos kérdések merülnek fel...

252. panndi
2015. jún. 1. 00:24
Köszi, nem nyugodtam meg :(
251. oszjudit (válaszként erre: 250. - Panndi)
2015. máj. 31. 18:17
Nálunk lázig soha nem jutottunk el.Időben elkaptuk a fertőzéseket.Egyébként igen,a tünetek ugyanazok.Étvágytalanság,bukás babakorban,büdi pelus,esetleg híg széklet.Opálos,vagy gennyszálas pisi...Ezek voltak a lányomnál.
250. panndi
2015. máj. 29. 15:01
Amikor AB mellett gyulladás van, ugyanolyan erős tünetekkel jár? Rendesen láz, meg minden? 10-én megyük kontrollra, és nagyon izgulok :(
249. oszjudit (válaszként erre: 248. - Oszjudit)
2015. máj. 29. 14:53
Bocsànat a helyesíràsi hibàkèrt.Gyorsan ,s nèha fèlre nyomkodtam...:(
248. oszjudit (válaszként erre: 247. - Lkatus)
2015. máj. 29. 14:45

Szia!

Gratulàlok a babàhoz!

Hidd el,nem kesz semmi baj!Az èn lànyom is hozzàm van nőve plusz egy örökmozgó,de ott minden gyerek úgy feküdt,mint a parancsolat.Hihetetlen,de majd meglàtod így lesz!:-)

Ha ajànlhatom,vegyetem ilyen könnyű műanyag kinyitható asztalkàt,amit be kehet tenni az àgyba,meg ha van tablet,mi 1000 ft-èrt vettünk hozzà ilyen tàmasztót,kènyelmesebb nekik.Sok nemória jàtèkot letöltöttem neki,azzal jàtszott.Meg gyúrmàzott,àllandóan!

Nagyon szorítok èrtetek ès majd írj,hogy mi volt!:-)

247. lkatus (válaszként erre: 243. - Oszjudit)
2015. máj. 29. 09:55
És Judit, köszi, hogy leírtad, nagyon sokat segít...
246. lkatus (válaszként erre: 243. - Oszjudit)
2015. máj. 29. 09:54

Judit, szuper, hogy túl vagytok rajta!!!


Úgy alakult, hogy nálunk is szükség van a nagy beavatkozásra, mivel ápr. végén megint volt egy gyulladás, szám szerint a 9! :/ A 2. sding után 4 hónapon belül a 2. Azonnal mondtam, hogy itt a vége, műtétet akarok, de egyértelmű volt már mindenkinek.

10-én megyünk, nincs már 2 hét sem hátra...szerencsére 5 héten belül kaptunk időpontot a korábbi 2-3 hónapos várakozások után. Így is idegörlő, de legalább még nyár elején túl leszünk rajta és szeptemberben kezdheti az ovit. Talán augusztusban még bölcsizhet, hogy kicsit vissza szokjon, Balcsiba gondolom még idén sem megyünk...


Lilien amúgy jól van, decemberben volt utoljára légúti betegsége, na és persze múlt hétvége óta meg van fázva, hogy nehogy ne legyen min izgulni...így most itthon vagyunk és kúrálom ezerrel, de már megy ki belőle.Pisije azóta negatív, most drukkolok, hogy másfél hét múlva minden megfelelő legyen.


Kicsit kivagyok, hogy hogyan fogja bírni fekve, ráadásul ilyen sok napig, de készülök mindennel, töltöm a meséket is éjjel-nappal. Ő az a típus, hogy minden stressz helyzetben azonnal fel kell emeljem, így egy pillanat alatt megnyugszik. Még 3,5 évesen is ez van ha kórházban vagyunk. És erre most egyáltalán nem lesz lehetőség... :(


Tegnap voltunk VUR vizsgálaton, de képtelen volt egy helyben feküdni, mert annyira kivan már az ilyen helyzetektől, nálunk egy vérvétel is 4 emberes. Vizsgálat eredménye jövő héten.


Közben úton a kistesó is :) , 3 hónapos, az első trimeszteri tünetek még javában megvannak, de a legvészesebb, a hányás kimarad, így valahogy csak átvészelem. Kicsit el vagyok keseredve, hogy a SOTE-n nincs ágy a szülőnek, így talán a földön szivacson aludhatok, ha meg tudom beszélni. Remélem legalább a fáradtság és a gyomorégés alábbhagy addig....de még mindig jobb, mint nagy hassal. Családtagok ha tudnak bejönnek majd nap közben, hogy tudjak pihenni, de csak akkor hívom őket ha már kicsit jobban lesz Lili.


Szóval...felköthetem a gatyót.

245. Nyunyu2
2015. máj. 21. 15:46
Nem, mert az lehet szennyeződés is. Ekkor ismétlést szoktak kérni. Én képtelen vagyok negatív pisit levenni, mindig mondják, hogyha van baci, de kevés, és annyi, amit nem kezelnek, akkor lehet a nem teljesen steril környezettől. Az a gáz, ha szaporodik.
244. panndi
2015. máj. 20. 21:33

Kérhetek segítséget?


Ha van baktárium a vizeletben, de még kevesebb csíraszámban, mint ami már kezelni szoktak, az nem gáz? Rezisztens lett a baci mindkét antibiotikumra, amit a kislányom szed :(

2015. ápr. 29. 11:43

Sziasztok!

Lassan egy hete itthon vagyunk...Kezdenek bennem leüllepedni a dolgok,mostvan egy csepp időm,így megírom a tapasztalataimat a műtétről és a kórházról,hátha valakinek valamikor hasznára válik!

Tehát kedd reggel bementünk,lejelentkeztünk a fekvőbeteg felvételen,felmentünk az osztályra,onnan elküldtek az aneszteshez,ő megvizsgálta Leilust és jól kikérdezett minket.

Ezután vissza az osztályra,ott levették a vér/egy nyikk nélkül/,aztán kaptunk ágyat és a nap hátralevő része kellemes unalomban telt.Ja ilyenkor a kórház területén bárhova lehet menni a gyerekkel,tehát sétálgattunk a parkban,meg játszótereztünk.

Szerdán reggel pisit vettek,betadinos lemosás után,bilibe/pohárba/zacsiba kell pipilni,Leila ugye már a pohárba pisilés bajnoka,tehát tőle úgy vettek,ezt felküldik laborba.8-kor vizit,utána 9 körül kezdődnek a műtétek/nagy üzem van állandóan hozzák-viszik a gyerekeket/,műtét előtt bejön az anesztes,megnézi a gyereket,kikérdezi még egyszer a szülőt/az én gyerekem elfordult tőle,nem volt neki szimpi/,pedig nagyon aranyos volt.Műtét előtt kb. fél órával megkapják a bódítót,biztos jó kis cucc,sajna az én akaratosom ahogy benyomta a nővér a szájába sugárba köpte kifele/mentségére legyen mondva,hogy a nővér se szó se beszéd odaugrott és belegyöszölte a gyerek szájába a fecsit,ő meg amire nem készül fel,azt nem fogadja túl nagy lelkesedéssel.../ Ennek köszönhetően az én csajszim biza elég lightosan került bódult állapotba,leginkább sehogy,már legalábbis a szomszéd kisfiúhoz képest,aki mind lenyelte a dormicumot és dalolászva,majd elaludva imbolygott az ágyában...:)

10 körül jött egy óriási darab beteghordó bácsi,komolyan óriási volt,de igen vajszívű,persze az én lányom nem volt vevő a vicceire.Én vittem a műtőig őt is meg a babáját is,mivel a gyereket elkísérheti a kedvenc cumi/rongyi/plüss vagy bármi a műtőbe(nálunk Kata még karszalagot is kapott,így teljes jogú beteggé avanzsált :))

A műtét 1 és háromnegyed órán át tartott,nekem ezvolt a legnehezebb a 10 nap alatt.Erre felkészülni nem lehet,de talán jó tipp,ha kicsit hosszabb időre,mondjuk 3 órára számolunk a műtettel és akkor tök jó lesz,hogy sokkal előbb végeznek.Amikor Leilust kihozták aludt.Ilyenkor megyaz infúzió,felcsiptetnek rá egy pulzus és véroxigén szint mérőt,kikötik kezét-lábát és kb ennyi...Leila aludt vagy másfél órát mozdulatlanul.Persze pont mikor kiment a férjem akkor ébredt fel,megijedt,kicsit sírt,kapálózni próbált,akkorkicsit lefogtam,csitítgattam,félig elaludt,de nemsokára teljesen felébredt.

Mindent elmagyaráztam neki,mi miért van,mit szabad,mit nem.Pár óra múlva ihatott,enni aznap nem evett,de mivel rengeteget ivott,az infúziót már késő délután levették.Tipp:Rengeteget itassátok a gyereket!Először lassan,kis adagokban,aztán mindig kínáljátok,sokkal gyorsabban tisztul a pisi.Mert ugye katéter van,amiben először olyan véres a pisi,hogy horrorisztikus.

Aztán teltek a napok,volt hiszti,haza akarok menni,hogy fogom én ezt kibírni,nagyon fáj a pocakom,fáj a csövecském stb.,de tv,könyv,gyurma,színező,lapok,tablet és azért ellehet evickélni.

Csütörtök reggel vizit után/mivel semmi gond nem volt,se láz,se más/kivették a katétert,fel lehetett ülni,majd lassan felállni,sétálni.Hazaengedni csak 2-3pisi után fognak,mi ezt gyorsan letudtuk,sőt kaki is volt/apropó kaki,azt 2 naponta ildomos produkálni,ha nem sikerül jön a bűvös habzókúp/.

Szóval a dél körüli vizit után,kivette főorvos úr a varratokat,lekötötte a sebet,elláttak jó tanáccsal,megkaptuk a kilépőt és mehettünk is.

2 hét múlva kontroll,3 hónap múlva ultrahang.

Átkötözni a sebet 5 naponta kell,nem nagy cucc.Antibiotikumot szedni kell még.

Általánosságban elmondhatom,ha nem is wellness volt a 10 nap,simán kibírható volt,a szobatársak mind jófejek voltak,négy ágyas szobában voltunk/2 gyerek,2anya/,az orvosok tündériek,csak rettenet elfoglaltak,az osztály pici,de mindig tiszta./A takarító néni egy angyal szerintem álruhában/

A nővérek nagy része segítőkész,némelyik szintén álrubás angyal,de hazudnék,ha azt mondanám mindenki mindig mosolyog,vagy van egy jó szava az ember gyerekéhez.Ami nekem az egyik nővérkétől nagyon rosszul esett/neki ezvolt a pedagógiája,mertszinte minden gyereknél alkalmazta,gondolom neki saját gyereke még nincs/,hogy ha a gyerek nyafizott belibbent és közölte:-Ha nem hagyod abba,kiküldöm anyát!-ja ,hát igen,ez aztán gyerekbarát megoldás...Általában szerintem ,akik 30valahány évet lehúztak azok voltak kicsit morcibbak meg,akiknek nincs saját gyerekük még.De én ezt elfogadtam és nem is nagyon zaklattam őket.Megtanultam tőlük ágytálazni,mosdatni,lepedőt csereberélni stb és utána szívesen csináltam,ők meg engedték,ez Leilának is jobb volt,csak kellemetlen,ha egy idegen csinálja,mint az anyukája.

Konklúzió:Ha meg kell csináltatnotok a műtétet,ne izguljatok,bízzatok a gyerekeitekben,meg persze az orvosban és az ott dolgozókban.Mindent a legjobb tudásuk szerint csinálnak és igen,túl lehet vészelni,sőt még az sem kell,hogy rossz emlékként gondoljunk vissza az ott töltött időre!

242. oszjudit (válaszként erre: 241. - Juli1982)
2015. ápr. 17. 13:35
Köszi,aranyos vagy.Na nem mondom,hogy felér ez az egész egy nyaralással,de kibírható.Egy bajom van,hogy ólomlábakon jár az idő...Hát még szegény,amúgy, örökmozgó csajomnak...Mindegy.Remélem egy év múlva már mi is csak nosztalgiázunk ezen az egészen..
2015. ápr. 17. 00:13
Judit, jó hír, hogy túl vagytok a műtéten:) Nálunk is műtét alatt derült ki pl. a húgyvezeték túl spirálos, vagyis rendellenes és oda plusz betettek katétert (5 hétig volt bent). De május 15-én lesz egy éve a műtét és bizakodóak vagyunk, mert az eredmények jók és a műtét sikeres volt:) vizeletben fertőzése azóta nem is volt:)Szóval hajrá:)
240. oszjudit (válaszként erre: 239. - Nyunyu2)
2015. ápr. 16. 21:34
Köszi!Igen,nem mondom,hogy könnyű,valamelyiküket mindig nélkülöznöm kell,de szerencsémre,a mamák,rokonok,apa,mindenki segít,ahol tud és sok terhet levesznek a vállamról...
239. Nyunyu2
2015. ápr. 16. 13:43
Judit, de jó, csak megvalósult! Jobullást Nektek, neke is, mert a lelked!!! :)
2015. ápr. 15. 21:59
Ja!És köszönjük a jókívánságot!!!
237. oszjudit (válaszként erre: 236. - Panndi)
2015. ápr. 15. 21:57
Egy egész szikla!:) Merksz Miklós főorvos úr a Heim Pálban.Csak minden rendben legyen.
236. panndi
2015. ápr. 15. 21:20

Jaj de jó, nagy kő eshetett le... :) Mielőbbi teljes gyógyulást!


Ki műtötte?

2015. ápr. 15. 20:51

Sziasztok lányok!

Túl van Leila a műtéten!Végre így majd' egy év huzavona után ma megműtötték a kis kincsemet!Jobban viselte,mint gondoltam!A műtét is jól sikerült Főorvos Úr szerint,bár az számára is most derült ki,hogy Leilusnak 2 vesevezetéke van a bal vesénél.Ez nem befolyásol semmit állítólag,de eddig ezt nem tudtuk.Mindegy is.Le fogom írni majd a műtét előtti utáni dolgokat ,hogy ha valaki erre téved fel tudjon készülni.Én megnyugidtam.Persze akkor fogok teljesen,ha otthon leszünk ,sőt ha bebizonyosodik a műtét sikeressége,de bizakodó vagyok!Ja!És rájöttem,hovy még annál is klasszabbak a gyerekeim,mint,amit eddig gondoltam róluk!😀

234. Nyunyu2
2015. ápr. 10. 08:53

Anyucik, hajrá mindenkinek. Örülök, hogy Juliéknál jó hírek vannak, Judit, nektek meg azt kívánom, jussatok el a kórházig.... Ez a himlő.... Jajjj.....


Nálunk minden ok, 4 nap és letelik a kritikus fél év. Azt mondták a vesekivétel után, hogyha az első fél évben a kis bentmaradt csonkban pangó vizelet nem okoz az ép vesén vesemedence gyulladást, akkor jó eséllyel fellélegezhetünk....

Én márgyűjtöm a nagy levegőt. :) Eddig minden magas láznál kiderült, semmi baja a vesének, vizeletnek... Szimplán, gennyes középfülgyuszija volt.... Fel is szúrták mindkettőt..... :(

233. panndi
2015. ápr. 9. 22:16

De jó dolog jó híreket olvasni :)


Akik a SOTE1-re járnak: Máttyus dokihoz hogy kell időpontot kérni? Csak simén felhívom a leleteken lévő telefonszámot, és úgy? Illetve ha műtétre kerül a sor, lehet sebészt választani, vagy ez hogy működik? Köszi :)

2015. ápr. 7. 14:52

Sziasztok!

Juli,nagyon örülök,hogy jó híreket kaptatok,csak így tovább!Mi pont egy hét múlva kell,hogy befeküdjünk.A nem is tudom hanyadik új időpontunk szerint.Most nem köhög,nem taknyos a csajos.DE szombaton lesz 3 hete,hogy eljöttek látogatóba az unokatesóék és hétfőn a kislány himlős lett. Azt hittem felrobbanaok...Szóval mivel 21 nap is lehet a lappangási idő,árgus szemekkel lesem a csajosom testét,nehogy megjelenjen rajta valami.Nem elég,hogy izgulok a műtét miatt még ez is...Szorítsatok,hogy most már legyünk rajta túl és ne legyen semmi gikszer...Fogok írni,hogy mi volt!

Mindenkinek minden jót ,aztán ti js írjatok,ha van valami!

2015. márc. 25. 17:17
Sziasztok! Tegnap voltunk a vesegondozóba és ultrahangon. a vizelettel minden rendben volt, de az ultrahangra kíváncsi voltam, minden rendben ment, jó híreket is kaptunk:) a tágulat még ott van a bal vesében de tovább nem nő és a vizelet benne már csak 1,7ml a korábbi 17 ml képest:) A leletek olyan jók lettek és pozitív volt az ultrahang, hogy májusban lesz 1 éve, hogy műtötték mátét, de csak 1 év mulva várnak vissza kontrollra kivéve ha probléma adódik vizelettel vagy bármivel. Elvileg kontraszt anyagos vizsgálat is lenne, de a gépet még nem kapta meg aklinika, decemberre ígérték, de még nem jött meg, most áprilist mondtak, de a főorvos szerint a sima ultrahang is annyira biztató, hogy nem is kell sürgetni vagy izgulni a kontraszt anyagos miatt. Ha meglesz a gép előjegyeznek minket:) Szóval reméljük, hogy minden rendben lesz a későbbiekben is. Hál Isten a műtét óta vizelete rendben van,nem volt fertőzés, de felső légúti megbetegedései azok nagyon gyakoriak, szinte ősz óta folyamatosan beteg. De azt mondták ez hajlam kérdése is és nyilván a sok antibogyó se tett jót az immunrendszernek, a béres cseppet ajánlották több helyen, úgyhogy tavasszal elkezdjük.
230. Nyunyu2
2015. márc. 15. 20:26
Sajnos nekünk az idő oldotta meg a sok betegséget. A lányom ugyanígy volt. 2 hét itthon, majd 1-2 nap bölcsi, és újra itthon. Mire ovis lett, ez sokat javult. Most a fiammal csinálju mindezt, ebben még az a rossz, hogyha Ő elkap valamit, azt a lányom is és én is......
2015. márc. 15. 13:18

Sziasztok! Máté februárban volt egy éves és májusban lesz a műtét 1 évfordulója. Novemberben lemaradtunk a szokásos vizsgálatról, mert aznap éppen a 3 napos lázas betegségünk volt. Így szeptember óta nem volt ultrahang, már nagyon kíváncsi vagyok mit fog mutatni (március 24.),elvileg kontraszt anyagos ultrahang lesz rötgen helyett. Legalábbis reménykedem, mert a vesegondozóból még nem hívtak, hogy hogy lesz, ezért holnap majd telefonálok. Máté nagyon beteges, január óta bölcsis de alapvetően október óta vagy inkább szeptember vége folyamatosan beteg, kb. 2 hét nátha-köhögés-hörgő gyulladás, egy hét panaszmentesség, ez váltja egymást. A vizeletével minden rendben, de havonta egy antibiotikum a felsőlégúti megbetegedések miatt megvan. Esetleg van ötletetek arra, hogy mivel érdemes erősíteni az immunrendszerét? 6 hónapos koráig szedtünk napi szinten az antibogyót, azóta havonta egy kúra lemegy a betegségek miatt. Elég érzékeny a bőre, úgyhogy ha a kakit nemszedjük ki azonnal vagy sokszor kakil egy nap, akkor estére piros én sudocremezem, általában másnapra elmúlik. Ha nem akkor van egy fekete színű gyógyszertári krém, amit a doktornéni írt fel, ha nagyon durva gombásodás van és több nap után is van, de szteroidos, ezért nagyon ritkán szoktuk használni, tényleg ha nem múlik két nap után sem. Nyáron pedig nem fogok rá pelust adni csak gatyót, aztán azokat mossuk, mert tuti állandóan gombás lenne a hőség-pelus miatt. Nagyon bízok benne minden renden lesz. Egyébként szépen fejlődik 10 kg, kb. 77 cm, 10 hónapos kora óta jár, egyedül ügyesen eszik-iszik. De azért megtévesztő a dolog, mert a veséket nem látjuk, hogy a műtét hogy sikerült abban bíztok, hogy azóta nem volt lázas nem volt rossza vizelete, másban nem tudok bízni. IKatus neked kitartást kívánok és szerintem a nagyműtét furán hangzik de szerintem megkönnyebbülést is hozhat.


Szóval milyen immunerősítőt javasoltok?

228. lkatus
2015. márc. 8. 18:35

Sziasztok Csajok!

Lilien jól van, a 2. SVING után 1 hét múlva ment is bölcsibe, minden folytatódott a megszokott módon, bizakodunk/tunk. Légúti bölcsis nyavaják jöttek mentek, december közepe óta viszont semmi takonykór nem volt, valószínű sikerült az ünnepi időszakban megerősödnie végre és nem esett azóta se vissza.

Viszont...január közepén gombás fertőzés, 4 nap után krémmel elmúlt, majd visszajött és nem volt túl vészes, de folyamatosan piros volt a puncija, hiába próbáltunk bármit. És... jan.végén jött az újabb, 8. hugyúti fertőzés. Hát tényleg nem akartam elhinni. :( Az értékek (CRP, baci, fvs) jóval alacsonyabb volt, mint a korábbi eseteknél,de volt. A kórázba beérve már a nevünket se kérdezték, csak elvették a pisit és már írták is maguktól, nővérke, doki szintúgy. A váltás nővérkék bekukkantva a szobába nagy mosollyal köszöntek. Ami jól esett, de nem így akarok ismert lenni... :(

5. nap hazavihettük, vagyis még nem akartak elengedni, csak másnap, de mondtam, hogy viszem haza. Már 3. naptól láztalan volt, minek dekkoljunk az influenzások között, inkább másnap bevittem az utolsó adag gyógyszerre és vérvételre. Nem kekeckedtek, tudták, hogy úgyis tudok mindent. Otthon még szedtük tovább a nemtomhányadik féle antibigyót, nem sok van,ami nem volt még meg. Az utolsó 2 gyulladás enterobacter típusoktól volt, így most a profilaxis is változott, erősebb gyógyszerre váltottuk az egyiket. Hurrá. Elegem van már ebből.

Ráadásul a lenti probléma sem múlt,sokszor becsurog a pisi(inkább estefelé),ami lehet a szervi probléma+lelki is ugyebár. Ettől is lehet piros, vagy gombásodás, esetleg valami baci, most már fogalmam sincs, úgyhogy eljutottam oda, hogy megelőzve a további problémákat, irány a nőgyógyász. 3 évesen. Őrület. Az enyémhez viszem, akinél született, megvan a gyermek nőgyógyász vizsgája, de a János kórház nem támogatja (csak tini ambulancia van), így hoz magánkórházból gyerek mintavételi eszközt és megcsinálja. Legalább ennyi pozitívuma van, hogy szüléskor annyi pénzt kifizet az ember...és telefonon tudunk majd konzultálni, nem kell még azért is szaladgálnunk.

Harmad sorban holnap hívom a nephrológust, hogy intézze az időpontot a kontasztanyagos kontrollra, ami az elmúlt 4 hónap után nem hiszem, hogy fog bármi jóval kecsegtetni. Viszont akkor nagy műtét, nincs 3. sving, ezt már akkor letisztáztuk a dokival (SOTE).


JÓ lenne, ha addig össze jönne a kistesó, hogy elmesehhek táppénzre melóból és itthon maradhasson velem ősszel.


Van feladat az évre...


Látom, milyen sokan írtak mostanság, sok-sok hasonló történet. Mindenkinek drukkolok!!!!!

2015. febr. 28. 18:16

Á!Én is képtelen vagyok rá!pár órára oké,de egy anyatejes,nagyon anyás babát képtelenség!:(

Persze tudom én,hogy túl kellene lenni a műtéten , de azért nem minden áron...Nem mehet rá lelkileg egyik gyerek sem meg azért nekem sem lenne illdomos begolyózni.Azt gondolom, hogy szerencsére Leila nem sínyli meg,ha pár hetet várunk a beavatkozással,de ha nem lennék vele azt nem viselné jól...

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook