Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kislányomnak IV-es fokú VUR-ja van, állandóan visszatérő húgyúti fertőzései.Van, aki hasonló "cipőben jár"?Beszélgessünk! fórum

Kislányomnak IV-es fokú VUR-ja van, állandóan visszatérő húgyúti fertőzései.Van, aki hasonló "cipőben jár"?Beszélgessünk! (tudásbázis kérdés)

237. oszjudit (válaszként erre: 236. - Panndi)
2015. ápr. 15. 21:57
Egy egész szikla!:) Merksz Miklós főorvos úr a Heim Pálban.Csak minden rendben legyen.
236. panndi
2015. ápr. 15. 21:20

Jaj de jó, nagy kő eshetett le... :) Mielőbbi teljes gyógyulást!

Ki műtötte?

2015. ápr. 15. 20:51

Sziasztok lányok!

Túl van Leila a műtéten!Végre így majd' egy év huzavona után ma megműtötték a kis kincsemet!Jobban viselte,mint gondoltam!A műtét is jól sikerült Főorvos Úr szerint,bár az számára is most derült ki,hogy Leilusnak 2 vesevezetéke van a bal vesénél.Ez nem befolyásol semmit állítólag,de eddig ezt nem tudtuk.Mindegy is.Le fogom írni majd a műtét előtti utáni dolgokat ,hogy ha valaki erre téved fel tudjon készülni.Én megnyugidtam.Persze akkor fogok teljesen,ha otthon leszünk ,sőt ha bebizonyosodik a műtét sikeressége,de bizakodó vagyok!Ja!És rájöttem,hovy még annál is klasszabbak a gyerekeim,mint,amit eddig gondoltam róluk!😀

234. Nyunyu2
2015. ápr. 10. 08:53

Anyucik, hajrá mindenkinek. Örülök, hogy Juliéknál jó hírek vannak, Judit, nektek meg azt kívánom, jussatok el a kórházig.... Ez a himlő.... Jajjj.....

Nálunk minden ok, 4 nap és letelik a kritikus fél év. Azt mondták a vesekivétel után, hogyha az első fél évben a kis bentmaradt csonkban pangó vizelet nem okoz az ép vesén vesemedence gyulladást, akkor jó eséllyel fellélegezhetünk....

Én márgyűjtöm a nagy levegőt. :) Eddig minden magas láznál kiderült, semmi baja a vesének, vizeletnek... Szimplán, gennyes középfülgyuszija volt.... Fel is szúrták mindkettőt..... :(

233. panndi
2015. ápr. 9. 22:16

De jó dolog jó híreket olvasni :)

Akik a SOTE1-re járnak: Máttyus dokihoz hogy kell időpontot kérni? Csak simén felhívom a leleteken lévő telefonszámot, és úgy? Illetve ha műtétre kerül a sor, lehet sebészt választani, vagy ez hogy működik? Köszi :)

2015. ápr. 7. 14:52

Sziasztok!

Juli,nagyon örülök,hogy jó híreket kaptatok,csak így tovább!Mi pont egy hét múlva kell,hogy befeküdjünk.A nem is tudom hanyadik új időpontunk szerint.Most nem köhög,nem taknyos a csajos.DE szombaton lesz 3 hete,hogy eljöttek látogatóba az unokatesóék és hétfőn a kislány himlős lett. Azt hittem felrobbanaok...Szóval mivel 21 nap is lehet a lappangási idő,árgus szemekkel lesem a csajosom testét,nehogy megjelenjen rajta valami.Nem elég,hogy izgulok a műtét miatt még ez is...Szorítsatok,hogy most már legyünk rajta túl és ne legyen semmi gikszer...Fogok írni,hogy mi volt!

Mindenkinek minden jót ,aztán ti js írjatok,ha van valami!

2015. márc. 25. 17:17
Sziasztok! Tegnap voltunk a vesegondozóba és ultrahangon. a vizelettel minden rendben volt, de az ultrahangra kíváncsi voltam, minden rendben ment, jó híreket is kaptunk:) a tágulat még ott van a bal vesében de tovább nem nő és a vizelet benne már csak 1,7ml a korábbi 17 ml képest:) A leletek olyan jók lettek és pozitív volt az ultrahang, hogy májusban lesz 1 éve, hogy műtötték mátét, de csak 1 év mulva várnak vissza kontrollra kivéve ha probléma adódik vizelettel vagy bármivel. Elvileg kontraszt anyagos vizsgálat is lenne, de a gépet még nem kapta meg aklinika, decemberre ígérték, de még nem jött meg, most áprilist mondtak, de a főorvos szerint a sima ultrahang is annyira biztató, hogy nem is kell sürgetni vagy izgulni a kontraszt anyagos miatt. Ha meglesz a gép előjegyeznek minket:) Szóval reméljük, hogy minden rendben lesz a későbbiekben is. Hál Isten a műtét óta vizelete rendben van,nem volt fertőzés, de felső légúti megbetegedései azok nagyon gyakoriak, szinte ősz óta folyamatosan beteg. De azt mondták ez hajlam kérdése is és nyilván a sok antibogyó se tett jót az immunrendszernek, a béres cseppet ajánlották több helyen, úgyhogy tavasszal elkezdjük.
230. Nyunyu2
2015. márc. 15. 20:26
Sajnos nekünk az idő oldotta meg a sok betegséget. A lányom ugyanígy volt. 2 hét itthon, majd 1-2 nap bölcsi, és újra itthon. Mire ovis lett, ez sokat javult. Most a fiammal csinálju mindezt, ebben még az a rossz, hogyha Ő elkap valamit, azt a lányom is és én is......
2015. márc. 15. 13:18

Sziasztok! Máté februárban volt egy éves és májusban lesz a műtét 1 évfordulója. Novemberben lemaradtunk a szokásos vizsgálatról, mert aznap éppen a 3 napos lázas betegségünk volt. Így szeptember óta nem volt ultrahang, már nagyon kíváncsi vagyok mit fog mutatni (március 24.),elvileg kontraszt anyagos ultrahang lesz rötgen helyett. Legalábbis reménykedem, mert a vesegondozóból még nem hívtak, hogy hogy lesz, ezért holnap majd telefonálok. Máté nagyon beteges, január óta bölcsis de alapvetően október óta vagy inkább szeptember vége folyamatosan beteg, kb. 2 hét nátha-köhögés-hörgő gyulladás, egy hét panaszmentesség, ez váltja egymást. A vizeletével minden rendben, de havonta egy antibiotikum a felsőlégúti megbetegedések miatt megvan. Esetleg van ötletetek arra, hogy mivel érdemes erősíteni az immunrendszerét? 6 hónapos koráig szedtünk napi szinten az antibogyót, azóta havonta egy kúra lemegy a betegségek miatt. Elég érzékeny a bőre, úgyhogy ha a kakit nemszedjük ki azonnal vagy sokszor kakil egy nap, akkor estére piros én sudocremezem, általában másnapra elmúlik. Ha nem akkor van egy fekete színű gyógyszertári krém, amit a doktornéni írt fel, ha nagyon durva gombásodás van és több nap után is van, de szteroidos, ezért nagyon ritkán szoktuk használni, tényleg ha nem múlik két nap után sem. Nyáron pedig nem fogok rá pelust adni csak gatyót, aztán azokat mossuk, mert tuti állandóan gombás lenne a hőség-pelus miatt. Nagyon bízok benne minden renden lesz. Egyébként szépen fejlődik 10 kg, kb. 77 cm, 10 hónapos kora óta jár, egyedül ügyesen eszik-iszik. De azért megtévesztő a dolog, mert a veséket nem látjuk, hogy a műtét hogy sikerült abban bíztok, hogy azóta nem volt lázas nem volt rossza vizelete, másban nem tudok bízni. IKatus neked kitartást kívánok és szerintem a nagyműtét furán hangzik de szerintem megkönnyebbülést is hozhat.

Szóval milyen immunerősítőt javasoltok?

228. lkatus
2015. márc. 8. 18:35

Sziasztok Csajok!

Lilien jól van, a 2. SVING után 1 hét múlva ment is bölcsibe, minden folytatódott a megszokott módon, bizakodunk/tunk. Légúti bölcsis nyavaják jöttek mentek, december közepe óta viszont semmi takonykór nem volt, valószínű sikerült az ünnepi időszakban megerősödnie végre és nem esett azóta se vissza.

Viszont...január közepén gombás fertőzés, 4 nap után krémmel elmúlt, majd visszajött és nem volt túl vészes, de folyamatosan piros volt a puncija, hiába próbáltunk bármit. És... jan.végén jött az újabb, 8. hugyúti fertőzés. Hát tényleg nem akartam elhinni. :( Az értékek (CRP, baci, fvs) jóval alacsonyabb volt, mint a korábbi eseteknél,de volt. A kórázba beérve már a nevünket se kérdezték, csak elvették a pisit és már írták is maguktól, nővérke, doki szintúgy. A váltás nővérkék bekukkantva a szobába nagy mosollyal köszöntek. Ami jól esett, de nem így akarok ismert lenni... :(

5. nap hazavihettük, vagyis még nem akartak elengedni, csak másnap, de mondtam, hogy viszem haza. Már 3. naptól láztalan volt, minek dekkoljunk az influenzások között, inkább másnap bevittem az utolsó adag gyógyszerre és vérvételre. Nem kekeckedtek, tudták, hogy úgyis tudok mindent. Otthon még szedtük tovább a nemtomhányadik féle antibigyót, nem sok van,ami nem volt még meg. Az utolsó 2 gyulladás enterobacter típusoktól volt, így most a profilaxis is változott, erősebb gyógyszerre váltottuk az egyiket. Hurrá. Elegem van már ebből.

Ráadásul a lenti probléma sem múlt,sokszor becsurog a pisi(inkább estefelé),ami lehet a szervi probléma+lelki is ugyebár. Ettől is lehet piros, vagy gombásodás, esetleg valami baci, most már fogalmam sincs, úgyhogy eljutottam oda, hogy megelőzve a további problémákat, irány a nőgyógyász. 3 évesen. Őrület. Az enyémhez viszem, akinél született, megvan a gyermek nőgyógyász vizsgája, de a János kórház nem támogatja (csak tini ambulancia van), így hoz magánkórházból gyerek mintavételi eszközt és megcsinálja. Legalább ennyi pozitívuma van, hogy szüléskor annyi pénzt kifizet az ember...és telefonon tudunk majd konzultálni, nem kell még azért is szaladgálnunk.

Harmad sorban holnap hívom a nephrológust, hogy intézze az időpontot a kontasztanyagos kontrollra, ami az elmúlt 4 hónap után nem hiszem, hogy fog bármi jóval kecsegtetni. Viszont akkor nagy műtét, nincs 3. sving, ezt már akkor letisztáztuk a dokival (SOTE).

JÓ lenne, ha addig össze jönne a kistesó, hogy elmesehhek táppénzre melóból és itthon maradhasson velem ősszel.

Van feladat az évre...

Látom, milyen sokan írtak mostanság, sok-sok hasonló történet. Mindenkinek drukkolok!!!!!

2015. febr. 28. 18:16

Á!Én is képtelen vagyok rá!pár órára oké,de egy anyatejes,nagyon anyás babát képtelenség!:(

Persze tudom én,hogy túl kellene lenni a műtéten , de azért nem minden áron...Nem mehet rá lelkileg egyik gyerek sem meg azért nekem sem lenne illdomos begolyózni.Azt gondolom, hogy szerencsére Leila nem sínyli meg,ha pár hetet várunk a beavatkozással,de ha nem lennék vele azt nem viselné jól...

226. panndi
2015. febr. 28. 06:22
Hú, őt én sem tudnám ott hagyni 10 napra :(
2015. febr. 27. 14:23
De sütyü vagyok!Írtad,hogy a kics!Bocsi!😄Igen,a pici 9,5 hónapos!:)
224. panndi
2015. febr. 27. 14:06
De van egy kistesó is, nem? :)
2015. febr. 27. 12:30

Sziasztok!Leilus tüsszög és nem kap éjjel levegőt a nóziján.Írtam az orvosnak,meglátjuk mi lesz..

Panndi,az én kislányom 3,5 éves.:)

222. panndi
2015. febr. 26. 21:16
Judit, mennyi idős Neked a kicsi?
221. Nyunyu2
2015. febr. 26. 17:04
Judit sajnálom a helyzetet, de ha lehet, szerintem legyen meg a műtét és ne halogassátok, mert mire megint időpontot kaptok, addigra már közel egy éve csúszik nektek.... És az rengeteg idő.... Férjed nem tud bemenni? Végtére nézd azt, hogy egyáltalán egy szülőt beengednek, szerintem ez is szuper!!!! És Te miért nem tudod a picit ott hagyni? Nem fogadja el a tápot? Megéri az anyatej most?
220. Nyunyu2
2015. febr. 26. 17:02
Sziasztok.... Nincs vese gond........... Huhh... Egy hete magas láza volt és snitt... Az itthoni pisi teszt jó volt, de ennyi idő után már szükséges volt hivatalossá is tenni és féltem na... Állítólag van most valami vírus, ami sokáig tartó magas lázzal jár....
2015. febr. 26. 11:19

Ja!Mi jövő hét hétfőn mennénk a műtétre.Természetese a Heim Pálban/is/ teljes látogatási tilalom van a ... influenza miatt.Szóval a gyerekjel 1 ember lehet bent ,más be sem teheti a lábát...Most megint gázban vagyunk,mert én nem tudok non stop gent lenni a pici miatt,de ezt kitől várhatnám el,hogy tíz napig egyedül viselje a megpróbáltatásokat???Azt mellékssen megjegyzem belehalnék ,ha 10 napig nem látnám Leilust és abba is ha nem lennék vele mikor bevuszik a műtőbe vagy kihozzák...

Lányok,csak mi tudunk ilyen szerencsétlenek lenni,hogy mire minden klappolna beüt a ménkü?😯😢😢😢

218. oszjudit (válaszként erre: 216. - Nyunyu2)
2015. febr. 26. 11:13

Remélem,Andi nem lesz semmi gond!Azért egy vesemedence gyulladásnál már durván gennyes a pisi,olyan citromlé színű,vagy szemmel láthatóak benne a gennyszálacskák és Leiláé(máig emlékszem arra a szagra) olyan volt , mint a diannás cukoré/lehed durva a hasonlat,de tényleg olyan volt.../,amikor"csak" alsó húgyúti baj volt,akkor is büdi volt a pelus,főleg a reggeli...

Étvágytalanság,rossz közérzet,láz,bágyadtság.

Amúgy Lacusod nem ezt a hülye influenzát kapta el?Vagy mandulagyuszi?Bár gondolom ezt a doki megnézte.Viszont még ott a 3 napos láz!Majd írj,mi volt!Izgulok értetek!

217. panndi
2015. febr. 25. 20:10
A pisi nem büdös? Nálunk annak is volt szaga. Nagyon drukkolok!
216. Nyunyu2
2015. febr. 24. 16:32
Sziasztok! Andi-nyuszi vagyok, csak újra, másképp. Kinek mi volt a jele a vesemedence gyuszinak????? Nálunk egy hete magas láz van, 40 fok, hol csökkenést javulást mutat, aztán meg megint felmegy..... Remélem nem..... Remélem nem a jó veséje is begyulladt, mert ezt mondták a vese kivételnél, hogy ez az egy fenáll a csonk miatt, ami bent maradt... Most várom a hivatalos vizelet eredményt, de be vagyok tojva................ SOS lenne!!!
215. oszjudit (válaszként erre: 214. - Panndi)
2015. febr. 16. 17:11

szia!

Cybow 10-es pisiteszt jó és nem drága.Bár szerintem csak irányadó,ha kimutat valamit,akkor laborba is kell menni..Leilának míg pelenkás volt,antibiotikum mellett is mindig befertőződött a pisije,másfél éves korában,szobatiszta lett,akkor rengeteget javult a helyzet,most több,mint másfél éve tünetmentes...Bár a műtétet ,ugye nem úsztuk meg...Leilának pelenkás korában,ha gyanús volt ,ragasztottam fel gyűjtőzacsit és már teszt nélkül is láttam,ha baj van..Meg a pelus szaga is árulkodó volt...

214. panndi
2015. febr. 16. 11:36

Kétféle antibiotikumot szed váltva, de sajnos mindegyiktől bukik és nagyon megy a hasa :(

A vizes válaszokat is köszönöm.

Ti használtatok otthon vizelet tesztet? Petrának elég sokszor van 38 fokos hője, amikor nekünk pisit kell bevinni, és arra gondoltam, nem lehet ezt esetleg kiváltani valami itthoni teszttel? Nektek AB mellett mindig rendben volt a pisi?

213. oszjudit (válaszként erre: 205. - Panndi)
2015. febr. 12. 15:46

Nem tudtok másra váltani?Mármint antibiotikumot..Én a mai napig adom a prebiotikumot.Még nagyon jó,talán a legjobb a protexin restar!Própáljátok ki,hátha attól megáll a hasmenés...

Nálunk a 3,5 éves antibiotikum szedést egyedül(remélem) a fogacskák sínylették meg,ahogy Andi is írta,de alig látszik.

2015. febr. 12. 15:41

Sziasztok!Én is itt vagyok ám,csak néha azt sem tudom hol áll a fejem...

Zétény már 9 hónapos,basszus csajok rohan az idő!

Leila most március 10-re van kiírva műtétre.November óta(mióta elhalasztották az előző műtétet) köhögnek,hol jobban,hol kevésbé...Az ultrahangon még mindig ott a tágulat,a feltágult vezeték és pisilés után is jelentős mennyiségű pisi marad a vesében,ezért ugye mégis műtétet javasoltak.

Már én sem félek tőle annyira,beszéltem két anyukával,akik gyerekének ilyen műtéte volt.Ők biztosítottak róla,hogy ez a gyerekeknek nem olyan nagy trauma,mint mi gondoljuk...Remélem így lesz.

Múltkor voltunk ben az urológiai osztályon,egy kisfiút pont hoztak a műtőböl,Leila azt mondta:-Nézd anya,ő is meg lett műtve,felvágták a kis veséjét..💕

Azt mondta,ő nem fél a vérvételtől meg a műtéttől,mert az olyan nagylányos dolog!Majd' elbőgömmagam mindig,hogy milyen bölcsek tudnak lenni ezek a gyerekek!😊

Panndi,üdv köztünk!Nekünk nem szabadott/szabad menni uszodába vagy strandra,csak természetes vízbe!Balatonon voltunk Leilával minden nyáron,attól nem lett baja,de az agyonklórozott meg nyanyaáztató vízbe nem mertem soha vinni.Majd műtét után a strandot is kipróbáljuk!

Örülök,hogy mi denki azért jó híreket ír!Andi!Anyósodnak üzenem,hogy 2 olyan jóval 50 feletti emberről tudok,akik egy vesével élnek(és ezmostanában derült ki számukra,ultrahangon),akik így főként,hogy nem is tudtak róla,pont úgy éltek,mint mások!Szerintem totál igazad van!A gyógyszer meg olyan dolog,hogy ha muszáj,akkor muszáj,s azért lássuk be nem csak a gyógyszer a mumus,mert ha mindentől rettegnénk,akkor sót sem ennénk pl...Tök egészséges embernek is tönkremehet a veséje ,akár nőknél a terhesség alatt is ugye és egy vesével is lehet(sőt kell) telmes életet élni!

211. panndi
2015. febr. 10. 11:39
Tényleg? Ez jó hír :) Köszi!
2015. febr. 10. 09:26
Lehet menni. Nekünk egy tiltás volt, amikor kivették a veséjét, onnantól 6 héten át nem lehetett menni. De az is csak a sebek miatt.
209. panndi
2015. febr. 9. 22:12
Segítsetek légyszi! Szerintetek így a VUR-ral lehet menn fürdeni medencébe? Ilyenekről nem beszéltünk a dokival, én magamtól azt gondolnám, hogy nem, de hátha Ti tudjátok :) Köszi :)
208. panndi
2015. febr. 1. 22:45
Köszönöm a megnyugtató szavakat :) Az bosszant picit, hogy most várunk, igaziból nem is tudom, mire... De hát nem tudok mit tenni.

További ajánlott fórumok:

Minden jog fenntartva © 2005-2020, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Facebook