Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kislányomnak IV-es fokú VUR-ja van, állandóan visszatérő húgyúti fertőzései.Van, aki hasonló "cipőben jár"?Beszélgessünk! fórum

Kislányomnak IV-es fokú VUR-ja van, állandóan visszatérő húgyúti fertőzései.Van, aki hasonló "cipőben jár"?Beszélgessünk! (tudásbázis kérdés)


76. oszjudit (válaszként erre: 75. - Sanka02)
2014. jan. 30. 16:40
Igen,a lelki felkészülés kell is...
75. Sanka02 (válaszként erre: 74. - Oszjudit)
2014. jan. 30. 15:39
Igen, esélyes, hogy az csinál bajt. Úgy értelmeztem, hogy nem veszi sürgősr, ez a 2 vizsgálat megvan 3 nap alatt, akár most is bent maradhattunk volna, de gondolom a jó labor, meg a nefrológus szerint nem borzasztó magas a vérnyomás, ezért csinálta ráérősre. Meg szerintem kis pszichológia is lehet benne, én is fel tudok lelkileg készülni a vizsgálatokra.
74. oszjudit (válaszként erre: 72. - Sanka02)
2014. jan. 30. 15:17
Jaj,Sanka,remélem nem lesz semmi baj!Lehet,hogy a nem működő vese kavar be a vérnyomásába??És ez ilyen hosszú eljárás,hogy rájöjjenek mi lehet a baj pontosan?Elég idegörlő...Csak legyen minden rendben!
73. oszjudit (válaszként erre: 71. - 67c772efc3)
2014. jan. 30. 15:13
Szia!Igen én efelé a 2 megoldás felé hajlok,valahogy muszáj lesz ezt megoldani,mert megőrülnék,ha tönkremenne a veséje.Egyenlőre kikérjük egy(vagy két) sebész véleményét és talán jobb lenne minél előbb túl lenni az elkerülhetetlenen...A stressz az sajnos elkerülhetetlen,de azért próbálom óvni a kicsi bentlakót is.A pocakban kisfiúcska van!:)
72. Sanka02 (válaszként erre: 70. - Oszjudit)
2014. jan. 30. 15:00

A kórházba nincs lehetőség műtét után külön fizetős szobát kérni? Én anno úg voltam, előre lefoglaltam, 2 éjszakát voltunk bent, inkább kifizettem, mint a földön aludni.

Nekünk is van vélemény: a tegnapi labort rendben találta a doki, ottani vérnyomás 127/... Időpontokat kaptunk, február 19-20 24 órás ABPM, utána márciusba dinamikus izotóp, utána többit, nyárra kell kész lennie egy teljes státusznak, onnan dől el, a vese okozza e, vagy egyáltalán magas e. Megpróbálja gyógyszerrel majd beállítani, ha nem reagál lehet a sorvadt vese csinálja a bajt, akkor viszont azt kiveszik.Röviden ennyi

Fél füllel belehallgattam a tanulóknak intézett anamnézishez, ha jól hámoztam ki, a működő vese meglőve kb 75-80°os lehet, első fokú lehet a veseelégtelenség, de ezt nekem nem mondta, nekem tök nyugisan beszélt, hogy nincs nagy baj, a vizsgálatokat se sürgeti.

71. 67c772efc3 (válaszként erre: 70. - Oszjudit)
2014. jan. 30. 14:29
Judit, én ugyanebben a cipőben vagyok, azaz a veserefluxot meg kell oldani. Ezt csak azért írom, hogy átérzem a helyzetedet, amikor a saját gyerekedről van szó és a legjobbat szeretnéd neki.... Egy szó, mint száz, még van jó pár heted a szülésig. Vagy egyeztetnék a dokival, lehet-e még szülés előtt a beavatkozás, és akkor legfeljebb Apa lesz a kórházban (Téged és a pöttömöt óvva), avagy a szülés után, de akkor aránylag később, vagy anyatejes korszak után, vagy Apa megy be megint arra a hétre. Én hasonlóképpen tenném, de tény, a leírás szerint nem javul a helyzete, ha a dokid is egyértelműen emellett dönt, akkor nem húznám, pici születés ide-oda... Csak a stressz miatt ne szülj meg hamarabb... Ja, és vagy nem írtad meg, vagy nem olvastam, de kérdeztem korábban, mi a pici neme. ?
2014. jan. 30. 14:12

Sziasztok!Nos,ma megkaptuk a papírokat a kórházból,hát bevallom így papíron olvasva sokkal drasztikusabb a dolog,mint telefonban volt.Egyre biztosabb vagyok benne,hogy jobb ,ha túl leszünk ezen a műtéten és sajnos egyre inkább azt érzem,nem tudjuk elkerülni.Leírom,hogy mi van a papíron pontosan:"2013 októberében MCU-t ismételtünk,70 ml hígított kontrasztanyaggal.Akadálytalan katéterezés,szabályos hólyag.Bal oldalon nagy fokú reflux,uréter 12 mm-re tágul,kanyargós lefutás,jelentősen tág bal vese üregrendszere.

2014 januárban DMSA készült,mely parenchymakárosodás gyaúnját vetette fel.Működési arány 40-59%,összehasonlítva az egy évvel ezelőti vizsgálathoz képest,a bal vese akkor homogénebb tracer eloszlást mutatott,a relatív funkcióarány is változott.

Hú,csajok nagyon letörtem...Itt állok 6 hónapos várandósan és nem tudom,hogyan legyen....Hogyan oldjuk meg ezt az egészet... :'(

2014. jan. 29. 17:51
Ma reggeli a labor eőtte egy órával rudit evett, de levették így is. Bízom benne, hogy befekvés nélkül fogják vizsgálni, olyan sok a beteg gyerek, nem hiányzik vmi fettőzés.
2014. jan. 29. 17:02

Jaj.... A a vérét mikor vették? Nálunk is eltértek a legutóbbi vérvételkor a veseértékek, kicsit emelkedettek voltak, de azt mondtak, valószínüleg keveset ivott előtte... És igen, előtte 13 órát aludt, reggel 2 deci tej ment le. Ahhoz képest kevés...

Ha tudsz,majd gyere, mi van Veletek...

2014. jan. 29. 16:28
Sziasztok. Reggel is mértem vérnyomást nekem 117/75 volt, rendelőbe megint 130. Kértek egy labot, teljes vérképe jó, vizelete negatív, a vesefunkciónál egy eltérés van, a kreatinin 45, és 42ig jó, a többi jó. Ez egy kicsit megnyugtatott. Holnap viszem nefróra, telefonáltam, kis híján becitáltak sürgőre, de a közérzete most jó, meg estére úgyse csinálnak vizsgálatot,legfeljeb megint egy fél bogyót kapna, addig amíg meg nincs eredmény, jobb ha nem gyógszerezik, keressék meg a baj forrását, így mindegy ha reggel megyünk, legalább pihenünk, nem aludtam egy percet sem. Annyit mondtak, hogy nem biztos, hogy hazajövünk, szóval összecuccoltunk.
2014. jan. 29. 09:48

Remélem Sanka,hogy nem a veséje miatt!Majd írd meg ,mi volt a nefrológián,de bízom benne,hogy csak ez a hülye hirtelen tavasz-tél időjárás kavart be neki.Mert az ,hogy januárban 15 majd -15 fok van nem normális dolog az tuti,az én lányom pár napig tök zizi volt az időváltozások miatt.

Azért én is remélem ,hogy csak nem romlott a veséje,azt olvastam,hogy pár százalék eltérést a gép is generálhat.Egyenlőre várjuk,hogy meglegyenek az eredmények papíron is,utána felpakoljuk az eddigi paksamétánkat és megkérdezünk másik orvost/sebészt mit javasol.Addig meg sűrűn imádkozom,hogy ne legyen a bébim beteg!:)

65. Sanka02 (válaszként erre: 45. - 67c772efc3)
2014. jan. 28. 22:14

Olvasgatok vissza: 13 hónapig 3 heti profilaxisban szedett a gyerek antibiotikumot. Az elején, mivel kórházi baci volt komolyabb volt az antibiotikum, tablettát törtem össze a 9 hónapos gyereknek. Rengeteg probiotikumot adtam neki én is, meg C vitamint napi 500mgot megengedtek, abból meg legjobb az aszkorbinsav, olcsó, sokáig elég, bármibe beletehetem.

A 13 hónap alatt megvolt a 2 deflux.

2014. jan. 28. 21:11

Hogy mitől kérdéses, lehetséges veseelégtelenség, ez a legrosszabb verzió, gondolkoztam itt sokat, mindenképpen elviszem nefróra, akármit mér a háziorvos.

A 3% hátha csak véletlen, és nem károsodik a vese!!!

2014. jan. 28. 20:31
Sanka, Te jó ég.... És mitől? Hogy?
62. oszjudit (válaszként erre: 61. - Sanka02)
2014. jan. 28. 19:25

Jaj,Sanka ,nagyon sajnállak titeket!Még olvasni is rossz volt!Majdcsak nincs komoly baj,nem lehet,hogy az idő miatt van?

Sajnos nekünk is rosszabb híreket hozott a veseszcintigráfia,mint,amire számítottunk,3% romlás van a vesében,hegesedés nélkül,most 41-59% az arány,tanácstalanok vagyunk,félek a nagy műtéttől...

Minden jót nektek!Kérlek jelezz,hogy mi volt!

2014. jan. 28. 18:34
Sziasztok! Sajnos megint baj van nálunk!!! Ma felhívtak az oviból, hogy nagyon fáj a gyerek feje. Nagyon magas a vérnyomása! Nagyon ki vagyok. Kapott 2szer nyelv alá, itthon is adtam neki, de nem igazán ment le, mondjuk nekem csak felnőtt felkarosom van. 140/80 volt. Naponta méri háziorvos, de szerintem csütörtökön soron kívül beviszem a nefróra.
2014. jan. 22. 18:20
Ha meg csak egy más véleményre gondolsz, akkor is javaslom a mi dokinkat.
2014. jan. 22. 18:20
Nem kell oda a vérvétel, a vizsgáló dokink (nem aki műt) mondta, hogy mivel most a legutóbb eltért a vérkép, így jó lenne egy ismétlés még a beavatkozás előtt, mert ettől műthető, de szerinte az aneesztes beleköt majd... Szóval február 10-én lesz minden és bízom abban, hogy eddig végig negatív volt a vizelete, most is így lesz és senki semmibe nem köt bele.. Na, meg így télvíz idején beteg sem lesz. Akkor két hétig a nagy is karanténban, azaz semmi közösség, bölcsi....
58. oszjudit (válaszként erre: 57. - 67c772efc3)
2014. jan. 22. 15:56

A Székesfehérvári dokinkban 100%-ig megbízom és végül is a Heim Pál-ban dolgozó sebészben is,aki már 2-szer műtötte,de szeretném más véleményét is kérni,hogy nem lehetne e harmadszor is a kisműtét.

Vagy meddig lehet/érdemes várni ezzel a nagy műtéttel,ha már kell mindenképp.Nálunk ez most kényes dolog,jön májusban ugye a kistesó,én 7-8 napot széken ülve terhesen tuti nem bírok ki...Utána meg egy újszülöttet hagyjak itthon másra vagy a frissen műtött nagyobbat.Hú,de elegem van...:(

Nagyon nagyon szorítok nektek!!Vérvétel is lesz?Nálunk azt nem csináltak!Csak pisi eredményt kellett vinni,meg anesztes dokinővel beszélni.

2014. jan. 22. 15:38
Mi a Bókay Klinikán vagyunk és dr. Kálmán Attila műti meg. Végül február 17-én!!! Ha minden jól megy (egészséges, vér és vizelet rendben). Az arányt sajnálom, ezek szerint romlik a veséje.... Megértem az aggodalmad, főleg, ha nem bízol meg a dokiban ezerrel..... Én szívből javaslom dr. Balogh Lídiát, Bókay Klinika, Ő kezeli amúgy a Fiamat. Hozzá járunk kontrollra stb., kedves, lelkiismeretes és ami szerintem fontos, együttérző.
56. oszjudit (válaszként erre: 52. - 67c772efc3)
2014. jan. 22. 14:05
Andi!Ti akkor a sote-ra jártok,ugye?Ki lesz a sebészetek,aki a defluxot csinálja?Ma hívtuk a dokinkat az eredményért,sajna 41-59%-ra változott a két vese működési megosztása,azt mondta az orvosunk ő javasolja,hogy csináltassuk meg még idén a nagy műtétet.De én szeretném más véleményét is kikérni.Hátha megpróbálják még egyszer a kicsit,de most nem a Heim Pálban.Kicsit elkeseredtem...:(
55. Sanka02 (válaszként erre: 54. - Oszjudit)
2014. jan. 22. 12:37
Az első scannig csak annyit tudtam az UH-ból, hogy az egyik kisebb, de működési arányokat nem mondtak. POntosan nem tudom mikor volt az első scan, akkor derült ki a 90-10 %. Szerintük már magzati korban károsodott, amit nem akarok elhinni még most se. A fertőzések alatt a jó veséje nem romlott, nem hegesedett szerencsére. Legutolsó vesemedence gyulladása 2 évvel ezelőtt volt, de az se csinált bajt. Hogy is van nálatok, szedtek most gyógyszert?
54. oszjudit (válaszként erre: 51. - Sanka02)
2014. jan. 21. 14:44
Most visszaolvasgattam,amit régen írtál,de azt ugye nem írtad,hogy a kisfiadnak már az első vizsgálatkor kiderült,hogy nem működik az a veséje?ehát nem hónapok/évek alatt romlott le a vese működése?Mert én mindig abba kapaszkodom,hogy nálunk a VUR-os vese 2 hónapos kora óta ugyanúgy működik (44-56%) és hegesedés sincs,engem ez kicsit megnyugtat!Csak maradjon minden így jóóóó sokáig!
53. oszjudit (válaszként erre: 51. - Sanka02)
2014. jan. 21. 14:37
Sanka,de ő már nem szedi az antibiotikumot,ugye??
2014. jan. 21. 14:05
Köszönjük, hogy megosztottad. És a mostani állapot szerint a sok sok antibiotikumnak lett következménye? A jobb vesét így nem kell kivenni?
51. Sanka02 (válaszként erre: 47. - Oszjudit)
2014. jan. 21. 05:32
Az én kisfiam most lesz 6 éves, szerencsére már túlvagyunk mindezeken amiket leírtok. Hasonló a történetünk. Későn vették észre mi volt a baj, kórházi baci fertőzte többször feküdtünk bent. III-IV stádiumú volt a VUR.2 műtét volt. Következménye az lett, hogy a job veséje totál leállt, csak a bal működik, de az kompenzálta, és kicsit nagyobb az átlagosnál. Most már csak évente néznek rá a gyerekre a nefrológián.
2014. jan. 20. 20:35

Köszi, ez is pozitív akkor, hogy nem fertőződött el a gyerek azóta....

Szívből remélem, hogy mindkettőnk gyermeke meggyógyul előbb utóbb.... Most nem tudok mit írni, de ha bármi van, akár privibe is gyere, mesélj, érdekel hol tartotok.

2014. jan. 19. 18:09

Igen,akkor ugyanaz!És eddig miért vártak a műtéttel,várták ,hátha kinövi?Azért kicsit szégyen,hogy a mai világban,észreveszik a problémát,aztán csak legyintenek.Én meg vagyok róla győződve,ha a doki komolyan veszi a problémát nem lett volna ennyi kórházban részünk,mert első fertőzéskor masszív kórházi baci volt a pisijében,na azt valószínű szülés alatt/után kapta el.:( De ez már késő bánat,bár a másodikat nem ott szülöm,mert a bizalmam odalett az orvosom iránt.

Igen,húú,a Leila annyira keveset evett az ilyen fertőzéseknél,amúgy sem volt nagy étvágy,de később már tudtuk,hogy jön a rettegett betegség ,amikor alig evett,vagy bukott,mert egyébként soha nem jött vissza neki a tejcsi meg a kaja,csak ha a pisije rossz lett.

De most hál'Istennek komolyan semmi nem látszik rajta,egy szuper életvidám,nagydumás,egészséges kis csajszi.Csak azok a gyógyszerek....De én mégis bízom benne,hogy erős az én drágám és nem lesz gond,legalább is ezzel nyugtatom magam!:)

Mikor lesz a beavatkozás?Remélem sikerülni fog elsőre is!Az mondjuk mindenképpen jó jel,hogy nálatok nem voltak fertőzések.Azt olvastam egyébként,hogy az nagyon jó,ha nincs visszafertőződés,mert több esély van a gyógyulásra,ha nincs ott állandó,vagy sűrűn visszatérő gyulladás!Én is abban reménykedem,hogy legalább idáig eljutunk!:)

2014. jan. 18. 20:00

Szerintem ugyanarról beszélünk.... Nekünk is az volt (4 hónapos korban), hogy felraktak egy nyitott katétert, branül, befektették valami géphez, branülbe ment valami lötty, és a monitoron néztük, hogy a kék kis pöttyök mennek a vesékbe, és onnan ki. Kb. 20 perc. Nálunk ami még plusz gond, hogy a bal veséje, ahol a reflux is van, nem fejlődött rendesen, így eleve kisebb. Nem a reflux károsította, ez egy plusz baj. Neki valami 34% lett a bal vese, a jobb vette át a szerepet. Azóta nem volt új, gondolom, ha szerencsésen megoldaná a SDING a bajt, akkor lenne idővel ilyen is.

Igen, ezért hálás vagyok Anyósnak, mert alapból talán picit aggódóbb, mint én lennék, de most jól jött.... Amikor hazajöttünk, Kisfiam egyből elkapott egy taknyot a nagytól, így arra fogtuk a lázat, de azért bementünk a kórházba és kiderült, hogy a már magzati korban kiszúrt baj a baj.... Igen, neki a 30. héten nagyobb vesét láttak, azaz tágulatot, de csak legyintettek... Aztán a 36. héten látták, hogy az ureter is nagyobb, de a vese nem. Emiatt kérték, hogy a 38. héten is nézzük meg. Az ureter még nagyobb lett, így mivel már eleve 2 ujjnyira nyitva voltam, hogy ne károsodjon a vese, így meg kellett indítani a szülést. A születésekor azt mondták, majd menjünk el egy UH-ra, de nem kell rohanni. Volt is időpontunk, de a láz előbb jött.... Sok fura volt vele, de egy 8 naposnál az, ha aluszékonyabb, nem érdekes... Hogy nem eszik úgy, nem tudod miért. De fura volt, mert a lányom nem ilyen volt, valamint keveset evett, mégis el volt 5 órát is kaja nélkül. Aztán amikor lázas lett, akkor a vizelete is narancssárgás színű volt, ez már fura.....

47. oszjudit (válaszként erre: 46. - 67c772efc3)
2014. jan. 18. 18:09

Végül is mindkettő izotópos vizsgálat,csak a hólyagfeltöltésnél katéterrel juttatnak be kontrasztanyagot,és közben röntgennel nézik meddig folyik vissza a pisi,a veseszcintigráfiánál branülön keresztül megy a kontrasztanyag,2 óra várakozás ,majd 20 perc fekvés közben röntgen ,itt a vese dinamikáját,ürülését,esetleges hegesedését nézik és a 2 vese működéi megoszlását.Lehet ezek ugyan azok,mint ,amiket te leírtál,csak más a megnevezésük?!

Eredmény szerintem kb. 1 hét,a doki bácsink majd postán küldi,mert mi Székesfehérvárra járunk gondozásra,bár az 80 km,és jóval közelebb is lennének kórházak(Pest,Kecskemét),de mi annyira meg voltunk elégedve az ottani orvossal(bármikor elérhető és egy igazi tündér pasas),így foggal-körömmel ragaszkodunk hozzájuk ,bár megyeileg sem oda tartozunk....

Egyébként eddig 2 ilyen vizsgálat volt,ott mindig 44-56% körül volt a 2 vese munkamegosztása,amire azt mondták nagyon jó,mert páros szervnél egészséges embereknél sem 50-50...

Hű,de szerencsés vagy,hogy anyósod gyerekorvos!Nekünk nagyon aranyos a gyerekorvosunk,de kissé fásult...És mikor én már éreztem,hogy valami nem oké anno a gyerekkel(híg széklet,nyűgösség meg anyai ösztön)ő nem vett komolyan,eszébe sem jutott a isivizsgálat,ezért mi ha gond volt nem is hozzá mentünk,inkább rögvest a kórházba...

Sajnos nagyon kevesen reagálnak az ilyen fórumokra,nem tudom miért?Pedig sajnos biztosan többen vannak,akik hasonló bajokkal küzdenek,de valahogy zár a kör,és nem osztják meg szívesen...Pedig jó lenne tapasztalatot cserélni,meg látni mi lett 2-3-5 év múlva az ilyen gyerkőcökkel.

Hű,akkor te sem unatkozhatsz két kisgyerek mellett,a kislányod majdnem egy idős az enyémmel! :)

Nekünk is a második fiú lesz!Alig várom,hogy május legyen és megszülessen!Nem is akarok én rosszra gondolni,bízom benne,hogy nem lesz semmi gond őuraságával!!

Egyébként nálatok már magzati korban észre vették a bajt?Mert nálunk képzeld igen,a kisfokú vesetágulatot,de a drága fogadott dokim letudta annyival,hogy kinövi...Én meg direkt azért mentem Pestre orvoshoz,hogy jó kezekben legyünk...Nem egészen jött össze:(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook