Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kiskutya a háznál, avagy ismerd meg az új jövevényt :) fórum

Kiskutya a háznál, avagy ismerd meg az új jövevényt :) (beszélgetős fórum)


1 2
2010. nov. 13. 19:07

Szia! :)


Mézi egész picike maradt, a szomszéd kandúr nagyobb nála :)

Okossága változó, vagy mikor nagyon nagyon okos, van mikor olyan esztelenségeket csinál (kakievés, takarószéttépés - negyed óráig volt egyedül, stb..), hogy kész vagyok tőle.

Összességében jó kutya, csak még ifjú, majd ha lehiggad, akkor álomkutya lesz tényleg!

Baltazár gyönyörű! Biztos örül neki Franka :) Mézinek is jó lenne egy pajti, de sajnos nem tehetem meg (Méz szobakutya, ha nem vagyunk itthon, ő bent van a házban, amúgy bármikor kimehet). Két eb nálunk már durva lenne :D

32. Anatita81 (válaszként erre: 31. - Szelavi)
2010. okt. 28. 13:29

Szia, mizujs, mekkora lett Mézi? Jó kutya?


Mi újra kiskutyázunk, Franka kapott egy játszótársat: Baltazár törpe schnauzer-közép uszkár keverék, egy schnoodle. Képeim közt megtalálod! ;)

2010. ápr. 28. 18:50

Helló!

Egyre nagyobb ördög :) Nagyon jól érzi magát, most már szól, ha ki akar menni a kertbe kakilni vagy pisilni. Most hétvégén lesz egy hónapja, hogy nálunk van. Nem merjük még kiengedni egyedül, simán ki tudna mászni valahol, meg tele van a környék 20kilós macskákkal...

Az ásás nálunk is főszerepben, győzöm tisztogatni a fehér lábacskáit :D

Jó nektek, hogy ennyire közeleg a séta, én még csak szoktatom a hámhoz, meg még 2 oltás hátra van.

2010. ápr. 22. 14:33

Szia, mizujs, mit csinál Mézi?

Frankinca sokat van kint, játszik, szaladgál, házat őriz és ás... Elássa a műcsontot, aztán előveszi és újra. Még jó, hogy nem a füvet ássa fel, hanem a még le nem betonozott terasz helyét. Estére úgy kiüti magát, nem győz horkolni a kosarában. :D

Hétvégén kapja a 3. oltást, aztán már csak egy hét és sétálhatunk! Úgy várom már!

29. Szelavi (válaszként erre: 28. - Anatita81)
2010. ápr. 12. 15:45

Szia!

Mézi holnap kapja az első oltását.

Hogy hány kiló? Szerintem max 1,5 :) Nagyon pihe. Az is marad. Én minden kaját kipróbáltam, a főtt hús jön be neki nagyon, levest főzünk neki. Teszek a husihoz rizst, párolt répát bele, és olyan jókat lakmározik, hogy öröm nézni.

Igen, látszik Frankán valami nagyobb testű felmenője is lehet.

Ma volt először sokáig egyedül, mentem suliba. Olyan okos volt, semmit nem szaggatott szét, és csak egy pisi volt a parkettán. Megjöttem, egyből mentünk ki és kakilt pisilt. Áldott egy dög :)

28. Anatita81 (válaszként erre: 27. - Szelavi)
2010. ápr. 12. 14:52

Szia, tényleg rafkós a kis bestia! :)

Szombaton megkapta a második oltását és két hét alatt hízott 1 kg-t, most 5,6 volt! Nem tudom, hova nő... Bár látszik rajta, ahogy "állja a vadat", hogy vmilyen vizsla is van benne, ami ált. nem kicsi.

Mézi hány kiló? Eszik rendesen? Nálunk a Royal Canin válik be - megint -, azt még kint is megeszi a büdös! :D Így kisebbek a kupacok is és a bőrszárazság is javul, ami miatt sokat vakarózott aranyom.

2010. ápr. 9. 07:58

Hát konkrét születést nem mondott, kicsit kesze-kusza volt:) Az állatorvos is mondta, hogy nem hinné, hogy ilyen pici lenne, csak azért tűnik annyira bébinek, mert alapvetően kis termetű. Szerintem bőven február eleji, az előző kutyám 10 hetes volt, mikor megvettük. Olyasmi korú lehet a Mézi is, csak neki elég volt egy nap, hogy kibontakozhasson :D

Kutyasuli? Jó lenne, csak Érden nem hiszem, hogy lenne rá lehetőség, meg pénz sincs nagyon. Majd tanítgatjuk mi :)

Egyébként néztem a képeket, tündéri kis rafkós feje van Frankának!

2010. ápr. 8. 16:02

Érdekes, pedig ált. iskolás koromban betéve tudtam Szinák-Veress: A Világ kutyáiI-II-t. :D

Akitől hoztad, nem tudta pontosan, mennyi idős? Az állatorvos mit mond? Nekünk ő saccolta dec. 19-re a születését, de anyumék tacsija így 4 nappal lenne csak fiatalabb, mégis a bundája, mindene sokkal babásabb, mint Frankának. Lehet, hogy ő is picivel idősebb.

Nekünk sem volt még ilyen tettrekész, fürge kiskutyánk, született agility bajnok! ;) Megyünk majd kutyaoviba, iskolába, esetleg tovább...

Nektek is vannak hasonló terveitek?

25. Szelavi (válaszként erre: 23. - Anatita81)
2010. ápr. 8. 06:38
Én is így jártam a fajtával, sosem hallottam még róla. Már most energikus, alig bírok vele :) A kép első nap készült, azóta a kanapémat uralja, csak olyan pinduri, hogy kellett csinálnom neki lépcsőt :)Fantasztikusan nagy egyéniség, és most már biztos vagyok benne, hogy nem 6 hetes. Legalább 8-9.
24. Anatita81 (válaszként erre: 23. - Anatita81)
2010. ápr. 7. 21:35
Ja látom, Mézi. Szóval kislány. :)
2010. ápr. 7. 21:23

Megnéztem a kuttyot, nagyon édes! Kis csöpp! :) Eddig azt hittem, nincs olyan fajta, amit ne ismernék, de erre a kooikerhond-ra rá kellett keresnem, milyen is valójában! Találtam egy videót is... Hát ez a mix garantáltan energikus kutya lesz.

Mi a neve?

22. Szelavi (válaszként erre: 20. - Panni58)
2010. ápr. 7. 16:38

Szia! Áztatott tápot nagy ívben kikerüli, most vettem neki junior alutasakos kajcsit. Tegnap a dokibácsi azt mondta, hogy jövő héttől kezdjük meg az oltási programot, mert még féreghajtása sem volt, és azzal kezdtük. Olyan furcsa, pedig volt már kutyám, mégis olyan zöldfülű vagyok... Mondjuk 15év régen volt. A kullancsokat sajnos a legrosszabb oldalukról ismerem, a nővérem majdnem lyme-kóros lett, az előző de már sajnos elhunyt kutyám is majdnem meghalt a fertőző kullancsoktól. Van lyme-kór elleni oltás is kutymákoknak, de nyakörve is lesz, meg cseppje, az a tuti.

Tejtől lassan elbúcsúzunk, főztem neki nagyon finom húslevest, meg imserkedünk a vízzel.

Köszönöm az infokat, és a jókívánságokat :)

21. Szelavi (válaszként erre: 19. - Anatita81)
2010. ápr. 7. 16:31

Jaj, ez megnyugtató!! Őszintén berezeltem, nagyon akartam ezt a kis szöcske kutyát, beleőrülnék, ha baja lenne. A macskákat meg sajnos nem tudom távol tartani, nem a mieink, úgy látszik, nálunk szeretnek wc-re járni...

Köszönöm a nyugtató sorokat!

2010. ápr. 7. 16:11

Sziasztok!

A tejet én sem javasolnám. Mi áztatott száraztápot adtunk a kutyunknak (7 hetes volt), simán vízzel is lehet, de maradék leves levével még finomabb. Nálunk inkább az volt a baj, hogy "zabált", mire megfordultam, már üres volt a tálja. :) Sokan voltak otthon és meg kellett harcolni a kajáért, hetek teltek el, mire normális ztempóban kezdett enni. Mi már az elején hozzászoktattuk, hogy akkor ehet, ha elhangzik: tiéd. Így nehezebben fogad el idegentől kaját, ami jó, mert sok a rosszindulatú ember, meg jóindulatból sem mindig olyat adnak neki, amit szabad. Ilyenkor még szerintem többször keveset adj neki, hogy ne terheld túl a gyomrát, mi ilyenkor 4-szer etettük. A vizet meg majd megszereti, megszokja. az oltásait intézd minél hamarabb, ha azt akarod, hogy védett legyen, mert az még pár hét. És kullancs ellen is kérjetek cseppeket, vagy vegyél nyakörvet, mert ma már parkokban, kertekben is ott vannak a mocskok.

Egyébként meg sok szép közös élményt kívánok a kiskutyáddal!

19. Anatita81 (válaszként erre: 18. - Szelavi)
2010. ápr. 7. 15:53

Szia! Nyugodj meg, a mi kutyink igaz kb. 3 hónaposan került hozzánk, de nem voltak oltásai és neki is az első dolga a macskaka összeszedése volt. Semmi baja nem lett! Az arcát higított Phlogosollal lehet kifertőtleníteni, ezt patikában be tudod szerezni.

Amúgy Frankánk is a házban lakik velünk, ő csak akkor éhségsztrájkol, ha kint az udvaron adom neki a kaját.

2010. ápr. 7. 14:59
Ma meg mikor hazaértem és kivittem a kertbe, hirtelen felkapott valamit, és máris eltűnt. Nagyon megijedtem, még mindig félek, hogy valami baja lesz, hiszen még oltása sincs fertőzések ellen. És kakaszagú volt a szája. Szerintem macskakaki, nagyon dühös vagyok. Félek a Parvo-tól :(:(:(
2010. ápr. 7. 09:02
Jack russel terrier az apukája és Kooikerhond az anyuka. Amúgy virgonc, csak a táplálkozása aggaszt :(
16. 6c5f346e46 (válaszként erre: 1. - Szelavi)
2010. ápr. 7. 08:46
mi télen hoztunk szintén egy 6 hetes kutya kölyköt,ővele nem volt ilyen gond,talált magának helyet éjszakára,mert a háza még nem volt kész,azonnal evett,ivott...lehet hiányzik neki az anyukája,kis drágának...milyen fajta??,a mienk labrador,már jó nagy,mindent szétszed...
15. H.Ancsi (válaszként erre: 13. - Adryca)
2010. ápr. 7. 08:25

nem is kell, ez ugy baromság,ahogy van.

a kaja nagyrészben száraztáp, de igenis szüksége van -már csak az élmény miatt is- főtt sőt nyers finomságokra,

2010. ápr. 7. 08:16

Az a baj, hogy alapvetően egy makacs terrier :)

Majd kísérletezek Vele, meglátjuk, mi történik. Köszönöm szépen a válaszokat!

13. Adryca (válaszként erre: 12. - Szelavi)
2010. ápr. 7. 08:13
Mi is adtunk neki 1x-2x, de ment a hasija, azóta nem adtunk neki. Meg azt mondták ne is adjunk neki semmi főtt kaját se, de ezt nem bírjuk megállni. :) Az egyik kedvence a sárgarépa -minden formában. :)
2010. ápr. 7. 07:55

Jó, megpróbálom! Olvastam sok oldalon, hogy hígítva lehet adni nekik tejet :(

Ha nincs hasmenés, akkor is kizárt a tej? Mindenképpen?

11. H.Ancsi (válaszként erre: 10. - Szelavi)
2010. ápr. 7. 07:53

akkor nem szomjas, majd iszik ha szomjas lesz,

próbáld a huslevest, azt minden kölyök imádja és van benne kellő mennyiségü folyadék.

2010. ápr. 7. 07:51
De ha nem hajlandó inni vizet, mit tegyek? A tejet jóízűen issza legalább :(
9. H.Ancsi (válaszként erre: 8. - Szelavi)
2010. ápr. 7. 07:48

Jézus, a kiskutyának tilos tejet adni, gyomorhurutot kap tőle!!!

az én kölykeim most 6. hetesek, áztatott prémium kölyöktápot esznek, ne meg fincsi huslevest, sok husival.

sokat vedd kézbe, szeretgesd, ő még babuka, igy hamar megismer

2010. ápr. 7. 07:41

Nagyon jó helyen volt, igaz még picike. Anno a spánielem 10hetesen került hozzánk, mégis csecsemő volt Ő is.

Mézi csak tejet iszik, a vizet mintha nem is ismerné. Pedigré juniort veszek neki ma, eddig pedigré junior szárazat + "gagyi" konzerveset evett, mert nem volt más a boltban, egyedül meg nem akartam hagyni.

Ami csodálatos, hogy 6 hetesen a 3 nap alatt kétszer pisilt be, az összes többit az udvaron produkálja.

Csak félek nagyon, mert oltása sincs még, jövő héten viszem az első Parvora.

7. Adryca (válaszként erre: 6. - H.Ancsi)
2010. ápr. 7. 07:40
Egy kisgyerkőcnél volt, nem tudom, hogy mi lehetett vagy nagyon nyúzta a gyerkőc és kikészült a kutyi vagy nagyon szerették egymást, de sokidő kellett neki, hogy megszeressen minket. Eleinte amikor nyúltunk felé mindig meg akart harapni minket.
6. H.Ancsi (válaszként erre: 5. - Adryca)
2010. ápr. 7. 07:33

huha, akkor nem volt előtte tul jó helyen.

egy ilyen pici kutya, ha normális helyen volt 1-2 nap alatt beilleszkedik.

5. Adryca (válaszként erre: 1. - Szelavi)
2010. ápr. 7. 07:32

Szia!

Egy ideig a mi kutyusnk se evett és ivott,pedig amikor mi elhoztuk már 4 hónapos volt. Azt mondta az állatorvos, hogy a környezetváltozás miatt van. Nem is mert még minket nem értette mi van. Ja és nem mert előttünk enni a kis maki, megvárta még eltününk és akkor evett pár falatot. Nálunk kb 1-1,5 hónapig tartott amíg teljesen elfogadott minket!

4. H.Ancsi (válaszként erre: 1. - Szelavi)
2010. ápr. 7. 07:27

még nagyon pici, igazándiból még a mamája mellett kéne lennie, sokat legyél vele érezze a testközelséget.

Mit adsz neki enni?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook