Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kisgyerekek szemüveggel fórum

Kisgyerekek szemüveggel (beszélgetős fórum)


19. Krisztina3 (válaszként erre: 18. - Trapiti)
2010. júl. 1. 17:41
Nálunk atropint használnak pupilla tágítsra,az méreg.Máshol lehet hogy nem ezt.Örülök,hogy nálatok sikeres a szemüvegviselet.Mi meg próbálkozunk,de köszönöm a válaszod.
18. trapiti (válaszként erre: 13. - Krisztina3)
2010. júl. 1. 17:03

Az ország egyik legjobb gyerekszemésze mondta. Nyilván vannak esetek, amikor más nem hesznál, és inkább ez minthogy ne hordja a szemüveget. :(

A házunkban van egy optika, jól ismerem az optikus hölgyet, sajnos látom hogy azok közül a gyerekek közül, akiknek megcsináltatják a szemüveget, alig-alig van aki horja is. :(

Valahogyan pedig rá kell venni őket, mert nagyon fontos hogy jól láassanak. Persze ha a kevésbé drasztikus módszerek beválnak, az jó :) Nálunk egy délutánba telt, hogy megértse, hordani kell és nem szabad levenni. Szerintem azért is mert nagyon jól eltalálták, milyen lencsére van szüksége, tökéletesen lát vele, most már el sem indul sehová szemüveg nélkül...

17. Krisztina3 (válaszként erre: 16. - B2076ec79b)
2010. júl. 1. 14:21
Köszi.
16. b2076ec79b (válaszként erre: 15. - Krisztina3)
2010. júl. 1. 14:16
Egyébként nagyon kis zabálnivaló feje van, el se merem gondolni milyen cuki lehet szemüvegben :)))
15. Krisztina3 (válaszként erre: 14. - B2076ec79b)
2010. júl. 1. 14:12
Ebben reménykedem én is.
14. b2076ec79b (válaszként erre: 13. - Krisztina3)
2010. júl. 1. 13:47

Ez tényleg durvának hangzik :S Én egyszer kaptam pupillatágítót egy szemvizsgálat miatt, igaz már majdnem 20 éves voltam, de borzasztó volt. persze nyáron, napsütésben....



Ahogy látom marad a sok türelem és ismétlés: vedd vissza, de aranyos vagy benne, ne dobd el..stb.

Ilyen pici manóval nehéz lehet megértetni :( De idővel biztos megszokja :)

13. Krisztina3 (válaszként erre: 12. - Trapiti)
2010. júl. 1. 13:36
Nekem ez nagyon drasztikus,a pupillatágító méreg.
2010. jún. 30. 22:54

Az én kislányom is szemüveges, 2 évesen kapta. Nem volt gond a megszokással, annyival jobban látott vele szerintem, hogy nem akarta levenni. No meg tetszett is neki amit választottunk.


Nekünk még azt tanácsolta a gyerekszemész doktornő, hogy ha nagyon nem akarja viselni, cseppentsünk a szemébe a pupillatágítóból, mert akkor nagyobb lesz a különbség szemüveggel vagy anélkül, és ha jobban érzi hogy jó neki, nagyobb kedvvel hordja majd. Szerencsére nem volt rá szükség, ebben a napsütésben ez tényleg a végső megoldás szerintem.

11. caffi (válaszként erre: 1. - Krisztina3)
2010. jún. 30. 16:41

Az én lányom már nagy....másfél éves volt mikor kapott szemüveget....és hát akkoriban csak azt a kallantyús rondaságot lehetett kapni:)

Egy napig bőgtem,mert tényleg csúnya az a szemüveg:)

De mint ahogy más is írta,példálózni kell valakivel,aki visel a családban,h látod ő is hordja....

Mi ha levette mondtuk h megy a kiságyba:)....és volt h rá szólt a papára,h papa vedd fel a szemügeged,mert mész te is a kiságyba:)

Hamar megszokta...mikor ovis lett,ak már szebbet is lehetett kapni,olyan édes volt benne...Féltem h mikor kezdi az ovit,csúfolni fogják,de az óvónő szerint,kölcsön adta egy kicsit annak aki "érdemes" volt rá:))))

Már 20 éves....és nem hord szemüveget...

10. Krisztina3 (válaszként erre: 9. - Cbe267d9cf)
2010. jún. 30. 16:33
Fénytörésre kapta,nem túl erőset.Nagyon ügyes a kisfiad,hogy tűri.
2010. jún. 30. 16:10

Az én kisfiam 14 hónaposan kapott szemüveget. Mi előtte mondogattuk neki hetekig, hogy fogsz kapni szemüveget, és az milyen jó lesz, mert sokkal jobban fogsz látni. Meg hogy a nagyinak is van, és milyen jól lát vele. Ő felvette, és azóta hordja szó nélkül. Néha leveszi, és dörzsölgeti a szemét, de utána kéri vissza. Nekünk azt mondta az optikus, hogy ha jobban lát vele, szívesen hordja. Biztos, hogy jó a kislányodnak felírt szemüveg?

Egyébként meg mi kötöttünk rá biztosítást, így 2500 Ft-al volt drágább, de ha bármi baja lesz, ami nem javítható, féláron csinálják újra. Szerintem kisgyereknél megéri.

2010. jún. 30. 15:19
bizony az Édi is tekergette sokszor- így visszagondolva nem is tudom, hogy lettünk rajta túl, de egyszer csak vége volt az állandó harcnak
2010. jún. 30. 15:16
na igen a szár... illetve a keret maga-sose a lencsével volt baj, hanem a keret ment tönkre /még mindig/ és a lencsét nem tudják beletenni másikba, így fizethetsz újra mindent-sok optikáról nagyon rossz véleménnyel vagyok sajnos
6. Krisztina3 (válaszként erre: 5. - Koppanya)
2010. jún. 30. 14:59
A szárát már elhajlította,a lencse elvileg nem törik.
2010. jún. 30. 14:12

ő is ezt csinálta, bizony hetekig a sarkában voltunk- ő levette mi visszatettük

nekünk sosem törött össze pedig bizony röpült néha rendesen-sok türelmet hozzá!

2010. jún. 30. 13:20
Az a gond,hogy leszedi és elhajlítja,félek,hogy eltöri.Mi is visszaadjuk rá.
2010. jún. 30. 13:10
az én lányom másfél évesen kapott, állandóan vissza lett rá téve akár milyen hisztit levert, sokszor elmondtuk neki, hogy ő így a legszebb, rengeteget dicsértük-így is sok hónaptelt el mire megszokta
2. b2076ec79b (válaszként erre: 1. - Krisztina3)
2010. jún. 30. 13:06

Jajj mennyire cuki lehet :) Ne haragudj, de nagyon bírom az ilyen kis szemüveges manókat, olyan zabálnivaló fejük van :))

Javulhat a szeme a szemüveg hordásától?? Nincs valaki más, aki szemüveges, mint példa, hogy "nézd XY is szemüvegben van, vedd fel te is"..stb. Vagy lehet kapni olyan szemüveg "szárat", ami ilyen gumisan körbe megy a fején, nem a füle mögött van.

2010. jún. 30. 13:03
Kislányom 20 hónapos,szemüveget kapott állandó használatra,nem igazán tűri.Tanácsokat kérek mit tegyek,hogy jobb legyen a helyzet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook