Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kisfiam nem akar enni... Segítenétek? fórum

Kisfiam nem akar enni... Segítenétek? (beszélgetős fórum)


2012. jún. 22. 21:03

Szia meleg és a fogak végett is lehet én kisfiam is keveset eszik.

Ezért kínálóm többször.Sok gyümölcsöt adok neki mert azt legalább eszi.És rengeteg folyadék.

Kb.enyém is úgy eszik mint a tied.

Én amúgy igyekszem kedvébe járni .

2012. jún. 22. 10:18

Nyugi, szerintem is a meleg és a fogak. Egy baba se olyan buta, hogy éhen vagy szomjan halassza magát. Ha amúgy nem látszik rajta betegség nyoma, valószínűleg nem is az.

Az én 1 éves kislányomnál meg pont fordítva van, ő eszik elég sokat ebben a melegben is, inni nem akar. De ő is kakil-pisil, játszik, nem levert, és bár nem hízott az utóbbi hónapban semmit, szerintem nem beteg.

12. gera175 (válaszként erre: 10. - 1d97508455)
2012. jún. 21. 20:42

Noelnek még enyhe hasmenése is van, és nagyon világos sárga.

Én is aggódtam, de picit megnyugodtam, a dokilátogatás után.

2012. jún. 21. 20:24

Szia!


Lehet a melegtől,igazuk van az elöttem szólóknak,sok folyadék :)


Most megosztom veled az én kisfiam hogy evett.

Nagyon jó evő volt,8hónapig csak szopizott.Két éves korára nem volt hajlandó mást elfogadni,csak:sajtburgert,túró rudit,kekszet!Bármit csináltam vele,még rá is csaptam a kezére,semmi sem használt!Aztán elkezdte az ovit,elkezdett enni és beszélni :)

Azóta is jó az étvágya,most 6éves:)


Biztosan visszatér majd az étvágya,csak te legyél nyugodt :))

10. 1d97508455 (válaszként erre: 8. - Gera175)
2012. jún. 21. 20:22

:)


Köszi a hozzászólást. :)

Igaziból gondoltam, h a meleg miatt is van ez, de hogy ennyire.... Azt nem.


De legalább nem csak én aggódom túl.. :)

2012. jún. 21. 20:18
Meleg van... Kapjon minél több folyadékot, gyümölcslét. A felnőtt se kíván most nagyon enni.
2012. jún. 21. 20:16
Most látom csak, hogy te voltál a kérdező, Csicsuka:))))
2012. jún. 21. 20:15

Épp ezért voltunk ma is orvosnál:))))

Semmi bajuk!!!!

Nyár van, meleg, mondván nem kívánják. A kisfiam 1 éves, és semmit nem eszik 2 hete, csak tápszert iszik, alkalmanként 80-100 grammot.

2012. jún. 21. 19:43

Köszönöm a hozzászólásokat. Megnyugtattatok. :)


Ha a kezébe akarok adni valamit, megfogja, és eldobja, s kirázza a hideg. Kanalas kajánál meg ha meglátja a kanalat, már szájzárat kap...


Már 2-3 napja szinte csak gyümölcsleveket adok neki, pont azért, h legalább ami tápanyag abban van, jusson be a kis szervezetébe.

Tápszert is próbáltam már napközben adni neki, de az sem kell neki akkor, mert már megszokta, h az mindig csak alvás előtt, vagy után van.

5. gyöngyhold1 (válaszként erre: 4. - Gyöngyhold1)
2012. jún. 21. 19:36
Nekem azt mondta a védőnő,hogy ha van elég pisis és kakás pelus és a kisfiam ugyan olyan aktív mint szokott akkor nincs gond,de a folyadék fontos főleg ebben a melegben.Ja és nem szabad bele erőltetni az ételt,mert azzal csak ront az ember a helyzeten.
2012. jún. 21. 19:31

Szia!

Az én kisfiam sem akar enni kb 1 hete,én többször adok neki tápszert,hogy mégis legyen a hasában más a vizen kívül.Eddig a gyümölcsöket ette,most azokat sem.Most néha elmajszol egy babapiskótát,vagy a virslit ha a kezébe adom,de mást nem.De volt már ilyen két hónapja is akkor gondoltam hátha a foga,de nem biztos mert még mindig csak 1 van, pedig már lassan 14 hónapos.Semmit nem fogad el,úgysem ha a kezébe adod?

2012. jún. 21. 19:29

Szia Csicsukaa,


egy változás pl. most a meleg vagy egy betegség, vagy a foggal kapcsolatos dolgok bizony hatással vannak nem csak a gyermekekre, de Ránk felnőttekre is. Nekem két gyermekem van, de mindkét gyermekem meleg, vagy betegség esetén kizárólag folyadékot ivott, enni nem akartak.


Az első időben én is szétaggódtam e miatt magam, de hamar rájöttem, pontosan tudják, mi kell Nekik. Igyon sok folyadékot. Mivel már 10 hónapos, csinálj neki zöldség vagy gyümölcsleveket, amiben tápanyagok is vannak, hidd el, amint elmúlik ez a rekkenő hőség, vagy kibújik a foga megjön az étvágya is.


Ne aggódj, minden rendben lesz.

2012. jún. 21. 19:26

Nyugi, nincs baj!

Ha éhes lenne, tuti enne :))

Persze, hogy lehet a foga és lehet a meleg is! Nekem 2 fiam van (2,5 és 9), napok óta alig esznek, nem esik jól nekik semmi.

A folyadék menjen, az a lényeg!


Hamarosan biztosan visszaáll a régi kerékvágás....

2012. jún. 21. 19:22

Kisfiam 10 hónapos, eddig egy nap 5-ször evett, abból 3 étkezés szilárd táplálék.

Körülbelül egy hete, a reggeli, és esti tápszeren kívül nem hajlandó semmit enni. Inni rengeteget iszik viszont.

Egyre aggasztóbb ez az állapot.

Ezt leszámítva semmi baja nincs, kedve ugyanolyan jó, mint azelőtt.

Lehet, hogy a foga miatt nem akar enni? Most jön a 10- foga), vagy a melegtől?

Sokszor olvastam már, h anyukák panaszkodnak, h nem eszik a baba a foga miatt. Na de ők is ennyire "drasztikusan" nem esznek?

Vagy Másoknál a meleg is megviseli ennyire a törpöket?

Segítő válaszokat előre is köszönöm.

Ja, és dokihoz nem akarom vinni, míg a kedve jó, a védőnő azt mondta, ha nem eszik, adjak neki folyadékot legalább... Ő könnyen beszél, hisz nincs gyereke, nem érzi át az aggódást... :(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook