Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kis rózsaszín (pár mm-es) hernyók (vagy lárvák? ) jelentek meg a lakásomban. Szerintetek mi lehet? fórum

Kis rózsaszín (pár mm-es) hernyók (vagy lárvák? ) jelentek meg a lakásomban. Szerintetek mi lehet? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
2010. márc. 4. 10:47
Anyám szerint ezek a kis édes kukik egyszerü gyümölcs kukacok.Ő állitólag a gyümölcsben látott ilyet.
2010. márc. 4. 10:39

Sziasztok!

Nos,üdv a klubban. Először csak az ablakpárkányon láttam sétálgatni egy ilyen kis "csodabogarat", aztán múlt héten a fürdőszobai tükörben nézegette magát, majd összefutottam egy újabbbal. Ő a falmászást gyakorolta.Kezdek kiborulni, már mániákusan azt lesem, hogy hol bukkan elő egy újabb...

2010. márc. 4. 10:32

Sziasztok!

Nálam is volt nem olyan régen ilyen.Kaptam egy kis diót ajándékba, és abban voltak, pont ugyan ilyenek.Nos nem vagyunk közelebb a megoldáshoz, de én legalább tudom, hogy honnét voltak, igaz azt nem, hogy ezek mik.

59. dzsigg
2010. márc. 4. 10:24

Valtoztatok a velemenyemen.Amire en gondoltam ugyanigy nez ki,de nincsenek labai...

Hu nekem ezek olyan undoritoak,szerintem ezekböl idövel nagy bogarak lesznek,vagy nem tudom,biztos befeszkeltek magukat valahova.

2010. márc. 4. 10:12

Ehh... tényleg kiscsúnyák.

Na most már nagyon érdekel, hogy mik is lehetnek! :)

2010. márc. 4. 10:01
Megnéztem a képeket, de tanácstalan vagyok.Szerintem még nem is láttam ilyet.
2010. márc. 4. 09:57

Amúgy full tiszta a lakás, ugyanis nemrég festettünk, minden ki lett pakolva, aztán pedig egy hatalmas nagytakarítás...


Most mennem kell, majd este jövök újra.


Nézzétek meg a fotókat!

55. Balayla (válaszként erre: 50. - Dzsigg)
2010. márc. 4. 09:44

Sziasztok! Nincsenek csomóban, csak hébe-hóba bukkan föl 1-1.

A vörös pondró eddig a legesélyesebb...


De ma reggel sikerült összeszednem 2 darabot, LEFÉNYKÉPEZTEM ŐKET és mindjárt felteszem a képeim közé.

Csak erős idegzetűeknek!!!

2010. márc. 4. 08:42
én tudom mire gondol az első hozzászóló, nekem is van ilyen. Eddig kettőt láttam belőle. Kis picikék, vékonyak, rózsaszín, és a feje fekete. Nem csonti az biztos :) én a függönyön láttam 2x, ha látok lefényképezem, lesz rá időm, mert olyan lassú.. :)
53. survivor3 (válaszként erre: 52. - Titánia83)
2010. márc. 4. 07:51

Jah, a boncmesternek meg a takarító néni, vagy a barnaköppenyes karbantartó Pali bácsi.

Legendák... :-)

Hullában kétségtelenül kikel.

52. Titánia83 (válaszként erre: 51. - Survivor3)
2010. márc. 4. 07:31

Egy prof mesélte az egyetemen. Én elhittem neki. :)

Bár neki meg valami boncmester. Gondolom.

51. survivor3 (válaszként erre: 35. - Titánia83)
2010. márc. 4. 07:29

Azt elhiszem, hogy volt a hullában, de azt nem, hogy függönyszerűen lógtak.

Ezekkel szoktam horgászni.

50. dzsigg
2010. márc. 4. 07:22

Amiröl beszelsz,sajnosaz a koszra jön.Na nem a porra,vagy egy eldobott papirzsebkendöre.

Nekünk tavasszal a teraszon jöttek elö rendszeresen a szemeteszsak alol.A szemeteszsak hus,meg csont maradekot tartalmazott.De biztos vagyok benne,hogy nem ez az egyetlen dolog amire elöjönnek.

Nagyon gusztustalan,es seregbe vannak.

Könnyü öket elpusztitani,utana mindenkepp fertötleniteni kell.

Nagyon szeretik a meleg helyet.

A helyedben egy nagy tavaszi takaritast csinalnek,es jol kifertötlenitenek.Lehet valami olyan dologr jöttek ,amire nem is gondolnal.

49. féknyom (válaszként erre: 33. - Balayla)
2010. márc. 3. 23:16
Szép álmokat...hehe
2010. márc. 3. 22:11
Nem vörös pondró? Nem gömbölyödik össze? Mert azok bárhová képesek bemászni, de nem veszélyesek, csak undorítóak:)
47. globus (válaszként erre: 45. - Balayla)
2010. márc. 3. 22:04
Az mégsem ilyen, megnéztem...
46. globus (válaszként erre: 44. - Balayla)
2010. márc. 3. 22:04
Jó éjt, kezeket a takaró alá, nem félni! :)
45. Balayla (válaszként erre: 43. - Globus)
2010. márc. 3. 22:03
Esetleg szú-lárva? Bár nem láttam még kis fűrészpor dombokat...
2010. márc. 3. 22:02

Most búcsúzom! Szép álmokat Mindenkinek!

Még annyit,t a fórum-indítás óta többször körülnézem a szobában, hátha elcsípek egyet, de úgy tűnik szégyenlősek :( Ha újból látok egyet, majd lefényképezem.

Nem is hinnétek, de már szinte várom őket :), most hogy ennyit beszéltünk róluk, valahogy a szívemhez nőttek :D

Kicsikéim talán már alusznak :D

Azt hiszem, hamarosan én is követem a példájukat.

43. globus (válaszként erre: 42. - Balayla)
2010. márc. 3. 21:57
Fa ablakkeretben szú van, az nem kolbászol el olyan messzire, hanem kis fűrészpor dombokat szór maga körül, ahogyan halad a járatokban.
42. Balayla (válaszként erre: 39. - Globus)
2010. márc. 3. 21:55

Ahhoz liszt is kellene, nem? Nem a konyhában vannak!

De a lisztkukacról már találtam képet és nem olyanok.

41. Balayla (válaszként erre: 24. - Mikebubu)
2010. márc. 3. 21:53

Nahát, átugrottam véletlenül a hozzászólásodat!

Sajnos, nem találtam olyan képet a guglin, ami hasonlítana.

40. Titánia83 (válaszként erre: 38. - Balayla)
2010. márc. 3. 21:53

Bocsánat!


De már ilyen nem fordul elő, mert az ilyen eshetőségek fennállása esetén nagyon lehűtik a testet, és beteszik valami fóliasátorba, majd apránként melegítik fel, és a gizmókat lefujják valamivel, hogy elpusztuljanak.


Na jó, tényleg befejezem. :P


Szegény családod tuti rosszat fog álmodni. :(

39. globus (válaszként erre: 6. - Mikebubu)
2010. márc. 3. 21:53
Ha hús lenne, akkor előzőleg iszonyat büdi lett volna, nem? Esetleg lisztkukac? Bár nem tudom, hogy az kijön-e belőle.
38. Balayla (válaszként erre: 35. - Titánia83)
2010. márc. 3. 21:48
De előtte még megosztom a családdal amit írtál!:S
37. Balayla (válaszként erre: 35. - Titánia83)
2010. márc. 3. 21:46

Vizuális típus vagyok!!!

Most megpróbálok felejteni!!!

36. Titánia83 (válaszként erre: 32. - Balayla)
2010. márc. 3. 21:45
Ja, én is most látom, hogy már becézed őket. :D
35. Titánia83 (válaszként erre: 29. - Balayla)
2010. márc. 3. 21:44

A csontkukac is a légynek a lárvája. (Remélem jól írom, mert erről konkrétan nem tanultam.) Most lehet vicces, de mesélte a tanárunk, hogy valaki meghalt az erdőben, bevitték a boncterembe, és a csontik kikeltek, kimásztak belőle, és nagyon furfangosak voltak, mert összekapaszkodtak, és a plafonon végigmásztak, majd amikor a boncmester kinyitotta az ajtót, kilógtak. De valahol a folyosón elkapták őket. :D Durva volt, mert mesélték, hogy a plafonról összekapaszkodva lógtak le függönyszerűen. :)


Na ennyi horror elég mára. :D

34. sajert (válaszként erre: 32. - Balayla)
2010. márc. 3. 21:43
Látom, már lassan háziállatként tartod számon őket :-DDD.
33. Balayla (válaszként erre: 31. - Féknyom)
2010. márc. 3. 21:30
Úgy érzem, ma éjszaka szépeket fogok álmodni :D
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook