Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kinek van szívritmuszavara, ki esett át szívkatéterezésen? fórum

Kinek van szívritmuszavara, ki esett át szívkatéterezésen? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 ... ❯❯
384. macika0321 (válaszként erre: 383. - NataliaWeiss)
2010. dec. 2. 10:30

Szia!Ritmuszavarra gyógyszert szedsz?

Honnan tudod mikor van gáz.

Tudják már,hogy mitől van?

Bocs,hogy kérdezősködök,de mint irtam nekem hirtelen jött ez a betegség és nem találkoztam ilyen betegséggel korábban.

Dolgozni tudsz mellette?

Melyik szivcentrumba csinálják a katéterezést?

383. NataliaWeiss (válaszként erre: 382. - Macika0321)
2010. dec. 1. 15:47

Én a melegfrontra vagyok nagyon érzékeny. Ilyenkor jönnek a ritmuszavarok nagyon és a fejem is fáj.

Hamarosan megyek katéterezésre, remélem, hogy megoldja a problémámat. Nagyon bízom benne, csak félek tőle

2010. dec. 1. 11:10

Szia.

Nem olyan szörnyű.Igaz lehet,hogy nem fogtam még fel,mert túl gyorsan zajlódtak az események.

2008-óta most leszek leszázalékolva.(januártól)

Most még betegállományban vagyok.

Ha lenyugdijaznak és egyforma lesz a minden napjaim nagyon fogom magamat sajnálni.

Te melyik frontokat nem birod?

381. NataliaWeiss (válaszként erre: 380. - Macika0321)
2010. dec. 1. 10:53

Macika ez szörnyű:(

Jobbulást kívánok neked.

Én is megérzem a frontokat sajnos.

Én reménykedek, hogy ezzel a műtéttel meg fogok gyógyulni. Nagyon szeretném:(

2010. dec. 1. 10:45

Sziasztok.

Nekem nem volt szivritmuszavarnál szivkatéterezés.

Igaz nem is volt rá idő.

Azt sem tudtam,hogy van ilyen betegségem.Nekem egyszerüen megállt a szivem.Előtte a hasam fájt.Az is azért mert nem volt elég oxigén a főaortában.

Egyszerű EKG-mutatta ki,hogy baj van.

24-órás holter mutatta ki,hogy defibrilálok és a legmagassabb pulzus eredményem 19/perc.

Azonnal kaptam pacemakert.

Igaz azt mondta a kardiologusom,hogy nekem milyen jó lesz-hát nem tudom?

Végül is a szivritmus rendbe jött egy 24 óra alatt.Ez két évvel ezelőtt volt.

Tavaly magas lett a vérnyomásom 100-ról rögtön 200-ra emelkededt,kaptam gyógyszert.

Gyógyszer mellett sokszor 200/160 volt a vérnyomásom.Közben minden melegfrontott megéreztem

Többször vitt a rohamkocsi anginás rohamokkal kórházba.Az idén pedig tüdőembóliám volt.Amióta lezajlodott az embólia visszament a vérnyomásom 120/90-re.

1x volt katéterezésem egy melegfronti anginánál.

semmi különöset nem találtak.

Viszont még mindig kinlódok a melegfrontokkal,a havazást 1 órával elöbb megérzem.

Sokszor van,hogy szét megy a mellkasom,fáj a bal vállam és zsibbad a bal kezem.

Nekem most autoimmun betegségre gondolnak.Januárban lesz a vizsgálat.

Mindig arról álmodok,hogy egyszer vége lesz a rosszulléteknek,de nem hiszem,hogy ez a szerencse utol fog érni.

2010. nov. 26. 20:23
Vámpír írtam privit. 15-én megyek konzultációra megcsinálják a katétert:(
2010. nov. 19. 15:16
Nincs itt senki mostanában?
377. Vámpír (válaszként erre: 376. - NataliaWeiss)
2010. nov. 17. 09:29

Szia,

179/129 és 189 volt a pulzus? Az nagyon sok. Neked volt már katétered ugye? Ezzel mindenképpen vissza kéne menned a dokihoz.


A kihagyás sajnos én is megtapasztaltam a műtét után 1-2 héttel, de azóta nem :-)

2010. nov. 17. 08:11
Engem a melegfront visel meg. Nekem ritmuszavarom van. Tart egy darabig, most épp 10 percig és utána nagy nehezen áll vissza a ritmusba. 179/129/189 volt a vérnyomásom most legutóbb. Ez persze ritmuszavarkor lett mérve. Tegnapelőtt pedig olyan ritmuszavarom volt, hogy kihagyott, egyet vert, kettőt kihagyott. Ez mégrosszabb, mint a gyors kalimpálás.
2010. nov. 16. 15:42
Nekem csak rosszabb lett. Az összes időjárás változást, frontot megérzek, magasabb szivverés, de nem olyan mint a rohamkor volt, de kellemetlen. Nehezen kapok levegőt, fáradékonyabb vagyok. Nálatok?
2010. nov. 15. 19:47
rosszabb? Nekem azt mondták, hogy elmúlik a ritmuszavar ha megkatétereznek. Félek tőle, nem tudom mit tegyek.
373. Vámpír (válaszként erre: 372. - NataliaWeiss)
2010. nov. 15. 15:57

Szia,

Nekem nem ajánlott gyógyszer még betaloc sem.

Igen katétert csináltak januárba és azóta egyre rosszabb. :-(

372. NataliaWeiss (válaszként erre: 371. - Vámpír)
2010. nov. 15. 15:55

Én csak frontinban a tablettát próbálom, nagyon jól lassít. Nekem egy fél is elég belőle a 0,25 mg-osból és visszafog a motor a lendületen.

Neked a katétert csinálták meg? És a ritmuszavar miatt?

371. Vámpír (válaszként erre: 370. - NataliaWeiss)
2010. nov. 15. 12:41

Én pénteken lettem rosszul, de csütörtökön jött meg a mensesen. Már megbántam, hogy megcsináltattam a műtétet. Azóta a frontokat nagyon megérzem.

Soha nem volt magas a vérnyomásom és el is kellett kérezkednem. 140/90 volt.

Azon gondolkodtam,hogy elkezdjem újra szedni a Magne B6-ot és a vitaminokat?

A körzeti orvos ajánlotta a Béres cseppnek a Frontin cseppjét, de azt még nem próbáltam ki.

Esetleg valaki próbálta?

2010. nov. 15. 11:53
Sziasztok! Lányok én a héten megyek egy új orvoshoz. Sajnos eléggé rosszabbodott az állapotom. Gyakori ritmuszavarok és magas vérnyomás. A múlt héten akkora ritmuszavarom volt, hogy 190-es vérnyomásom lett mellette:( Szorítsatok, kíváncsi vagyok most mit mond ez a doki:( Ti hogy viselitek a melegfrontot?
2010. nov. 13. 08:20
sziasztok, újra itt.
368. lisa65 (válaszként erre: 367. - Adf2242106)
2010. szept. 23. 13:37

Ez lehet idegbecsipődés vagy izületi gyulladás is. Ki kell vizsgáltatni, miután a kardiológusod azt mondta nincs gond, menj tovább másik orvoshoz és hátha sikerül megtalálni az okot!

Amúgy jó egészséget kivánok, és mielőbbi gyógyulást.

367. adf2242106 (válaszként erre: 366. - Lisa65)
2010. szept. 21. 11:22

Valóban lehet idegi eredetű a szív és hónalj vonalában érzett szúró fájdalom??????

Ez tényleg gáz, ha ennyire idegroncs vagyok......:(:(

Gondltam a pánikra, de mivel nem rohamokban jelentkezik, hanenm tartósan érzem, ezért ez a lehetőség kizárva.

Minden esetre köszönöm a segítséget, megpróbálkozom a teával. Ha valóban idegi eredetű, ezt nekem kell tudni leküzdeni és magamban kell változnom.

Szép napot és köszi

366. lisa65 (válaszként erre: 365. - Adf2242106)
2010. szept. 21. 11:09

Ha a kardiológus nem mondott rá szervi problémát akkor nagy valószinüséggel idegi eredetű.

Mint irtad is nagyon ideges tipus vagy, talán egy enyhe nyugtató éjszakára jót tenne. Beszéld meg az orvosoddal, hogy mit javasol.

De tényleg ajánlani tudom a nyugtató teát, sokat segit.

Én szivbeteg vagyok igy sajnos elég jól tudom a tüneteket. Ráadásul kétféle szivbetegségem is van.

365. adf2242106 (válaszként erre: 364. - Lisa65)
2010. szept. 21. 10:07

Köszi a segítséget.

Most nem tudom megmondani, de otthon megnézem a leletet és megírom, hogy mi volt az eltérés, hátha az alapján még tudtok tanácsot adni. A doktornő elmondása szerint, ezek nem produkálhatnak ilyen tünetet.

Valószínű, hogy igaz lehet és idegi alapon van. Sajnos alapjáraton is idegesebb típus vagyok, amin nagyon nehéz változtatni, de természetesen azon vagyok.

Azért megnyugtatott, hogy valószínűleg nem szervi eredetű a baj.

Szívdobogás előszokott fordulni, de leginkább este, amikor lefekszem, vagyis nyugalmi állapotban, ami ezek szerint szintén idegrendszeri.......,.????????????


Mégegyszer köszi a tanácsot.

364. lisa65 (válaszként erre: 360. - Adf2242106)
2010. szept. 21. 07:23

Szia! A szivbetegség elég sokféle tünetet produkál, talán csak egyet nem a fájdalmat. Ugyanis a sziv nem tud fájni, körülötte azonban az idegek igen. Nagy valószinüséggel idegi alapon van a rosszulléted, ha minden egyéb vizsgálat negativ lett. Általában erősszivdobogás érzés, fulladást, zsibbadás a karban, verejték, és nagyon hamar kifáradás a legjellemzőbb tünetek. De van olyan is, hogy nincs tünet és mégis szivbetegsége van az embernek.

Nem vagy stresszes esetleg? Próbálj meg nyugtató gyógyteát inni, és megnézni, hogy akkor is jelentkeznek e a tüneteid. Amúgy ne hagyd magad, kérj további vizsgálatokat, ha úgy gondolod elviselhetetlen a panasz.

Nem értem mit takar az, hogy az UH nem a legjobb eredményt mutatta? Mert ha ott eltérés van akkor tovább szoktak vizsgálni.

363. helena66 (válaszként erre: 361. - Narancsika)
2010. szept. 20. 23:12

Fejlődési rendellenesség az erek nem jó helyen indulnak a szívből,így keveredik a friss és az elhasznált vér. Ha a keveredés túl nagy fokú műtetre van szükség, de addig húzzák az időt,amíg a beteg állapota engedi,mert minél korábban csinálják, annál többször kell a kijavított részeket cserélni,mivel a beteg nő, és amit beleültetnek az nem tud vele nőni.

Miért dagad a láb? akkor dagad,ha szív nem tud elég friss vért juttatni a szervek felé,így a vese felé se, ami,ha nem működik elég jól,akkor nem tudja megszabadítani a szervezetünket a felesleges víztől, ami ott gyűlik fel, amelyik részünk alul van ez pedig a láb, ha fekszünk ,akkor a hát is lehet.Ez a látványos rész, de lehet víz feleslegesen és betegséget okozva pl. a tüdőnkben is az ilyen betegek fulladnak.Az orvosok ezt pangásos szívelégtelenségnek nevezik, több fokozata van a súlyosságtól függően. De ez nem a ritmuszavarok következménye, csak igen súlyos esetben, hosszú ideig tartó 200-240 körüli frekvenciáknál, órákig tartóaknál.

2010. szept. 20. 23:04

Sziasztok,

a nyár tökre elhavazott engem, előbb a dupla munka a szabik miatt, majd pedig elutaztunk, Olaszországba. Egészen pánik nélkül viseltem. Az utazás a fóbiám, mert az első súlyos ritmuszavarom éppen utazás közben tört rám, és a lakásunk helyett kórházban kötöttem ki.Most ez nem történt meg, sőt nagyon jó volt egy éjszaka és egy nap volt,amikor rám jött bolondéria, de a concor és a Frontin kihúzott a bajból.

Annyira belejöttem az utazásba, hogy itthon is elutaztunk a világ végére, még térerő se volt, na ott bepánikoltam, főleg akkor, mikor egy este elmentün vacsizni az éttremben, az egyetlen volt a környéken 100 km.-es körzetben, ünnepeltek és az egyik spicces középkorú pasi kifejtett, ha valamelyekük rosszul lenne,még mentőt se tudnának hívni, ez addig is az eszembe volt, mi lenn,ha rosszul lennék, de próbáltam nem gondolni erre. akkor azonban meg is ijedtem, és jól is esett,hogy még spiccesen is eszébe jut ez, ráadásul NEM NEKEM. Na persze az az estém már el is volt szúrva, úgyhogy kértem a vacsihoz bort és bevettem a Frontint, így reggelig aludtam, másnap pedig indultunk haza.

Még mindig nem sikerült a fogyim, pedig most már a sarkam is be van gyulladva.

2010. szept. 18. 19:05
Sziasztok!A fallot tetralogiát ismeri valaki?Hangos szivzörejnek is hivják.Várom a válaszokat!
2010. szept. 17. 13:13

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy milyen tünetekkel járhat a szívbetegség.

1 éve vannak panaszaim, de nem találnak semmit. UH voltam, ott nem a legjobb az eredmény, de az orvos szerint ez nem okozhat panaszokat.

Szúró érzést érzek a szívem környékén. Tudom, elvileg az nem fájhat, de akkor mi???????????????

Időközönképnt előfordul, hogy elszunyálok és arra ébredek, hogy rettenetesen dobog a szívem.

Nagyon rosz érzés és nem tudom mitől lehet.

Ha valaki tud tanácsot adni, kérem segítsen.


Semmi gond, ha azt gondoljátok pánik beteg vagyok, már nekem is megfordult a fejemben, sőt említettem a kardiológusnak is, de csak mosolygott rajta.


Várom és szívesen fogadnék tanácsokat.

Köszi

2010. aug. 13. 14:58
Készítettem szórólapot színeset is, és egyenlőre még nem vált be. Ja nem könnyű a mú újjal sem.
2010. aug. 13. 14:50

A Magne B6-ot én is csak alkalmanként eszem, mikor eszembe jut. Lehet hülyén hangzik, de néha úgy érzem, hogy jobban mocorgászik a szívem, ha beveszem. Lehet magamba beszélem , és azért.

Szerintem idővel be fog indulni az üzlet nálad, minden kezdet nehéz. Az tuti, hogy a legjobb ajánlólevél az, ha ismerős ajánl ismerősnek. Tedd fel (ha már nem tetted meg) ilyen közösségi oldalakra is, ahol regisztrálva vagy, esetleg házilag készíts szórólapot, hátha megengedik, hogy kisebb boltokba kirakd. Nálunk vannak fodrászkellékes boltok, ott szoktam ilyen kis papírkákat látni, esetleg pár kozmetikushoz, fodrászhoz, maszírozóshoz, szolishoz bemégy, oda általában úgyis csajok járnak, hátha ...

Láttam egyszer ilyen műujjat, hú nekem olyan furán nézett ki.

2010. aug. 13. 12:09

Sziasztok, Kevés vendégem van. Hirdetgetek, de nem nagyon jönnek. Tudom ismerősőket kéne csinálnom, de nincs sok ismerősőm aki terjesztené a hírem. Műújjakon gyakorlok.


Nálam is ez az idegesítő, hogy állandóan az jár az eszembe hogy mi lesz ha?... Nem merek sproltólni, félek az is árt. Én már nem szedem a Magne-B6-ot. Nem éreztem tőle semmi különlegeset.

2010. aug. 12. 09:46

Vámpír!

És gyakorlod az újonnan megszerzett ismereteket? Vannak körmös-vendégeid?

2010. aug. 12. 09:45
Natalia! Hát egy fürdőszoba felújítást borzalomnak gondol az ember, de képzeld az egyik barátnőm is panelban lakik, és most ők is újraburkoltattak, mosdó-kád csere, vezetékek és olyan flottul ment náluk minden. Pedig ő még kismama is volt, mostmár megszületett a bébi- és bevállalták. Úgyhogy ne féljetek tőle, de egy vagyon lesz, az tuti.
❮❮ ... 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook