Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kinek van szívritmuszavara, ki esett át szívkatéterezésen? fórum

Kinek van szívritmuszavara, ki esett át szívkatéterezésen? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 ... ❯❯
231. helena66 (válaszként erre: 230. - NataliaWeiss)
2010. máj. 30. 22:09

Nem történt, most történik, folyamatban van, mától,reményeim szerint nem fullad kudarcba. Az első szabályom,hogy hat után nem eszem, tíz naponta újabb elhatározások, igen pl. a rendszeres testmozgás is célom. Én is dolgozom, éjjel is, hétvégén és ünnep napon is, most szabad hétvégém volt. Nagyon sokszor vagyok éhes későn, pl. most is.

Én már gyűlölöm a ritmuszavaraimat és a kísérő tüneteimet. Úgy érzem gúzsba köt azzal, hogy akkor jön amikor ő akar, tök önkényesen, imádok utazni, de rettegek minden kiruccanástól, mert itt a klinika közelében érzem biztonságban magam. Botrányosan hülye vagyok nem?

230. NataliaWeiss (válaszként erre: 229. - Helena66)
2010. máj. 30. 20:21

Szia Kedves Helena66! Légy üdvözölve a csapatban:( persze örülök neked, csak jobb lett volna nem ilyen témában összetalálkozni:( Szomorúan olvastam, hogy neked is sok problémád van azzal a bizonyos "motorral":(

Azt írod, hogy életmódváltás történt. Ez miben nyilvánul meg? Sport? Én már valahogy az munkából való hazaesés és az itthoni második műszak után nem nagyon bírok tornázni, pedig kellene, főleg terheléses tornát.

2010. máj. 30. 20:14

Sziasztok,

Remélem mindenki jól van. Estig a napom tök jó volt, el kezdtem az én kis életmódváltásomat, ezzel is próbálok jót tenni a szívemnek és azt képzelem meghálálja. Most ugye dagadt vagyok, le kell adnom jó pár kilót. Mától ezért este hat után nem eszem, mi lesz a vendégségekkel, azt hiszem a következő napon léböjtöt tartok. Talán az majd kompenzál. Egyelőre csak június végére van meghívásunk, addig van jó pár nap, lesz alkalom betartani a szabályokat. Úgy gondoltam tíz naponta újabbakat vezetek be. Egyszer csak eljutok a tök egészséges életvitelhez.

Most fáj a szegycsontom mögött, de ku..ra. Jö a levegő, de kicsit kevés. Miért romlik el minden egyik percről a másikra.

Vannak olyan napjaim,amikor annyira vacak a közérzetem, hogy nincs kedvem szinte lenni sem. Pedig úgy imádom az életet, a gyerekeimet, a férjemet, a munkámat. Mégis hol rontottam el?????

2010. máj. 29. 21:45

Sziasztok,

44 vagyok, tíz éve kezdődött ritmuszavarom,az első másfél év nagyon rossz volt, meg kellett szokni az egészet, azután jó lett, majd újra visszestem és egyre rosszabb. A 10 év alatt kétszer katétereztek, először Dilzem retardot szedtem, majd Ritmonormot ettől látászavaron lett két hét után, pedig amúgy nagyon hatásos volt, Concort szedek kb. öt éve, Frontint indoklatlan idegességérzéskor szoktam bevenni, Magne-B6 ot, Q 10-et halolajat szedek.

Van rajtam plussz 40 kiló, mert szinte sose merek mozogni, mert egy-két hét rendszeres mozgás után többször visszestem, sűrűsödtek a rohamaim. 220 volt eddig a legtöbb, de 150-160 is nagyon sok nekem, szédülök, látászavarom van, gyengeség, izomrmegés, hányinger, gyomorfájdalom és mellkasom is fáj, zsibbad a bal karom és baromi félelemérzésem van. Kórházba ritkán megyek, hideg vizezek, nyakat nyomok, Betalokot veszek be. Május 10.én nagyon vacakul voltam, akkor bementem, EKG kicsit rosszabb volt, gyenge és fásult voltam, és érdekes már nem féltem, csak végtelen szomorúságot éreztem és gyengeséget, meg remegtek az izmaim. Azóta tök depi vagyok, és keresem a megoldást. Talán az első a fogáys lenne. Azt hiszem holnap el is kezdem, ma már elrontottam. Szeretek dolgozni, de amikor a munkahelyemen előjön szégyellem és elvonulok a WC-be, a vérnyomásmérőmmel, vizezek és nyomom a nyakam. Ez akkor a legszarabb, mikor éjjel egyedül vagyok a dolgozómban, akkor van egy jó adag halálfélelmem is. A szívem a torkomban.

Az utóbbi időben szinte állandóan fáj a szívem. Orvosnál voltam május 10 óta, többször, de csak a gyógyszereket javasolja.

Keresem a megoldásomat.A jövő hétre beütemezek egy kineziológust, vagy valami hasonlót.

2010. máj. 22. 09:14

Szédülgetni szoktam időnként, ha megmérem a vérnyomásom általában jó, nem magas, és mégis szédülök. Mondjuk nekem ha már 130 körüli akkor érzem, hogy nem stimmel valami.

Most erőltetem az ivást, mert keveset iszom, és lehet ez is baj.Mármint vizet, nem piára gondoltam. :-) :-)

Vámpírocska azt hiszem jól kifáradsz az egész hétvégés suliban.

Mi nem terveztünk semmi programot, lehet csak otthon pihenünk, vagy kiugrunk a kertbe egy kicsit, minden időjárásfüggő.

Kellemes pünkösdi hétvégét kívánok, mindenki érezze jól magát egészségileg is. Puszi nektek.

226. 0ce3aa1a07 (válaszként erre: 224. - Vámpír)
2010. máj. 22. 09:09

Én Frontint szedtem anno. Ezt ajánlotta a kardiológusom. De mostanában nem szedtem be belőle.

Féltem én is tőle, hogy hozzászokom, szedtem egy darabig, de gond nélkül elhagytam. 5 mg-os volt, és csak esténként vettem be egy-egy szemet.

A Valerianáról hallottam, hogy gyógynövényes, macskagyökér van benne, talán ez gyenge nyugtató.(Anyósom szedi).

Citromfű teát szoktam inni,+ vettem Pannonhalmi szívnyugtató teát, abból kortyolgatok alkalmanként.

225. 0ce3aa1a07 (válaszként erre: 223. - NataliaWeiss)
2010. máj. 22. 09:05

Tegnap nálunk csak szemerkélt az eső, ma viszont gyönyörű idő van. Jöttem dolgozni, és olyan jólesett a séta, kb. 20 percet sétáltam, mire beértem a céghez, most nem volt kedvem a buszra várni.

Mivel én az Alföldön lakom szerencsére nálunk nem kell tartani az árvíztől. Rájöttem, hogy nagyon is jó helyre születtem. (Földrajzilag, de családilag méginkább, hálás vagyok hogy ilyen szuper jó családom van.)

Jól átnedvesedett a talaj, sok a tócsa, de semmi több.

Én le voltam lassulva tegnap, ilyen 64-67-es pulzusokkal. Lehet rád a jó idő közeledte volt ilyen hatással.

2010. máj. 22. 07:04
Én félek nyugtatót bevenni, bár ajánlottak valami gyógynövényest. Ti próbáltatok már ilyet?
223. NataliaWeiss (válaszként erre: 221. - 0ce3aa1a07)
2010. máj. 21. 13:33

:))) De jó, biztos tök jó lehetett, én is már nagyon régen voltam cirkuszban, ami nem saját készítésű:D:D:D - na viccet félre téve, tényleg elmennék, elvinném a fiamat is.

Nálunk megitn esik:( hogy vagytok az árvízzel? minket szerencsére nem fenyeget itt az első emeleten. Viszont az éjszaka nagyon pocsékul aludtam, már amikor lefeküdtem éreztem, hogy kiszakad a szívem annyira erőseket ver meg gyorsan. Nem ritmuszavar volt, hanem egyszerűen olyan, mintha szaladnék. Fél gyógyszerrel lefeküdtem, majd két óra múlva éberedvén még rosszabb lett. Nyugtatóval tudtam csak elaludni, pedig nem is voltam ideges:(((

222. 0ce3aa1a07 (válaszként erre: 228. - NataliaWeiss)
2010. máj. 21. 10:05

Néha nekem is hidegek a kezeim, lábaim.

Én meg mostanában azon parázok, hogy nehogy vizesedjek. Mert sokszor ébredek úgy reggel, hogy fájnak a lábaim, meg olyan puffadtnak érzem, a kezem, lábam. De csak könyöktől lefelé, meg térdtől lefelé. Viszont nem látom dagadtnak, meg ha nyomkodom, akkor sem látszik meg olyan sokáig a helye.

2010. máj. 21. 10:02

Képzeljétek nyertem cirkuszjegyet 4 főre, itt nálunk a helyi újságban lehetett pályázni.

Szuper, színvonalas volt az előadás, ez volt a legjobb, amin még eddig voltam. Úgy örültem, mint egy gyerek!

220. 0ce3aa1a07 (válaszként erre: 231. - NataliaWeiss)
2010. máj. 21. 10:00

Remélem jobban vagy!

Én tegnap gyengének éreztem magam. Megnéztem a vérnyomásom, jó volt, de pl. a pulzusom csak 64-66 volt, nagyon le voltam lassulva. Mondjuk ne is verjen ezerrel! Ez a fura idő kikészít, szédülgetek néha.

2010. máj. 21. 09:58

Sziasztok!

Olyan jó olvasni, hogy milyen kis szines egyéniségek vagytok mindketten! Klassz lehet mindkettőtök lakása! Én nem mertem ennyire bevállalni ezeket az erős színeket,nálunk inkább ilyen szolid sárga színek vannak! Igazán csak a hálószobánk erősebb, ami bordó, a másik szoba kék. De egyre jobban tetszik nekem is, ha pl. egy helyiség többszínű.

Azért a mostani konyhai falszínünknek egy erősebb sárgát választottunk már, annyira várom, hogy mikor kezdhetjük a pamacsolást.

Nekem bútorban a fa-szín a mindenem! Imádom, olyan meleg hatása van. Én ilyen ősz típus vagyok, ruházatban is a barnát nagyon szeretem.

Anyósom festette az egész lakását egyszer csupa kékre, nekem fura volt egy kicsit, hogy minden helyiség egyforma. Viszont ismerek olyanokat is, akik a tiszta fehérre esküdnek. Kinek mi tetszik.

De a mostani festékekkel nagyon szépeket lehet alkotni, ha van az embernek fantáziája.

De jó, hogy szóba hoztátok a sólámpát, nekem is van, csak én ritkán használom. Most majd előveszem. Inkább télen szoktam illóolajozni, gyertyát gyújtani, de miért is ne lehetne, akár most is. Lenyugtatja az embert.A nagyon illatos gyertyákat nem nagyon bírom, émelygek tőlük.

2010. máj. 16. 11:17

Hali

Jól vagyok, csak a suli miatt vagyok hulla fáradt.

Sokat kivesz belőlem.

217. NataliaWeiss (válaszként erre: 225. - Botopaan)
2010. máj. 14. 20:32

Sziasztok!

Köszönöm a kérdést, igen, édesanyám jobban van, bár azt mondja, hogy sok neki a gyógyszer, mondtam neki, hogy csökkentse. Azt mondja álmos tőle meg le van lassulva. Szerintem be kell állítania, hogy neki mekkora adag a jó. Most elfelezte és úgy szedi.

Nekem a Concortól nem volt semmi bajom. Elég sokáig szedtem.

Most megint jönnek-mennek a frontok, hogy vagytok?

216. Vámpír (válaszként erre: 224. - Botopaan)
2010. máj. 12. 20:21

Semmi panaszom nem volt. Fáradt vagyok és ezt érzem.

MagneB6-ból vettem még egy dobozzal, de még nem kezdtem el szedni. Most C vitamin 1000mg-ot szedem.

A kardiológus azt mondta a MagneB6 nem használ, nem hisz benne, de rosszat sem tesz. Szedhetem ha akarom.


Vettem nyugtató teát, csak pollen allergiám van és nem mertem még inni belőle.

Régebben fitness-be edzettem, és szedtem táplálékkieget, de nem lett tőle semmi bajom.

2010. máj. 6. 20:48
Próbálom elhagyni a gyógyszert:( de nem megy:(((( nem fog menni:(( Most úgy csinálom, hogy már csak két naponta este veszek be egy negyedet, tegnapelőtt este vettem be utoljára és érzem, hogy majd kiugrik a szívem:( muszáj ma is bevenni:( így aztán nem fogok tudni leszokni és terhes sem lehetek:(((( kell, hogy legyen valamilyen szívritmusszabályzó ami nem árt a babának is:((( el vagyok keseredve.
2010. máj. 6. 11:06

Sziasztok,


Bocsi, csak költözöm a héten, jövő héten nem nagyon tudok itt lenni.

A doki nem mondott semmit, nálam marad még egy hétig a kütyű. Kedden újra megyek. :-(

2010. máj. 5. 10:23
Igen, ritkán jelentkezik itt. Kevesen vagyunk. Ez a fórum nem tud úgy beindulni:(
212. 0ce3aa1a07 (válaszként erre: 211. - NataliaWeiss)
2010. máj. 5. 09:36

Szia! Én fűillatot érzek, most vágták le a munkahelyem előtt! Olyan jó érezni!

Nagyon párás az idő, ahogy írod, olyan fojtogató!

Remélem Vámpírocskával nincs semmi baj, nem jelentkezett be, hogy mi volt a dokinál tegnap!

2010. máj. 5. 09:18
Esőillatú kellemes reggelt mindenkinek:) Szinte megfolyt ez az idő, pedig imádom az eső illatot, de valahogy olyan nyomott a levegő.
210. 0ce3aa1a07 (válaszként erre: 213. - Vámpír)
2010. máj. 4. 12:38

Majd írd ám meg, hogy ma mi volt a dokinál! Mit mutatott ki a holter!!!

Mi is falfestésre készülünk, a konyhával próbálkozunk meg elsőként, a festék már megvan, csak még nem volt idő, hogy nekifogjunk! Jó lenne most májusban megcsinálni!

Szóval te a suliban majálisoztál, nem lehetett könnyű! Furi, hogy munkaszüneti napon is megtartották az órákat, ráadásul gyakorlatot!

2010. máj. 4. 12:34

Sziasztok!

Milyen szuper idő volt szombaton! Sőt, túl meleg is volt! Mi jól éreztük magunkat a csajokkal, bár a majális rendezvény, ami nálunk volt, nem volt nagy szám.

Szétnéztünk, sétáltunk egy nagyot, fagyiztunk! Ennyi volt a majális. Végül nem grilleztünk, este vacsira lángost sütöttem. Nagyon ízlett mindenkinek! Én meg boldog voltam! Sokat nevettünk, nem is volt semmi bajom! :-) Annyira jó hatással van az emberre egy boldog, vidám gyerekarc! :-)

Tegnap nálunk esős idő volt, ezt én is nehezebben viselem! Szerintem ez a 25-27 fok bőven elég lenne, ebben kiegyeznék!

2010. máj. 3. 18:14
Hát igen, a melegfrontot jobban meg lehet érezni.
2010. ápr. 29. 14:36
Akkor hajrá a szabadba grillezni. Én hétvégére gyrost akarok csinálni, mondjuk nem a szabadban:))) de már hetek óta azt akarok enni:)))Reméljük a motorocskák is jól fognak viselkedni:)
2010. ápr. 29. 11:58

Hozzánk a 2 keresztlányom jön május 1-én, igaz már nagyok 13,14 évesek. Nem tudom mi legyen a programunk, nem igazán szoktunk kijárni majálisozni. Úgyhogy "szülőszerepben" leszünk! :-)

Ha jó idő lesz mindenképp a levegőn leszünk!

Viszont jó tippet adtatok egy kis sütögetésre! Tavaly ősszel csináltuk meg a kertben a szalonnasütő helyünket, de az idő már nem kedvezett, hogy kipróbáljuk, így még nem is lett felavatva.

205. 0ce3aa1a07 (válaszként erre: 200. - NataliaWeiss)
2010. ápr. 29. 11:55

Nem nehéz most ebben az átmeneti időben megfázni.

A torkom az nekem is rendszeresen fáj, a háziorvosom mindig ki van akadva, hogy piros. Kb. 10 éve volt egy tüszösmandulagyulladásom, ami miatt a jobb oldalt most sem igazán szép. És rendszeresen fáj, de nem gyullad be, úgy mint régen. Meg is jegyezte, hogy jobban járnék, ha kivetetném. De én nem akarom, sokmindent felfog az azért.

204. NataliaWeiss (válaszként erre: 203. - Vámpír)
2010. ápr. 29. 11:08
Szia Vámpír:)Remélem addigra kilábalok a "takonykórságból", jó lenne szabadba menni, nagyon jó idő lesz. Még akár egy szabadtéri grillezésben is benne volnék:)
203. Vámpír (válaszként erre: 200. - NataliaWeiss)
2010. ápr. 29. 10:58
Május 1? Mentek valahova? Régebben annyira jó volt a belvárosban, állatkertben.
202. Vámpír (válaszként erre: 198. - NataliaWeiss)
2010. ápr. 29. 10:57

Nos nekem is ez a gond.


De nekem mindig 120/90 vagy 160/110 ha kicsit ideges vagyok, de nem élem meg magasnak.

❮❮ ... 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook