Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Munkakeresési tapasztalatok! fórum

Munkakeresési tapasztalatok! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2018. nov. 7. 18:53
wow! És ezekkel a végzettségekkel nem lehet közmunkán kívül mást találni? Pl. az újságírással, agy a szinkronszínész képesítéssel..... de a SAP is nagyon megy manapság, sok cégnél használják ....
25. c78566d132 (válaszként erre: 24. - Unom)
2018. nov. 7. 11:27

-Kereskedelmi/közgazdasági érettségi (középfok)

-Szinkronszínész/műsorközlő (felsőfok)

-LIMRA kommunikációs tanfolyam I.II.III. (felsőfok)

-SAP HR modul (középfok)- munkaügyi/pénzügyi

-SAP UT (középfok)- utazási igazolvány/jegy modul

-ECDL START számítógépes modulok (Fáljkezelés, WORD, -Excel, Internet, Mail)

-ECDL Photoshop

-Újságíró (felsőfok)- kérésre igazolványt kapok az iskola vezetőtől/eddig nem volt rá szükség/

-közönségszervező/jegypénztár (tapasztalat 1983-tól a mai napig)

24. unom (válaszként erre: 23. - C78566d132)
2018. nov. 5. 15:49
M?ilyen végzettségeid vannak?
23. c78566d132 (válaszként erre: 22. - Amaunet)
2018. nov. 5. 15:42
Én úgy vagyok ezzel, hogy a közmunka is azért munka- még akkor is, ha nem fizetik meg jól, és sok helyen úgy bánnak velünk, mintha leprások lennénk. Szóba se állnak velünk. Arról nem is beszélve, hogy törvény szerint 45 éves kortól 30 nap szabadság jár, én pedig 6 éve csak 20 napot kapok- vagyis 10 nappal többet dolgozom a 45 éve, vagy az feletti normál munkavállalóknál, és pont azt csinálom, amit ők sokszor...Ez a bántó... :/
22. Amaunet (válaszként erre: 21. - C78566d132)
2018. nov. 5. 14:14

Szia!


Szomorúan olvasom, hogy nincs lehetőséged.

21. c78566d132 (válaszként erre: 20. - Amaunet)
2018. nov. 5. 11:44

Szia.

55 éves múltam, közmunkára alkalmaznak csak.10 végzettségem van- nyelv nincs. Nem akarják sehol megfizetni a tapasztalatomat, így harmad annyi bérért ugyanazt megcsinálom, mintha fölvennének.

60 ezer nettóból hogy tegyek nyelvvizsgát, és azért nem ártana felfrissíteni azt a tudást, amit 1977-1981-ig pld. angolból szereztem...Az nem most volt...Bolhapiacon próbálom a saját cuccaimat eladni, hogy kenyerem legyen.

Szerinted...?

20. Amaunet (válaszként erre: 18. - C78566d132)
2018. okt. 31. 22:27

És miért nem teszel egy nyelvvizsgát?

10 végzettséget említesz. Milyen szintű?

Bizony egy interjún el kell adni magunkat. Érdeklődést mutatva a betöltendő állás irányt. Felkészülni abból és a cégből. Lelkesedni, dinamikusnak lenni.

19. 1f0f3a5dc3 (válaszként erre: 18. - C78566d132)
2018. okt. 31. 22:19
jézusom.... ez elkeserítő ..... :( :(
18. c78566d132 (válaszként erre: 1. - 1f0f3a5dc3)
2018. okt. 31. 11:59
Én értem az angolt, de nincs róla papírom, és a szint sem elegendő egy álláshoz, és 50 év feletti vagyok, így a kutya nem keres. Profession oldalon van sok adminisztratív állás, de ahol nem kell a nyelv, ott legyél dekoratív, lehetőleg mindenhez érts- több dologhoz, mint amire embert keresnek. 10 végzettséggel, 55 évesen 2012 óta csak közmunkára vesznek fel irodába...és mindegyik max 1 éves- és akkor szerencsém van! :/
17. 1f0f3a5dc3 (válaszként erre: 14. - Sanyinak)
2018. okt. 30. 21:33
igen, próbáltam scc-ket, de még nem nagyon jött visszajelzés. Lehet, hogy mások úgy szerkesztik meg az önéletrajzukat, hogy PONT!! ugyan olyan tapasztalat rajzolódjon ki amit majd csinálni kell, így rájuk csapnak le. Amúgy épp ma hívtak 1 helyről, ez is szerintem scc-nek minősül, szóval végre történt némi előrelépés ...
16. Channa* (válaszként erre: 15. - Channa*)
2018. okt. 30. 19:27

Az ismeretség sokat segít, de van olyan hely, ahol nem.


Pont azon helyen, ahová szívesen mennék több ismerősöm is van és nem sikerült nekik sem bejuttatni. Igaz, az én szakmámnál előnybe részesítik a férfiakat azt hiszem....

2018. okt. 30. 19:25

Engem már többször is felhívtak úgy a prof-ról, hogy látták adataimat, önéletrajzomat, fizetés igényemet és úgy, hogy én sehová nem jelentkeztem. Elég nagy fizetés igényt is írtam.


Az egyik helyre felvettek, bár ne tették volna:D


A többi hely közül a legtöbb nekem nem felelt meg, ami tetszett volna oda nem vettek fel.


Nem gond a korom, a fizetés igényem és semmi, bár lehet, hogy többen keresnének, ha alacsonyabb lenne a bérigényem.


Azt hiszem leengedem és kipróbálom, hogy mennyire vagyok kapós kevesebb pénzért...

14. sanyinak (válaszként erre: 8. - 1f0f3a5dc3)
2018. okt. 30. 17:50

SSC területen próbálkoztál már?

Ott jól fizetnek és garantált, hogy angolul kell kommunikálni.


Angolon kívül beszélsz más nyelvet?

13. andilaci (válaszként erre: 1. - 1f0f3a5dc3)
2018. okt. 30. 15:07
Ismeretség hiányában elég nehéz,munkahelyet találni.Főleg egy jó cégnél,még akkor is ha jól beszéled az angolt.Szerencse is kell hozzá,én azt vallom.
12. Smirnoff (válaszként erre: 4. - 1f0f3a5dc3)
2018. okt. 30. 13:59
A külföld elég tág folgalom. De még ha valahol nem is szokás, Magyarországon magyar céghez jelentkezel. A fénykép nélküli önéletrajzrol nekem az lenne az első gondolatom (feltételezve, hogy nem hülye vagy, és nem tudod mi az elvárás), hogy véletlenül befejezetlen verziót küldtél el. Ami annyira nem jó pont kezdésnek.
11. Amaunet (válaszként erre: 8. - 1f0f3a5dc3)
2018. okt. 30. 13:37

Egyre többen használják a LinedIn-t. Ott a kapcsolati hálódat, eddigi munkáidat is látják.


Felső vezető mellé szoktak még ilyen titkárt, asszisztens keresni.

Pl.: [link]


De láttam olyat, hogy belvárosba, régióvezető keres asszisztenst (Generali).


Fontos számodra, hogy melyik kerületben legyen?

2018. okt. 30. 12:51

Szerintem a Profession nem rossz oldal, sőt. Irodán, folyékony angollal egy office manager pozi tök jó, általában van 40-50 db belőle Bp-en. Professionre felrakhatsz cv-t is, mi mikor nagyon kerestünk embert, akkor onnan is mazsolázgattunk.

Sok sikert!

9. 1f0f3a5dc3 (válaszként erre: 7. - Amaunet)
2018. okt. 30. 12:44
Igen, én is pont úgy gondoltam, hogy a Profession-t kihagyom mert boldog-boldogtalan ott keres és nem volt kedvem egy tömeggel versengeni ugyan azért a pozícióért, de mondom, végül ráfanyalodtam. El kell kezdenem más oldalakat is nézegetni... na és a magyar öé-t megírni KÉPPEL! (na ez a halálom... amikor képpel kell "eladnod magad"):( :( :(
8. 1f0f3a5dc3 (válaszként erre: 5. - Amaunet)
2018. okt. 30. 12:40

Jó ötlet a személyi titkárság, állítólag jól is fizet, de kevés ilyen hirdetést láttam (ha egyáltalán belefutottam ilyenbe... szerintem nem). Hol vannak ilyen hirdetések? Szintén állásportálokon?

Igen az is jó ötlet, hogy a karrier portált megkerülve kezdjem a keresést, lehet, hogy végül ráfanyalodok. :D :( :(.

Eddig jóformán a LinkedIn-en kerestem mert úgy gondoltam, hogy az nem igazán ismert oldal az álláskeresők részéről és minden angolul zajlik, de semmit nem haladtam előre az ottani jelentkezésekkel. Ezért kezdtem a Profession-on mazsolázgatni...

7. Amaunet (válaszként erre: 6. - 1f0f3a5dc3)
2018. okt. 30. 12:37

Remélem, nem csak ezen a profession-on keresel és pályázol!

Ott sok munkát a közvetítők raknak fel, csakhogy pörögjön.:/

Onnan nem is várnék visszajelzést.

2018. okt. 30. 12:31

de amúgy legtöbb helyen nem is kellett megadni a fizetésigényt szóval ezért nem gondolnám hogy az volt a gond, persze mondom, lehet hogy rálátnak azért pár pályázaton (pl. ahogy írtam a Profession-on keresztül az adatlapomról), még ha nem is írom oda a konkrét jelentkezésre.

És nagyon más kitételekről sem volt szó bármelyik részről (utazás, gyerek, stb.), csak az öé-t küldtem el.

Szóval ezért vagyok kíváncsi, hogy másnak hogy megy, mert nem tudom hogy valami nálam nincs rendben, vagy másnak is ilyen nehezen megy...

5. Amaunet (válaszként erre: 4. - 1f0f3a5dc3)
2018. okt. 30. 12:29

Az önéletrajzokat magyar HR-esek olvasgatják, szelektálják. Jó ötlet a magyar nyelvű készítése és a fotó.

Motivációs levelet is kétnyelvűt készíts és ha még kérik sem adnám meg a bérigényem. Ezzel kezdik a szelektálást. Bérről akkor szokás már beszélni, ha az interjút követően melletted döntenek.


Ha mozgékony, mobil tudsz lenni és van szervezői vénád akkor megpróbálhatnál személyi titkárként elhelyezkedni.


Vagy megkerülve a cégek karrier portálját kinyomozni annak a területnek a vezetőjét ahová keresnek és neki, közvetlenül elküldeni az önéletrajzot.

Nagyobb cégek kiteszik a területvezető igazgatóikat is a weboldalra.

FB-on megkereshetnél olyan ismerősöket, volt kollégákat akik tudnak ajánlani helyeket.

2018. okt. 30. 12:12

Budapesten vagyok, szóval elméletileg itt vannak is lehetőségek. Az igaz mondjuk, hogy elég magas fizetési igénnyel kezdtem a keresést, de elméletileg (legalábbis egy fejvadász cég fizetéssel kapcsolatos felméréséből úgy tűnik, hogy realisztikusak az elvárásaim). Bár nem is gondolnám, hogy a Profession.hu-n keresztüli pályázatoknál rálátnak arra, hogy mennyit szeretnék kapni, de lehet, hogy tévedek.

Az elején elég lazán álltam neki a keresésnek mert évekkel ezelőtt elég könnyen sikerült állást találnom, és ahogy írtam, tapasztalatom is bőven van. Mivel olyan állást szeretnék ahol állandóan angolul kell kommunikálni magyar nyelvű önéletrajzot nem is szerkesztettem, és csak olyan pozíciókra jelentkeztem, amik angolul lettek meghirdetve. Képet sem tettem fel az öé. rajzomra mert egy baromságnak tartom és külföldön sem szokás. Most viszont már ott tartok, hogy csinálok egy magyar öé-t is képpel, mert lehet, hogy ezért dobják félre a pályázatomat. Fogalmam sincs, de mondom, szinte telefonhívást sem kapok...

VEndéglátásban nem szeretnék dolgozni meg telefonos ügynökként sem, inkább irodában..... amúgy is azon a téren van több tapasztalatom, de mondom.... már elég lehetetlennek tűnik a küldetés .....

Ja és konkrétan a cégek weboldalán jelentkeztem egy csomó állásra, de még így sem....

3. Amaunet (válaszként erre: 1. - 1f0f3a5dc3)
2018. okt. 30. 11:11

Szia!

Ennek már külön irodalma van a neten. Felkészítenek arra, hogy hogyan írjunk önéletrajzot, hogyan jelenjünk meg, mit hangsúlyozzunk. Állítsunk össze listát milyen elvárásaink vannak.

A netes álláshirdetések szerintem fele nem is létező munka vagy csak kamuból hirdeti meg egy-egy cég.

Ha van konkrét elképzelés, munkáltató, akkor annak weboldalán érdemes a karrier portálra bejelentkezni.


Amit leírtál adminisztratív munkakör + angol telefonos ügynöknek, kereskedőnek szerintem bármikor felvesznek.


Kérdés, hogy melyik ágazatban van tapasztalatod és helyileg hol keresel?

2018. okt. 30. 11:10

Szia!

Ez sok mindentől függ.....Mekkora a település?

Mekkora a fizetési igény, munkaidő, hétvégi munka, gyerekek, utazás.....

Nekem az utóbbi években csak is ismeretség útján sikerült munkahelyet váltanom, a jobb lehetőségek így kelnek el szerintem.

2018. okt. 30. 10:44
Sziasztok! Érdekelne hogy milyen tapasztalataitok vannak a munkakereséssel. Adminisztratív területen keresek, 1 hónapja kezdtem (az elején nem de már intenzíven), és annak ellenére, hogy van egy csomó tapasztalatom + folyékonyan beszélem az angolt, alig kapok telefonhívásokat.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook