Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Gyes után munkakeresés fórum

Gyes után munkakeresés (beszélgetős fórum)


2010. febr. 22. 14:28
ÉN MOST A MUNKAÜGYIN KERESZTÜL PROBÁLKOZOM DE SAJNA SIKERTELENÜL.
25. Kis Cidri (válaszként erre: 24. - 78197721ea)
2010. jan. 25. 23:02
Folyton nézem, de ott sem találok semmi értelmeset. Az régi munkahelyemre pedig csak ígéretet kaptam, de tettek még nem követték.
2010. jan. 25. 23:00
újságban hírdetések?
23. Kis Cidri (válaszként erre: 22. - 78197721ea)
2010. jan. 25. 22:58
Köszi már voltam és nem tudtak munkát ajánlani. Én is dolgoznék GYES mellett.
2010. jan. 25. 22:56
Szia! Én gyes mellett dolgozom, nekem szerencsére volt hová mennem. Nincs munkahelyed? A munkanélküli hivatalban próbálj érdeklődni, hátha tudnak segíteni, sok sikert.
2010. jan. 25. 22:50
Ti hogyan kerestek állást?
2009. nov. 30. 13:45

Kicsit felhozom a topicot.

Már régóta sikertelenül keresek munkát. Ma hosszú idő után először végre több hihetetlenül jónak tűnő (pont rám és az álmaimra szabott) álláshirdetést találtam, így egy kicsit elkezdtem reménykedni. :)

2009. aug. 2. 17:15

Sziasztok!

Már badtam egy csomó pályázatot!

ÉS MÉG MINDIG SEMMI!


Már kezd elegem lenni.

2009. máj. 15. 17:42

hát elég nehéz, ha csak magadra számíthatsz.

Nekem a párom viszonylag kötetlen munkaidőben van, szóval lehet rá számítani.

Nekem 3 műszakos a munkám, szombat vasárnap is.

de még így is örülök, mert mikor ott voltam, sokszor rugalmasak voltak az anyukákkal.Elengedték őket kicsit hamarabb, műszakcsere stb.

Most is mehetnék 4 órába, de sajnos nincs bölcsődei hely, egy évvel ezelőtt jelentkeztünk de most már az

óviba nőttünk bele.Sajna ott is sietni kell majd a babóért, nálunk olyan is volt, hogy valaki késve ment a gyerekért és a gyámügyiseknél volt a gyerek, illetve 1 osztályos kisfiút kiküldtek az iskola épületéből az utcára!Szóval baromi nehéz ha egyik fél se akar hajlékony lenni és nincs ráérős családtag aki besegít.Sajna a bébisitter magánóvi, magánbölcsi magánnapközi elég húzós anyagilag, bár ők elég rugalmasak.Kíváncsi leszek mi lesz, ha a mostani kismamák már csak 2 évig lehetnek otthon.

Én se terveztem a 3 évet, de örülök ha az óviszoktatás+munkábaállást a párom segítségével meg tudom oldani.Sajnos van olyan kolléganőm, aki nem tud visszajönni, mert a férje is egész nap dolgozik, és nincs aki elvigye vagy elhozza a gyerekeket az óviból és bölcsiből.

2009. máj. 13. 14:00
Sziasztok! Ez egy elég régi fórum már,de a téma az most is ugyanolyan fontos sok anyukának.Pl.nekem.Áprilisban járt le a gyesem,6 évig folyamatosan gyesen voltam,így nem számít,ezért 3 hónapig regisztrálva kell lennem a munkaügyi kp.-ban,hogy 3 hónap múlva állás keresési segélyt kaphatjak.Én teljes erővel munkát keresek,de hiába.A semmiből hogyan lehet megélni albérletben 2 kisgyerekkel? Alig van olyan munka ami 4-8-ig van,és a környékünkön található! Miért ilyen nehéz az élet? Osszuk meg egymással a tapasztalatainkat.Szerintem sokan járunk így......mi anyukák
2009. máj. 13. 09:34

Persze hogy megvolt!

Most is állományban vagyok januárig.

Mert ugye a szabi meg a felmondásiidő.

De pont január. Itt Balaton parton semmi sincs januárba.

Meghal minden az ősz beálltával.

:(

2009. máj. 12. 13:16
amikor elmentél szülni akkor meg volt az állásod?
2009. máj. 12. 13:15

Nekem júliusban jár le, januárban voltam bent azt mondták kellek,aztán márciusban hívtak volna 4 órára de nincs bölcsibe hely azóta nem jelentkeztek.De reménykedem,mert az óvi az sikerült.

Azért az elszámolással legalább korrektek.

Jár a szabi, vagy kifizetik végkielégítés és valamennyi napig nem rúghat ki úgy tudom.De ezt munkaügyistől kellene kérdezni.

2009. máj. 12. 13:12

Sziasztok!

Nagy trauma ért ma!

Szeptember 27-én lejár a gyesem és ma bementem a munkahelymre ahol a szülés előtt dolgoztam.

Közölték velem hogy nem vesznek vissza mert mindenki megvan és nincs szükségük emberre.

Teljesen kiakadtam.

Azt sem tudom hol kezdjem a munkakeresést.

Miért velem történik ez?

Van valaki hasonló cipőben?

Jó lenne valakivel erről beszélgetni!

Gyertek és csebegjünk!

12. mtt80 (válaszként erre: 11. - Anaterra)
2009. ápr. 15. 15:53

Szia!

Én is hasonló helyzetben vagyok, bár nekem csak 1 gyermekem van. Tavaly augusztusban töltötte be a 3-at és azóta nincs állásom.

2009. ápr. 15. 15:39
Tegnap indítottam egy más jellegű topicot, amiben a beszélgetés vége az álláskeresés volt, Gyes után. 3 gyerekem után nem találok állást. Kaptam ötleteket és ezeket próbálom hasznosítani. Hasonló helyzetben vagytok, akkor gyertek beszélgessünk! Közösen hátha jobb megoldásokat találunk!
10. da5acc16b1 (válaszként erre: 4. - Évi75)
2009. jan. 3. 15:11
keress utána a keresőben, van egy ilyen fórum, a START kártyáról. Nagyon jó dolgog, nekem is van. 2 évog érvényes, és a GYES után 365 napon belül válthatod ki. Az, aki alkalmaz, szinte semmit nem fizet utánad járulékot az 1. évben, a 2.-ban is nagyon keveset.
9. 604fc9d2f5 (válaszként erre: 7. - Évi75)
2008. nov. 29. 12:59
nem
8. Kókusz (válaszként erre: 7. - Évi75)
2008. nov. 20. 14:11
Ebben nem tudok tanácsot adni, nem értek hozzá :(
7. évi75 (válaszként erre: 6. - Kókusz)
2008. nov. 19. 23:40

Köszönöm szépen, utánna fogok nézni!!!

Kaptam egy pénzügyi szférában munkaajánlatot, de ki kellene váltani az egyéni vállalkozói igazolványt. megéri szerintetek? mennyi tb-t stb..-t kell fizetni ilyenkor, vagy mennyibe kerül elintézni?

ezen még gondolkodom.hitelügyintézés, mobilbankár.nem tudom bele merjek e vágni.

2008. nov. 19. 22:59

Egészen pontosan én sem tudom, de az a lényege, hogy megkönnyítse a gyesen lévők munkába állását. Olyan kedvezményeket kap a munkálltatód utánad, hogy nem kell fizetnie a tb hozzájárulást (kb. 2000 Ft/hó), illetve kevesebb adót kell utánad fizetnie. De ennek nem tudom pontosan a mértékét.

Szóval lehet, hogy egy icipici előnyt jelent ez a kártya. A lakóhelyed szerinti APEH-nél érdeklődd meg a részleteket. Vagy az APEH honlapján, ez most jutott eszembe. Ott biztosan van hozzá nyomtatvány is, amit ki lehet nyomtatni.

5. mtt80 (válaszként erre: 4. - Évi75)
2008. nov. 19. 22:19
Hát igen, akkor neked sem lesz könnyű! Abból a kevés lehetőségből, még kevesebb az ilyen munkaidejű meló. Sajnos nekem sincs túl sok segítségem.
4. évi75 (válaszként erre: 3. - Kókusz)
2008. nov. 19. 22:07

mi az a start kártya? még nem hallottam róla.


én sem tudom máshogy megoldani a srácok iskola oviba hordását, csak ha 8-tól 4-ig járnék dolgozni, hétköznap nincs itthon a párom.nincs segítségem.

2008. nov. 19. 22:03
Bár lehet, hogy nem sokat számít, de tudom mindenkinek javasolni a Start kártyát! Gyesen lévőknek jár, bár nem tudom pontosan a részleteket. Talán egy kis előnyt jelent mással szemben. Az APEH-nél kell igényelni.
2008. nov. 19. 21:58

Szia!


Az biztos, hogy nehéz lesz! Nekem most járt le a gyesem augusztusban, és még egyelőre nem találtam semmit, bár lehet, hogy decembertől lesz valami, de nem akarom elkiabálni.


Szóval én is kisvárosban élek, egy 3 éves kisgyerekkel. Diplomám is van, de nagyon nehéz. Eleve másnak sem könnyű munkát találni (mert itt nálunk szinte semmi lehetőség nincs), nem hogy egy kisgyerekesnek. Legalábbis nálunk nagyon meg kell nézni, hogy pl. mettől meddig dolgoznék, mert valakinek el kell vinni a gyereket az oviba, és menni is kell érte. A férjem munkája sajnos olyan, hogy 6-ra jár és délután változó, hogy mikor ér haza. Valamikor 2-kor otthon van, de van olyan is, hogy csak este 8-kor. :( Szóval nagyon nehéz olyat találni, ami mondjuk 8-tól 4-ig van.


A régi munkahelyemre nem vesznek vissza, mert a szerződésem lejárt szülés előtt, és hát ugye nem kötelesek visszavenni. :(

2008. nov. 19. 21:47

Kinek milyen tapasztalata van, vagy gyes után menyi idővel találtatok munkát? Én most elötte állok, munkát keresek, nemsokára lejár a gyesem. a munkahelyemre nem szivesen vesznek vissza, a munkakörömet betöltötték.és én sem szeretnék már oda visszamenni.

mire számíthatok munkakereséssel kapcsolatban?

két kisfiam van, kisvárosban lakunk, főiskolára járok levelezőn.nyelvtudásom igen csekély.

írjátok meg a tapasztalatokat, kinek hogy sikerült elhelyezkedni, milyen munkakörökbe? és hol találtaok állást? hol nézzek hirdetéseket? nem itthon végezhető munkát keresek, mert már 6 éve itthon vagyok gyesen.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook