Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kicsit a fogak ápolásáról, gondolataim erről a témáról... fórum

Kicsit a fogak ápolásáról, gondolataim erről a témáról... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Kicsit a fogak ápolásáról, gondolataim erről a témáról...

1 2
2012. dec. 26. 14:31

Nekem van egy régi akupunktúrás könyvem és a nyelvdiagnosztika ismertetése mellett a nyelvtisztítás fontosságára is felhívják a figyelmet.

Mikor akupunktúrás kezelésre jártam, a kínai orvos a nyelvemet is alaposan megvizsgálta és ő is javasolta a nyelv minden napi tisztítását. Ezt már legalább 15 éve be is tartom.


Az ősi kultúrákban a nyelv tisztítása nagyon fontos volt, a testi-lelki megtisztulás egyik tényezője.


Az USA egyik klinikáján megállapították, hogy az éjszakai méregtelenítés során a szervezet a toxinok egy részétől a nyelven keresztül szabadul meg. A lepedék kialakulását elősegítik a táplálkozási szokások, a rágás hiánya, a pépes, feldolgozott élelmiszerek, a ph. egyensúly felborulása. Mechanikai tisztítás nélkül a lepedék és a benne lévő mérgező toxinok visszamérgezik a szervezetet.


Szerintem nagyon fontos a száj és a fogak ápolása, de a fogunk minősége, állapota a táplálkozásunktól függ. Ha sok olyan ételt eszünk, ami a vérünk ph. értékét savas irányba tolná el, a szervezet a szerveinkből vonja el a ph. érték megtartásához az ásványi anyagokat. pl. kálcium, magnézium,cink, réz, szelén, vas, króm, nátrium stb.

Így romlanak a fogaink és lesz csontritkulásunk.

35. 4ab8ac8371 (válaszként erre: 28. - Mafalda)
2012. dec. 26. 13:43

Genetika: apám 62 éves, 2 foga hiányzik, a többi jó, anyámnak 32 évesen húzták ki az utolsót.

Én igyekszem ápolni, de hiába. A múlt hónapban a fogorvosom 180.000 Ft-ot mondott! Haha. Ha lenne ennim! A nyugdijas, kivehető fogsor 70.000 ft. A havi fizetésem. Amíg kitart a elől lévő koronám, imádkozom, hogy tartson.

34. Irmili
2012. nov. 8. 11:35

Szeretnék egy orvosi leírással hozzájárulni a szájüregi problémák megoldásához:


Ahogyan az Aloé ideális bőrének ápolására, a nagy Aloé-koncentrációt tartalmazó Forever Bright Toothgel ápolja a száj belső felületeit, ugyanakkor tisztítja a fogakat. A Forever Bright Toothgel nem tartalmaz fluoridot és csiszolóanyagokat, magas Aloé és propolisz tartalma miatt gyulladáscsökkentő és vérzéscsillapító hatása van, üvegpor (csiszolóanyag a hagyományos fogkrémekben) helyett tengeri moszatokat tartalmaz. 1999-ben az év fogkrémévé választották. A Forever Bright Toothgel nemcsak a fogak tisztítására, hanem a szájüreg ápolására is alkalmas. A fogíny gyulladásos folyamataiban, a fogínyvérzést csökkenti, és a fájdalmat enyhíti. A gyulladáscsökkentő hatása mellett fertőtlenítő hatása is több szájüregi tünetet megszüntet, erősíti a fogínyt. A fogkőképződést gátolja, a kisebb fogköveket leoldja, a vastagon lerakódott fogkövet fogorvossal el kell távolíttatni. A fogínysorvadás, és az ebből adódó vérzés, gyulladás 90%-ban a kezdődő C-vitamin hiány jele. Fogyasszunk Forever C-vitamint, ami természetes, citrusfélékből kivont és zabkorpába van ágyazva, hogy hatását hosszan fejtse ki. Az Absorbent C- Vitamin a legfontosabb vitamin, nincs olyan biokémiai folyamat a szervezetünkben, amiben nem vesz részt. Vízoldékony, ezért nap, mint nap be kell pótolnunk. Fokozza a szervezet ellenálló képességét a fertőző betegségekkel szemben, lázas állapotban jó hatású az immunrendszer erősítésére. Ínygyulladásnál, fogágy betegségben, gyökérhártyagyulla¬dásban csökkenti a lágyszövetek duzzanatát, a fogínyvérzést, az érfalak rugalmasságát biztosítja.

A Szájbetegségek és fertőzések kialakulását a szervezet ellenálló képességének kimerülése okozza. A jó kondícióban lévő immunrendszer megakadályozza a betegség kialakulását. Az Aloé immunerősítő hatása védelmet nyújt a szájbetegségek és szájüregi fertőzésekkel szemben. Hámvédő, sebgyógyulási, fájdalomcsillapító képességekről történelmi emlékek tanúskodnak már a sumérok óta.

33. Bugs02
2012. okt. 26. 16:17
hiába a genetika, de egy sárga lepedékes fog elég gusztustalan, meg a szájszag, szóval érdemes naponta legalább pár percet a fogainkra szánni, mert megtérül a gondoskodás, oda figyelés:)
32. 4cc4ca78c9 (válaszként erre: 28. - Mafalda)
2012. okt. 25. 21:22

Sok múlik a genetikán, de azt gondolom, azért aki törődik a fogai állapotával annak jobbak a fogai még ebben az esetben is, mint aki nem.

Genetika ide vagy oda, fogaink ápolása minden bizonnyal csak javítani fog ilyen esetben is.:)

31. Bugs02
2012. okt. 23. 17:16
Ez a cikk nem tudományos. Csak írtam pár gondolatot. Én azt mondom érdemes elgondolkodni, sok ember rá fogja az egészségügyre vagy arra hogy szült. De aki fél évente elmegy szűrésre megelözhető volna a fog romlás. Az is gáz, hogy az orvosok is tehetnek arról h, ennyi rossz fogu ember van. Sokan írtatok remélem még bővül a fog ápolási tippek palettája.
2012. okt. 21. 19:55
A napokban én is elgondolkodtam ezen...pontosan azon, hogy hogyan tud egy nő odáig elmenni, hogy brutális látványt nyújtson mosolygás közben. Kihullott első fogak, feketék, rohadozók, és kellemetlen szájszag. Régebben nekem is voltak rossz fogaim, de azt sosem hagytam volna, hogy a "kirakat" fekete legyen vagy hiányos. Nagyon csúnya és visszataszító így egy nő, de egy férfi is, bárki. Épp találkoztam mostanában ilyenekkel, a nő normálisan fel volt öltözve, meg volt csinálva a frizurája, de elől minden foga fekete volt. Fodrászra telik, fogorvosra nem. Na, nem lehet árban összehasonlítani a kettőt, de ha én férfi lennék, szóba sem állnék ilyen fogazatú nővel, ilyenkor úgy érzem, hiába a frizura, a ruhák, a szép arc, a fogsor mindent elront.
2012. okt. 21. 19:11
A legjobb, ha lepedékfestő tablettát használunk. 1 tablettát szét kell rágni, és a nyállal elkeverve a fogak összes felszínét bekenni vele a nyelvünk segítségével. A régebbi lepedéket lilára, a friss lepedéket rózsaszínűre festi. Ha fogmosás előtt használjuk, megmutatja, hogy hol kell mosni a fogat, ha fogmosás után, úgy kontrollálni tudjuk, hogy jól mostunk e fogat. Ezután már csak egy helyes fogmosási technikát kell megtanulnunk, és tiszták lesznek a fogaink.
28. mafalda (válaszként erre: 27. - 4cc4ca78c9)
2012. okt. 20. 23:33

És még a genetikán sok múlik.Tapasztaltam a családban.

Más.Minket gyerekkorunkban úgy szoktattak a fogorvoshoz,hogy apu elvitt egy ismerőséhez maszekban,még akkor,amikor nem volt problémánk.Ő csak megnézte,megmutagatott mindent,stb.Később tejfogat húzott,ami ugye nem is fájt.Később ezért nem féltem elmenni,pedig előre mondták,hogy fájni fog.(akkor még nem adtak érzéstelenítést fúráskor)A kezünket fel kellett emelni ha fájt,olyankor várt egy kicsit.Normális,kedves volt.Igaz,később sem találkoztam barbárokkal.Szerencsésnek mondhatom magam!

27. 4cc4ca78c9 (válaszként erre: 15. - A0c1361e44)
2012. okt. 20. 19:22

Külföldön élek, ahol jobb fogazattal élnek emberek, mint otthon, beleértve engem is.

Itt kicsit másképp néz ki a szájhigénia, és inkább ebben hiszek, ahogyan azt a tapasztalat is mutatja.

Persze ettől még lehet, hogy tévedek, de benne van a pakliban ez is.

A tasakokat azért kell tisztítani, mert oda nem ér el semmi, szájvíz sem.

Nekem nincsenek sem fog, sem ínyproblémáim egyáltalán, de az is igaz, hogy nem eszem szénhidrátot, beleértve a finomított cukrot.

Nem iszom szénsavas üdítőket.

Talán a helyes táplálkozáson is múlik milyen a fogaink és az ínyünk állapota.

26. timycat (válaszként erre: 22. - Bd55e3f068)
2012. okt. 20. 17:59
Fogkrémtől nekem nincs (de mikor terhes voltam okádhatnékom volt az Elmexen kívül az összestől), a kefe mindegy, csak a nyelvemet ne kelljen mosni.
25. jecsim
2012. okt. 20. 17:54
én is azért nem mertem fogászatra menni, mert akinél voltam, nagyon csúnyán beszélt velem, aztán amit ő csinált, 1 év múlva szájsebész kalapálta ki, aki szintén nagyon bunkó volt, miközben csinálta csak ócsárolt, pedig a fogorvos rontotta el, na, és az volt az utolsó eset hogy mentem, de végre nekem is rendben van, és kiderült, van rendes fogorvos, aki odafigyel.
2012. okt. 20. 16:25

Szerencsére már nekem is jók a fogaim. Egy évig folyamatosan jártam, hogy rendbe kapják őket, de legalább most szépek :) Naponta 2x megmosom, szájvíz & ennyi.

Kiskoromban volt egy kellemetlen "élményem" a fogorvossal, aztán rettegtem tőlük. Viszont mikor terhes lettem az egyik sajnos megadta magát. Így elmentem fogorvoshoz. Annyira rendes volt a fogorvosom, hogy már a kisfiam 3 hónapos volt mikor utolsó kezelésre mentem hozzá. Így azért sokkal jobban érzem magam, hogy egészségesek a fogaim :)

Szerintem néhány fogorvossal van a probléma... sok ismerősöm mesélte, hogy egyik másik mennyire brutális. Sok ember fél elmenni a fogorvoshoz :/

2012. okt. 20. 12:37

Hát én sose féltem a fogorvostól, jártam rendszeresen, max. tömni kellett, és egyszer vagy kétszer volt fogkőleszedésem. Aztán idén tavasszal elmentem ellenőrzésre, amikor betömte egy fogamat, ami nem is fájt. Begyulladt, napokig fájt, aztán gyökérkezelni kellett, ami után úgy fájt, hogy sírtam a fájdalomtól, pedig nagy a fájdalomküszöböm. Azóta nem mertem elmenni, pedig lenne még csinálni való a számban :s

A sógornőm pedig úgy járt szintén az idén, csak másik dokinál, hogy az injekciótól elvesztette az ízérzékelését a nyelve egyik felén :p

22. bd55e3f068 (válaszként erre: 21. - Trapiti)
2012. okt. 20. 12:30
Pont ezt akartam írni :) ha a fogkrém a ludas, akkor a kefe már mindegy.
2012. okt. 20. 12:24
EGyébként akinek könnyen van hányingere, annak lesz az elektromostól is... már ha használja ;)
20. trapiti (válaszként erre: 12. - Bd55e3f068)
2012. okt. 20. 12:20

Én értem... nekem is hányingert okoz, különösen bizonyos fogkrémekkel (főleg amelyik túl van édesítve és nagyon habzik). Erősen mentolos fogkrémmel kevésbé van hányingerem, de így is ha hátramegy a fogrém habja a torkomra, már öklendezek. Valószínűleg a nagyon élénk garatreflex a felelős érte, ugyanez van tabletták lenyelésénél, vagy gégészeti-fogászati vizsgálatnál is...

Apukámnál ugyanígy van, 70 éves múlt ő sosem használt fogkrémet, csak szájvizet és fogkefét, ezzel együtt egyetlen koronája van, az a fog akkor tört le amikor sörétre harapott, lyukas foga sosem volt.

19. a0c1361e44 (válaszként erre: 16. - Kiscsillag01)
2012. okt. 20. 11:49
Nem törnek le a rágótól, csak akkor ha rosszak.
2012. okt. 20. 11:46
A körkörös mosással nem értek egyet.Nekem a az orvos úgy tanította,h az íny mellett finoman lehet körkörös,de alapvetően ínytől kezdve függőlegesen mossunk.Foganként húzzuk fel,ill.le a kefét.Így az íny nem lesz visszatolva.Aki nem szereti a fogselymet,az használjon fogköz tisztító kefét.Különböző vastagságú fejek kaphatók,attól függően,hogy mekkora a hézag a fogak között.Minden ételmaradékot ui. csak a mosással nem tudunk eltávolítani.Ha meg ott marad,gyulladást okozhat.
17. timycat (válaszként erre: 11. - 4cc4ca78c9)
2012. okt. 20. 11:40

Én 25én megyek egy ilyen beavatkozásra; fehérítés viszont nem lesz, ahogy a fehérítős fogkrémeket is száműztem pár hete


Lyukat tömetni még sosem voltam, ugyanis nincs. Félévente egyszer belekukkant a fogdoki a számba, megjegyzi, hogy még mindig nem fog rajtam meggazdagodni és ennyi. Fogkőleszedés is nagyon ritkán van, szerencsére valahogy nincs rá hajlamom, vagy nem tudom mi kell ehhez, de a legutóbbi fogkőeltávolításom úgy 5-6 éve volt

2012. okt. 20. 11:37

A rágózással nem értek egyet, mert az egy dolog hogy tisztítja, de tönkre is teszi mert egy idő után letörnek! (főleg a tömött fogak)

A cikk kicsit hiányos, de az alapok benne vannak. És tényleg igaz hogy a nyelvünket is meg kell tisztítani, mert sok lepedék van rajta.

15. a0c1361e44 (válaszként erre: 11. - 4cc4ca78c9)
2012. okt. 20. 11:37

A fogtasak tisztítása helyett vannak a jó kis szájvizek.

Aki hajlamos a fogágy betegségekre, annak kell az olyan eljárás, amit neked csinálnak. És ráadásul ezek nem éves szinten szükségesek, hanem állapottól függően, valamint elég drága eljárás maszek dokinál, így keveseknek telik rá. Sztk-ban meg nem igen foglalkoznak ilyennel.

14. a0c1361e44 (válaszként erre: 10. - Timycat)
2012. okt. 20. 11:34

Igen, igen, én is szét sikáltam a fogaimat, így mostanság csak finoman mosom.

Én nem sokszor, hanem sokáig mostam őket.

13. 4cc4ca78c9 (válaszként erre: 9. - Bd55e3f068)
2012. okt. 20. 11:29

Már korrigáltam, a cikk mai. Azt hittem régebbi.:)

Remélem a fejem a helyén marad mert elnéztem ettől még.:) Szép napot!

12. bd55e3f068 (válaszként erre: 10. - Timycat)
2012. okt. 20. 11:28

Akkor viszont mindegy, hogy milyen fogkefe :)


Tényleg nagyon nem értem, hogy sima fogmosás hogy okozhat hányingert.

2012. okt. 20. 11:28

Visszavonom, a cikk mai!:)

Személy szerint én nem csupán lyukakat tömetni járok fogrovoshoz, hanem prophylaxe kezelésre is, ami abból áll, hogy leszedik a fogkövet, kitisztítják a tasakokata fog és az íny között, amiket sem fogkefével, sem egyébbel nem lehet otthon kivitelezni,és hosszó távon fogínysorvadáshoz, és más egyéb komolyabb betegségekhez is vezethet az ott megbűvó baktériumok miatt, valamint az elszíneződéseket is letisztítják a fogakról.

2012. okt. 20. 11:26

Az kimaradt a cikkből, hogy a szájápolással sem kell túlzásbaesni, mert azzal is lehet galibát okozni :S Engem a fogdoki tiltott le a sok fogmosásról, így leredukáltam azt napi 3ra, a korábbi 5-6-ról, a közte lévő időkben szájvizezek, rágózok, de érzem, hogy még ez is megterhelő a fogzománcnak :S


Nyelvet mosni meg nem tudok, azonnal öklendezni kezdek, szóval az kimarad

9. bd55e3f068 (válaszként erre: 8. - 4cc4ca78c9)
2012. okt. 20. 11:23
Ezt honnan szűrted le?
2012. okt. 20. 11:20
Úgy látom nem sok embret érdekel hogyan is ápoljuk a fogainkat helyesen,sajna.:(
2012. okt. 20. 11:13
Én jó ideig nem mentem orvoshoz(nem mertem) és meg is lett az eredmény, sok rossz fogam lett. Viszont párom kb egy éve újfajta kedvezményt kezdett kapni a munkahelyén, egészségpénztári tag lett, havonta kap a kártyájára pénzt. És ekkor úgy döntött, le se tolja, én mit mondok, fogászatra fogunk járni ebből a pénzből. Ezen a héten, hétfőn voltam az utolsó rossz fogammal, mindent megcsinált(vagy kihúzott, mert már nem lehetett segíteni rajta) de mostmár nincs rossz fogam. Nagyon renden, odafigyelő magánorvoshoz járunk, még következő hónapban megyek egy átnézésre, és lesz egy amalgán tömés csere, de ennyi. És hozzá vissza fogok menni évente átnézésre, az tuti :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook