Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kicsit a fogak ápolásáról, gondolataim erről a témáról... fórum

Kicsit a fogak ápolásáról, gondolataim erről a témáról... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Kicsit a fogak ápolásáról, gondolataim erről a témáról...

1 2
2012. okt. 20. 10:49

Én nem nagyon járok fogorvoshoz,ha mégis,akkor általában a páromat kísérem el.Hülledeznek is a dokik mert nincs se egy szuvas,se egy tömött fogam,mind meg van és teljesen épek,szépek.De ez szerintem genetika.Napi 1-2 alkalommal mosok fogat,terhességem alatt sem romlottak meg ahogy ezzel ijesztegettek.

Ha valakinek hajlamosak romlani a fogai,akkor talán segítenek ezek a módszerek,de csak ideig óráig.Van ismerősöm,nagyon csúnyák a fogai,de nem tud vele mit kezdeni...genetika.Mellesleg ahogy mondta mennyibe kerül a fogorvosnál egy alkalom,hát...borzasztó drága nem is csodálom,hogy sokan nem tudnak járni!

2012. okt. 20. 10:39

A nyelvmosással én sem értek egyet és a fogorvosom sem ajánlotta még soha. A fogselyem használata számomra azt jelenti, hogy a 3-4 havonta esedékes fogkő leszedést akár egy évre is ki tudom tolni.

A betegségek közül pedig a fejfájást hiányolom, mint szinte alap tünetet.

2012. okt. 20. 10:26

Nem is tudom....Szerintem enyhén túlzásba esünk ezzel kapcsolatban is.

Nyelvmosás? Mi a fenének? Én ezt a legújabb hóbortnak tartom. Fogselyem? Én ezt sem tartom jónak.


Szerintem a fogápolásnál elég a napi 2-3 alapos fogmosás, ami nem abból áll, hogy húzogatjuk vízszintesen a fogkefét a fogainkon, hanem jó alaposan átdörzsöljük, nem sokáig, mert még a végén elsikáljuk a fogainkat. Ezután mehet a szájvízzel öblögetés és kész, valamint évente fogorvos, ha kell fogkő leszedés.


Mondom ezt úgy, hogy 45 évesen szépek a fogaim. 2 db-ot hátul pótoltatnom kellett, mert a fogorvos nem tudta megmenteni 1 éves gyökérkezelésekkel és letörtek.

Szerintem a fogak minősége genetika, azaz a nyál ph értékétől függ. Ismerek olyan embert, akinek mosnia sem kell a fogait és mégis gyönyörűek, egészségesek (és még szájszaga sincs). És ismerek olyat, aki akármit csinál rosszak a fogai.


Persze beszéljünk róla, mert tudjuk, hogy van aki azt sem tudja, hogy naponta hányszor kellene fogat mosni, valamint sokan azt hiszik, hogy a kávé ivás után feltétlenül meg kell mosni.

3. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Bugs02)
2012. okt. 20. 09:59
Én is láttam többször olyan nőket, akiknek alig volt foguk, de a legújabb típusú mobiltelefon a kezükben...Én inkább a fogaimat csináltatnám meg! :)
2012. okt. 20. 09:54

Tiszta a elelkiismeretem, pár hónapja voltam fogorvosnál és nem a fájdalom kergetett oda, hanem a rutin :)


A fogmosás menetéből én hiányolom a nyelv megmosását.


Ill. olvastam még valami számomra meglepőt, mégpedig, hogy a manuális fogfeke hányingert okoz. El nem tudom képzelni, hogy ezt a hatását hogyan váltja ki, hacsak nem valaki nyelv mosás közben megpróbálja ledugni a torkán a kefér.


És :))))))))))))))))

2012. okt. 20. 09:08
Ebben a cikkben, arról szeretnék írni, hogy a mai rohanó világunkban mennyire nem törődünk fogaink állapotával. Pedig a fogainkra egy életen át szükségünk van, és persze egy szép mosolynál nincs szebb egy emberi arcon.
Sok nőt látok rossz fogakkal, persze a nők zöme azzal magyarázza a dolgot, hogy drága a fogorvos, de mennyi mindenre költenek az emberek pénzt... Azt szokták mondani, hogy az egészségünk sosem drága. A rossz fogak, nem hogy csúnyák, de sajnos a szervezetben sok galibát tudnak okozni, amit sokan nem vesznek komolyan.

Ugrás a teljes írásra: Kicsit a fogak ápolásáról, gondolataim erről a témáról...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook