Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kiadják akár pénzben a 4 nap benn maradt szabimat felmondás után? fórum

Kiadják akár pénzben a 4 nap benn maradt szabimat felmondás után? (tudásbázis kérdés)

2017. okt. 21. 11:12
Azon a papíron levő 4 nap szabi nem azt jelenti, hogy az adott munkahelyen bent maradt 4 napod, hanem hogy a naptári év végéig van még annyi, amit kivehetsz. Vagyis minden oké, az a 4 nap majd akkor illet meg, ha valahol ledolgozod a novembert és a decembert is. Valószínű, hogy decemberben a 2 ünnep között kiveheted, de ha szoros lesz beosztás, akkor átviszed a köv. évre, majd megkapod januárban. De az a munkahelyed, ahonnét most kiléptél, egész biztosan nem fogja neked azt kifizetni. Majd ahol novemberben-decemberben dolgozol, ott kell kivenni.
2017. okt. 21. 10:32

Csak annyi szabit vehetsz ki a jelenlegi munkahelyeden, amennyi időarányosan az ott töltött időre jut, a maradékot át kell vinned a másik helyre, mert ott is jár az időarányos szabadság.

Ha pl. van 22 nap éves szabadságod, akkor a 61 napra (november 1-től) pont 4 nap az időarányos szabadság. Tehát, ezt akkor sem veheted ki, ha ki akarnák, a másik munkahelyen pedig, akkor is megkapnád, ha kivetted volna.


Próbaidőre is jár az időarányos szabi, csak sok munkáltató félreértelmezi a törvényt és nem adja ki....

2017. okt. 21. 09:35

Nem tudom mennyi az éves szabadságod, de időarányosan fizetik ki, csak a munkaviszony megszűnésének esetén. Más esetekben azt hiszem a törvény tiltja.


Szerintem 4 napot átviheted, és ha az új munkád/munkahelyed megengedi majd, akkor ki is veheted majd a két ünnep között.


Általában a próbaidő alatt nincs szabadság. Illetve vannak munkahelyek, ahol december 15-től szabadság stop van.

2017. okt. 21. 09:20
Tegnap volt az utolsó napom, kedden megyek a prohumánhoz az étterem féle kilépő papírral.Mostani bérpapíron szerepel még 4 nap szabim...azt ilyenkor kifizetik vagy átvihetem új munkahelyre?Tudom ez fura,de testvérem ezt mondta...szerintem baromság.Remélem nem így van, hogy akkor decemberben is két ünnep között ügyeletbe kell vinnem a lányomat és nem tudok szabira menni...:( Köszönöm a segítséget előre is :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook