Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ki ismeri a borax-ot? fórum

Ki ismeri a borax-ot? (beszélgetős fórum)


9. Lilibeth59 (válaszként erre: 8. - Dddd)
2012. aug. 18. 19:47
Ha még aktuális, írj privit, tudok segíteni.
8. dddd
2012. júl. 31. 19:13

Sziasztok!

Hol lehet kapni?Gyogyszertarban nem adtak ;(

7. Lilibeth59 (válaszként erre: 1. - MetalBridget)
2011. máj. 9. 11:23

Szia!


A bórax sokmindenre jó, többek között:


BÓRAX (Nátrium-tetraborát)


A bóraxot használhatjuk mosásra, mosogatásra, készíthető belőle általános tisztítószer, takarításra, fürdő és WC tisztításra is alkalmas, sőt testápoláshoz és manikűrözéshez, hajmosáshoz is használható. Bevethetjük rovarok, hangyák ellen és faanyag-védőszerként is hasznosíthatjuk.


Mosásnál kitűnően helyettesíti a klórtartalmú fehérítőket.



Mosogatás


Mosogatógépben is használhatunk a mosogató tabletta helyett szódabikarbónát és bóraxot, öblítő helyett 20%-os ecetet, és konyhasót, és máris környezet-kímélően mosogathatunk. Ráadásul nincs az a fojtó vegyszerszag, ha kinyitod a gép ajtaját mosogatás végeztével!


Házilag készíthető tisztítószer:


* 8 evőkanál bórax

* illatanyag-mentes folyékony szappan

* citrom illóolaj (vagy bármilyen illóolaj, amit szeretünk)


Egy tálban keverjük össze a bóraxot a szappannal, addig keverjük, míg krémes masszát nem kapunk. Adjunk hozzá 5-6 csepp illóolajat, és jól keverjük bele.


Ezzel a tisztítószerrel konyhapultot, ajtót, ablakkeretet, csempét, járólapot, padlót stb. lehet tisztára varázsolni, és a környezetünket sem mérgezzük vele.


Takarítás: Mosható tapéta szennyeződéseit könnyen lemoshatjuk bóraxos vízbe mártott kendővel. Ha piszkos az ablaküveg, tegyünk az ablakmosó vízbe kevés bóraxot. Szőnyeget is tisztíthatunk vele. A portalanított szőnyeget bóraxvizes ronggyal , majd tiszta vizes ruhával töröljük át.


A bóraxnak fertőtlenítő hatása is van, ezért a fürdő és WC kitünő tisztítószere.


Testápolás:


Egy kanálkával tegyünk a fürdővízbe, különösen ott, ahol kemény vízvezetéki vízben mosdunk. A bőrt a bórax lággyá, simává teszi, alaposan eltávolít róla minden piszkot izzadságot és zsírosságot. Aki nyáron nagyon izzad, az izzadási helyeket mossa meg gyenge bóraxoldattal.

A szeplőt is eltüntethetjük vele. Negyed liter vízben oldjunk fel félkanálnyi bóraxot, ebbe mártsunk vattát és nedvesítsük meg vele a szeplős helyeket. Az oldat legyen meleg.


Bőrkeményedések is eltűnnek, ha bóraxszal dörzsöljük be, és gyakori bóraxos lábvizet veszünk. (Egy tál meleg vízbe halmozott kanál bóraxot számítunk.)

Manikűrözésnél nélkülözhetetlen a bórax. A körömágy bőrének eltávolítása, vagy hátratolása sokkal könnyebben megy, ha kezünket előbb néhány percre langyos bóraxoldatban áztatjuk.


A zsíros haj szép lesz, ha bóraxoldatban mossuk, utána pedig tiszta meleg vízzel leöblítjük.


A bóraxot bevethetjük a rovarok (hangyák) ellen: Garantált siker a hangyák ellen hosszú távon: Bórax-por és porcukor 1:1 arányú keverékét kell a vonulási útjukba szórni, ahányszor megjelennek, ismételni. Kb. 2-3-szori kiszórás után az egész boly elpusztul. Kertben is alkalmazható, kisgyerekeseknek különösen ajánlott, mert nem mérgező! Fél kg csak 350,-Ft.

6. 2a44b32e51 (válaszként erre: 5. - MetalBridget)
2010. okt. 7. 10:26

Szia!


Köszike:)))).

Én vettem Ultra Szavót--ha jól írom:), de az kiszedi a textil színét, szóval nem mertem használni...de pl. falra nagyon jó:)

Utálom a penészt:(.

5. MetalBridget (válaszként erre: 3. - 2a44b32e51)
2010. okt. 6. 22:52

Szia Csillagvirág :)


A borax por jelentem semmit sem segített, legalábbis ami a kanapé textíliát illeti :) A penészt enyhén hígított hypo-val sikerült eltüntetni :D Elég macerás volt, mert a textíliát nem tudtuk leszedni, csak félig, és így a szobámban lavórban áztattuk, majd 2 napig szárítottam :D


A borax-ot eltettük, mert később azt olvastam róla, hogy fehér anyagokhoz kiváló fehérítő, meg, hogy a kádat nagyon szépen lehet pépes oldatával tisztítani :)


Majd ezt is kipróbáljuk :)

2010. okt. 6. 22:35
Kidobtad?
3. 2a44b32e51 (válaszként erre: 1. - MetalBridget)
2010. okt. 5. 21:00

Szia!


Megkérdezhetem hogy a problémát hogyan oldottad meg? Ezzel a penészölővel? Hatásos volt?

köszike:)

2010. szept. 29. 13:05
A probléma megoldva
2010. szept. 28. 09:49

Sziasztok!

Súlyos penészproblémám van egy kanapén :( Hallottam, hogy van egy borax nevű penészölő, ami állítólag textilre is jó. Tudna esetleg valaki saját tapasztalattal szolgálni a szerrel kapcsolatban? :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook