Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Kezdő 5 tibetizők fóruma fórum

Kezdő 5 tibetizők fóruma (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
66. angelic smile (válaszként erre: 64. - Barbine)
2014. aug. 25. 21:19

Köszönöm, a privit is. Az első terhességem alatt felszedtem pár kilót, de az teljesen más volt. Ikreket vártam. Igyekszem nem elhízni, és bár az első 2,5 hónapban leadtam pár kilót a hányinger miatt azt mostanra visszaszedtem. Tehát nulláról indulok több mint 3 hónaposan.

Pár éve másképpen étkezem, lefogytam és tartom a súlyom. Remélem nem lesz gond.

Elnézést, hogy szétoffoltuk a fórumot. :(

65. angelic smile (válaszként erre: 63. - Amon-Ré)
2014. aug. 25. 21:13
Nagyon szépen köszönöm! :)
64. Barbine (válaszként erre: 62. - Angelic smile)
2014. aug. 25. 11:00
Ha nem szeretnél sokat hízni, nem is fogsz, csak légy tudatos. A 2 helyett eszik a kismama elméletet el lehet felejteni...tudjuk, hogy a magzat csak a 4. hónapban " emelkedik ki " a hasüregből, addig a pocaknövesztés is csak háj és parasztvakítás. Egy átlagos magzat a 6. hónapban éri el az 1 kg.. onnan drasztikus a baba "hízása ". A sok-kevés is relatív, minnél kisebb a kezdő súly, annál többet lehet hízni. Ha eszed, ami jólesik és kerülöd az üres kalóriákat, nem lesz gond. Ráadásul a szoptatás űrhajósebességgel bontja a zsírt. Úgy hallottam, egy átlagos súlyú kismamának 8-9 kg. javasolt. Én anno 47 kg. 60 kg. híztam, az első 4 hónapban semmit, mivel végighánytam, az utolsó hónapban semmit, mivel diétáztam, tehát a 13 kg. 5 hónap alatt jött fel, de csak 100 cm. volt a hastérfogat, amit szülés előtt mérnek és 3 kg, lett a baba. Szülés után 6 hónappal meg 46 kg. fogytam a szoptatás miatt. Tehát a sok-kevés abszolút egyedi....Egyet tudok, a 3-3,5 kg. körüli babákat megszülni is könnyebb, szívósabbak is, nem sárgulnak be és jobban szopnak. Ezt teljesen tapasztaltam.
63. Amon-Ré (válaszként erre: 40. - Angelic smile)
2014. aug. 25. 10:42

Szia!


Sajnos nekem nincs ez irányú tapasztalatom, eddig nem érintett a téma, így nem is néztem utána, de ha rábukkanok akkor szólók.

62. angelic smile (válaszként erre: 59. - D7ba7bf7ff)
2014. aug. 24. 07:44
Két dolgot szeretnék elérni. Az egyik, hogy ne hízzak sokat, a másik, hogy amennyire csak lehetséges fitt és főként kiegyensúlyozott legyek.
61. angelic smile (válaszként erre: 55. - Barbine)
2014. aug. 24. 07:42
Köszönöm a jókívánságokat! :) Igen, már várjuk, hogy mikor kezd mocorogni. :)
2014. aug. 23. 23:05

Koronacsakra -> Raja (Rádzsa) jóga


Homlokcsakra -> Yantra (Jantra) jóga


Torokcsakra -> Mantra jóga


Szívcsakra -> Bhakti jóga


Köldökcsakra -> Karma jóga


Nemi csakra -> Tantra jóga


Gyökércsakra -> Hatha jóga

59. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 52. - Angelic smile)
2014. aug. 23. 22:57
Nagyon sok jóga van, de nem mindegy ki mit akar elérni benne. Ezért van annyi változata, mert mindegyik más területet dolgoz meg. Valakinek a bölcsesség a cél, valakinek a nyugalom, valakinek a testi erőnlét. A jóga irányzatai ezen területeket célozzák meg. Csakránként is be lehet őket azonosítani, ha valaki azokkal akar dolgozni.
2014. aug. 23. 22:47

Mi a cél?


Ha a tudati fejlődés akkor: JELEN-LÉT


Ha a testi karbantartás akkor: akármi (pl: torna)


(U.I: tibeti, hindu vagy akármilyen, a lényeget kell megragadni.)

57. Derya (válaszként erre: 56. - Barbine)
2014. aug. 23. 22:42

en is ezt mondtam Anyunak, de nem tudom csinalja-e...

a ferjem meg be van oltva torna ellen... :-D

2014. aug. 23. 20:40
Van köztetek olyan, aki rá tudta szedni a családtagját ? Én az anyámat rávettem, hogy legalább forogjon. A fiamat is noszogatom, csak mikor meghallotta, hogy minden nap kell végezni, elborzadt. pedig már az első 3-as sorozattól is úgy érezte, mintha doppingolva lenne és nevethetnékje támadt. ( 19 éves )
2014. aug. 23. 20:33

Köszönöm, jól telt, vagyis aktívan vándoroltunk, csavarogtunk minden nap, pont arra gondoltam, egyszer el kéne menni egy jógatáborba, hogy igazából pihenjek....A Fügefáról nem hallottam, de az áraik barátságosak, de nekem nem esne útba sehogy sem. Én Rónai Róbert-ről hallottam, hogy csinál 3 órás tibeti kurzusokat és írtamm is neki, ősszel , ha lesz, elmegyek, kiváncsi vagyok, mit mondanak a légzésről. Akármilyen jógát választ valaki ( én korábban body-artoztam, amit dinamikus jógának is hívnak ) fontos, hogy testhezálló legyen az a jóga és akik ott vannak, hasonló beállítottságúak. Gondolok arra, hogy kolléganőim is járogattak jógázni, de folyton nyávogtak utána és el tudom képzelni, milyen kínlódás lehetett ez másoknak is végighallgatni. Persze abba is hagyták. Szerencsére sokféle jóga van ma már, én anno csak DVD-ről nyomtam a Wai Lana jógát, de az is jó volt. Aztán megdöbbenve hallottam, hogy a babaarcú csöppség majd 50 éves....

Angelicnek én is gratulálok, az én fiam is vízöntő, a férjem meg halak, nem is tudom, mit kívánjak neki, mi a rosszabb, ha már a febr. 19-re van kiírva, amikor vált a horoszkóp...nemsokára meg is mozdul az a baba és onnantól aktívabban lehet jógázgatni !

2014. aug. 23. 19:40
Fügefa Virága Jógaházról hallott már valaki?
53. Derya (válaszként erre: 52. - Angelic smile)
2014. aug. 23. 19:11
persze hogy van. :-)
52. angelic smile (válaszként erre: 49. - Barbine)
2014. aug. 23. 19:01
Kismama jóga is van? Mit meg nem tudok! :D
51. angelic smile (válaszként erre: 46. - Guruljka)
2014. aug. 23. 19:00
Köszönöm szépen Guruljka! :) Akkor inkább maradok a kismama tornánál.
50. Derya (válaszként erre: 49. - Barbine)
2014. aug. 23. 13:54
szia Barbine, hogy telt a pihenes?
49. Barbine (válaszként erre: 27. - Rinike)
2014. aug. 23. 13:34

De jó, hogy annyi féle ember összejött itt, én nagyon örülök ! Csináld Rinike, ahogy tudod és ha esetleg szét tudnád választani az ételeket, már akkor beindul a fogyásod.

Kismamák esetében én is azt olvastam, hogy első 3 hónapban még biztosan nem szabad...talán a forgás nekik is jó, mert energetizál, de a hasprés és a kobra, kizárt dolog. Másállapotra más az optimális, nyilván a kismama jóga.

Számolást tekinte én is csalok, és a 15-öt 3 x 5 -el számolom, úgy mentálisan könnyebb...

48. Guruljka (válaszként erre: 47. - Barbine)
2014. aug. 23. 13:28
Én igazat adok neked teljesen! Semmilyen erőltetés nem hasznos, de a jógában végképp értelmetlen.
47. Barbine (válaszként erre: 22. - Derya)
2014. aug. 23. 13:26

Mindenkinek van egy komfortsúlya, amiben jól érzi magát és nem egyforma nehezek a csontjaink sem....én ne érzem magam soványnak, sőt, ha 50 kiló fölé megyek, Dundikának hívom magam, amin persze az egész család nevet.

Üdv. Mindenkinek, most jöttem haza Szlovéniéból és ott is csináltam aTibetit, bár nekem 17 kéne csinálni az ütemterv szerint, de úgy érzem, az már megerőltető és nem okoz örömet. Ezért úgy döntöttem, maradok a 15-nél, amíg nem érzem, hogy lépjek felfelé. Nehogy elmenjen a kedvem..Ti mit gondoltok a darabszámokról ?

46. Guruljka (válaszként erre: 45. - Angelic smile)
2014. aug. 22. 23:45

nézd csak:


Idézek egy blogból.


" Az 5 tibeti gyakorlat nem a klasszikus értelemben vett jóga, ráadásul. Nagyon erős a hasprés benne, amit kismamáknak nem javasolnak. Amikor kutyapózból még át a kobrába, az pedig az extra testsúly és súlypont eltolódása nélkül is nagyon megterhelte a gerincemet és a derekamat, el tudom képzelni, hogy milyen gyilkos lenne (nem a babára, rád nézve) nagy pocakkal... A fordított testhelyzetekkel (gyertya) viszont semmi gond, sőt, még babafordításra is jó tud lenni .

A kismamjóga gyakorlatok viszont nagyon kellemesek, nem is kell feltétlenül oktatóhoz menni, én egy Janet Balaskas könyvből jógáztam a két nagyobb gyerekemet várva."

__________________

45. angelic smile (válaszként erre: 42. - Guruljka)
2014. aug. 22. 18:38
Várjuk meg Amon-Ré-t, talán ő tudja a választ! :)
44. Derya (válaszként erre: 43. - Angelic smile)
2014. aug. 22. 18:38
de szuper, gratulalok. :-)
43. angelic smile (válaszként erre: 41. - Derya)
2014. aug. 22. 18:37

Szia!

Igen, február 19-re vagyok kiírva. :)

2014. aug. 22. 18:36

Erről egy jógaoktatót kellene megkérdezni. Én nem mernék állást foglalni, azaz inkább azt mondom, nem.

A jógának komplex hatása van, hormonális is.

41. Derya (válaszként erre: 40. - Angelic smile)
2014. aug. 22. 18:07

szia!


babat varsz?

szerintem nem.

40. angelic smile (válaszként erre: 39. - Amon-Ré)
2014. aug. 22. 17:14
Akkor én meg is ragadnám az alkalmat és kérdeznék. :) Kismamák is csinálhatják?
2014. aug. 22. 10:26

Olvastam még a neten, hogy egyesek hatalmas változásokat írtak. Lehet ez létezik, de akkora látványosságot nem tapasztaltam.

Ami a saját tapasztalatom:

- Úgy vettem észre, hogy az anyagcserém felgyorsult valamennyire. Most már azért nem izgat annyira, ha ritkán mikor megkívánom, megeszek egy kis csokit, vagy iszok egy sört.

- Súlyban nem csökkentem, viszont az alkatom tónusa változott, ez tapasztalható a hasamnál.. (bár még mindig császárszalonna fedi)A hátsóm felett a gerincnél érzek vékonyodást, a hátsóm is alakul, vékonyodik. A combom hátsó részén látom, hogy fejlődik, domborodik az izom. A karomon látom, hogy tónusos lesz. Szépen alakul minden, fokozatosan. Nekem egyébként alma alkatom, van.

Régebben futottam elég sokat, egy alkalommal kb. 5-6 km-t. Pár alkalommal voltam, úgy hogy előtte csináltam a rítust és a kettővel együtt szerintem nagyon szép eredményt lehet elérni.., úgyhogy most már arra is rá kell vennem magam, most hogy nincs az a fülledt meleg.

Egyébként én hétköznap délután 5-óra körül csinálom a rítust, hétvégén meg ebéd előtt. Reggel, csak akkor, ha tudom, hogy este olyan dolog van, hogy későn érnék haza. (mondjuk ez ritka)


Egyenlőre ennyi jutott eszembe hirtelen, nyugodtan kérdezzen bárki, ha elakad.. :)

38. Derya (válaszként erre: 37. - Amon-Ré)
2014. aug. 21. 14:33

igaz is. :-D

mar teljesen osszekavarodtam... :-)


es milyen hatasait erzed?

37. Amon-Ré (válaszként erre: 36. - Derya)
2014. aug. 21. 14:29

Sziasztok!


Derya:


A 11-a jó. 2-vel kell emelni hetente az ismétlésszámot.. Szerintem csak elírtad :)


Én magam május 21-óta csinálom, még néha most is nehéz a 21 ismétlés, de azt olvastam, hogy olyan ütembe kell csinálni, ahogy érzed és jól esik. Azóta e szerint csinálom..

Amit még trükközni szoktam, hogy először 11-ig számolom a gyakorlatot, aztán ha nagyon fáraszt akkor kétszer 5-öt, így kicsit pszichikailag könnyebb megcsinálni.

Mindenkinek jó gyakorlást

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook