Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Kezdő 5 tibetizők fóruma fórum

Kezdő 5 tibetizők fóruma (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
186. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 181. - Eliszter)
2014. szept. 6. 16:20
Az nem baj ha több irányt megismersz. De tartsál ki amellett ami neked éppen a megfelelő.
185. angelic smile (válaszként erre: 177. - D7ba7bf7ff)
2014. szept. 5. 18:47
Zolcsika! Megnéznéd, hogy a youtube-on fent lévő Hatha jógák közül szerinted melyik az igazi? Ha gondolok linkelek privátban egy párat.
184. Barbine (válaszként erre: 183. - Derya)
2014. szept. 5. 16:26
Köszönöm szépen, jobban vagyok, bár ma többször vettem be antifront cseppeket. Nem is vagyok migrénes, konkrétan fejfájós sem, a várnyomásom alapból alacsony és a melegfront kicsinál...magnéziumot kipróbálom.
183. Derya (válaszként erre: 182. - Barbine)
2014. szept. 5. 12:00

jobbulast kivanok!

szerintem jol csinalod.

meg ajanlanam figyelmedbe a magneziumot az is javithat a fejfajason, ha magnezium hiany okozza....

nem szoktak gorcsolni az izmaid?

182. Barbine
2014. szept. 5. 11:37

Sziasztok,

a front miatt 2 napja erősen fáj a fejem és lehet, elkaptam valami nyavalyát, ilyenkor szoktatok tibetizni ? Én csökkentett darabszámmal (10 ) csináltam és vettem be antifront cseppeket. Bocsánat, hogy megszakítottam a témátokat.

181. Eliszter (válaszként erre: 177. - D7ba7bf7ff)
2014. szept. 5. 07:52
Megnézem. A jóga nekem más szempontból is igen hasznos lenne. Régóta kacérkodtam vele. de az 5 tibeti olyan hirtelen jött és olyan egyszerűnek tűnt. Ezért ebbe kezdtem bele. Legfőképpen a szédüléseim miatt. Igaz az nem múlt még el, mert idegi alapon van. Egyszerre nem tudom megváltani a világot. Szépen sorban.
180. Eliszter (válaszként erre: 174. - Derya)
2014. szept. 5. 07:49
Mert mindig a család és a pénztára kerül előtérbe. anyukának meg nincs elég kitartása magára gondolni és kitartani. :( Tudom, hülye kifogások. De nálam már az is nagyszám hogy 4ik hónapja kitartok az 5 tibeti mellett....
2014. szept. 5. 00:07

Megtaláltam:


[link]


Nem hosszú az egész, de az 58. sz.komment rémesen hangzik.

178. Guruljka (válaszként erre: 177. - D7ba7bf7ff)
2014. szept. 5. 00:01

Nem találok gyakorlatsort, csak a címlapot, hogyan keressem?


A jógaoktatóm, akit már említettem, gyönyörű testű férfi volt, de tudtommal soha nem végzett dinamikus sportot. Nem lepődöm meg azon, ha a test megtalálja a számára kellemes állapotot a súlyt illetően is.


Sajnos vannak kivételek, itt a hoxán kérdezett valaki vagy két éve egy jóga-irányzattal kapcsolatban. Rossz helyre ment szegény, egészen militáris hangon követelték meg a gyakorlatok végrehajtását. Megpróbálom kikeresni.

177. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 173. - Eliszter)
2014. szept. 4. 22:41

Én 14 éve egy speciális gyakorlatsort tanultam ki, ami később kiderült hogy a Hatha jóga elemeit tartalmazza. Egyszerűnek tűnik, de nagyon kemény, kitartást igénylő nyújtásokkal. Nem akarok hazudni, de kb. egy hét alatt vagy 5 kilót ledobtam. Még meg is lepődtem, hogy semmi magas pulzusszámú hajtás nem volt, csak nyújtások, kitartások (de az keményen).


[link]

176. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 121. - Guruljka)
2014. szept. 4. 22:27

Hozzá kell tegyem, hogy a puszta "gimnasztika" nem csak hogy elvág a szellemi gyökerektől, de ezzel együtt súlyosan demoralizál is. Főleg, ha közben nyitottak vagyunk az önmagában értelmetlen dolgokra.


Mondjuk a jógánál nem kell félni, mert a mozgások eredendően kapcsolatban állnak a Forrásal, tehát annak egyfajta csatornái. Tehát ha egy materialista "csak úgy" elkezd jógázni, hiszem hogy valamelyest átszellemül, anélkül hogy ezt meg tudná magyarázni.

175. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 121. - Guruljka)
2014. szept. 4. 22:20
Szerintem ezen a szinten, ha nem engedjük be a szellemiséget, akármit csinálhatunk, mert mi nem engedjük hogy "töltete" legyen. Már maga a hozzáállás is hatalmas spirituális erőket mozgósíthat, véleményem szerint. Tehát ha eszünk, az önmagában egy földi dolog. De ha örömmel eszünk, netán megáldjuk az ételt, vagy hálát adunk érte, már kap egy hatalmas töltetet, egyfajta ünnepélyességet. Végső soron minden szellemi mozgalomnak az örömöt kell kifejezniük, mert csak ez létezik. Ez a szellem valódi eleme. Olyan mint a levegő oxigénje.
174. Derya (válaszként erre: 173. - Eliszter)
2014. szept. 4. 15:14
miert nehez?
173. Eliszter (válaszként erre: 148. - Derya)
2014. szept. 4. 14:50
Pedig olyanjó volt olvasni, hogy megindult a fogyás sok embernél aki elkezdte. Az étkezésemet valóban reformálni kellene. De olyan nehéz. Időnként elhatározom és teszek is érte, de sajna mindig abbamarad....
2014. szept. 4. 08:24

Ma reggeli beszámolóm:

Még mindig csak 5-ös sorozatot csinálok, de ma reggel határozottan könnyebben ment mint eddig.

A forgás még mindig nem kedvencem. A 4. nagyon nehéz, az 5. megváltás.

2014. szept. 4. 01:18

Most éjszaka találtam ezt a különös, nyugtató zenét, hallgassátok szeretettel. Talán gyakorlás közben is megfelel:


[link]

2014. szept. 3. 23:20

Nem értem, miért az olvasható ki a soraimból, hogy degradálom a tibetit?


És nagyon is egyetértünk, ha megérik rá a belső hajlandóságom, biztosan el fogok újra kezdeni. Most valóban nem érzem a magaménak, de ez csak egyszerűen így alakult, nem a tibeti hibája. Én igazán nem ellenálltam neki, csak elfelejtkeztem róla. Kíváncsian és várakozással fogtam bele, de a jelek szerint most nálam még nem jött el az ideje.

Ha nem tudnék elszántan követni egy adott irányt, akkor nem sikerült volna két évvel ezelőtt életmódot váltanom, a padlóról felállnom a férjem váratlan halála után és a saját egészségemmel foglalkozom azért, hogy a család mellett tudjak állni továbbra is.


Nem igazán érdekel, hogy a a fiatalság örök-e, a ráncaim is én vagyok, és az eddigi élettapasztalatomat sem lenne érdemes egy huszonéves fiataléval lecserélni nyilván.


Az "örök" mint fogalom az ember számára ugyanúgy nehezen értelmezhető, mint a Végtelen. Ha az "örök fiatalság" alatt az egészségben megélt hosszú életet értjük, akkor egyetértek, de én köszönöm szépen, nem szeretnék a beláthatatlan korokig élni.

Bőven elég lesz a következő 56 évem, és az utána várható "bónusz", a harmadik 56. :DDD

Ugyanis az 56. szülinapomon megállapítottam, hogy ez első 56-nak jó volt, most a második 56 kezdődik, az eddigiek tapasztalataival, de kevesebb gonddal, és jó egészségben.


Legközelebbi elérendő óhajom magam iránt a kocogás újrakezdése.

Nincs türelmem a jógához, még egy sima gyakorlatsorhoz sem, pedig 15-25 éves korszakomban nagyon szerettem. Most valahogy a dinamikusabb dolgok mennek nekem.


De figyelem a haladásotokat, mert nagyon érdekel a téma. És igen, kíváncsi vagyok, hogy mik a tapasztalataitok.

169. Barbine
2014. szept. 3. 21:58
Félre ne érts, nem kioktatásnak szántam, csak azt érzem, Te nem érzed ezt a tibetit igazán magadénak. Egyenlőre ! Ami késik, az később lesz....
168. Barbine (válaszként erre: 167. - Guruljka)
2014. szept. 3. 21:21

Honnan tudod, hogy nem az örök fiatalság forrása ?


Azt gondolom, Guruljka, neked magadat kell meggyőznöd és nem a tibetit degradálnod, az már bizonyított ugyanis.


Alapvetően egy signifikáns idő, legalább fél év kell ahhoz, hogy valaki kijelentse, okozott-e a tibeti az ő életében, egészségében jelentős változásokat.

Én azt mondom 3 hónap után, hogy igen, pozitív és kiváncsi vagyok rá és bízom benne, hogy még 3 hónap múlva még jobb lesz.

Ha elkötelezem magam valami felé, akkor megyek előre és nem szarakodok minden mérföldkőnél, hogy megéri-e tovább menni.

Én ezt a hozzáállást javaslom, mert így könnyebb.

Van, hogy én se nagy elánnal esek neki reggel, de a sikeres embert az különbözteti meg a lúzertől, hogy akkor is csinálja, ha épp nincs kedve.

A sikeren ezalatt azt értem, hogy az egészségemért teszek ennyit. A dolgok fejben dőlnek el,de utána szívvel kell csinálni.

167. Guruljka (válaszként erre: 161. - Ducimackó)
2014. szept. 3. 18:44

Igen, és nyilván nem az örök fiatalság forrása, bár segít abban, hogy a mozgásunk rugalmas maradjon, ami a fiatalos megjelenés egyik ismérve. :D


A könyvből idézek:

"Úgy tűnik, hogy az öt "tibeti" sokat ígér... a valóságban azonban az Olvasó az, aki ezeket az ígéreteket megteszi és csak ő az, aki meg is tudja valósítani őket."


Ez a lényege, ennek remek kiegészítése a lassú és kellemes, könnyen végrehajtható mozgás.

166. Guruljka (válaszként erre: 156. - Derya)
2014. szept. 3. 18:40

Nem írt csodavárást konkrétan senki, de van némi izgatott várakozás, ki mit érez.


Pár nap alatt ha mutatkozik valamilyen hatás, annak nagyon lehet örülni, mert sokan csak egy-két hét alatt éreznek változást.


(A vérnyomásom és a térdfájdalmam nekem rendeződött, de a fogyásnak tudom be, nem egyik vagy másik edzésemnek, a tibeti nem volt közöttük.)

165. Barbine (válaszként erre: 164. - Derya)
2014. szept. 3. 17:14
4 hét tibetizés után úgyis magadtól egészségesebben akarsz enni, mert azt fogja kívánni a szervezeted. De ha az étkezésre vonatkozóan van kérdésed, szívesen segítek és szerintem Derya is, én 18 éves korom óta testkontroll szerint eszem. ( próbálok enni )Egyet tudjál : egereknél visszavették a kajmennyiséget 1/3-ra és az eredmény : 25 % tovább élnek. Az embernél is így van. Takarékon kell tartani a szerveket,, kímélni őket, ez pedig csak nagyon megválogatott ételekkel megy. Megéri !
164. Derya (válaszként erre: 162. - Ducimackó)
2014. szept. 3. 16:33
nem tudom, lehet...
163. Derya (válaszként erre: 161. - Ducimackó)
2014. szept. 3. 16:32

csak a tibeti nem fog egeszsegesse tenni ahhoz az etkezesen is valtoztatni kene.

de bizonyara egeszsegesebbe tesz... :-)

162. Ducimackó (válaszként erre: 154. - Derya)
2014. szept. 3. 15:17
Félreértettél!
2014. szept. 3. 15:07

Azért választottam a tibetit, mert:

egyenlőre sem időben, sem fizikailag nem vagyok többre képes.

De nem várok tőle csodákat. Ezért írtam, hogy kezdő gyak.sornak tökéletesen megfelel. Rendszerességre szoktat, átmozgat. Ha bejönnek még egyéb pozitív hatásai az a bónusz. Nekem.

Elfogadom, és remélem, hogy tényleg harmonizál, tisztít, ezáltal gyógyít. Aki kitaláta, és akik rendzseresen alkalmazzák, nem véletlenül így csinálják!

De azzal kapcsolatosan még szkeptikus vagyok, hogy újra 30 évesnek fogom magam érezni tőle, derékig érő ébenfekete hajam lesz, és úgy tekereg a gerincem mint egy kis siklókígyónak....

Megelégszem azzal is, ha szimplán egészségessé tesz!

160. Ducimackó (válaszként erre: 150. - Derya)
2014. szept. 3. 14:56
Tudom! :) azért a jövő zenéje!
159. Derya (válaszként erre: 158. - Barbine)
2014. szept. 3. 14:11
biztos, hogy nem jelntektelen.
158. Barbine
2014. szept. 3. 14:09
Látod, Ducimackó, írod, hogy nem fáj a térded, vérnyomásod rendeződött, azért ez nagy dolog ! Valaki egész életében gyógyszert szed. Akkor nem mondhatjuk, hogy jelentéktelen a Tibeti hatása.
157. Derya (válaszként erre: 144. - Angelic smile)
2014. szept. 3. 14:06

nem butaag szerintem egyaltalan, de nem tudok ra erdemben valaszolni, talan majd Zolcsika, vagy valaki mas... :-)


elgondolasom szerint folgyorsithatja az anyagcseret, amit egyebkent minden mozgas, es ezaltal segitheti a meregtelenitest.

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook