Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Kezdő 5 tibetizők fóruma fórum

Kezdő 5 tibetizők fóruma (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
336. Barbine
2015. jan. 7. 15:41
Én úgy gondolom, hogy aki ezt a fórumot létrehozta, azért tette, hogy azoknak segítsen, akik hallottak erről és szeretnék kipróbálni és nem az a fórum célja, hogy a hasznosságát, mibenlétét elemezgessük, azt már megtették mások, nálunk okosabb és elhivatottabb emberek. Az a több millió ember, aki a világban végzi és tapasztalja a tibeti 5 rítus jótékony hatását, fütyül rá nagy ívben, hogy a jótékony hatás a hitének vagy magának a gyakorlatnak köszönhető, 1 a lényeg : működik. A véleménynyilvánítás mindnekinek szabad joga, a kérdés, kiváncsi-e erre valaki.
2015. jan. 3. 22:18

Lehet, hogy nem volt érthető, amit mondani akartam.

Ha jól esik, ha jót tesz, akkor végezzétek.

De nem rítus, hacsak nem a saját mozgás-szertartásotok rítusa.

Nem tibeti, azaz nincs mögötte a lámák sok évezredes tapasztalata, még csak nem is jóga-ászana egyik sem… (a jóga nem is írna elő pontos ismétlésszámot), de ha jól esik, akkor végezzétek. Az ismétlésszám megállításával viszont nem tesztek rosszat magatoknak, a lelkiismeretfurdalás kedvezőtlen hatású!!! És egyébként is, egyiket se erőltessétek (a forgást főleg ne!), nehogy baj legyen. Mivel semmi hagyományos értéke nincs, nem hiba, ha valamit változtattok rajta.

Idővel akár más gyakorlatot is bele lehet építeni, légyen az akár egy Pilates-gyakorlat is, az is nagyrészt a jógából építkezik. És a kiválasztott gyakorlat ismétlésszámát is lehet szépen fokozatosan emelni.

Nincs követendő „rítus”, ezeket a gyakorlatokat valaki egyszer összeszedte – lehetett akár egy iskolai tornatanár is - de hálistennek legalább eléggé ártalmatlan mindegyik, bár a forgást nem igazán helyeslem, illetve erőltetve biztosan nem.


A kerengés egy valódi szertartás, részben török eredetű.

[link]


Biztosan csodálatos szertartás, még csak olvastam róla. De ezt sem kell szerintem a hozzá tartozó szellemiség nélkül, csak a forgást kiragadva belőle, végezni, mert legalábbis felesleges, de talán balesetveszélyes is lehet, ha erőltetik csak azért, hogy ebből is meglegyen az a bizonyos ismétlésszám.


Hogy hisztek benne, az végül is nem baj. de nem kell elvakultnak lenni. Bármilyen, nem megerőltető (akár gyógy-) torna is eléri ezt a közérzetet, ha rendszeresen végzi az ember. (És lehet abban is hinni, simán, de szilárdan, hogy bármilyen testmozgás jobb, mint a tespedés.)

2015. jan. 3. 20:16

1. Egy szóval se mondom, hogy ne csináljátok.


2. A kötözködés nem azonos a tényközléssel.


3. Abban a listában, amely a kiadott könyveket tartalmazza (létező szerzővel együtt, hivatalosan és évszámmal kiadott könyveket), ott nézted már? Van ilyen lista, és ami ott nem szerepel, az nincs. Legfeljebb úgy, hogy Anyám tyúkja, írta Kis Julika. Mert most írta le.


Nem fogok azon vitatkozni, ki és mi a kóros. Ebben sem egyezik az elképzelésünk...


Abban hisz mindenki, amiben akar, de ha valamit akárhányan szajkóznak is, nem lesz igazzá. És bármit nevezel is bárminek, attól még igazad nem lesz.


Korábban már másoltam be linkeket, amelyek valós tényeket közölnek, nem hit alapján, hanem alátámasztva. Ugyanis az állítást illik alátámasztani.


Micimackó is azért Mici annak ellenére, hogy fiú, mert "úgy hívják", azaz bármit is lehet igaznak hívni végül is. Ha használ, annak lehet örülni, de szerintem a rendszeres és nem megerőltető mozgás az, ami tényleg hat. A helyetekben nem erőltetném, mert még a valódi, az indiai jógának is az erőszak-mentesség a lényege. Nehogy bárkinek is baja essék. És ez az enyhe aggódás volt annak az oka, hogy újra megszólaltam.

2015. jan. 3. 17:42
Ennek az öt gyakorlatsorbol álló jógának a neve 5 tibeti jogagyakorlat, függetlenül attól honnan ered. És ez engem valljam be, nem is érdekel. Hallottam a jótékony hatásáról, melyet hosszú hetek óta tapasztalok és csinálom és még akarom a továbbiakban is. ENNYI.
332. Barbine (válaszként erre: 331. - Guruljka)
2015. jan. 3. 17:21
Én meg azt csodálom, Guruljka, hogy nem unalmas-e, hogy mindig mindenbe belekötsz és nem veszed észre, hogy ez már kóros. Honnan veszed, hogy minek és milyen mélységben nézünk utána ?? Nézd, a kritika mindig arról szól, aki mondja, úgyhogy én nem is folytatnám.
331. Guruljka (válaszként erre: 328. - 20a5495f4f)
2015. jan. 2. 23:39

Tibeti jóga?


Olyan nincs.


A jóga indiai eredetű. Maga a szó szanszkrit, ami szintén nem tibeti.


Amit végeztek, remek példa arra, hogy a hit és a rendszeres edzés, még ha könnyű is, mire képes.


Hogy még utána sem néz egyikőtök sem, azt egyfolytában csodálom.

330. Barbine (válaszként erre: 328. - 20a5495f4f)
2014. dec. 30. 11:34
Biztos jó hatással van, hisz az alig működő pajzsmirigy ellenére sokkal jobb, mióta tibetizem, csak sajnos csodát nem tett és nem tudta beindítani, de a tibeti nélkül sokkal rosszabb lenne !
329. 20a5495f4f (válaszként erre: 306. - Barbine)
2014. dec. 29. 16:11
És ez valóban így van, már ami az időt illeti..
328. 20a5495f4f (válaszként erre: 327. - Barbine)
2014. dec. 29. 16:06
Szia! Sajnálom, hogy a pajzsmirigyedre nincs jó hatással a tibeti jóga. Pedig úgy tudom az utolsó gyakorlat kifejezetten hatásos rá. Én is rendszeresen csinálom, minden reggel. Szeretnék kitartó lenni vele, amíg csak lehet.
327. Barbine (válaszként erre: 326. - 20a5495f4f)
2014. dec. 29. 15:26

Sziasztok,


régóta nem volt időm itt lenni, remélem, jól vagytok. Én nyáron kezdtem a tibetit és már jó ideje csinálom a 21-es sort, mindig reggel, néha szombaton kimarad.

Talán ennek köszönhetem, hogy - bár mióta tibetizem egy csomó panaszom megszűnt - de most kiderült vérvételből, hogy a pajzsmirigyem gyakorlatilag nulla hormont termel és kénytelen leszek egy év hezitálás után hormont szedni ( egész életemben ) viszont az endokrinológus azt mondta, nem látott még olyan embert, aki ilyen szar vérkép ellenére ilyen vidám, 50 kg és ilen jól van. Csakhát a nem működő pajzsmirigyet ezek szerint sem az akupúnktúra, sem a jóga, se semmi nem tudta annyira noszogatni, hogy feltámadjon....és a magas TSH 10-re nyomta fel a kolaszterint, ami tönkreteszi az ereimet, ha nem pótolják a hormont. Szomorú vagyok, de a tibeti marad !

326. 20a5495f4f (válaszként erre: 324. - Amon-Ré)
2014. dec. 9. 14:51
még nem olvastam utána
325. Guruljka (válaszként erre: 323. - Derya)
2014. dec. 8. 18:15
Köszönöm kérdésed, nagyon szeretek Miskolcra járni, ha csak a hétvégéken is. Nagyon jó már az alap légkör is. A tanárok remekek, a tárgyak érdekesek. Most kezdjük lassacskán az első vizsgaidőszakot, tanulunk és izgulunk. :D Éppen tegnap írtunk ZH-t mailen keresztül, jegyről még nem tudok.
324. Amon-Ré (válaszként erre: 322. - 20a5495f4f)
2014. dec. 8. 10:24
Hétköznap, általában este 5-6 óra körül csinálom. Hétvégén meg ebéd előtt. Olvastam, hogy hetente 1 szer ki lehet hagyni, nem okoz problémát. Mostanában sajnos volt, hogy élnem kellett vele, mert mire hazaértem addigra késő volt. Mostanában a csakrák harmonizálása, tisztítása kezdett foglalkoztatni, van aki mást is érdekel ez e téma? Tud valaki javaslatot tenni a módszerre, mert nagyon sok félét találtam a neten.
323. Derya (válaszként erre: 319. - Guruljka)
2014. dec. 8. 10:07
hogy megy a suli, Guruljka, es milyen?
322. 20a5495f4f (válaszként erre: 321. - Amon-Ré)
2014. dec. 8. 09:33
Szia! EGyszer csinálod egy nap ugyanúgy ?
321. Amon-Ré (válaszként erre: 318. - 20a5495f4f)
2014. dec. 8. 07:49
Szia, én már régen :)
320. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 319. - Guruljka)
2014. dec. 8. 00:38
Van benne valami...
2014. dec. 8. 00:27

Nem szabad erőltetni, ha problémát okoz.

A hit csodákra képes, és a rendszeresen végzett mozgás is.


Hiába kiáltottatok ki hitetlennek és gyanakvónak, amikor az egésznek utánanéztem, és közöltem, hogy mit találtam, linkekkel alátámasztva. Akkor azért hallgattam el, mert végül is ha ezt a gyarkorlatsort ismétlitek, az is jobb, mint a nulla mozgás.

De ez az ismétléssszámú forgás, ahogy látom, többeteknek már nem esik jól. Ne erőltessétek, mert még a végén megárthat.


A hatha jóga a legkönnyebben elérhető irányzat, abban nincsenek ilyen előírt ismétlésszámok, és forgásos gyakorlatról sem tudok.

A jóga soha nem erőltet semmilyen gyakorlatot. Amelyik oktató ginasztikává süllyeszti a jógát -mert sajnos van ilyen is- , az nem valódi mester.

A jógából merített változat a Pilates, ha azt művelitek, azzal sem ártotok magatoknak.


Nincs érdekem sem abban, hogy utánanéztem pár hónapja ennek a "rítus"-nak, sem abban, hogy most beleszólok. Csak figyelmeztetni szeretném azt, aki elolvassa a soraimat, hogy feleslegesen ne erőltesse se a forgást, se mást. Ne az én kedvemért, hanem saját egészsége érdekében.

2014. dec. 7. 18:50
Van valaki, aki szintén a 21 -et ismételgeti?
2014. dec. 2. 13:10
Sziasztok! Tegnap reggeltől elértem a 21-es ismétlésszámot :) Büszke vagyok magamra na!
316. Barbine
2014. nov. 24. 13:49
Eléggé fáj a derekam, és ezért a 2. gyakorlatnál a kezem a fenék alá teszem, hogy kíméljem a derekam, gondolom, azért így is ér valamit a gyakorlat. (?)
2014. nov. 23. 11:36
Holnap reggel kezdem a 19-es ismétlésszamot. Az utolsó gyakorlat utolsó két ismétlése még mindig nehézkes, de megvan
314. Barbine (válaszként erre: 313. - D7ba7bf7ff)
2014. nov. 18. 13:55
Úgy érted, hatha jógáznom kellene ?
313. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 311. - Barbine)
2014. nov. 18. 00:19
Hatha jóga
2014. nov. 17. 13:57
Sziasztok! Ma reggel (szombatról hétfőre ugrottam az emelésekkel) váltottam a 17-es ismétlésszámra. Az utolsó gyakorlat 16-17-es ismétlésszáma kifogott rajtam, nyögve csináltam, de megvolt. :)
311. Barbine (válaszként erre: 308. - Csincsinlány)
2014. okt. 29. 18:31

Én is derékfájós vagyok, helyesebben akinek gerincferdülése van, annak előbb-utóbb az ágyéki csigolyái kopni kezdenek és vigyázni kell, nehogy sérv legyen belőle.

A 2. gyakorlatnál nekem muszáj a kezemet a fenék alá tenni, hogy a gerinc terhelésén így könnyítsek, szerintem a férjed is tegyen így.

2014. okt. 29. 16:18
Sziasztok! Csak emeltem az ismétlésszámon, 11-et csinálok. Egész jól megy.
309. Derya (válaszként erre: 308. - Csincsinlány)
2014. okt. 24. 16:49
szia, udv kozottunk. :-)
308. csincsinlány (válaszként erre: 56. - Barbine)
2014. okt. 24. 16:46
Sziasztok! A férjemmel együtt most kezdtük el. Még a 3-as sorozatnál tartunk. Ő a derékfájdalma miatt kezdte el, én pedig mert már sokat hallottam róla. Remélem kitartóak leszünk.
307. 20a5495f4f (válaszként erre: 306. - Barbine)
2014. okt. 24. 16:29
Még egy hétig valószínûleg maradok a kilences ismetlesnel
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook