Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Keresztanyának lenni fórum

Keresztanyának lenni (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Keresztanyának lenni

1 2
25. FairyJ (válaszként erre: 23. - Bettike2007)
2010. júl. 18. 19:42

Köszönöm:)

Sajnálom, hogy nálatok nem így alakult, de hátha megváltozik még a helyzet:)

2010. júl. 18. 19:35

Szia!


Mi nem vagyunk keresztszülők, viszon a kislányunk meg van keresztelve. Hosszas figyelés és mérlegelés után az első születésnapján kértük meg a barátainkat keresztszülőnek. Pedig már a terhességem alatt tudtuk, hogy vagy Ők, vagy senki. De nem akartuk, hogy a leendő keresztszülőség tudatában vásároljanak össze minden féle dolgot. Mert nekünk nem az számított, hogy mit kap tőlük, hanem az, mennyire törődnek vele. (Ha beteg, naponta érdeklődnek az állapota iránt stb.)

Remélem 1x mi is átélhetjük a keresztszülőséget!

2010. júl. 18. 19:33
grat a keresztlányodhoz!!!!!és folytasd tovább így ahogy most!Sajnos nálunk,1éves lesz a kislányom nem így megy a dolog,az unokatesóm akart kersztszülő lenni,elfogadtuk,de csak a keresztelőn látta meg húsvétkor.Nem keres minket nem köszöntötte meg a névnapján sem.Most lesz 1éves és tudom most sem lesz semmi....sajnos én csalódtam:-(
22. FairyJ (válaszként erre: 17. - 39ff6fe670)
2010. júl. 18. 19:07
Köszönöm:) A keresztlányom anyuja pityeregve olvasta:D
2010. júl. 18. 18:58

Nekem is van kerszt gyermekeim! Én is imádom őket!De sajnos nekem nem tul jó a tapasztalatom!

A legkisebb gyermekem mikor megszületet a párom barátja kérte hagy legyen ő a kereszt szülő!

Mi bele is eggyeztünk mert nagyon jó barátok és munka társak voltak! Mivel építkeztünk megbeszéltük hogy ha fel építkezünk akkor lessz meg tartva a keresztelés. Semmi gond nem volt jöttünk mentünk egymáshoz , imádták a kisfiunkat, mind addig amíg egészséges volt!

Mikor kiderült hogy milyen súlyos beteg a kisfiunk , még az ajtót sem nyitották ránk!

Végül mikor majdem elveszítettük a gyermekünket akkor lett megkeresztelve, keresztszülők nélkül!!

20. FairyJ
2010. júl. 18. 18:58

Örülök, hogy vannak mások is, akik így éreznek mint én:) Az viszont elég szomorú, hogy van ahol egyáltalán nem a szeretetről, és a kötődésről szól a dolog:S Nagyon rossz lehet úgy keresztanyának lenni, hogy igazából nem hagyják, hogy az legyél.:(

Kíváncsi vagyok, hogy ha saját gyermekem lesz, hogyan fog alakulni az életem, de soha nem tudnám elképzelni, hogy ne szeressem, vagy elhanyagoljam az én kicsi keresztlánykámat. Nagyon szeretem őt:)

19. cicaanya (válaszként erre: 14. - Lisa65)
2010. júl. 18. 18:42

igen igen igen!!!

Én mi bár mikor szívesen nevelném kiscsajt(kerilányomat)

de ha már azt nem értékelték hogy bölcsibe mentem érte,műtét után műtét előtt vigyáztam rá!

Sajnos megy az össze hasonlítás,játszótéren ennek ennyit adott keresztanya annak annyit!!! de szerintem nem erről szól!!!

2010. júl. 18. 18:32
Mi felkértük a férjem tesóját és feleségét keresztszülőnek! Nálam semmi anyagi dolog nem befolyásolta. Nekik is van egy kislányuk látom hogy jó szülők és nekem ez a fontos. A keresztszülőség szerintem arról szól hogyha velünk netán bármi történne akkor Ők segitsenek a felnevelésében a kicsinek. Teljesen megbízom bennük és szeretem Őket ahogy a kislányukat is és Ők is a mienket nekem ez a fontos. Azért remélem egyszer én is lehetek kerianyu:)
2010. júl. 18. 18:25
Nagyon tetszett a cikk, olyan kedvesek a soraid! :)
2010. júl. 18. 18:13
Sziasztok! Nekem is van egy különösen jó és érdekes sztorim a keresztanyaságról.Egy kicsi t hosszu lesz de szerintem érdemes leirni.Amikor a hugomnak megszületett a kislánya Tímea csodálatosan szép baba volt 1983.február 9 én.4 napra hazaengedték őket és mi mentünk érte a férjemmel trabantal olyan meleg volt akkor a kocsiban mint elötte soha és utánna sem csak amikor hazahoztuk öket.Amikor megláttam a kicsi arcát Azt mondtam a hugomnak,hogy nem lehet senki más a keresztanyja csak én és senki más.Ez igy is lett.Attól a naptól kezve szinte minden nap ott voltunk náluk anyukámékkal laktak együtt.Amikor már tudot beszélni és járni soha nem engedett el bennünket csak nagy nehézségek árán tudtunk hazamenni tőle.Iszonyatosan szerettük öt és ö is minket .Ahogy bekerült az ovodába akkor még rosszabb volt mert szinte minden egyes szabadpercünk az övé volt mert nem lehetett tőle elmenni csak sirás rívás árán ő fent a lakásban és meg ahogy mentem le a lépcsőn hazáig sirtam,hogy ott kellett hagyni öt.Az édesanyjával nem foglalkozott semmit ö oda ment ahová akart igaz nem is igen tartozkodott otthon mert állandóan csavargott a férjével. 5 éves korától pedig mi neveltük egésszen 17 éves koráig mert ugy hozta a sors. Ma 27 éves Timae és dolgozik meg tanul saját lábára állt már. Született egy kislányom is közben 21 év házasság után de nagyon szeretem még mindig és örökké szeretni fogom a keresztlányomat és ugy hív bennünket,hogy apu,meg anyu.
2010. júl. 18. 18:06

Szia,


nekem is van egy kiskrapekom. :-) Imádom, bár irtó rosszcsont!

Én fogtam a mamija kezét a szülőszobán, én láttam és én fogtam meg először. Nagyon nagy élmény...


A kislányommal nagyon szeretik egymást, ez fontos számomra.

Múlt héten a kedvencét -töltött paprikát- főztem, vittem is belőle neki. Ő meg hálásan megette. :-)


Pont ma ebédeltem velük. Csodálatosak a gyerekek.

14. lisa65
2010. júl. 18. 17:56

Nagyon örülök, hogy hallok még ilyen keresztanyákról. Sajnos a pénz megrontotta ezt a nagyon szép "tisztséget" is. Régen nagyanyáink idejében még a keresztanya vállalta, ha a szülővel bármi történik ő neveli tovább a gyermeket. Nem a pénz számitott, hanem a szeretet. Bár soha ne következzen be ilyen senki életében, hogy másra szoruljon a gyermek!

Gratulálok és nagyon sok boldogságot kivánok mindenkinek!

2010. júl. 18. 17:46
Én is keresztanya vagyok! Az a szerencse ért, hogy egy főiskolai barátnőm 2. gyermeke születése előtt kért meg engem erre a FELADATRA! Keresztfiam idén már 6 éves lesz és egy nagyon helyes kisfiú. 32. hétre született sokáig aggódtunk érte és anyukájáért is, mert kiderült, hogy a barátnőm azért szülte Boldizsárt idő előtt, mert rosszindulatú daganata volt. Mire Boldi kikerült a kórházból az anyukája is túl volt mindenféle műtéten és kezdődhetett a kemo és a sugárkezelések. Mindezt úgy csinálták (csináltuk) végig, hogy otthon volt egy 1,5 éves kislány és az újszülött keresztfiam.:((( Barátnőm azóta szerencsére teljesen meggyógyult, nekem is lett 2 szép gyermekem. Telefonon többet érintkezünk, mint személyesen (sajnos), de Boldi tudja, hogy most is mennyire szeretem és hogy ha kell mindenben számítha rám...
2010. júl. 18. 16:33
én is keresztanya vagyok, a kersztfiam 5 éves lesz decemberben...ö olyan "szerencsés" helyzetben van, hogy két keresztanyja van...viszont mindketten Németországban élünk, így évente max kétszer látjuk a kislurkót...sajnálom, mert szerettem volna jobban résztvenni az életében, de 1300 km-röl nem nagyon megy...:-(
11. cicaanya (válaszként erre: 10. - Cicaanya)
2010. júl. 18. 16:32
a kislány jönne,de egyszer magától képes lesz eljönni!!!!az tuti!ja félórára lakunk egymástól!!!
2010. júl. 18. 16:31

én keresztanya vagyok de már nem gyakorlom :(((((((

mint kiderült a pénz dominált semmi más akkor ,és miután exemmel nem avgyunk már együtt ki a keresztapa...igy elvárnák hogy ha keresztapa nincs tartassam a szinvonalat ami eddig volt,pénzbeli dolgokat(ajándék stb....)és igy ha nem tartom így tegyem ezt tegyem azt követttelnek utalnak dolgokra!!!

igy már nem kereszt anyáskodom,és igy anyukám sem látja egyszem kislány unokáját!! mert más emberekhez hasonítják a nagymamságot keresztanyaságok keresztapaságot

szerintem meg nem pénzről szól ez az egész ,ha nem teljesen másról!!!!!!!!

pedig ennek az lesz a vége ,hogy anyukám úgy fog meghalni hoyg már életben nem látja a kislányt és én sem

az bününk:

keveset adunk,és amit szívből adtunk ,most másképpen az már kevés,és az hoyg anyukám teljes szívéből szereti őket ad pakol stb.......mint én!!!!!

és ez a testvéremről van szó!!!!

és nem vesztünk össze ha nem, spontán közölte kevés minden mióta elment az exem!!!!!!!!!!!!!!!

pedig nem ő adott nem ő csinált mindent csak 2hetente hurcolta őket hozzánk,addig még terhesség alatt sem jöttek fel stb....

hát igy jártunk :(((((((((((

ha lesz idő bármire is majd ha kérdez a kislány fel világosítom az szent!Sajnos sógornőm kétszínű ez volta célja,pedig mint keresztszülő és anyukám nagymama ,egyből azon voltunk ne menjenek széljel és ez hónapokról volt szó!!!!


és ez az eredménye "ADJ,SZERESS?ÉRTS MEG,VÉDELMEZD ,LEGYÉL BÜSZKE ,AD AMID VAN TISZTA SZÍVBŐL! és a eredmény: 0"


nálam van kislányról naplóm,meg mutattam azt is büszkén ,válasz mi a f..kell ilyen csak mutogatod!!!! durrrrrrrrrr..........

ha én vigyáztam rá mamával,minek egyen tejbegrízt,minek vitted magaddal?stb.....

szóval igy nem lehet csinálni semmit!

kislánynak 1 nagymamija van,de a szomszéd aki féltékeny anyumra a szomszéd adta anyukám nem..... anyum ki van bukva!!! szóval ha olyan anyós lenne mint az ennyimé volt,akire gy fúria és tb..... volt....de anyum nem,13nyugdiját 1ft sem költötte magára,szét osztotta az össze unokái között!!!!!!! :(((((((((

"MINDEN ELSZOMORÍTÓ ÉS FÁJDALMAS OK NÉLKÜL!!!"

9. puritan (válaszként erre: 8. - 9242a6388c)
2010. júl. 18. 16:31
tudtommal nem :)
8. 9242a6388c (válaszként erre: 7. - Puritan)
2010. júl. 18. 16:30
és keresztanya vagy?
7. puritan (válaszként erre: 5. - 9242a6388c)
2010. júl. 18. 16:28
pont mint én :)
2010. júl. 18. 16:26
banya-jav. már irni se tudok:DDD
2010. júl. 18. 16:25
én akkor 15 éves voltam, egy kis matek és tudható milyen vén bany vagyok:O)))
4. 9242a6388c (válaszként erre: 3. - Puritan)
2010. júl. 18. 16:24
1986 augusztusában:O)ÁÁÁ de rég volt, akkor volt a nővérem lánya 9 hónapos:DDD
3. puritan (válaszként erre: 2. - 9242a6388c)
2010. júl. 18. 16:22
neizéjjmá...há hol lettél te keresztanya, a bölcsibe?
2010. júl. 18. 16:13
Az én keresztlányom már 25 éves:O), de emlékszem amikor kicsi volt, aztán kamasz, most meg férjes asszony...jó keresztanyának lenni:O)
2010. júl. 18. 16:08
Nem vagyok anya - remélem, hogy majd leszek, de még nem vagyok. Nem tudom milyen meglátni a hőn áhított két csíkot a teszten, nem tudom milyen először meghallani a kicsi szíve dobogását, nem tudom milyen egy apró életet hordozni magamban, nem tudom milyen minden erőmet összeszedve világra hozni őt. Nem ismerem az anyaság érzését. Olvastam és hallottam már, hogy milyen, de nem éltem át. Viszont tudom milyen keresztanyának lenni, erről szeretnék írni nektek.

Ugrás a teljes írásra: Keresztanyának lenni
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook