Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Milyen ajándékot vegyen a keresztanya a keresztelőre? (kisfiúnak) fórum

Milyen ajándékot vegyen a keresztanya a keresztelőre? (kisfiúnak) (tudásbázis kérdés)

1 2 3
2014. nov. 21. 20:39
És ti fizettetek a templomban a keresztelőért?????
2014. nov. 21. 20:37
Mi holnap leszünk keresztszülők..a ruhán kivül mást nem vettünk....ez nagyon ciki???a ruha is 8 ezer volt....és most nem állunk ugy anyagilag...
2012. nov. 14. 09:57

Ma több fórumot is átolvastam, hogy vajon ki milyen ajándékot keres erre az alkalomra.

Sokan bajban vannak, hogy vajon mit vegyenek a kicsinek - ruhát? ékszert? játékot?

De szinte senki sem gondol arra, hogy milyen praktikus ajándék lehet felkérni egy hivatásos fotóst vagy videóst erre a szép napra, hisz ez az ajándék nem csak a szülőknek/nagyszülőknek lesz egy örök emlék, de a kicsi is - aki korából adódóan nem fog emlékezni erre a napra - visszanézheti majd 15-20 év múlva.


Persze minden családban van már kamera és fényképezőgép, de ebben az esetben szegény családtagot teljesen kivesszük az ünneplésből, illetve egy hozzáértő szem mindig szebben és hitelesebben tudja visszaadni a nap szépségét.

2012. febr. 24. 12:44
Májusban lesz keresztelőnk, minket kértek fel keresztszülőknek.....3éves lesz idén a kisfiú, milyen ajándékot lehet neki venni, hiszen már nem annyira baba.....???????
2010. jún. 19. 21:59
holnap leszek keresztanya. Sajna a ajándék még sehol, mert hétfőtől szombatiug dolgoztam, minden nap 4ig és itt nálunk minden üzlet fél5 és 5között bezár:( Ezért majd Fehérváron próbálunk szerencsét, de sajna még elképzelésem sincs hogy mit vegyünk. A baba 3hónapos és se mi sem a szűlők nem tehetőssek. A keresztelő ruhát már megkapta, de nem tudom mkit vehetnék neki gyorsba. A ruha jó ötlet csak hamar kinővi, takarót készen biztosan nem kapok!
58. kk2
2008. okt. 23. 11:35
A keresztelő ruhát a keresztszülőknek kell megvenni.Ha nincs ötlet érdemes egyeztetni a szülőkkel.Viszont függ a baba életkorától is az ajándék.
57. Rempi
2008. aug. 1. 13:49

Sziasztok!



Szerintem nagyon ötletes ajándék a Névre Szóló Babatakaró! Egyedi és még hasznos is. Ölelni valóan puha anyagból készül és Te állíthatod össze, hogy milyen színű legyen, milyen felirattal és mintával készüljön. Az ára is kedvező és egy hét alatt elkészül. Itt olvashattok róla többet: www.gportal.hu/babatakaro

56. Rempi
2008. aug. 1. 13:21
Szerintem nagyon ötletes ajándék a Névre Szóló Babatakaró. Egyedi és még hasznos is. Ölelni valóan puha az anyaga és Te állíthatod össze, hogy ilyen színű legyen, milyen felirattal és mintával készüljön. Még az ára is kedvező. És 7 nap alatt elkészül! Itt bővebben olvashattok róla: www.gportal.hu/babatakaro
55. sodrak
2008. máj. 9. 10:06
Szerintem kérdezze meg a szülőket, mire van szüksége.
54. McKenzi (válaszként erre: 53. - Lily3)
2008. ápr. 23. 21:59

most én is elbizonytalanodtam mert nem tudok igazán jó ajándékot kitalálni, mert a kisfiú hozzá van szokva a drága ajándékokhoz. 20.000 Ft szerintem neki kevés lesz, de nem adhatok többet, mert a szüleim nagyon szegények, és így lelkiismeret furdalásom lesz - már van is mert a beteg apámat szalajtottam el a templomba (vidéki én meg pesti) miközben alig bír járni. és hiába küldtem rosszul mondtam a nyitvatartást.... :( Ő meg emiatt nem tudott bemenni az anyámhoz a kórházba :(

amúgy szívesen leszek keresztanya, de most túl későn szóltak, nincs idő felkészülni, meg a mi családunkban nem is szokás nagy összeget költeni ajándékra, ami nagyon jó, mert a gesztus számít és az hogy együtt vagyunk. Én sem várok nagy ajándékot senkitől, sőt zavarna.

53. lily3
2008. ápr. 23. 21:42
Én is keresztanya leszek nemsoká és az anyuka kérte hogy aranyat senki ne vigyen (2 keresztanya lesz és 2 kerezstapa)mert neki nem tetszik egy kisgyereken a karlánc és társai.Én pénzt adok csak tudnám mennyit illik.
52. McKenzi (válaszként erre: 51. - McKenzi)
2008. ápr. 23. 20:15
persze aminek tényleg örülne az meg vagy elég olcsó vagy túl drága, szóval nehéz helyzet, így mi inkább valami értékeset és hasznosat keresünk, de sajnos nem tartjuk a kapcsolatot, így igazán találó ajándékot nehéz lesz találni.
2008. ápr. 23. 19:44
lehet, hogy nyakláncot szoktak, de nekem az még férfin sem tetszik, kisfiún meg pláne. Így azt biztos nem kap tőlünk.
2008. ápr. 13. 16:48
Az ajándék megválasztása szerintem függ úgy a keresztszülők, mint a szülők anyagi helyzetétől. Lehet, hogy sokkal nagyobb szükség van a kisbabás háznál egy babaülésre, egy cumisüveg melegítőre vagy egy bébiőrzőre, mint éppen egy karkötőre, nyakláncra.Én legalábbis úgy vagyok vele, hogy sokkal jobban örültem a hasznos ajándékoknak, mintha aranyláncot kapott volna a kisfiam a keresztelőjére.
2008. ápr. 13. 10:51
Ha nincs mé, akkor pl. karlánc belegravírozva a neve. A lányomnak van születése óta, és egyáltalán nem szokta piszkálni.
48. teri77
2008. ápr. 13. 09:28
Én is keresztanya vagyok, és nekem is van keresztfiam.Igaz hogy épp most lessz már 18 éves, de ez nem változtat azonn, hogy mit vettem neki én annak idején. Szůletésekor rendesen ahogy szokás, babakelengyét, anyukának virágot, apukának ůveget,sůtit, dezertet, apró plůss játék, csörgő stb., és azon a bizonyos keresztelőn pedig megkapta az aranyláncot egy kis borítékkal.Ugyanez volt a kislánynál, csak fůggővel.Mifelénk ez a szokás, és valahogy nem is volt kérdés hogy mit is vegyůnk.
2008. márc. 11. 10:29
Szerintem valami ékszert, mellé pedig egy szép kis ruhát! :-)
2007. dec. 20. 12:38
mifelénk arany nyakláncot medállal illik, hogy ha majd nagyobb lesz legyen neki, mellé esetleg ruhát vagy játékot ajánlott
45. supin
2007. dec. 20. 10:29
Én is a ruhát vettem meg + pénz Így a szükőt is segíttettük. Ugyis sokba van ma a babavállalás.
44. DTÁ78
2007. dec. 20. 09:56
Mi a keresztfiunknak aranyláncot vettünk, nem bébit, hanem egy kicsivel nagyobbat. A keresztelő 10 hónapos korában volt. A láncot kb 1,5 éves korától hordja. Eddig nem történt semmi veszélyes vele, reméljük nem is fog.
43. Ella89 (válaszként erre: 40. - Katic)
2007. dec. 14. 15:14
Nálunk is így van. A keresztlányom fülcsit kapott, a keresztfiam láncot. Meg csipogós játékot és pénzt :P
42. katic (válaszként erre: 41. - Rozália)
2007. dec. 14. 11:55
tény, hogy kislányok esetében ez a dolog jobban működik. :) Egyéves kislányom is fülbevalót kapott, azóta azt hordja, szép. Fiúcskák esetében a láncot veszélyes lenne hordani, ez igaz. Viszont a használható dolgok meg keresztelőre... olyan illúziórombolók, nem? Egyébként én is a praktikus ajándékok híve vagyok, de ez olyan régi szokás, meg minden... :)
41. Rozália (válaszként erre: 40. - Katic)
2007. dec. 8. 06:09
Igen, valóban volt egy ilyen szokás..., de spec. ha én visszagondolok, egyáltalán nem örültem volna, ha ilyesmit kap a gyerek. Annyi mindenre van szüksége egy kisbabának - általában -, én a használható dolgok mellett voksolok. (Jó, tudom, hogy majd az aranylándot is fogja használni cca. 15-16 év múlva...)
40. katic
2007. dec. 7. 15:00
Nálunk egy nagyon-nagyon-nagyon régi szokás szerint a keresztszülők fiúnak arany nyakláncot, kislánynak pedig fülbevalót vesznek.
2007. nov. 26. 15:25
mi kaptunk egy gyönyörű gyermek bibliát, egy rendes bibliát ( "kötelező ajándék"), és aminek nagyon örültünk egy gumi ló, amin majd fog tudni ugrálni.
2007. szept. 27. 22:22
Ami nekünk mindig beválik, a névvel ellátott takaró. Mert az még hasznos is, ha úgy vesszük. Talán takoo a cég neve.
37. d@nu (válaszként erre: 35. - Kedveske)
2007. aug. 26. 14:08

Jajj, csak most vettem észre a válaszodat. :(

Köszi egyébként, az az Oroszlánkirályos nagyon édes lehet! Majd lehet, megpróbálunk később utánajárni.

Végül is sikerült vennünk (tegnap volt a keresztelő), szintén 4 részes formában, a Berghofftól, de ráadásul az utolsó példányt sikerült megkapnunk. Azóta találtunk a saját bébinknek is egy másik cégnél, szintén állatmintásat, ennek a kés-kanál-villa variáció mellett hajlított végű kanál a 4. darabja. 3 részes minta nélkülit a Fiskarstól lehet interneten rendelni, ha esetleg érdekel majd valakit a későbbiekben, de gondolom olyan cégnél is lehet ilyet venni, akik forgalmaznak F. termékeket.

2007. aug. 18. 21:24
...de ha van a közeledbe olyan áruház (Metro, Ikea egyéb hipermarket), ahol darabra is lehet venni evőeszközt, akkor el tudom képzelni hogy teáskanál, és süteményes villa "alkotja" a babakészletet. Azokon ugye nincs semmi, de így nem lesz kés, ami szerintem nem is olyan fontos (esetleg vajkés???)
35. Kedveske (válaszként erre: 34. - D@nu)
2007. aug. 18. 21:21
Mi a LIDL áruházból kaptuk. Négy részes: kiskanál (kávés kanál méretű)nagy kanál (teás kanál méret), kés, villa. Mintásak, nekünk az Oroszlánkirályból vannak rajta figurák. Olyat amin nincs figura még nem láttam.
34. d@nu
2007. aug. 17. 12:36
Sziasztok! Nekem nagyon tetszik az evőeszköz, mint ajándék. A gondom az, hogy én még nem láttam fém babakészletet sehol, pedig már a saját lányomnak is kerestem. Van valami ötletetek, hol lehetne beszerezni ilyet?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook