Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kecskeméti esküvő - tippek, tapasztalatok fórum

Kecskeméti esküvő - tippek, tapasztalatok (beszélgetős fórum)


1 2 3
37. Tundeva (válaszként erre: 36. - Vicuske)
2011. jún. 18. 20:05
Az biztos :D zene nélkül fura lehet...
36. Vicuske (válaszként erre: 34. - Tundeva)
2011. jún. 18. 20:04
Igen nekünk is 28000,-+ÁFA. Az 35 000,- Az a 3000 ft különbség megéri hogy szóljon zene. Szerintem.
2011. jún. 18. 18:37

[link]


ezen a linken lehet letölteni, ha valaki elolvasn az egészet :)

2011. jún. 18. 18:37

Ezt most találtam az önkormányzati honlapon:

Házasságkötés és bejegyzett élettársi kapcsolat létesítése esetén fizetendő díjak:

1.) Hivatali munkaidőn, hivatali helyiségen kívül: 20.000.- Ft,

melyből az anyakönyvvezetőt megillető díjazás: 15.000.- Ft

2.) Hivatali munkaidőn kívül

a) Házasságkötő-teremben:10.000,- Ft,

melyből az anyakönyvvezetőt megillető díjazás: 5.000.- Ft

b) Díszteremben élőzene szolgáltatással: 28.000.- Ft,

melyből az anyakönyvvezetőt megillető díjazás: 5.000.- Ft

c) Díszteremben élőzene szolgáltatás nélkül: 25.000.- Ft,

melyből az anyakönyvvezetőt megillető díjazás: 5.000.- Ft

d) a Hetényegyházi Kirendeltség hivatalos helyiségében 6.500.- Ft,

melyből az anyakönyvvezetőt megillető díjazás: 5.000.- Ft

A díjak az ÁFA-t nem tartalmazzák.

33. Tundeva (válaszként erre: 32. - Vicuske)
2011. jún. 18. 17:37

Na ezen most kiakadtam :S

Tényleg durva, ezek után elgondolkodtató, hogy érdemesebb külső helyszínen tartani, ott legalább az a zene/zenék mennek, amit én akarok, és ha netről szedem le, akkor is mehet... Vajon mennyiért mennek külső helyszínre esketni, ha a nagyteremben ennyibe kerül? :(


Mondom én, hogy ez az egész esküvősdi egy jó nagy biznisz, mindenki ezen akar meggazdagodni, undorító...

2011. jún. 18. 16:26

Én pénteken voltam a városházán, megbeszélni a szertartás részleteit. Hát ledöbbentem. Zenét nem lehet bevinni, csak eredeti cd-n. Arról is egy számot ki lehet választani és azt lejátszák, vagy lehet kérni orgonistát. Ha a dísztermet kéred akkkor cd-ről zenével 31 000,- az orgonistával 35 00,- ba kerül. A pezsgőt nekünk kell bevinni, és a gyertyagyújtós részt már nem csinálják, tűzvédelmi okokra hivatkozva. A termet lehetett kiválasztani, hogy a díszteremben vagy a kisteremben legyen e, hogy kérünk e himnuszt, és hogy szeretnénk e szülőköszöntést. És ez ilyen drágán. Teljesen le voltam döbbenve.

Persze ezzel nem ijesztgetni akarok senkit, csak leírtam a friss tapasztalataim.

31. Bluee (válaszként erre: 30. - Spinneli)
2011. jún. 17. 13:07
Köszi a tippet. Lehet igazad van a vőfély kérdésben, bár most még úgy gondoljuk, hogy a lagzin kézben tudjuk tartani..Mivel a kettő külön napon lesz nem lesz kikérő sem mert a templomnál lesz a találkozó..De szerencsére azért a 2012 később van, még bőven van időnk kitalálni...:D
30. spinneli (válaszként erre: 26. - Bluee)
2011. jún. 17. 12:38

Én a Lady Mercedes szalonból bérlem, nagyon kedvesek és segítőkészek.


Ha nagyobb a lagzi azért érdemes a vőfély kérdést átgondolni, eléggé széthullhat a buli ha valaki nem tartja kézbe, szerintem a lagzi jóval kényesebb része az egésznek, mint az esküvő.

29. Bluee
2011. jún. 17. 12:21
Most úgy számoltuk hogy max 60 főbe kijövünk, de ebből még vannak kérdéses személyek, szóval ezt még lehet szűkíteni.virágokkal én is így voltam minek dobjam ki szegényeket másnap.Köszönőajándék 5szem mandula lesz.A Fekete Gólyával nekem pont az a bajom hogy akkor kellenek sofőrök is...
28. Vecy
2011. jún. 17. 11:36
Én voltam kecskeméti esküvőn vendégként, és a Fekete Gólyában volt a buli. Egy kicit kocsikázni kell, de megérte. Nagyon meg voltunk elégedve a hellyel mi vendégek is, meg az ifjú pár is. Korrektek voltak árban, finom volt a kaja, gyors és figyelmes pincérek voltak.
2011. jún. 17. 11:34
Az általam kedvelt ruha varrása mindennel együtt 130000ft lett volna.Ugyanezt mondta még két varrónő akkor abba is hagytam.Hány fős lesz a lagzitok?Díszítést mi se csinálunk.Minek?Azért hogy másnap a szemétbe landoljon?Vőfély nálunk csak a kikérőn lesz.
26. Bluee (válaszként erre: 25. - Kisbogár82)
2011. jún. 17. 11:14

Szia.Tényleg?:( azt hittem az olcsóbb lesz..de akkor tévedtem .. akkor lehet hogy én is a kölcsönzésnél maradok..

Mondjuk amin tudunk kicsit tartalékolni az a díszítés, a meghívó ezeket mi készítjük nem akarunk vőfélyt sem.Fotós is csak az esküvő után lesz néhány profi képet akarunk csak...

25. kisbogár82 (válaszként erre: 24. - Bluee)
2011. jún. 17. 10:30
Szia.Varratni szeretnéd az esküvői ruhádat?Voltam pár helyen Kecskeméten mert én is varratni akartam.De olyan árakat mondtak majd hanyatt vágtam magam.Nem érte volna meg.Én inkább bérlek.
24. Bluee
2011. jún. 17. 10:05
Tudtok ajánlani jó varrónőt vagy ruhaszalont? budapestit vagy kecskemétit esetleg?előre is köszönöm
23. Bluee
2011. jún. 17. 09:53
Tervezgetés. Teljesen ledöbbentem például az egyházadó utólagos kifizetésén stb. Tanyacsárdát néztük, most lesz egy ismerősünknek ott az esküvőjük majd utána meglátjuk:D.Gondolkodunk a sátorbérlésen is, otthon az udvarban tartani a bulit.Ami fix:külön napon lesz a polgári meg az egyházi.Na igen a rokoni sértődés az egy külön kör....:D
2011. jún. 17. 07:54

Blueee, nektek a Tanyacsárdában lesz, vagy ti is még csak a tervezgetés fázisában vagytok?

Mi is csak kicsi, meghitt esküvőt tervezünk, inkább legyen jó buli azokkal, akik tényleg közel állnak hozzánk, mint hogy az legyen a fő, hogy melyik rokon fog megsértődni, ha nem hívjuk...

2011. jún. 17. 07:51

Sziasztok! Örülök, hogy írtatok, bármilyen tapasztalatotok van, osszátok meg velünk, minden ötlet jól jöhet! :)

nekünk is jövőre lesz az esküvőnk, ezért próbálok ötleteket meríteni, hogy mire figyeljek, és persze, hogy mi mennyibe kerül majd...

20. Bluee
2011. jún. 16. 17:36
Sziasztok! Úgy látom ez a fórum is "befáradt" kicsit! Sajnos későn találtam meg:D. Ha esetleg idelátogat majd valaki: Nekünk egyszerű dolgunk van, mert mindketten kecskemétiek vagyunk és reformátusok.Nekünk is kell vidéki rokonoknak szállást foglalni kb 10 főre,de nem tervezünk nagy esküvőt.Meghitt de szép esküvőt szeretnénk...
19. Bluee
2011. jún. 16. 16:59
Mi is Kecskeméten tartjuk valószínűleg szintén jövő nyáron.A Tanya csárda elég keresett helyszín ...Legalábbis ezt hallottam
2011. jún. 10. 08:35
Viktória (régi Véndiófa) étterem és panzióról tapasztalata van valakinek esküvő/rendezvény kapcsán?
2011. jún. 1. 10:26
Katolikusoknál kell tanú, nálunk ugyanaz lesz, mint a polgárin és a nagykönyvben ők is szerepelnek, nem csak mi. Most voltunk bejelentkezni a papnál :)
2011. jún. 1. 08:49
Templomban nem ír alá semmit. Ott szerintem csak a jelenléte kell. De aki tervez templomit, annak úgyis elmondják.
15. kisbogár82 (válaszként erre: 14. - Vicuske)
2011. jún. 1. 08:33
Nálunk reformátusoknál nem kell.De katolikusnál se hallottam.A tanú már aláírja a papírt a polgármesteribe.A templomba mit ír alá?De azért érdeklődjétek meg hátha nincs igazam:))
14. Vicuske (válaszként erre: 13. - Kisbogár82)
2011. jún. 1. 08:29
Nem kell a templomi esküvőhöz tanú? Én úgy tudtam oda is kell. Bár nekünk nem lesz templomink.
2011. jún. 1. 08:25
Jó reggelt.Tundeva templomi esküvőhöz nem kell tanú:))
12. Tundeva (válaszként erre: 11. - Spinneli)
2011. jún. 1. 08:11
Engem érdekelne :)
2011. máj. 31. 22:41

Nekün is itt lesz, október 15-én.

Privibe szívesen küldök szolgáltatókat ha kell valakinek.

10. Vicuske (válaszként erre: 9. - Tundeva)
2011. máj. 31. 19:32
Távoli is. Mi novemberben találtuk ki hogy össze szeretnénk házasodni. Januárban kitaláltuk a dátumot. Az anyakönyvvezetőnél beírattuk és utána kezdtünk el éttermet keresni. Februárban néztünk ruhát, csináltam meg a meghívókat. És onnantól mindig lehet valami kicsit intézkedni. Szerintem nem kell egy évvel hamarabb lefoglalni mindent. A fontosabb amit nem árt időben az az étterem, zenész, esetleg fotós, videós ha különleges kívánságaitok vannak.
9. Tundeva (válaszként erre: 8. - Vicuske)
2011. máj. 31. 19:26
Gyakorlatilag még semmi nincs meg, a konkrét időpont sem :D csak annyi, hogy jövő nyáron szeretnénk tartani. Próbálok tájékozódni kicsit, hogy tudjuk, mennyibe kerülne, mire érdemes figyelni, stb. De megdöbbenve olvasom, hogy mások már hol tartanak... nekem még olyan távolinak tűnik.
8. Vicuske (válaszként erre: 7. - Tundeva)
2011. máj. 31. 19:12
Neked mikor lesz az esküvőd? Mi van már meg? Mik az elképzeléseid?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook