Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Az emberek lettek igényesebbek fog kérdésben vagy a "colgate reklámok" tették igényesebbé az embereket? fórum

Az emberek lettek igényesebbek fog kérdésben vagy a "colgate reklámok" tették igényesebbé az embereket? (beszélgetős fórum)


17. a0c1361e44 (válaszként erre: 16. - Moonlight13)
2014. febr. 9. 11:31
Igen, köszi!:)
16. moonlight13 (válaszként erre: 15. - A0c1361e44)
2014. febr. 9. 11:27
Helyes! Látod, már mennyit spóroltunk Neked? A porcelán héjról is le lettél beszélve! :)
15. a0c1361e44 (válaszként erre: 14. - Moonlight13)
2014. febr. 9. 11:21
Ott is hagytam:)
14. moonlight13 (válaszként erre: 12. - A0c1361e44)
2014. febr. 9. 10:56
Az ilyen dokit azonnal ott kell hagyni!
13. moonlight13 (válaszként erre: 11. - Mazsinka)
2014. febr. 9. 10:56

Nem minden fogorvos ilyen! Az enyémek közül egyik sem azt nézte, hogy minél többet fizessek. Tudták, hogy nincs sok pénzem, de azért rendbe szeretném tetetni a fogaimat a lehetőségeimhez mérten.

A lelkiismeretes fogorvosok nem így állnak hozzá!

12. a0c1361e44 (válaszként erre: 11. - Mazsinka)
2014. febr. 9. 10:51

Igen, sokszor a fogorvos is csak arra gondol, hogy neki több pénze legyen, bármi áron.

Nekem aránylag szép, egészséges, szabályos fogaim vannak, az első két metsző fogam kicsit hosszabb, olyan nyuszis, nem áll előre, nem dől be, stb. és nagyon szeretem őket, és általában tetszik az embereknek is. Egyszer egy fogorvos közölte, hogy most már aztán rám férne egy fogszabályzás! Megkérdeztem, hogy ezt most tényleg nekem mondta e? És mondta, hogy igen, mert az első fogaimat befelé kellene egy kicsit húzni és még le is kellene csiszolni belőlük. Már ekkor sem igen kellett nagyon félteni, így közöltem vele, hogy akkor rajta essen neki a saját fogainak, mert ő simán kiharapja a pókot a sarokból. Volt sértődés...:)))))

2014. febr. 9. 10:35
Szerintem ebben is meg kell találni az arany középutat. Menő fogorvoshoz jártam, aki egy bolhafa.nyi szuvasodásból is kihozta, hogy meg fogok halni, ha azonnal nem tömi be, vagy akkor, ha nem pótlom a hiányzó rágófogaimat 1000 eurós implantátummal, ha nem végeztetek minél sűrűbben fogkőleszedést, fogfehérítést... vay akkor, ha a bölcsességfogam nem felépített, szabályos, fehér tömésű, mert bizony minden második ember ezt nézi a számban. Megértem én azt, hogy ő ebből él, és ne legyen már az embernek szuvas foga, de azért valahol a normalitás keretein belül maradjon már az ember... Nem fogok ezer eurós implatátumot helyeztetni a bölcsességfogam helyére, köszönöm szépen. Inkább két perccel tovább rágok.
10. moonlight13 (válaszként erre: 9. - Era06)
2014. febr. 9. 10:22
Azt nem állította senki, hogy a koronák nem jók.
9. era06 (válaszként erre: 5. - E4f721a12c)
2014. febr. 9. 10:20

Sok pénzembe kerültek a koronáim. Anno ez volt a legjobb minőség. Most dobjam ki őket, mert kitalálták , hogy mégsem olyan jó, mert...

Egy 10 év múlva megint kitalálnak valamit, hogy kezdhessem előröl.

Ami ma tökéletes, az holnap ronda lesz.

Így mindig lesz munkájuk a Valakiknek

8. a0c1361e44 (válaszként erre: 7. - Moonlight13)
2014. febr. 8. 21:41
Pontosan:)
7. moonlight13 (válaszként erre: 6. - A0c1361e44)
2014. febr. 8. 20:55

És régen nem létezett gyökérkezelés, csak foghúzás... Nem volt implantátum több százezerért, stb.

Mi a kérdés???

Ja, és mobiltelefon sem volt, meg számítógép sem!

2014. febr. 8. 19:19

Mi van már?

Napok óta fogas fórumok nyílnak:)



Régen nem volt ciki fogatlannak sem lenni, ma már igen. Régen nem volt lehetőség megtartani a fogak fehérségét, ma már igen. Ennyi a nyitja az egésznek.

5. e4f721a12c (válaszként erre: 3. - Era06)
2014. febr. 8. 18:51
A tökéletes az ami az átlag embernek sok pénzbe kerülne, ugyanis ebbe van üzlet :) Mert nyilván kevés embernek van tökéletes szabályos fogsora :)
4. gribedli*** (válaszként erre: 1. - E4f721a12c)
2014. febr. 8. 18:46
Ha regen is valaszthattak volna, megcsinaltattak volna akkor is, nyilvan ma olcsobb, a korulmenyekhez merten. A szepseg es a szabalyossag minden korban divat volt
3. era06 (válaszként erre: 1. - E4f721a12c)
2014. febr. 8. 18:42

Ami nem tökéletes, az ciki

Ezt harsogják a reklámok.

De, hogy mi a tökéletes? Ezt soha nem tudjuk meg.

2014. febr. 8. 18:37
Szerintem csak annyi van ebben, hogy ma már van lehetőség megcsináltatni szépre, régen azért annyira nem volt.
2014. febr. 8. 18:35

Manapság ha egy kis rés van a fog között már nem szép, ugyanis azaz igényes, ha valakinek tökéletesen egyforma szimmetrikus hófehér fogai vannak.

De tudjuk, hogy egyforma szabályos fogsor nagyon ritka, tudjuk, hogy a csont a fog is nem fehér, hanem kicsit sárgás.

Régen nagymamám idejében, ezek nem voltak problémák. Nyilván nem a rohadó fogakra gondolok, mert az szerintem akkor se volt elfogadható, hanem a szabálytalan, kicsit normálisan sárgás fogsorra. pl.: nagymamámnak genetikai fogcsíra hiánya volt és ezért teljesen szétszóródtak a fogak a szájában. És abszolút senki nem csinált ebből, akkor problémát. Ma már világtragédia lenne ez az esztétikai hiba.


Miért??


Talán az emberek lettek valami miatt igényesebbek..... vagy talán a fogorvos ipar generálja ezt az egészet (média, „colgate reklámok” stb). Ugyanis így a fogyasztói társadalom, elmegy és csináltat magának hófehér szabályos fogakat, akár több száz ezerért is.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook