Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Karácsonyi ajándékötletek és készülődés fórum

Karácsonyi ajándékötletek és készülődés (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1006. andi6020 (válaszként erre: 1005. - Bowie)
2013. nov. 23. 14:43
köszi :)
1005. bowie (válaszként erre: 1004. - Vikyci)
2013. nov. 23. 14:31

Szia!

így csinálta.:)


[link]

1004. Vikyci (válaszként erre: 999. - Andi6020)
2013. nov. 23. 13:00

Szia!

Ezt leírnád hogy készíted?

Köszi!

1003. lov.ildi
2013. nov. 23. 09:29

Sziasztok!



Mi is csak jelképes ajándékokat adunk. Kivéve a gyerekeket.

Pl a nagymama az idén kártyanaptárat fog kapni.

A számítógépen meg lehet csinálni és csak ki kell nyomtatni. Így mindig kéznél lesz az unokája képe.)

Ha van valakinek laminálója,akkor tartósabb lesz.

A másik kedves ajándéka,amikor az unoka képét bekeretezve ajándékozzuk neki.) A fényképet is mi készítjük el. Fotópapírra kinyomtatjuk és bekeretezzük. Pár száz forintba kerül és mégis nagy örömet okoz.


Tavaly a télapócsomagokba és főleg házi készítésű gyurmát tettem a gyerekeknek. 10-12 színben készítettem gyurmát,kinyújtottam,sütiszaggatóval "kivágtam",majd folpackba légmentesen becsomagoltam. A gyerekek jobban örültek a gyurmának,mint a mellette lévő édességnek. Ráadásként lehet a formákkal játszani. Pl a zöld gyurmát fenyőfának, a pirosat virágnak,stb kivágni. Picit macerás,de a gyerekek mosolya mindent megér.) Csak a szülőknek kellett szólni,hogy azt a gyurmát a hűtőben kell tárolni.

1002. bowie
2013. nov. 23. 08:13
És idén még gyömbéres kekszeket is csinálok.
1001. bowie (válaszként erre: 999. - Andi6020)
2013. nov. 23. 08:10
Idén is csinálok. Az olyan fura egyébként, hogy azt imádja az egész család, de csak karácsony környékén.:))
1000. bowie (válaszként erre: 983. - Humor Helga)
2013. nov. 23. 08:08

Az én ismerőseimnek pl a dobozok mindig nagyon bejönnek. Teafilter tartó doboz, akkor fűszeres üvegek (évközben gyűjtöm akár ismerősöktől is az egyforma üvegeket, ami nem túl nagy, pl bébiételes), akkor lehet kapni fa kaspókat azt is szépen fel lehet díszíteni.

Filcből lehet varrni kis illatpárnákat. Megtölteni száraz levendulával, vagy csak simán csöpögtetni rá illóolajat, ilyesmire gondolok:


[link]


[link]


Gyerekeknek:


[link]


[link]


Gasztroajándékként likőröket szoktam csinálni, instant gyümölcskenyér port, keksz instant porokat, karamellát, kandírozott gyümölcsöket, citrusos mézet...


De pl papígurigákból is lehet rengeteg mindent, például:


[link]



A linkekben van valahol szóköz, azt vissza kell törölni, csak úgy jönnek be.

999. andi6020 (válaszként erre: 982. - Bowie)
2013. nov. 22. 23:28
Tavaly én is megcsináltam az üveges gyümölcskenyeret, nagy sikere volt.
998. tixtina (válaszként erre: 973. - Db78bacc4f)
2013. nov. 22. 22:24

Akkor szerencsések voltatok,mert mi 6 órát álltunk sorba,ugyanis elfogytak a kuponok.Szerencsére már kettőkor ott voltam,így megkaptam a legókat.

Az idén,már előre látszott,hogy kamu az egész.Jól felvitték a játékok árait.

PL.egy MOnster High baba 13 ezer volt,amit más webáruházban 6-7 ezerért megkapni.Úgyhogy egyértelmű,hogy hü...nek nézték az embereket.

Ráadásul a kuponokat két részletben lehet most levásárolni,ha minimum 7500 forintért vásárol az ember.Egy jobb társasjáték 9 ezer,amit 3 ezerért vettem meg akciósan a neten.

997. jegeskávé (válaszként erre: 996. - Vikyci)
2013. nov. 22. 21:40
Jaaaa! :)
996. Vikyci (válaszként erre: 994. - Jegeskávé)
2013. nov. 22. 21:10
Ajándéknak szeretném :-D
995. Vikyci (válaszként erre: 993. - Cherry41)
2013. nov. 22. 21:09

Köszönöm!

Arra gondoltam, hogy a száraz hozzávalókat összekeverve üvegbe töltöm, az is lehetne egy ajándék. Max kapnak még mellé egy üveg bort :-)

994. jegeskávé (válaszként erre: 991. - Vikyci)
2013. nov. 22. 21:08
Kotányi fűszerkeverék :)
993. cherry41 (válaszként erre: 990. - Vikyci)
2013. nov. 22. 20:58

Szia! Ez egy régi kiskegyedkonyhájából van:

7,5 dl száraz vorosbor

7 dkg cukor

2 rúd fahéj

8 szem szegfuszeg

3 szem szgfubors

4 szelet narancs

A hozzávalókat felmelegítjuk, de nem forraljuk. Ha nem elég édes számunkra, még édesíthetjuk. Melegen kínáljuk.


Mi szoktunk a borhoz onteni még fele annyi vizet, hogy ne legyen annyira eros.

992. mancs97
2013. nov. 22. 20:48
Most olvastam épp saját díszítésű bögre készítéséről. Kell egy egyszínű bögre, egy minta, amit rá akarsz tenni, porcelánfilc (ez a legdrágább benne, de akár 1000,- alatt is beszerezhető), és kész az egyedi ajándék.
991. Vikyci (válaszként erre: 989. - Mohika)
2013. nov. 22. 20:45
Leírnád a lekvár receptjét? Köszönöm :-)
990. Vikyci
2013. nov. 22. 20:44

Sziasztok!

Nincs valakinek bevált forralt bor fűszerkeverék receptje?

989. Mohika
2013. nov. 22. 20:21
Én idén sütőtök-narancs lekvárt csinálok egy szép üveg,masni vagy valami díszités és kész:)
988. Katinkaboszi (válaszként erre: 979. - 5155668ad1)
2013. nov. 22. 20:21

MIóta a fiúk megnőttek, betöltötték a 18-at, már nem ajándékozunk nekik sem komoly dolgokat, mindenki kap valami kis apróságot, semmi komolyat nem szabad.


Én mindig örültem a kézzel, személyre szóló ajándékoknak, kedvesebb, aranyosabb, csak nyugodtan csináld :)


Egy alkalommal, igen rosszul álltunk anyagilag, főleg mert a család még akkor 11 fővel, nálunk vacsorázott minden neles alkalommal, így karácsonykor is.

Nem kaptak mást,mint az általuk kedvelt süteményeket, kisebb dobozban, örültek neki :D

2013. nov. 22. 20:17
Én nem szeretem a kis "porfogó",ajándékot,mert az ember egy ideig csak rakja jobbra-balra,később meg a szekrény alján landol,azután meg....Így én sem szeretek ilyeneket adni. "Eldobható" ajándék a legjobb. Akár egy narancs,pár szem szegfűszeggel díszítve a tetejét lecsapva egy mécsessel a közepén...pont kibírja az ünnepeket.Amíg ég a gyertya rád gondolnak.:) Celofánba csomagolva masnival átkötve kis guszta ajándék. Vagy szoktam még sorsjegyet venni esetleg feladok egy gépi lottó(225 ft) és egy gyufásdobozba becsomagolva kis masnival átkötve adom oda. Szombat este lehet izgulni.:)
986. Panka88
2013. nov. 22. 20:17

Szia! Idén én is kézzel csináltam meg, már kész is vagyok mindenkinek az ajándékával :)

Biztos van otthon dunsztos üveged, egy kisebb fajtát kiválasztasz, még fél literes sem kell. Én beleszórtam diót, mogyorót, mazsolát, aszalt gyümölcsöket, és feltöltöttem mézzel. Teszel a tetejére egy kis masnit, és kész is. Igazából egészséges is, nagyon finoman összeérnek a dolgok a mézzel és nem utolsó sorban mutatós. Én még annyit csináltam, hogy üvegmatricát festettem, mindenkinek olyan mintát, ami rá jellemző. Pl öcsém szakács, a neten találtam kis szakács figurát, megfestettem és másnap felragasztottam. Egyedi is, finom is, és nem vészesen drága :) Remélem, segítettem :)

985. mancs97
2013. nov. 22. 20:10

Leírom, én miket készítek, vagy miket lehetne. Az egyik a naptár, amit anyukám kap majd. Van a neten egy oldal (biztosan több is, de ez megtetszett), ahol kiválasztod a naptár típusát, feltöltesz képeket, és már kész is pdf-ben. Azt csak kinyomtatod, bespiráloztatod, és már kész. Ezer forintból kijön, és egyedi, mégis hasznos, és egész évben használják.

Aztán lehet mézeskalácsból házikót, az picit macerás, de nagyon szép, és ha elég nagyra készíted, még pici mécsest is lehet bele rakni.

Vagy lehet készíteni likőrt, ehhez is sok recept van, és egyedivé lehet tenni az üveggel.

Meg lehet hímezni vagy varrni díszpárnát, ha valaki szereti azokat.

Nálunk most szűkre szabott a karácsony, maximalizáltuk ezer forintban/fő, de így is ki lehet hozni.

2013. nov. 22. 19:57
Szia. Hál' Istennek,a Mi családunkba nem szokás a nagy ajándékozás. Érts úgy maximum kézzel készítünk egymásnak valamit.Ez lehet akár bejgli vagy mézeskalács,vagy éppen csak a karácsonyi összejövetelnél mindenki készít valami finomságot és összeülünk egy jó kis estére.Egyszer a főnökömnek is saját készítésű bejglit adtam ajándékba és még később rám is üzent,hogy ilyen finomat még nem evett! :) Alufólia és egy masni csodákra képes.
983. Humor Helga (válaszként erre: 982. - Bowie)
2013. nov. 22. 19:57

pl mit? mármint a "csak" keratív ajándék az mi?


idén próbálok kreatívabb lenni...de alap járaton nem vagyok túl kreatív, kell vmi inspiráció :)

982. bowie
2013. nov. 22. 19:55
Én az ajándékok mellé mindig készítek is valamit, mindenkinek. A gyerekek és a felnőttek is nagyon örülnek neki mindig. Aki meg nem családtag, csak amolyan ismerős, vagy illendő megajándékozni, azoknak mindig csak kreatív ajándékot csinálok, vagy gasztroajándékot.
981. ca8f748537 (válaszként erre: 979. - 5155668ad1)
2013. nov. 22. 19:54
Szerintem ez sokkal szebb és személyre szólóbb lesz, mintha vennél valamit.
980. spinneli (válaszként erre: 979. - 5155668ad1)
2013. nov. 22. 19:49
Szerintem egyáltalán nem szégyen, sőt, lehet ennek jobban is fognak örülni.
2013. nov. 22. 19:48

Sziasztok!

Ti mit adtok a rokonaitoknak karácsonyra? Szerintetek nagy szégyen, ha nem ezrekért veszek ajándékot? Sajnos nem engedhetem meg magamnak, lehet hogy valami kézzel készítettet fogok. Van még valaki hasonló helyzetben?

Köszi!!

2012. dec. 13. 20:46
Én is bajban vagyok az ajándékokkal, legtöbbször valami szemlyes, egyedi dolgot csináltatok. Most fogalmam sincs mit vegyek a pasimnak :/ ! Valami fényképes ágynemű huzatra, takaróra, plédre gondoltam, de mindenhol csak fényképes párnát találok. Ti nem tudtok olyan helyet ahol csináltatnak ilyet?
977. bowie (válaszként erre: 975. - Graft)
2012. dec. 12. 06:48
Köszi, azóta már sikerült neki venni.:)) Az osztályában most menő egy számítógépes játék, ahhoz lehetett őrült pénzekért venni sapkát, pólót, meg figurát.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook