Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Karácsonyi ajándékötletek és készülődés fórum

Karácsonyi ajándékötletek és készülődés (beszélgetős fórum)


16. rika
2005. nov. 8. 11:51
Én sem nagyon tudom, hogy mit vegyek a családtagoknak. Csak azt tudom, hogy a keresztfiammal a "szerelmének" (7évesek...:)) üvegfestékkel csinálunk a 7végén egy nagy mikulást amit az ablakba lehet tenni. Ilyet fog adni az anyukájának is. Meglepi lesz.
15. zse pi (válaszként erre: 9. - Rosewood)
2005. nov. 8. 09:50

Szia Rosewood!

Nagyon tetszik az ötleted, neki is állok képeket keresni a neten, hogy mi is manapság a divat. Én nem vagyok nyakláncos fajta, de a családom nőtagjai azok. Tök jó ötlet, köszike.

Nekem sosem a női családtagok okozták a gondot, hanem a most23 éves öcsém, sosem tudtam, hogy éppen minek örülne.

Továbbra is olvasom az ötleteket, ha valami beugrik nekem, akkor azt megírom. :))

2005. nov. 7. 17:50

Én patchwork-ös párnákat és spéci, sk poháralátéteket csinálok a barátnőimnek. A családban olyan "éppen-csak" ajándékozás van, mert elég sokan vagyunk. Nekik humgarocell gömböket fogok dekorálni (flitterrel, articsóka technikával), amit még fel tudnak tenni a fenyőfára.

Mikulásra varrok csizmákat és azokat töltöm meg finomságokkal.

2005. nov. 7. 15:40
Anyukám éjjeliszekrényeket kap, mert most volt a szobája felújítása és csak ágya van, de bútorai nincsenek, meg készítek neki két hangulatvilágításos lámpát! A hugom pulcsikat kap (imád öltözködni), meg olyan állatos papucsot (hiába 21 éves, még mindig gyerek), az öcsémnek eddig csak egy pulcsit vettem, még nem tudom mit kap még, a nagyszülők terén szintén nem tudom, de nekik saját kezűleg fogok készíteni valamiket, talán lámpákat, de ez még képlékeny dolog :-))) Egyenlőre ennyi, meg aztán itt van még a Mikulás is, de arra még nem tudom ki mit kap?
12. Rekus
2005. nov. 7. 14:57

Most jutott eszembe:

Mikulásra tervezem a páromnak, hogy egy befőttes üveget Mikulás formára dekorálok. Anyagból a tetőre csinálok sapkát, az üvegre meg az arcát, és megtöltöm mogyoróval:)

Ugye szerintetek sem túl gyerekes?;)

11. Rekus
2005. nov. 7. 14:49

Hello!


Én is kérnék segítséget. Nagy a család, szülők, nagyszülők, nagybécsik nagynénik, unokatesók... Összeszámoltam 22 ajándékot kéne beszerezni:(

És eből már annyit tudok, hogy anyu megkapja azt a terítőt amit már 2 éve készítek neki (ha elkészül), anyósomék meg túrabotot szeretnének, sógornőmnek meg lehet hogy egy képet csinálok. Van egy cuki fénykép a gyerekeiről és azt kinagyítani és bekereteztetni. Szerintetek?

A gyerekeknek valami kreatív ajándékot szeretnék venni, amit saját maguk tudnak elkészíteni. Vannak ilyen gipsz kiöntős, meg festős dolgok.

Ha lesz rá időm csinálok gyertyákat. Sima háztartási gyertyákat veszek, és arra festek fenyőfát. Meg veszek szép formájú poharat, és abba gyertyát öntök.

Van egy karácsonyi mézes pálinka receptem. Ha sikerül anyósoméktól házi pálinkát szerezni;), akkor azt is csinálok a család férfi tagjainak.

De hát nem akarok mindenkinek ugyanazt adni, ugyhogy ha van ajándék ötletetek, azt szeretettel várom én is:)

10. Hoxa
2005. nov. 3. 08:41

Sziasztok!


Tegnap voltam az Üllői úti kreatív boltokban. Aki ötletszegény, annak ajánlom, mert nagyon fel lehet ott töltődni, főleg a halacskás Kreatív Hobby boltban, mert ott rengeteg kész tárgy ki van téve, így látod miből mit csinálhatsz.


Vettem is már egy karácsonyi ajándékot mackógyűjtő anyósomnak: "Készítsd el a saját mackódat" egységcsomag. Minden benne van, ami a macihoz kell, szabásminta, anyag, fonal stb. Nagyon kis édi macikat lehet ilyenekből varrni és gondolom nagyobb kaland, mint készen kapni.


Hirtelen annyi minden volt ott, hogy nem is tudtam mit vásároljak, ezért vettem 2 katalógust, majd itthon átböngészem és utána bevásárlólistával térek vissza. EGyébként már elég szép tömeg mozog ezekben az üzletekben, mást is megérintett a karácsony szele. 99%-ban persze nők :)

De még mindig jobb, mint decemberben, akkor már elviselhetetlen! Úgyhogy, aki ilyet tervez, az még most, mert még nem az üzlet előtt áll a sor, mint pár hét múlva, szóval hajrá!!

2005. nov. 2. 16:53
Ja, és én sem szeretem a korai mikulásokat! Saját készítésű ajándékom pedig a barátnőknek gyöngyökből és flitterekből fűzüött divatos, nagyon hosszú nyaklánc lesz, ilyesmit láttam már bizsuboltban is, meg sok címlapon, csak nagyon drága, és így többet ér! Kb két méter damilra fűzök spontán kevert szemeket, ettől lesz egyedi és különleges.
2005. nov. 2. 16:51
Tegnap éjjel álmomban kitaláltam, mit fogok ajándékozni a szüleimenk. Valójában én is elfogadnám, de szerintem jó kis ajándék: nagy tárolóláda fonott anyagból, nem rattan, de valami olyasmi. Anyu szeret varrni, ebbe tehetné pl a félkész holmikat, naaa, milyen ötlet? és tuti, hogy maguknak nem vesz ilyesmit. Ja, és azért közösen kapják, mert úgyis az ő lakásikaut díszíti, nem szoktunk felesleges nyakkendőt venni Apunak, ilyesminek is örül.
7. rika
2005. nov. 2. 11:47
Én nem tudom ti hogy vagytok vele, de én nagyon nem szeretem, hogy november elején (sőt októbet végén) már kirakják a mikulás csokikat.
6. Hoxa
2005. okt. 28. 15:21
Gyerekek, a sparban megjelentek a csokimikik, ráadásul a karácsonyi díszeket is kitették. Nyakunkon a tél :(
5. Hoxa (válaszként erre: 4. - Zse pi)
2005. okt. 27. 20:16

Ez a naptár tuti ajándék, tavaly tőlünk ilyet kaptak a szülők :) Nagyon örültek neki!

Én nem csináltattam, hanem "csináltam". Szóval színes nyomtatás, fűzés. De professzionálisat csinálnak is, csak a fotókat kell vinni.

2005. okt. 27. 17:35

Én mostanában nagyon rákattantam a fényképekre. Gondolkozom egy olyan naptáron, ahol minden hónapban annak a fényképe van, aki szülinapos, névnapos, valamilyen évfordulós...

Tervben van egy montázs szintén fényképekből összevágva, bekeretezve...

stb.

2005. okt. 27. 16:17
én mostanában rászoktam, hogy szolgáltatást adok ajándékba, pl. valami jó kis masszázst....talp, test pl. Eddig mindig nagyon bejött.
2. Angela (válaszként erre: 1. - Hoxa)
2005. okt. 27. 15:00
Ezt én is mindig elhatározom, de nem sikerül véghez vinni. Előtte még van azért Mikulás is, és ne feledkezzünk meg az Adventről se! mi mindig magunk készítjük a koszorúkat, adventi naptárakat. Ha valakit érdekel szívesen leírom például az adventi naptár ötletet. Persze szívesen veszek én magam is bármilyen ajándékötletet, mert az minden évben elkél!
1. Hoxa
2005. okt. 27. 14:47

Minden évben elhatározom, hogy nem hagyom az utolsó pillanatokra az ajándékok kitalálását, beszerzését, elkészítését.


Szóval itt az idő! Aki előrelátó, már novemberben próbál mindent elintézni. Ehhez viszont ötletek kellenek. :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook