Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kaphat egy barátom valamilyen állami támogatást? fórum

Kaphat egy barátom valamilyen állami támogatást? (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
2014. aug. 20. 10:19

Tényleg nehéz elhelyezkedni sajnos ma itthon, de véleményem szerint Pesten azért könnyebb. Miért nem megy el árufeltöltőnek, vagy építkezésre, gyárba dolgozni? Aztán valamennyit tegyen félre és menjen ki külföldre, hátha neki bejön.


Közben meg azért küldje az önéletrajzát folyamatosan mindenhova.


Tudom, milyen gáz ha nincs ismerős sehol, nekem se volt, találtam munkát, de nem könnyen. Az utolsó helyemen azt véglegesítették aztán, akit ismeretség alapon vettek oda, nem engem.

338. syria (válaszként erre: 333. - Vorarlberg)
2014. aug. 20. 08:39

Nem a kapcsolata volt jó, hanem éveken át keményen dolgozott, és erre emlékezett az, aki felhívta.

Nem az a kategória, amikor "fentről" szólnak, hogy kell az állás a sógornak, komának, csókosnak.


Magam is nem egy munkát úgy nyertem el, hogy ismerték a munkastílusomat, és bátran mertek ajánlani a feladatra.


Magyarul: a párom is és én is úgy építünk kapcsolatokat, hogy becsülettel dolgozunk. :)


Ez a "magyarban"-ozásod meg... :(

337. anya4005 (válaszként erre: 335. - Vorarlberg)
2014. aug. 20. 00:18

Oh,rengeteg olyan ember van,aki alig mozdítja meg a kisujját,és megél belőle,de nem őket kell fikázni,hanem lapátot kell ragadni!

Imádom,hogy egészséges,fiatal pasik/csajok rinyálnak,hogy nincs meló,de,mikor szólok,hogy lehet segíteni a páromnál bútort pakolni,vagy éppen sittet hordani,egyetlen pasinak sem felel meg (napi 8 ezerért).

A barátod,ha meg akar élni,és nem az anyján akar élősködni,kapjon a bogyóhoz és ne az állami támogatásokat keresgélje,hanem menjen árufeltöltőnek a tes.oba!

Az meg baromira mindegy,hogy milyen papírja van,ha csak arra elég,hogy a seggét kitörölje vele! Azt meg pláne nem értem,hogy jön ide,hogy külföldön minek felel meg a végzettsége. Itt van? Itt! Na,akkor itt kéne megélni!

336. Guruljka (válaszként erre: 335. - Vorarlberg)
2014. aug. 19. 21:12

Ezt hívják több generációs értelmiségi családnak. Nem új dolog. Ha módodban állna, Te is biztosítanád a gyereked lakhatását az elérhető legjobb szinten, már senki nem köteles a túl nagynak ítélt lakását idegenekkel megosztani, mint volt az 50-es, 60-as években a társbérleti rendszer.


Nem jól tudod a kedvezményeket, a 27%-os ÁFA kötelezően benne van az árakban. Léteznek jövedelemadó-adókedvezmények, de nem jár végzett gyerek után. Az már akkor önellátó.

Ha valaki kisiskolás gyermekeket tart el a munkájával, az már miért is ne kaphatna adókedvezményt a fizetésére? Vagy arra gondolsz, hogy emiatt kevesebb jut mások segélyezésére?


Létezik nem masszőri munka is. Én is dolgoztam gyári munkán, a felsőfokú nyelvvizsgámmal. Nem nagy ügy, és van belőle pénz. Hogy nehéz? Hát nem könnyű, aki dolgozik, az elfárad műszak végére.


Hogy miképpen lehet munkához jutni masszőr (vagy bármilyen egyéb) végzettséggel, az azért előre felmérhető.

Nem értem ezt az elkeseredett utálkozást. Jó ez Neked egyáltalán?

2014. aug. 19. 21:00
De biztos van akinek jó ez az ország:ismerünk jogász srácot,lit budai kerületben lakik,neki család elintézte végtörlesztést,a család szintén elintézte a jó állami hivatalos munkát,ahol nincs sok dolga,gyerekjóváírás miatt még adót sem fizet,ő nem csinál sokat,csak nagy magyarkodik,most jó neki,mert a 27%os áfán élősködik rajtunk....
334. Vorarlberg (válaszként erre: 328. - Bársony)
2014. aug. 19. 20:58
próbált elhelyezkedni masszőrként is bement fitnesstermekbe is,ahogy már írtam többször 2 dolgot tapasztalt: 1,csinos lányok a masszőrök 2,bárki mehet masszőrnek,ha kifizeti a 40-50000es bérleti díjat+kiváltja vállalkozóit,fizeti járulékokat...ezt nem tudja megfizetni folyamatosan ráadásul magyarban rossz tapasztaltai vannak ezzel kapcsolatban is, volt nagyon jó barátja vállalkozott itt,de magas adók,járulékok, a könyvelője beszedte a könyvelési díjat,és azt rontott el amit lehetett,aztán fizetnie kellett a barátjának a hatalmas büntetést...
333. Vorarlberg (válaszként erre: 332. - Syria)
2014. aug. 19. 20:50
Jó volt a kapcsolata.A gond,hogy a barátom nem jó ezekben a kapcsolatszerzésekben,ami magyarban a legfontosabb a munkaszerzéshez...a barátai közül több is szörnyülködik,és szidják a HR managereket, hogy neves cégeknél milyen HR-sek vannak,mondja is nekik a barátom,hogy ezek nem HR-t végeztek,nem ismerik az interjútípusaokat,csak valakinek a valakije...itt még sajnos a HR menedzsmenrt is nagyon gyerekcipőben jár, azt gondolják bárki lehet pedig akkor ha tanító végzettséggel lehet valaki neves cégnél HR menedzser,akkor a barátom is mehetne jogászkodni...
332. syria (válaszként erre: 322. - Kriszta773)
2014. aug. 19. 17:58

Egyetértek. Ha a páromnak kenyérre kellett volna, akkor biztosan elvállalja a legelőnytelenebb munkát is. Mert annak idején ő is kínlódásokkal kezdte. De nem adta fel, kitartó volt, szépen haladt is előre, és már megengedhette magának azt a luxust, hogy válogasson.


És az a telefon sem véletlenül csörrent meg...

331. Guruljka (válaszként erre: 330. - Fehérke111)
2014. aug. 19. 17:47

Hát persze. A közmunkát inkább vállalják sokan, mint az otthon ülést. (Már aki, tudom...)


Azért vagyok ilyen tájékozott, mert a fiam egyelőre hiába keres állást (fizikai munkát, középiskolai végzettséggel). Mivel pályakezdő, nem kap munkanélküli segélynek nevezett ellátást, de erre a lehetőségre felhívták a figyelmünket.

Elég sanyarú lenne, ha ehhez kellene folyamodnunk, de egy vas nélkül se maradhat.

330. fehérke111 (válaszként erre: 329. - Guruljka)
2014. aug. 19. 17:44
És itt van az eb elhantolva: az önkormányzat vizsgálja az anyagi helyzetet (ők is ezen buktak meg) és közmunkát is felajánl, amit ha nem vállal a páciens, akkor megint annyi...
329. Guruljka (válaszként erre: 328. - Bársony)
2014. aug. 19. 13:55
Ehhez az ellátáshoz 3 hónapon át kell regisztrált munkanélkülinek lennie. Ha ez az idő letelt, utána lehet menni az önkormányzathoz.
2014. aug. 19. 12:04

Szerintem van még az aktív korúak ellátása, ez az a 28 ezer Ft körüli összeg. De ha behívják akármilyen munkára, akkor el kell vállalnia, még ha közút takarításra hívják be, akkor is. Az önkormányzatnál lehet kérni.


De azért masszőrként Pesten nem igazán értem, hogyan nem tud egy vendégkört összehozni?


Vagy akkor vállaljon fizikai munkát. A topik elején én is azt hittem, valamelyik távoli kis faluban laktok.


Önéletrajzokat pedig olyan helyekre is el kell küldeni, ahol nincs meghirdetve állás, én is csináltam így, amikor sokáig nem volt munkám. És így lett szerencsére. Hozzáteszem, Pesten találtam, pedig nem vagyok pesti, mindennap, kb. 100 km-t utaztam oda-vissza.

327. NomNom (válaszként erre: 324. - Vorarlberg)
2014. aug. 19. 10:57
Ja, könnyen kapnak... nekem is egy barátnőm próbálkozott, de mikor kiderült, hogy mit is takar a hostess munka egyes álláshirdetőknél... :D
326. kriszta773 (válaszként erre: 324. - Vorarlberg)
2014. aug. 18. 20:31
hát de akkor te is látod, valószínűleg 33 évesen a barátod nem fog modell- vagy hostessmunkát kapni :) és nem azért, mert a szemét nők elhappolják szegényke elől :) ha modellkülsejű lenne, akkor lehet, hogy még beleférne erre-arra, de talán nem ilyen alkalmi melókat kéne nézegetni. kicsit olyan teszetoszának tűnik a barátod. értem én, hogy nem akar akármit bevállalni, de félve kérdezem meg, ha így folytatja, hogyan lesz bármije is, családja például
325. unom (válaszként erre: 324. - Vorarlberg)
2014. aug. 18. 20:23

Azért ez 33 évesen a nőkre sem annyira igaz.

Komolyan kérdem: külföldön milyen munkát akar találni?

324. Vorarlberg (válaszként erre: 322. - Kriszta773)
2014. aug. 18. 20:21
Azért legyünk őszinték, a lányok meg könnyen kapnak hostess,modellmunkákat.A volt barátnőimmel is sokat csináltuk,amikor még suliba jártunk.
323. unom (válaszként erre: 322. - Kriszta773)
2014. aug. 18. 17:03
Fizikai munka? Hogy képzeled???? :D
322. kriszta773 (válaszként erre: 320. - Vorarlberg)
2014. aug. 18. 16:54

szerintem nem lehet összehasonlítani a barátodat az itt leírt pasipéldával, mert az a pasi azért nem talált munkát pár évig, mert volt bőven tartaléka, nem rohant, és válogathatott (és írták is, hogy nem nagyon erőltette magát eleinte melókért)

persze, egy 20 éves csinos csaj biztos előbb kap fagyiárus melót, mint egy 33 éves pasi, de nem jellemző, hogy a nők könnyebben találnának munkát. főleg azért sem, mert rengeteg olyan fizikai meló van, amire csak férfit várnak, és ha valakinek a megélhetése függ tőle, akkor olyat is be lehet vállalni, akár alkalmi munkában is a statisztálás mellé


mindenkinek nehéz lehet a munkakeresés, de ha csak abból áll, hogy önéletrajzokat küldözget, nem csoda, hogy nem talál. adjon fel ő is hirdetést, hogy ilyen és olyan végzettséggel, tapasztalattal stb. munkát keres, hívja végig az ismerőseit, kérdezgesse végig a környéken is a lehetőségeket

321. Guruljka (válaszként erre: 320. - Vorarlberg)
2014. aug. 18. 16:45
Úgy sejtem, a többség mást ért munka alatt.
320. Vorarlberg (válaszként erre: 318. - Érdekes73)
2014. aug. 18. 13:52
Ő leadta az igényeit és statisztál amikor lehet.Az 1 nagy tévedés,hogy azért mert férfi talál munkát,az egyik előző hozzászóló párja sem talált munkát.Nekünk több férfi ismerős munkanélküli mint nő 2,az ő és barátja példája sem igazolja,hogy a férfiak könnyebben találnak munkát 3,egyik volt barátnőm promóciós koóstóltatásos hostessmunkákkal foglalkozott diákszövetkezetnél,rengeteg lány volt megbízhatatlan...miért? mert a lányok tudták,hogy úgy találnak munkát,ahogy akarnak...
319. mmacus (válaszként erre: 311. - Vorarlberg)
2014. aug. 18. 05:28
Férfiaknak sokkal könnyebb munkát találni. Ha valaki 33 éves, akkor kb 10 éve végzett, ennyi idő alatt már jó pozícióba kerülhetett volna valahol, ha nem alkalmi munkákból élne.
318. Érdekes73 (válaszként erre: 309. - Syria)
2014. aug. 18. 00:19
Szerintem van vki tényleg csóró akkor nem válogat és leadja a munkaköri igényeit...Egy 33 éves ffi pláne Budapesten talál munkát ha tényleg akar persze nem vezérigazgatóit...Egy 33 éves nőnek viszont sokkal nehezebb a helyzete ha nincs gyereke akkor arról faggatják hogy lesz e ha meg van akkor arról hogy ki vigyáz rá ha beteg lesz...
317. gkreka (válaszként erre: 310. - Vorarlberg)
2014. aug. 17. 23:05
Mert az önéletrajzban jobban mutat, mint a 33 éves koromig az édesjóanyám tartott el!
316. viva70
2014. aug. 17. 20:55
A fórum valóban elkanyarodott az eredeti témától kissé. Tény és való, ebben az országban nagyon nehéz munkahelyet találni férfiaknak, nőknek egyaránt. De, mindezektől függetlenül száz szónak is egy a vége, vagyis arra, amire ti kérnétek, nem jár semmiféle állami támogatás. Kár ezt a témát itt tovább feszegetni szerintem.
315. fehérke111 (válaszként erre: 311. - Vorarlberg)
2014. aug. 17. 15:55
"De a megoldás biztosan nem az állami támogatás." Nos, itt van az eb elhantolva!!!
314. fehérke111 (válaszként erre: 312. - Vorarlberg)
2014. aug. 17. 15:54
A jogot végzett barátnődet és a volt HR-es csoporttársat miért nem hozzátok össze?
313. andi6020 (válaszként erre: 311. - Vorarlberg)
2014. aug. 17. 13:52
Miért nehezebb a férfiaknak? A munkaerőpiac erősen férfipárti volt mindig is.
2014. aug. 17. 13:38

Egyébként volt HR-es férfi csoporttársa szintén munkát keres,neki is esélytelen férfiként az elhelyezkedés,illetve ő barátnőt is keres,de esélytelen ebben is.Ennek oka a következő:


VOlt már több olyan eset is,hogy olyan hölgyekre talált,akik HR menedzserek voltak,nagyon jó fizetéssel,semmifajta előzetes releváns HR végzettséggel,állásukat annak köszönhették,hogy kapcsolatokkal rendelkeznek+nőnek születtek Magyarországon.Persze, mindenki magából indul ki,így ezek a hölgyek csakis jól kereső partnert keresnek,legalább nettó 3-500000-es keresettel.Igy a volt csoporrtársa esélytelen a hölgyeknél munka nélkül.Viszont az is tény,hogy egyik barátnőm,aki jogot végzett,neki meg ezen a pályán nehezebb az előrelépés nőként,de neki legalább van munkája.

311. Vorarlberg (válaszként erre: 309. - Syria)
2014. aug. 17. 13:31
Köszönjük,végre kötekedés,belerúgás helyett valaki átérzi milyen helyzetben lehet...láthatják azok is,akik csak belekötni,belerúgni tudnak segítségnyújtás helyett,hogy mégsem olyan könnyü az elhelyezkedés,férfiaknak általában nehezebb is,ez a példa is jól mutatja
310. Vorarlberg (válaszként erre: 304. - Gkreka)
2014. aug. 17. 13:27
Ezt is már többször leírtuk,hogy minden alkalmi munkát elvállal,így például többször statisztál amikor tud.Az igazolt munkaviszony miért olyan fontos?
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook