Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Segítsetek! Ilyen esetben kaphatok-e valamilyen támogatást a szemüvegre? fórum

Segítsetek! Ilyen esetben kaphatok-e valamilyen támogatást a szemüvegre? (beszélgetős fórum)


2011. okt. 10. 19:37
Kb 2 hete nézegettem az ofotértben a 7 ezres keret+lencse állandó akciójukban kínált szemüvegeket, és szerintem nem bénábbak, mint az 50 ezres keret. De biztos van a 2 ár közt alternatíva, ha ezek netán nem jó minőségűek.
2011. okt. 10. 19:34
Húúú ez nagy átverés gyanítom. Nálunk mindenki szemüveges, 2 felnőtt, 1 gyermek, de a legdrágább, vékonyított lencsés, csiricsáre szemüveg sem került többe 20 ezernél. Divatosak is, a 17 éves fiam, de egyikőnk sem venne fel nagymamásat:-)
22. vasskriszta (válaszként erre: 21. - 3a8f3f8f11)
2011. ápr. 13. 19:05
:)
21. 3a8f3f8f11 (válaszként erre: 17. - Vasskriszta)
2011. ápr. 13. 19:01
jesszusom.. jobban körül kellett volna néznetek, anno mikor én csináltattam a legszuperebb kerettel és a legjobb lencsével is 20 alatt kijött.. És ez 3 éve volt, azóta nem hiszem hogy ennyit drágult volna:S csak nem a legdrágább helyen kell, hanem körül kell nézni alaposan:S
20. vasskriszta (válaszként erre: 19. - A0c1361e44)
2011. ápr. 8. 07:39
ofotért
2011. ápr. 7. 20:39

Én ezt nem értem. Mindenki ilyen összegekről beszél én meg tök olcsón csináltatok szemüvegeket.

Nekem 1 pár lencse 8000 ft a keret pedig 3000.

A férjemnek szintén ennyi volt. És mindkettő műanyag lencse, minden féle bevonatokkal. UV szűrő, pára nem tudom mi, stb.

Az enyém távol látáshoz van, a férjemé pedig olvasó szemüveg.

Ha nem nagy dioptriás, akkor mi kerül ennyiben rajta? Hol akarod csináltatni? Én sosem megyek sem ofotérbe sem visionba. Az sztk-ban van optikus ott szoktam csináltatni, valamint kis optikusoknál. Szép divatos keretek. A barátnőm is nem rég csináltatta 15 ezer volt az övé is. Ugyan úgy kis optikusnál. Az övé is minden féle bevonattal és müa lencse.

18. Szilvamama (válaszként erre: 17. - Vasskriszta)
2011. ápr. 7. 13:56
Sajnálom, hogy így jártál, szerintem alaposan át lettetek ejtve :((( A lányomnak 2 hónapja csináltattam szemüveget, +1-es mindkettő, 16 ezer volt keretestől, munkadíjastól, ebből a keret volt 7 ezer. Műanyag lencse, karcálló réteggel.
17. vasskriszta (válaszként erre: 16. - Pocokfarok)
2011. ápr. 7. 11:39
a szemüvegeket már megrendeltük,a nem kevés előleget kifizettük,ami annyit jelent,hogy 77500 forintos fizetésből 83000 forintos szemüveg(a 2 annyi),plussz 2 út oda-vissza,egy olyan városba,ami tőlünk 33 km.van a kisebbik fiamnak olyan osztálytársa,akit még el sem vitt az anyukája
16. pocokfarok (válaszként erre: 13. - Vasskriszta)
2011. ápr. 7. 11:35

Persze, a penzrol. Mondom, dolgoztam ebben a munkakorben, nekem is a meregdraga lencset kellett eladnom mindenkinek, aki meg nem hagyta magat es olcsobb lencset rendeltem neki, utana le lettem b@szva, hogy miert nem a dragabb lencset adtam el. Nem lesz egyik gyermeked lencseje sem szodasszivon, komolyan. Mondom, lehet nem lesz esztetikus, de tokeletesen latni fognak egy normal lencsevel, picit vastag lesz, de nem szodasuveg, ezt 100%ra allitom. Akkor lenne szodas, ha -5 vagy -6-rol lenne szo.


Olyan dioptria pedig valoban nincsen, amit ide leirtal, lehet elirtak a beutalot. Van -1.00, vagy -3.00, +4.00 es a tobbi, nem irom le az osszes lehetoseget, es van -1.25, -1.50 es -1.75. De olyan, hogy 0.6, kizart. 100%! El lett irva, figyelmetlen volt, aki ezt irta a papirra.

15. 937a2a883a (válaszként erre: 11. - Pocokfarok)
2011. ápr. 7. 11:32
Nekem 0.25-ös is volt...
2011. ápr. 7. 11:31
a "jót" nem tudom miért írtam oda.bocsi!
13. vasskriszta (válaszként erre: 10. - Pocokfarok)
2011. ápr. 7. 11:24
Én mint anyuka,jóhiszeműen bementem egy üzletbe,mert úgy gondolom,hogy nem játszhatok a gyerekem látásával.ha a keretről lenne szó,akkor tudom,hogy van választásom.De a lencsénél?Én abban a hiszemben megyek be egy SZAKÜZLETBE,hogy ott jót segítenek.Vagy itt már tényleg minden a pénzről szól?
12. vasskriszta (válaszként erre: 11. - Pocokfarok)
2011. ápr. 7. 11:20
ezen a beutalón tényleg ez van írva.a recepttel okosabb lennék,de akkor is tudom,hogy nem valami nagy dioptriáról van szó
11. pocokfarok (válaszként erre: 9. - Vasskriszta)
2011. ápr. 7. 11:18
Sehol! de 0.6-os diptria nincsen!!! Vannak egeszek, es vannak felek. Vagy 1.00 vagy 0.50, de 0.60 olyan nincsen.
10. pocokfarok (válaszként erre: 8. - Vasskriszta)
2011. ápr. 7. 11:18

Pfff ... akkor rad akartak sozni egy kurv@ draga lencset. Azert ezek a dioptriak nem annyira veszesek, vastagsagban sem.

Azert nem mindegy hogy minuszos vagy pluszos lencserol van szo. Ha minuszos, akkor sok lecsuszolodik a vastag kulso reszbol, ha pluszos, akkor sajnos a lencse kozepenel vastag lesz, de nem szodasszifon. Uristen ... :S Latszeresz vagyok, optikaban dolgoztam, tudom hogy erre megy ki a jatek hogy boldog boldogtalannak eladjak a 100.000-es lencset -1 dioptriara. Nem szukseges vekonyitani, ha a penztarcad nem engedi meg. A gyerekeid latni fognak a lencsevel, csak nem lesz teljesen esztetikus.

9. vasskriszta (válaszként erre: 8. - Vasskriszta)
2011. ápr. 7. 11:15
találtam egy beutalót(védőnő írta meg),amin az van,hogy a jobb szeme:1,0.bal szeme:0,6.hol van itt szódásszifon?
2011. ápr. 7. 11:12
ez benne a durva,hogy kb.1-1,5 szemüvegről beszélünk.nem tudom pontosan,mert 2 hét múlva lesz kész,és a recept még az üzletben van
2011. ápr. 7. 11:10
A tamogatas csak 6.25 diptr-tol jar, de csak sztk keretet adnak melle uveglencsevel ... gyerekeknel ez sem szerencses megoldas, mert az uveg torik, ok pedig jatszanak.
2011. ápr. 7. 11:09

Milyen dioptriakrol van szo?

Mert pl egy +4-es vagy egy -4-es mar tenyleg nagyon vastag.

Most az Ofo*ertben mar megint a 100-szorra megy a korengedmenyes akcio, ami CSAK a keretre vonatkozik. Ugye abban a gyerekeknek nem sok hasznuk van mondjuk a 5 evukkel. Es ezek az akciok egy vekonyitott lencse megvasarlasa eseten aktualisak.

Nem vagy naiv, a lencsek ara tenyleg hatalmas es azokra ritkan adjak kedvezmenyt. Gyermekek eseteben is ...

2011. ápr. 7. 11:06
Ha nagyon rossz a szemük,akkor elméletileg jár támogatás.A nővéremnek születése óta rossz a szeme és már egyre rosszabb.+8-as mindkét szeme és azt hiszem,hogy a felét kell csak fizetnie...
4. vasskriszta (válaszként erre: 3. - Secret!)
2011. ápr. 7. 10:59
a kisebbiknél volt lehetőség,hogy az egy pár lencse 10-vagy 20 000 legyen.a tízezrest választottuk.a nagynál(44 e volt a lencse)azt mondták,hogy ha nem akarok "szódásszifont",akkor ez van.nincs ebben semmi speciális,egyszerűen úgy gondoltam,hogy aki ott van a szaküzletben az tudja,hogy mit miért ajánl.túl naiv voltam?
3. secret! (válaszként erre: 1. - Vasskriszta)
2011. ápr. 7. 10:55
Igen, lehetséges. Speciális szemüveg kell nekik? Kérdezted erről az orvost?
2. vasskriszta (válaszként erre: 1. - Vasskriszta)
2011. ápr. 7. 10:55
Biztos,hogy ez nem egyedüli eset,ezért szeretném,ha összefognánk,és találnánk megoldást!
2011. ápr. 7. 10:53
Orvosi vizsgálaton kiderült,hogy a gyerekeimnek kell szemüveg.Kisebbik fiam szemüvege:30000 forint.3 nap múlva elvittük a nagyobbik fiamat,szemüvege:53000 forint.Hozzá kell tennem,hogy a 83000 forintból,54000 forint csak a lencse.Szeretném tudni,hogy ilyen esetben kaphatok-e valamilyen támogatást?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook