Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kaphat egy barátom valamilyen állami támogatást? fórum

Kaphat egy barátom valamilyen állami támogatást? (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
429. Guruljka (válaszként erre: 423. - Grizus)
2014. aug. 21. 16:57

Persze, de már egyszer elmagyaráztam neki, mégis ezt fújja.

Az SZJA meg nem 27%.

Már kimásolom, amit mérgemben kikerestem:


1. Személyi jövedelemadó

Személyi jövedelemadóból 2008-ban 1183 milliárd euró bevétele keletkezett az Európai Unió tagállamainak, ami összesített GDP-jüknek 9,5%-át jelenti.

Magyarországon ugyanebben az évben a bruttó hazai termék 7,7%-át jelentették az szja-bevételek, amely a legmagasabb arány a kétezres évek során.

2010-ben a személyi jövedelemadó legmagasabb kulcsa az Európai Unió átlagában 37,5%-os volt. A tagállamok közül a legjelentősebb mértékű legfelső

kulcs Svédországra, a legalacsonyabb pedig Bulgáriára számítható(56,4%, illetve 10,0%). Hazánkban a legmagasabb kulcs 40,6%-os, amely

Szlovéniát követően a második legjelentősebb az új tagállamok közül.

428. grizus (válaszként erre: 424. - Unom)
2014. aug. 21. 16:51
Erre nem is gondoltam. Fürdőkben is van masszőr, bár oda biztos nehéz bekerülni, oda kell a tapasztalat.
2014. aug. 21. 16:50

Én ha masszázst igényelnék, vagy mindegy lenne, férfi-e vagy nő, vagy jobban bíznék egy férfi masszőr erősebb kezeiben.


Gyógyfürdőkban is dolgoznak masszőrök. Azért egy órás masszázs nem kis megerőltetés. Én csak amatőr szinten masszíroztam a férjemet, de nemigen sikerült 20 percnél tovább. El tudom képzelni, aki mondjuk egy egész testet végig gyúr, egy órán keresztül (és naponta többet is), milyen jó erőben kell hogy legyen.

426. unom (válaszként erre: 425. - Globus)
2014. aug. 21. 16:50
De jövedelem igen. Magán idősotthonra gondoltam, 2-3000 ft-os óradíjjal dolgoznak ott. Jobb, mint otthon siránkozni és köpködni.
425. globus (válaszként erre: 424. - Unom)
2014. aug. 21. 16:49
Ott nincs nagy kasza...
424. unom (válaszként erre: 422. - Grizus)
2014. aug. 21. 16:48
Igen, így van. Ha fitnesszterembe nem sikerül, akkor lehet jelentkezni idősek otthonába, ott is van igény ilyenre. Ahogy sok fodrász, pedikűrös, kozmetikus is csinálja. Vendégkört kiépíteni, amennyire lehet növelni, és előbb-utóbb még válogatni is lehet a munkák közt. De válogatással kezdeni nem lehet.
423. grizus (válaszként erre: 421. - Guruljka)
2014. aug. 21. 16:47
Összekeverte az SZJA-val.
422. grizus (válaszként erre: 420. - Unom)
2014. aug. 21. 16:46
Nem mondom meg, hogy hol láttam, de több helyen láttam kedvezményes speciális masszőr-tanfolyamokat. Rakás változatát kitanulhatná, nemcsak testre, de arcra, fejre, vannak luxusmasszázsok, ez egy fejlődő szakma. Csak csinálni kéne.
421. Guruljka (válaszként erre: 393. - Vorarlberg)
2014. aug. 21. 16:44

Idefigyelj te díszliba, hát senki nem azt kapja fizetésnek, amit a többiek áfába fizetnek, a Jóisten áldjon meg mind a két kezével. Áfát mindenki fizet, ha veszel egy zsömlét akkor is van adótartalma.

A jogász sokat tanult, és ha állása van, akkor nem a mások által befizetett Áfából él, hanem a fizetéséből, és szintén fizet belőle jövedelemadót és ÁFÁt is. (Ráadásul minél zsírosabb a fizetése, annál több jövedelemadót fizet.) Minden befizetett adó az államvagyont növeli, ebből fizetnek sok mindent, de a segélyt is, amit igényeltetek volna. Úgyhogy nézz magadba, igenis nincs igazad, és hiába köpködsz-fújsz.


Hogy másutt kisebb az ÁFA? Ha csak Németországot nézem, 80-szor annyian vannak, mint mi. Kisebb százalékból is könnyebben összedobják az államvagyont, ami eleve magasabb szintű, mert őket nem nyomorították meg két világháború után.


Nagy zűrzavar van a fejedben, de ez leglább az üres szívedet nem zavarja.

420. unom (válaszként erre: 419. - Grizus)
2014. aug. 21. 16:43
Ha kifizeted a tanfolyam díját meg a vizsgadíjat, eljársz, az alapokat tudod megkapod a papírt. Ahhoz, hogy jó masszőr legyen tényleg kell képesség.
419. grizus (válaszként erre: 417. - Unom)
2014. aug. 21. 16:40
Nekem is. De a masszőrködés képesség-szakma. Kell adottság hozzá, különben nem kapsz papírt, szerintem. Tehát valamennyire megy neki, tudja csinálni. Akkor erre kell gyúrni, speciális masszásformákat megtanulni. Én nem tudnám, azért gondolom ezt. Kapós szakma különben, van benne fantázia és millió ága van.
418. kriszta773 (válaszként erre: 409. - Unom)
2014. aug. 21. 16:39
valószínűleg, mivel sosem felelt semmit arra, van-e gyakorlata, tapasztalata bármiben, a pasika életében nem melózhatott semmi normálisat, legfeljebb a masszírozásról is van egy papírja. ha 10 év alatt semmi gyakorlatot, melómúltat nem tud felmutatni, nem csoda, ha sehová nem veszik fel. alulról kéne kezdeni, hogy legalább legyen rendszeres jövedelme, még ha nem is nagy, de sokan vannak így, hogy várják a kevés, kényelmes melót sok pénzért
417. unom (válaszként erre: 414. - Grizus)
2014. aug. 21. 16:37
Van egy olyan sejtésem, hogy csak papírja van róla...
416. unom (válaszként erre: 412. - Vorarlberg)
2014. aug. 21. 16:36

Szolgáltatóknak ideális a KATA, de persze kifogás az van.

Nektek minden barátotok ilyen szerencsétlen, mint ti?

415. grizus (válaszként erre: 412. - Vorarlberg)
2014. aug. 21. 16:34

Bocs, ezt nem olvastam.

Akkor szánjátok el magatokat és menjetek. Nem örökre mentek.

414. grizus (válaszként erre: 411. - NomNom)
2014. aug. 21. 16:33
Szerintem az is gond, hogy nem tudják, pontosan mit akarnak. Mennének, mert ott jobbnak tűnik, de szívük szerint maradnának. Akkor maradjanak! Tessék világos döntést hozni. Én pl. nem tudok masszírozni jól, leszakad tőle a kezem, nem érzem a dolgot. Ő tud, akkor csinálja, tanulja meg még jobban, építsen rá.
413. NomNom
2014. aug. 21. 16:33
Egyébként nem értem, mi ez a hadakozás itt még mindig? Azt már tudod, hogy támogatást "magyarba" nem kaptok, mondtad, hogy le akartok lépni. Akkor miért megy még mindig ez az oda-vissza civakodás? Pakoljatok aztán hajrá!
412. Vorarlberg (válaszként erre: 406. - Grizus)
2014. aug. 21. 16:33
Azt is írtuk már,hogy vállalkozni nem szeretne itt magyarba...1 barátja ezt tette,a könyvelője rengeteg dolgot rontott el,aztán emiatt sokat fizethetett a barátja...azt mondta,itt biztos nem vállalkozik,meg nem is lenne pénze rá,itt elég magasak a járulékok,adók....
411. NomNom (válaszként erre: 408. - Vorarlberg)
2014. aug. 21. 16:32

Igen, és ott DOLGOZNAK az emberek, nem segélyre várnak.

Tessék tanulni azt a nyelvet, ha ennyire sóvárogtok...

410. grizus
2014. aug. 21. 16:31
Vannak férfi masszőrök is. Képezze magát ezen a területen, biztos vannak kedvezményes tanfolyamok. Tudjon valami olyat, amit csak ő tud, és máris kapósabb lesz. Fektessen a tudásába. És döntsétek el, hogy itthon akartok-e maradni, vagy kimenni. Ez így se hús, se hal, ami nem jó.
409. unom (válaszként erre: 408. - Vorarlberg)
2014. aug. 21. 16:30
Itt is vannak férfi masszőrök, sokan jól megélnek belőle. Nem válaszoltál: bármilyen gyakorlata van? Hány éve végezte el a tanfolyamot? Milyen masszőr?
408. Vorarlberg (válaszként erre: 405. - Unom)
2014. aug. 21. 16:27
Elment sok fitneszterembe mindenhol csak nők voltak a masszőrök,leadta az önéletrajzát,azóta is hívják,továbbá egyik helyen megmondták neki,hogy neki sokkal nehezebb dolga lenne mint 1 nőnek,így nem őt veszik fel,Ausztriában már fényévekkel fejlettebb a társadalom,így ott férfiak is lehetnek masszőrök....ott liberális a társadalom...nem az számít 1 állás betöltésénél,hogy nő-e v. férfi valaki,hanem a tudás
407. grizus
2014. aug. 21. 16:27
Nagyon sokat jelent, ha valakinek van valamihez képessége, tehetsége. Azt kell erősíteni, azzal tud kiemelkedni. Na, ez eredeti gondolat volt.
406. grizus (válaszként erre: 403. - Vorarlberg)
2014. aug. 21. 16:25
És ha magánvállalkozóként lenne masszőr? Speciálisan képezné magát ezen a területen, tudna valami pluszt? Jó, vállalkozni nehéz, de hát tud valamit, erre kéne gyúrni, ez esetben szó szerint...
405. unom (válaszként erre: 403. - Vorarlberg)
2014. aug. 21. 16:24

Kaptatok választ: nem jár támogatás neki.

Nem válaszoltál: masszőrként van bármilyen tapasztalata? Nem igaz, hogy fitnesszterembe csak nőket vesznek fel, inkább jó masszőröket, gyakorlattal. Na, az gondolom nincs neki.

404. grizus (válaszként erre: 402. - 6de01dec61)
2014. aug. 21. 16:24

Szerintem csak figyelmetlen.

Nem olvastam végig a fórumot, de én bizonyos dolgokban igazat adok neki. Tényleg létezik az, hogy a kapcsolatok juttatnak valakit álláshoz, viszont úgy tudom, ez csak nálunk számít szégyellnivalónak, pl. Angliában ez direkt tök természetes, hogy az ismerősöm ajánl valakit, hiszen nyilván olyat ajánl, aki megfelelő. Nálunk bűvészkednek a számokkal, lecsökkent a munkakeresőként való nyilvántartás ideje, hogy elmondhassák, hogy kevesebb a munkanélküli, miközben sokkal több, munkahelyteremtés csak szövegben van, a közmunkát hagyjuk is... na mindegy, nem politizálok.

403. Vorarlberg (válaszként erre: 398. - Globus)
2014. aug. 21. 16:22
El lesz felejtve,mivel választ nem kapunk a kérdésünkre,csak azt kapjuk,hogy életerős férfi,és így persze az ő hiábja,hogy nem veszik fel fitnesszterembe masszőrnek,ahova csak nőket vesznek fel,mindent megtesz,mindennap sok állásjelentkezést küld el, továbbá valótlan állításokat kapunk,amin nem tudjuk,hogy nevessünk vagy ne írjunk valami sértő,ennek a fórumnak nincs sok értelme számunkra...és valóban,ha jobb lenne a német tudása,nem itt lennénk...meghagynánk ezt a csodálatos világot nektek....
402. 6de01dec61 (válaszként erre: 399. - Grizus)
2014. aug. 21. 16:19
Szerintem már direkt csinálja azért is.
401. unom (válaszként erre: 396. - Vorarlberg)
2014. aug. 21. 16:15

Az anyja fizeti a rezsit, kivéve ha épp van pénze a pasidnak. Tudod, ezt hívják eltartásnak.

Igényei vannak, tudása kevés. 10 éves diplomával, munkatapasztalat nélkül mit vár? Körberöhögik.

Masszőrként van munkatapasztalata? Anélkül az is csak egy papír. Pontosan milyen masszőr is?

400. 6de01dec61 (válaszként erre: 398. - Globus)
2014. aug. 21. 16:14
Jaj köszönöm, hogy kijavítottál, még a végén magyarosan ferdítettem volna....
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook