Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Gyermekét egyedül nevelő anyának jár-e a családi pótlékon kívül valamilyen más állami támogatás? fórum

Gyermekét egyedül nevelő anyának jár-e a családi pótlékon kívül valamilyen más állami támogatás? (tudásbázis kérdés)

16. dana78
2012. nov. 28. 15:33
Sziasztok!Az én fiam ADHD-és hiperaktív,figyelemzavaros,beszédhibás,és megigényeltem rá az ápolásit.Elutasítottak.Az ADHD egy olyan betegség ami nagyon súlytja a gyereket,és kikészíti a családot.Kaptam egy olyan papírt,hogy élete végéig ápolásra szorúl a gyerek,mégsem kapok tartósan beteg papírt,így ápolásit,és emelt szintű családit sem.Egyedűl nevelem a fiam,nem tudok dolgozni miatta,nagyon nehéz így megélni.Nem is lehet.Mit tegyek?
2010. aug. 21. 08:35

Az önkormányzatok úgy adhatnak, ahogyan azt a rendeleteikben saját maguk leszabályozzák, ezért van a különbség köztük...


Újabban rendszeres gyermekvédelmi kedvezmény a neve, nem pedig támogatás (az évekkel ezelőtt volt). Az évente kétszeri kp-kifizetésen kívül elég nagy segítséget nyújt: ingyenes vagy 50%-os étkezést ovisoknak, iskolásoknak (talán bölcsiseknek is), ingyenes tankönyvet.

Több gyereknél sok ezer Ft-ot jelent havonta a megtakarítás egy éven keresztül!


Átmeneti segély is kérhető az önkormányzattól, ill. lakásfenntartási támogatás, amit már említettetek, de ezek megállapítása függ az egy háztartásban élők anyagi- és vagyoni helyzetétől. Ha valaki nem felel meg a követelményeknek, akkor nem jogosult a támogatásra!


Én ezzel foglalkozom az önkormányzatnál, és sajnos volt olyan eset, hogy egyedülálló anyuka kérelmét kellett elutasítani, aki egy gyermekét nevelte, mert a jövedelmi viszonyai miatt nem fértek bele a meghatározott összegbe. Lehet, hogy 100 Ft-on múlik, de a határ valahol meg van szabva!

De néhány hónap múlva meg kell próbálni újra, ha változnak a körülmények.


Az önkormányzat nem rosszindulatú, szabályokhoz kell, hogy tartsa magát!

14. nadjasurrealist (válaszként erre: 13. - Krozika)
2010. aug. 20. 23:29

miért kell, szinte nyomorszinten élni ahhoz, hogy felfigyeljenek az emberre, a 3 és sok gyerekesek nagy része sem a nyomor szélén áll, (bár sajnos sokan vannak akiknek nagyon nehéz), mégis kapnak támogatást, és jól is jön nekik


minden egyedülálló szülőnek kapnia kellene a nevetséges emelt családi pótlékon kívül más ellátásokat, támogatásokat

13. krozika (válaszként erre: 12. - Gálos Ildikó)
2009. dec. 30. 11:21
Egyetértek veled Ildikó, de azért nyaralásra és színházra is jut szerintem! Az állambácsi, ha megnézi a képeidet nem igazán hatódik meg!:))
2009. dec. 30. 10:47
én is egyedül nevelem két tini korú gyermekem, még mindkettő nappali tagozaton tanul, a családi pótlék is mindössze 2000ft-tal több mint aki teljes családban él. Ezt is nagyon felháborítónak tartom,de sem étkezési hozzájárulás, sem ingyen tankönyv sem semmi nem jár. Én nem sajnálom a nagycsaládosoktól a támogatást de miért gondolják,hogy az egyedülállókat felveti a pénz???Tényleg egyedül vagyok, nincs társam, párom és egészségügyben dolgozom! Hát ez van a számlákra és a gyerekeimre keresek magamra már nem igazán jut. De ez állambácsit nem igazán hatja meg!
11. diorissimo88 (válaszként erre: 10. - Arnica)
2009. dec. 30. 09:39

Nálunk a rendkívüli gyermekvédelmi támogatást csak egyszer lehet kérni egy naptári éven belül.

Ilyen nagy a különbség önkormányzatok között?

10. Arnica
2009. dec. 30. 09:14
Attól függ, hány gyereket nevelsz egyedül, mennyi pénzből, milyen körülmények között. Nekem is voltak rossz önkormányzatos tapasztalataim, de ettől függetlenül azt mondm, érdemes megpróbálni. Ha bölcsis/ovis/iskolás, akkor póbáld a rendszeres nevelési kedvezményt, a rendkívüli gyermekvédelmi támogatást pedig nem 2szer, hanem 4szer lehet évente kérni, az átfutás 30 nap, max (ennyi van nekik jogszabályilag megszabva). Nem sok, de a semminél több, és sok kicsi sokra megy. Ja, és próbálj még lakásfenntartási támogatást is kérni, azt 1 évre ítélik meg és havonta folyósítják, nagy segítség tud lenni.
2009. dec. 29. 08:06
Még esetleg az államkincstártól lehet kérni emelt családi pótlékot,én kértem,kapom mivel magam nevelem 3gyerekem,de nekünk nem ad az "apa"gyerektartást!Azért idézőjelbe mert az ilyet nem tartom apának...Nem sok.kb1200-1300ft gyerekenként de akinek nincs annak ez is jó.Egyszerűen csak egy levelet írtam,pár nap múlva 3hóra visszamenőleg is kaptam,azóta utalják emelten.
2009. dec. 28. 15:30
Köszönöm a hozzászólásokat .Ismerősnek szeretnék segíteni ,mert ápolóként dolgozik és a fizetés ...hát nevetséges .
7. 656f03db60 (válaszként erre: 6. - Ancsi54)
2009. dec. 28. 14:58
ami, hát elképesztően nevetséges összeg...
2009. dec. 28. 14:51
gyermekvédelmi támogatás évente 2x készpénzt utalnak. Nevelési segély, önkormányzattól.
5. 656f03db60 (válaszként erre: 4. - Nebosszancs)
2009. dec. 28. 12:08
ez nálunk is volt! meg étkezési kedvezményt, kész szerencse, hogy volt az iskolában lehetőség ebédelni
4. Nebosszancs (válaszként erre: 2. - C42aaaac41)
2009. dec. 28. 12:05
Hát az önkormányzathoz sem fűznék sok reményt. A legnagyobb sz@r közepén kértünk segítséget az önkormányzattól, 2 hónapi várakozás után egyszeri úgynevezett átmeneti segélyt kaptunk...... 3000Ft-ot.... :(((( Szánalmas volt! És iszonyatos megalázó!
2009. dec. 28. 12:04
én egyedül nevelem,családi potlékot kapok,meg a gyed et,mást nem...
2009. dec. 28. 12:03
nem.max az önkormányzattól tudsz kisírni némi lóvét ezer papír beadása után.
2009. dec. 28. 12:01

Sziasztok ,


Nem tudjátok a családi pólékon kívül gyermekét egyedül nevelőnek lehet valamilyen más állami támogatást kérni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook