Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kacatok gyűjtése, rendszerezés, minimalizmus. fórum

Kacatok gyűjtése, rendszerezés, minimalizmus. (beszélgetős fórum)


1 2
30. Channa* (válaszként erre: 4. - Michelle.r)
2018. okt. 23. 09:33

Még nincs annyi! 1990-ben vettük:D

Nem hiszi el, hogy nem tudják megcsinálni! Azt mondta, hogy meg fogja találni a szakembert:DDDD

29. f66a7e48f9 (válaszként erre: 22. - Nyamitörp)
2018. okt. 23. 08:01
Nekem is van sajnos porallergiám, kínszenvedés a portörlés, ha kicsit is elhanyagolom.
28. f66a7e48f9 (válaszként erre: 17. - Piroska52)
2018. okt. 23. 07:58
Ismerős. ☺
27. globus (válaszként erre: 23. - B4b1d52444)
2018. okt. 22. 17:25
Hát éppen ez az, hogy nem találtam rá megoldást: különböző méretek, típusok, anyagok, idő-országbeli származások stb. Gondoltam lefűzhető mappára, de abból kellene kb. 20 darab, ami helyigényesebb tárolási forma a mostaninál is.
26. globus (válaszként erre: 20. - Piroska52)
2018. okt. 22. 17:23
Befőttes üvegeket kénytelen vagyok kunyerálni, mert mindig kevesebb van, mint amennyire szükségem lenne :)
25. b4b1d52444 (válaszként erre: 17. - Piroska52)
2018. okt. 22. 17:21
Szelektívbe dobáld be őket. Ott legalább van egy kis hasznuk is.
24. b4b1d52444 (válaszként erre: 3. - Channa*)
2018. okt. 22. 17:18
Áh, én ezt már olyan szintre fejlesztettem, hogy észre sem veszi a férjem, ha selejteztem. Mert ha nem látja nem is keresi többet. Se a ruhát, se más kacatokat.
23. b4b1d52444 (válaszként erre: 2. - Globus)
2018. okt. 22. 17:17
De ha ömlesztve tartod mi értelme? Nem értem. :/
22. Nyamitörp (válaszként erre: 16. - F66a7e48f9)
2018. okt. 22. 15:48
Nekem "besegít", hogy porallergiám van. Pár hónapja nagyon szenvedek vele, hiába szedek gyógyszert folyamatosan. Inkább szekrénybe meg dobozba rakok mindent, mert azt könnyebb hetente többször áttörölni. Én minden felesleges dologban "ellenséget" látok. :-)
2018. okt. 22. 14:31
:) Sokunkban megvan a kacatok gyüjtése,én mondjuk annyira nem vagyok"szenvedélyes"gyüjtö.
20. Piroska52 (válaszként erre: 18. - Guruljka)
2018. okt. 22. 14:11

3 zsák befőttes üveget dobtam ki a lomtalanításnál,meg egy csomó dobozt,de már megint gyűlnek.kis doboz,nagy doboz

A ruhákat kiraktam a kuka tetejére gondoltam,valakinek jó lesz,úgy is minden héten feltúrják a kukát. Ott hagyták.

Na többet nem teszem ki,beledobom egyenest a kukába.

2018. okt. 22. 13:25
Gyűjtögetünk... :/ én is. :( Mindig arréb teszem, de ki nem dobnám. Tavaly a kamrából 5 nagy szatyor cuccot kidobtam, meg sem látszott, és azóta se hiányzik. Kár, hogy ritkán csinálok ilyen akciót, mert rest vagyok hozzá.
18. Guruljka (válaszként erre: 17. - Piroska52)
2018. okt. 22. 13:09

Én a fedelesekből 2-3 darabot elteszek. A többit kidobálom.

Ha "elkelt" az a pár darab, idővel megint kerül, amit megint elteszek.

17. Piroska52 (válaszként erre: 16. - F66a7e48f9)
2018. okt. 22. 12:53

Sajnos én is hajlamos vagyok a gyűjtögetésre,

Aztán ha begurulok,kidobálok egy csomó mindent.

A kamrába gyűjtögetek fagyis,tejfölös,margarinos,joghurtos dobozokat.

Persze csak azért,mert valamire meg jó lesz,

Aztán ha begurulok,kidobálom és kezdem előröl.

16. f66a7e48f9 (válaszként erre: 15. - Nyamitörp)
2018. okt. 22. 11:39
Hasonlókat már én is csináltam, de úgy néz ki, hogy megint az lesz. Kár őrizgetni az olyasmit ami csak a helyet foglalja,csak több a munka.
15. Nyamitörp (válaszként erre: 1. - F66a7e48f9)
2018. okt. 22. 11:06
Alapvetően én is gyűjtögetnék, de nálunk kicsi a lakás. Helyet azt mindig mindennek találok, csak amikor ahhoz, hogy valamihez hozzáférjek ki kell pakolnom a fél szekrényt, akkor elmegy a kedvem a felesleges dolgok őrizgetésétől. Dobozolni szoktam, de azok is csak a szekrénytetőre férnek fel, azt se nagyon szeretem, elvégre lakásban szeretnék élni, nem raktárban. Úgyhogy ha véletlenül el is teszek valami felesleges kacatot, az a következő takarításnál biztos repül. Párommal nem szoktam egyeztetni, simán kidobom az ő dolgait is, mert ha rajta múlna, akkor a lakásba már nem tudnánk belépni sem, mert padlótól a plafonig tele lennék a "majd csak jó lesz valamire" cuccokkal. Eleinte próbáltam tiszteletben tartani a dolgait, de annak az lett vége, hogy a szekrénybe nem fértek be a ruhái, ha valahol rendet raktam, akkor ő rögtön odapakolt és már megint kupi volt. Még eddig talán kétszer fordult elő a 15 évünk alatt, hogy olyat dobtam ki, amit nem kellett volna, a többi dologról kiderült, hogy tudja nélkülözni.
14. f66a7e48f9 (válaszként erre: 9. - Globus)
2018. okt. 22. 09:59
Nekünk is van kettő is, ki vannak már rakva, majd lesz vele valami, azt mondja a férjem.
13. f66a7e48f9 (válaszként erre: 8. - Michelle.r)
2018. okt. 22. 09:56
Igen, sokszor adtam már, volt, hogy több zsákkal is. Bár vannak olyanok is akik csak húzgálják a szájukat, pedig látjuk hogyan élnek, aprópénzért már turkikban olyat vesznek, amilyen nekik tetszik.
12. michelle.r (válaszként erre: 9. - Globus)
2018. okt. 22. 09:51
Nekem is volt egy Thomson tévém, amire nagyon büszke voltam, hogy több mint húszéves, még a gyerekszobámban volt. Ritkán néztem, egyszer egy barátomnál voltam, és mondtam, rossz a tévéd, olyan hülye színe van az RTL KLub logónak. Na akkor kidobtam az öreg harcost ;)
11. f66a7e48f9 (válaszként erre: 3. - Channa*)
2018. okt. 22. 09:49
Selejtezek én is többször de akárhányszor nekifogok, alig akad amit kidobok, mert ez ezért jó még, az meg azért. A férjem meg éppen gyűjtögető.
10. michelle.r (válaszként erre: 7. - Globus)
2018. okt. 22. 09:48

Add neki parancsba, hogy az összes családi ünnepen abban kell jönnie, mert olyan jól állnak neki ;) hátha rájön,

hogy mégsincs szüksége rá.

9. globus (válaszként erre: 4. - Michelle.r)
2018. okt. 22. 09:47
Nálunk még ennél is öregebb tv van, sajnos üzemképes. Olyan szar képe van, a feliratokat nem lehet elolvasni :DD
8. michelle.r (válaszként erre: 5. - F66a7e48f9)
2018. okt. 22. 09:46

Add oda olyanoknak, akinek biztosan szüksége van rá. Hidd el, nagyon jó érzés. Egyrészt, mert nem porosodik ott tovább, másrészt, mert segítesz.


Jön a karácsony, csinálj kis egységcsomagokat, keress olyan családokat, akinek örömöt okozol vele.

7. globus (válaszként erre: 3. - Channa*)
2018. okt. 22. 09:46

Hehe, ezt nem akartam leírni. De jó látni, hogy a problémával nem vagyok egyedül :) Selejtezés gátja a férfi! Ha otthon van, megakadályozza a hatékony munkát.

Ma délután felpróbáltatom gyerekkel az összes öltönyét és ami nem jó, zsákba kötöm. Egyszer már megcsináltuk, de nem voltam szemfüles, férjem visszaakasztotta őket a szekrénybe :DD

6. simple (válaszként erre: 3. - Channa*)
2018. okt. 22. 09:46
Én is így vagyok sajnos. Minden évben mondom a férjemnek, hogy mostmár lomtalanításnál ki kell dobni mindent, de ő mindenre azt mondja, hogy kell. Pedig száz éve nem kell semmire, csak a lomtalanításkor kerülnek szóba azok a dolgok, teljesen szükségtelenek, mégsem lehet kidobni. :( Én könyörtelenül kiselejtezek minden vackot az én területemen.
5. f66a7e48f9 (válaszként erre: 2. - Globus)
2018. okt. 22. 09:44
Nálunk a ruha is összegyűl, pedig van amelyiket egyáltalán nem hordjuk, nem is tudjuk miért. Az ilyeneket sajnálom kidobni.
4. michelle.r (válaszként erre: 3. - Channa*)
2018. okt. 22. 09:38
Kérd meg, hogy mielőbb csináltassa meg. Rá fog jönni, hogy nincs ember, aki egyáltalán értene hozzá, vagy alkatrészt tudna beszerezni. Jesszusom, az a tévé lehet vagy 30 éves? ;)
2018. okt. 22. 09:25

Én évente tartok több nagyobb selejtezést, és ekkor kidobálok sok dolgot, bár nekem is vannak olyan dolgaim, amiktől képtelen vagyok megválni:)

Én a gyufás dobozokat gyűjtöttem gyerek koromban Nem sok van 2 cipős dobozzal, ami bent van a gardrób szekrénybe, illetve a gyerekem játékai is meg vannak, azok jók lesznek az unokának:D

Ruháktól igyekszek megszabadulni, illetve én ha kapok valami porfogót, akkor azt dobozba rakom.


A férjemmel már nehezebb a dolgom, mert pl. nem hajlandó kidobni az első TV-nket, ami már 5 éve elromlott. fent tárolja a szekrény tetején, hogy meg fogja csináltatni. Azt viszont nem tudja, hogy hol fog üzemelni, mert van elég TV-nk. reménykedek benne, hogy egyszer csak sikerül rábeszélnem.

Az biztos, hogy vele nehéz, mert ha a ruhákat selejtezem és meglát valamit, akkor képes visszaszedni annak ellenére, hogy pl. még sosem volt rajta és nem is fogja felvenni, ezért ezt sokszor úgy csinálom, hogy a gyerekkel intézzük.

2. globus (válaszként erre: 1. - F66a7e48f9)
2018. okt. 22. 09:08

Szerintem ha véges a rendelkezésre álló hely, vagyis kicsi a lakás, bármennyire fájó, bizonyos dolgoktól meg kell szabadulni. Nekem a lánykori szalvétagyűjteményemhez nincs ötletem: különböző típusúak, méretűek, anyagúak, ömlesztve dobozban vannak. Mivel többen tudják, hogy gyűjtöttem/gyűjtöm, mindig kapok hozzá különlegesebb újakat, ideje befogni másik dobozt :) Az apróságok is rendkívül helyigényesek tudnak lenni, ha sok van belőlük.

Ruhákkal, cipőkkel kevésbé van ilyen gond, mert nincs hozzájuk érzelmi szál, max. anyagi megfontolás.

2018. okt. 22. 08:49
Rengeteg kacat gyűl az évek folyamán mert ez is jó lesz valamire, meg az is. Persze sokminden csak porfogó lesz és soha nem használjuk. Néhány cikket olvastam mostanában a minimalistákról, jól hangzik, de valahogy mégsem az én világom. Ti hogyan éltek, mi a véleményetek, hogyan tartsunk rendet a lakásban, garázsban, udvaron?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook