Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Július 1-én elkezdek fogyózni!! Ki tart velem? fórum

Július 1-én elkezdek fogyózni!! Ki tart velem? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
2009. júl. 1. 17:10

Hűűű, de szép is lenne, ha az orvos magyarázna. Annak idején én is elmentem (jobban mondva vittek) de semmit sem tudtam meg attól a fránya orvostól... Az embernek saját magára kell figyelnie, ezek leszarják, mi van a beteggel. Úgyis megkapják a pénzt... Nehéz kifogni egy jó orvost. Mintha aranyhalat keresnél egy úszómedencében.Az ő nagyszerű tájékoztatása után 1 évvel indult be a fogyásom.

Sajnos ebben az egész ügyletben az a rossz, hogy aki lusta és nem csinálja, annak nem lesz eredménye. Én ma megcsináltam a Norbi kick-boxot (nagyon jóóóh volt) ma fél 9 felé kimegyek futni és még Leg Magicezek. Aza lényeg, hogy csináljuk, bármilyen mozgást.

Csak ki ne hagyja senki se a regelit, mint én tegnap..hiába ebédeltem, de délutánra olyan farkaséhes lettem, hogy az csak na...

Próbáljátok ki az Activia joghurtját, rostokkal, gabonával és mézzel ízesítve, nyami. A cerbona Day nevű műzlije nagyon bejött nekem. Ti mit szoktatok reggelizni? Én általában pirítóst, de ötleteket várok.

2009. júl. 1. 16:39
Nézz csak vissz ,csak itt ezen a fórumon is!Fogyjunk holnaptól július egytől,de két oldalon kersztül nem kerül szóba csak az edzés...Másnap kezdés,de nincs elképzelés.Ehhez kéne a tájékozottság és a jártasság,ill.ha nincs akkor egy szakember.
40. 2d5a00656a (válaszként erre: 39. - 95a0f7ade3)
2009. júl. 1. 16:36

Kevés ilyen előrelátó megfontolt okos emberrel találkoztam eddig itt a fórumon a diéta okán mint te:)

A gond inkább az,hogy sokan magabiztosabbak a tudásuknál,és észt osztanak ,általánosságokat durrogtatnak,tévhiteket hintenek olyanoknak akik ugyanolyan tájékozatlanok,csak nem olyan magabiztosak:)

39. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 38. - 2d5a00656a)
2009. júl. 1. 16:24

Fősuli alatt 6 évig heti 4 alkalommal sportoltam(edzőteremben személyi edzővel), mégsem érzem magam jártasnak az edzésmódszerekben, uis azóta eltelt 9 év, változott a testsúlyom, a fizikai erőnlétem, fáj a hátam, a lábam, stb...nem igazán mertem belevágni egy tornatípusba sem. Az aerobik pedig nekem pld egyáltalán nem jött be, de nagyobb testtömeggel nem is ajánlott.

A dietetikusoknak sajnos már a cukorbetegekre sincs elég idejük, ezért kerestem fel egy belgyógyászt, hogy mennyi az a súlytöbblet, amivel számolnom kell, mennyi a testzsírszázalékom (ezt ugye magamtól nem tudom kiszámolni), és mégis hogyan kezdjek hozzá, mert itt is fontos a fokozatosság.

Nekem 24 kg-mal kell szembenéznem, az azért nem kevés.:( Jónak láttam, ha kapok egy-két jó tanácsot és elmagyarázzák a fogyás menetét, nem csak elméletben olvasok róla.:)

És ami nem elhanyagolható, ilyen esetekben az előzetes pajzsmirígyvizsgálat is fontos, mert lehet, hogy ez az alapja a hízásnak / fogyásnak. Nálam ez szerencsére rendben!:) Vagyis a sok csoki az oka mindennek! Illetve az, hogy megettem.:)

38. 2d5a00656a (válaszként erre: 37. - 95a0f7ade3)
2009. júl. 1. 16:06
Nem tudom,szerintem ha egészséges ,fiatal vagy középkorú,nincs szervi betegsége és extrém túlsúlya túlzásnak érzem az orvoslátogatást.Ha nem jártas az edzésmódszerekben,és az egészséges életmódban akkor inkább kell szakember személyi tréner és dietetikus képében.
37. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 36. - 2d5a00656a)
2009. júl. 1. 16:03

Az ezen felüli dolgokban is vannak tapasztalataim, amiket szívesen megosztok másokkal is.:)

Azért írtam, hogy nem szentírás, mert más fórumokon még ott tartanak, hogy a zsír izommá alakul...

Én csak azt tudom leírni, amit szakembertől hallottam, és mindenkinek csak javasolni tudom, hogy egy orvossal beszéljen, mielőtt bármi változtatásba kezd.:)

36. 2d5a00656a (válaszként erre: 35. - 95a0f7ade3)
2009. júl. 1. 15:51
Hát dehogynem!Pont az hogy ezek az alapok,tehát diétában szentírás!!!Ezeken felül dől el a többi,de ezek nélkül nem működik semmi:)
35. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 34. - 2d5a00656a)
2009. júl. 1. 15:48

Persze, hogy minden agyban dől el, de itt mindenki elhatározta, hogy fogyni szeretne:)...és minden az alapokkal kezdődik függetlenül bármitől.

Csak azért írtam le, amit én megtudtam, hogy nehogy valaki feleslegesen fecsérelje az idejét diétákra, különféle fogyasztószerekre, amiktől azután nem csak a kilók jönnek vissza, de a kedve is elmegy.:(

De persze, mindenki úgy fogyózik, ahogy szeretne, csak a végeredmény nem mindegy.:) Valaki lehet 70 kg-osan is bomba formában, ha szép az alakja (ideértem, hogy szép a bőre, feszes a teste) és valaki lehet kevésbé vonzó az ideális alakkal, de löttyedt bőrrel, kedvetlenül.

Ha elolvasod, amit lejjebb írtam: nem szentírás!

34. 2d5a00656a (válaszként erre: 33. - 95a0f7ade3)
2009. júl. 1. 15:34
Ezek az alapszabályok,ezen kívül mindenkinek más jön be ,tesalkat ,izlés,kor,genetika szerint,és ez is bukik ,ha fejben nem vagy ott:)
2009. júl. 1. 15:25

Helló mindekinek!

Csatlakozom én is!

Van pár jó 5letem, ha bizonytalanok vagytok, szívesen segítek, megosztom veletek, amit tudok és ha jól csináljátok nem jönnek vissza a kilók.

Lehet, hogy újat fogok majd írni, de nem szentírás, egy személyiedző és egy belgyógyász tanácsát kértem az életmódvátoztatáshoz. Ami fontos, ha véglegesen meg szeretnétek tartani a súlyotokat, nem diétára van szükség, ez csak ideiglenes megoldás. Életmódot kell váltani!!!

Biztosan hallottatok a jojo effektusról, amit leadtok egy-két hónap alatt diétával, visszajön 3 hónap múlva, de a többszöröse. És ugye ismerős, hogy az utolsó 5-10 kg nehezen, vagy alig akar lemenni.:)

Amíg nem magyarázták el, én sem értettem, miért.

Egyszerű oka van: ahogy diétázni kezdesz, nem a testzsírból fogysz, hanem izomból...vagyis nem lesz, ami elégesse a zsírt.:( A szervezet bepánikol, hogy nem eszel eleget (ezért fontos a napi min. 5x-i étkezés) és tartalékolni kezd, mivel alkalmazkodik az új helyzethez. És mivel mást nem tud, zsírt fog, így csak az izom marad, amiből fogyni fogsz.

A fogyókúrás tablettákról mindenkit lebeszélnék. Ugyanolyan függőséget okoz, mint az alkohoz, vagy a drog...persze nem ebben az értelemben. De csak addig tart a hatás, amíg szeded, közben kiürül a pénztárcád, a negatívumokat pedig itt a hoxán olvashatjátok.:(

A mozgás fontos! Szubjektív, kinek mi jön be, lényeg, hogy mozogjon. Én a Cindy Crowford féle tornát csinálom, mivel fáj a derekam.( hát igen 24 kg-ot kellene leadnom)

Van egy jó táblázatom, amivel kiszámolhatjátok a napi kalóriaszükségletet, ezt kell napi 20%-kal csökkenteni első körben. Az első hetek macerásak, számolni kell a kalóriákat, utána viszont már egyszerű lesz.

Az ideális fogyás 0,5-1 kg hetente. Amíg a szervezet átáll az új életmódra legalább 1- 1,5 hónapot vesz igénybe, és az eleje a legnehezebb.

Ha egyéb javaslatotok van, vagy 5letetek, mindenképpen írjátok meg!

Ha valakit érdekel a táblázat, felrakom.

32. 2d5a00656a (válaszként erre: 30. - Eprecske83)
2009. júl. 1. 15:23
Ellenkezőleg,semmi nehézség,nem vagyxok éhes soha és még jól is esik:)
31. danama
2009. júl. 1. 15:22

tudjátok mi a finom?


paradicsom+ feta sajt és sütőben sült halrudacska :-P


nyami

30. Eprecske83 (válaszként erre: 29. - 2d5a00656a)
2009. júl. 1. 15:21
az azért nem semmi!
2009. júl. 1. 15:21

Nem inkább főtt:)

Leveses vagyok,de igazából léböjtölök gyümi és zöldséglevekkel,és paszírozott zöldséglevesekkel.

28. Eprecske83 (válaszként erre: 27. - 2d5a00656a)
2009. júl. 1. 15:18

az mit jelent? csak nyers zöldség? :)

mert akkor én csak dinnyézem inkább :)

27. 2d5a00656a (válaszként erre: 26. - Eprecske83)
2009. júl. 1. 15:12
Szia ,én zöldségezem:)
2009. júl. 1. 15:08

sziasztok!


én is csatlakozom Hozzátok. Mindjárt végig is olvasom minden hozzászólásotokat. Mi most költöztünk így este még nincs netem, de napközben van.

Én kb 15 kilótól szeretnék megszabadulni. Pár hete abbahagytam a kóla ivást, a kávét és a cigit. Mozogni kb heti 3, amikor szoktam, vagy fitness terem vagy szobabicikli. Mostmár "csak" a kaja van hátra. Ha ilyen téren van ötletetek szívesen veszem!!!

25. xti_
2009. júl. 1. 14:48
Sziasztok, veletek tartok! 13 kilót híztam az egyetem alatt - most, hogy befejeztem, szeretném a diploma mellé a régi alakomat is visszakapni. szerintem is szükséges a diéta is, mert amikor kizárólag mozgással próbálkoztam, én lettem Ms. Arnold, de nem fogytam semmit.
2009. júl. 1. 14:01
Elkezdtétek???A fogyózást ma???
2009. júl. 1. 10:30

Azzal én is egyetértek, hogy ennek az egésznek a mozgatórugója a helyes táplálkozás. Nem is kell mindennap tornázni, ha nem esik jól, mert abból úgyse lesz semmi. De hiába táplálkozunk helyesen, ha nem mozgunk. Magamon veszem észre, hogy hiába a diéta, ha egyszer nem mozgok. Csak úg pörögnek lefelé a kilók, ha mozgok, csakhát nem egyszerű az embernek rádudálni magát. De ha sikerült már, akkor most is fog.

Az a baj, hogy azt mondják,hogy a cardio mozgás(futás) ér a legtöbbet, de pont azt nehéz csinálni, mert hamar megunom..meg olyan nagy a kánikula. Van Leg Magicem, azt is tesztelni akarom, de még meglátom, mi lesz..még kialakul. Megyek Norbi kick-boxolni xd

2009. júl. 1. 10:18
Nahát ezaz...A csíkok. Nekem is meggyűlik a bajom velük. A derekam és a csípőm környéke teljesen csíkos és az egész hátam is. A karomról nem is beszélve. Szinte csak a lábaim épek. De nekem nincs igazán bajom ezzel, mivel jobban belegondoltam és rájöttem, hogy ha szép ruhát veszek fel,(hm..de mivel én nem veszek fel...akarnék felvenni mondjuk) akkor csak max. a hátam és a karom látszik ki. A karom gyorsan javul, elképesztő. Szerntem el lehet tüntetni a striákat, csak még nem nyilatkozok, mert még khm.."hájas" vagyok. Szerintem ha háj nincs, akkor stria sincs. De meglátjuk, majd beszámolok. Meg különbenis..mit számít az, ha az ember csíkos? a derekamat nem mutogatom senkinek sem(és nem is fogom)
21. danama
2009. júl. 1. 08:15

sziasztok !


én január második felétől, diétázom, eddig -10 kg


meg tornázom is, gyorsabban nem mertek, mert a kisfiam után nagyon csíkos a hasam és így lassan de alakul a hasam

2009. jún. 30. 21:08

Sziasztok lányok!

Elolvastam a fórumot,és sok lelekes hozzászólás volt itt:)A baj csak az hogy pusztán sporttalnem lehet fogyni/hacsak nem extréma amegerőltetés/A fogyás 80 százalékban diéta kérdése,a mozgás rész,csak formáz,és alalpkalóriát emel,de fogyninem igazán lehet tőle.Próbáljatok meg a módszerben megegyezni,szurkolok neketek:)

2009. jún. 30. 19:20

folytatás...Én a karommal nagyon nem vagyok megelégedve(szép, szép,ránézésre, csak ha behajlítom akkor olyan "hurkás"), előző héten belefogtam és a 31 cm-es karocskámból 28,5 cm-eset faragtam. Nagyon hamar látszott az eredmény, büszke vagyok nagyon.

Módszer: Súlyzózás(nincs különösebb gyakorlatsor, ami jön..nagy a tapasztalat, van repertoár, de részletezhetem, ha akarjátok)a gyakorlatok előtt a karomat Dr. Kelen féle Fitness slim karcsúsító géllel kentem be. És Anyu masszírozógépével masszíroztuk. Nem állítom, hogy a gélnek köszönhetően fogyott a karom, de a 3 módszer nagyszerűen kiegészítette egymást. Egyébként a gél irtózatosan büdös(fahéj, mentol citrom)

2009. jún. 30. 19:11

Hell mindenkinek!

Azt hiszem, jómagam is belevágnék ebbe az ügyletbe(így hívom a fogyókúrát..ügylet). Jó dolognak tartom ezt. fogjunk össze, mint egy kis csapat.Legalább van "kiért" csinálni..úgy értem, természetesen magáért csinálja az ember,de van egy húzóerő, hogy igen, most ezt megcsinálom, azt a csúnyaságot nem eszem meg, mert nekem be kell számolnom és ha megszegem, akkor hajajahajjj...

Fontos ez nekem, mert én legalább most ebben a hónapban 5 kilót le fogok adni (nem "csak" szeretnék...le FOGOM adni) Bár nagyon fiatal vagyok, de 115 kilóról indultam és 1,5 év alatt leadtam 30 kilót, így most 85 vagyok.(nem bonyolódnék hosszú biográfiába, ha nem baj..)Hihetetlenül nagy tapasztalatom van, majdnem minden mozgásformában. Rengeteg DVD-t,gépet próbáltam már. Am. az álomsúly 65 kiló. És örömmel konstantálom, hogy más nem vagyok tőle olyan messzi. De 5 kilónként célszerű leadni ami van.

Én be akarok holnaptól keményíteni, igenis megcsinálom amit elterveztem.

Apropó..Én is Norbi Kickboxolni akarok (ez a reggeli adag) Este meg fél óra futás. Szűztea kapszulát kellene beszerezni a Rossmanban, a diétát még kigondolom. Ez eddig a terv. Mit szóltok?

2009. jún. 29. 19:48
igen
16. torde
2009. jún. 29. 19:47
És diétázni is akarsz mellette?
2009. jún. 29. 19:46
Nem annyira kemény az! Bár kinek mi a jó! Én legalább 10kg-t de max 15-öt.
14. torde (válaszként erre: 13. - Hableány24)
2009. jún. 29. 19:45

Hú az nem kemény?

És mennyit akartok leadni?

2009. jún. 29. 19:44
Én a Norbi kickboxot csinálom majd.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook