Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Július 1-én elkezdek fogyózni!! Ki tart velem? fórum

Július 1-én elkezdek fogyózni!! Ki tart velem? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
72. giorcub (válaszként erre: 70. - Gilmore*girls)
2009. júl. 2. 15:30

de ha mar ossze tudtad szamolni es lattad hogy sok, akkor jo uton vagy mert tudod min kell valtoztatni. hozza kell szokni a kisebb adagokhoz is. gondolom ismeros a dolog, kistanyer, sutisvilla. lassan enni, jol megragni, neha felbehagyni. nezd meg a mckenna modszert. nekem az szimpi. persze annak is ez a lenyege o sem mond mast csak kicsit amerikas a koritese de a lenyeg ugyanez csak vannak mankoi (dvd, es technikak), sok embernek bevallt.

sajna nagyon sok olyan dieta forog itt ami inkabb elveszi az ember kedvit mintsem hasznal. megint csak a pados konyvre tudok hivatkozni. ha valoban lennenek ilyen modszerek, meg meregtelenito kurak, akkor azt korhazakban miert nem alkalmazzak? orvosok miert nem hasznaljak ezeket a modszereket? valami oka csak lehet...

71. giorcub (válaszként erre: 68. - Gilmore*girls)
2009. júl. 2. 15:24

nekem nincs modszerem, pont ez a modszerem ;)

persze alapvetoen amit irtam, nincs zsir csak ami elkerulhetetlen, nincs szenhidrat direktben (edesseg,cukros uditok,teszta,rizs) sovany husok es rengeteg zold (salata, parolt zoldsegek ilyesmi). ami zsir alapu abbol a sovany (pl turo, sajt). vaj es hasonlok sincsenek.

ami van azt meg beosztassal, esszel (erre vannak tecnikak is ha maskepp nem megy). lehet naplozni, lehet kaloriat szamolni (en nem szamolok) de mikor megveszek valamit akkor megnezem mi van rairva es ha lehet akkor az alacsonyabbat veszem (sok kicsi sokra megy).

de leginkabb csak akarateron mulik, es kitartason. egy ket napig konnyu csinalni, de 1, 2 honapig? ezen dol el a dolog. az elso par het kinlodas, utana mar konyebb. nem mondom, hogy konnyen ment, hogy nem ettem volna meg az egesz labos kajat, vagy estenkent ugy tettem vissza amit reflexbol kivettem a hutobol, vagy hogy ne nyeltem volna nagyokat mikozben mas mellettem ette a rakott krumplit mig en csak egy fel tanyer levest, de ilyenkor kell az akaratero.

most meg mar azt mondjak konnyu nekem, hisz "vekony" vagyok, mintha nem lettem volna fel eve 100 kg, vagy nekik ne lett volna ugyanilyen "konnyu". de mondom nem egy-ket napos dolog, kemeny es valoban fejben dol el. mindenki dontse el hogy ez az erdemeny meger e par honapot az eletebol (hogy az egeszsegugyi kihatasirol ne is szoljunk).

2009. júl. 2. 15:14

1,5%-os tej 1 dl-e tartalmaz 44Kcal-át, 1,5 g zsírt, 4,6 g szénhidrátot, 2,7 g fehérjét...

Én majdenm annyi kalóriát vittem be a tejeskávéval, mint az ebédemmel:-)...és ezt csak úgy mellékesen ittam...A könnyű egy pár virslis vacsora teljes kiörlésű kennyérrel,paradicsommal, a Jó reggelt kekszes reggeli, a gyümölcsjoghurtos tízórai, a gyümölcsös uzsonna(nem mértem le a súlyát-most szembesültem azzal, hogy Pl: 1 kg cseresznye nem is olyan sok, de a kalória és szénhidráttartalma már uzsonnaként sok...). Én ennyit ettem egy hónapig egy nap (mármint nem egy kiló cseresznyét, hol egy banánt, hol jó sok málnát, narancsot...)megynyugodva, hogy az ebédem 500 Kcal alatt van. Ha összeszámolom az összas többi napi energiabevitelt, akkor már 1500 felett járok...nekem az sok...

2009. júl. 2. 15:01

A 1,5 tejet sem lehet akár milyen mennyiségben inni? Én fél litert csak gabonapehellyel fogyasztok aztán a másik fél litert eliszogatom a nap folyamán. Ez víz helyett van mert a vizet nemnagyon szeretem. De ha már vizet kell inni akkor azt 3 naponta 1-2 pohár de egy egész citromot belecsavarok poharanként.

Ja a csokit dehogy enném táblástul egy kiscsokira gondoltam. Vagy túrórudi ilyesmi.

68. gilmore*girls (válaszként erre: 66. - Giorcub)
2009. júl. 2. 14:47

Sok mindenben igazad van...de...

a magamfajta gyenge embereknek szükségük van egy rendszerre, hogy mikor, mit, mennyit...Így talán könnyebb átállni egy életformaváltásra. nekem szükségem van arra, hogy szabályok szerint étkezzek, ha kell, egy életen át.na nem egy életen át a 90 napossal :-). Nem hiszem, hogy ha ebben a diétában felcserélném a napokat, akkor nem fogynék. Ha e szerint ennék de korlátlan mennyiséget, akkor meg biztos vagyok benne, hogy híznék.Tudod, sok mindent kipróbáltam,az elmúlt öt évben. Sajnos nekem nem ment a saját elhatározásból kevesebbet eszem , kevesebbet nassolok...Sokszor úgy tünt, hogy hiszen alig ettem, miért nem mozdul a mérleg!...aztán egy kalóriatáblázat segítségével szembesültem az elfogyasztott étel energiatartalmával...hááát...ezért nem mozdult a mérleg. Próbáltam az Interfood 500 kalóriás ebédeivel is (4 hét, semmi nasi), sajnos nem mozdult a mérleg, igaz nem is híztam...aztán rájöttem, hogy naponta megiszok 0,7 liter tejet (tejeskávé):-).

Tegnap kezdtem a 90 napos diétát, remélhetőleg az életmódváltásom előszobáját. Mára 1.8 kg-mal kevesebbet mutatott a mérleg. Tudom, ez víz, majd lassan fog menni...stagnálni fog stb.DE! Hidd el ez az egy napos eredmény hatalmas erőt adott. És azt hiszem ez a lényeg...Nem vagyok ostoba, ráadásul valahol szakmabeli is vagyok, de biztos vagyok benne, hogy mindenkinek saját magának kell eldöntenie, hogy mi az amivel sikerülhet lefogynia, ami során életmódváltás is kialakul szép lassan... Valaki így-valaki úgy fogy le, és azt hiszem az a lényeg, hogy kitartó legyen, egy új életvitelbe tanuljon bele, megszeresse magát és érezze olyan jól magát a bőrébe, hogy az ehhez való ragaszkodás erősebb legyen az ételek csábításánál.

Sok forumba beleolvastam, sokan esküsznek módszerekre, le is fogynak, évek óta tartják súlyukat, mások biztosak abban, hogy az a módszer hatástalan és ostobaság csinálni.

Mindenki szabadon dönthet, hogy fogy le...:-)

Mi a Te módszered, mert látom csorog a zsír rólad...:-)

2009. júl. 2. 14:18
Köszönöm a tanácsokat!!
66. giorcub (válaszként erre: 64. - Gilmore*girls)
2009. júl. 2. 14:15

sztem leirtad a sikertelenseged okat. ha elolvasod meg egyszer akkor latod. akaratero es kitartas hianya. ezt nem lehet megszerezni semelyik csodadietabol sem az uzletek polcairol.

en speciel az osszes ilyen dietat hulyesegnek tartom, a 90naposat is. meg mi az hogy szenhidrat nap? johogy zsirnap nincs... a szetvalasztos dietaknak nincs semmi tudomanyos alapjuk. csak azt tudom mondani hogy olvass el egy valodi orvosok altal irt konyvet (dr pados gy: tudatos fogyas). abban nem lesz 90 napos meg kaposztaleves. sot azok inkabb karosak, de hat nehez ezt elhinni ha itt mindenki azt csinalja (persze erdmes megnezni ki hanyadszor kezd bele, ujra es ujra).

csodak nincsnek, nagyon egyszeru a recept, kevesebb kaloriat kell bevinni mint amit elhasznalunk, ez szimpla fizika, a semmibol nem lehet meghizni ha kevesebb az energibevitel mint a felhasznalas akkor nincs mas elkezd fogyni az ember.

de mint irtam alant ez a legnehezebb. amilyen egyszeru annyira nehez. es nem egy ket napig tart, sot nem 90 napig, es utana sem lehet visszaallni az elozo eletvitelre, hanem tartani kell a merteket (bevitt = felhasznalt egyensulyat) mert kulonben jon a jojo.

65. giorcub (válaszként erre: 63. - Hableány24)
2009. júl. 2. 14:07

en csokit nem ennek, persze kerdes mennyit, mert egy kocka nem oszt nem szoroz de egy tabla mar kicist sok;)

alli mivel nem szivodik fel igy nem is karos, de csak akkor ha teljesited a felteteleit. tobbit nem ismerem mert inkabb csak a humbug kategoria, ami meg van az mar mind veny koteles. bar sztem az alli arabol inkabb egeszseges kajakat kell venni, az jobban megeri.

sztem nem lesz az 7 honap mert siman el lehet erni a heti 1kg-ot csak oda kell figyelni.

nekem aprilis ota lement mostanra kb 17-18, ev eleje ota kb 22. igaz kemenyen nyomtam es lassul az utem, ahogy aranyosan csokken a teljes sulyhoz mert leadas.

2009. júl. 2. 13:05

Sziasztok!


Csatlakoznék én is hozzátok. 34 éves vagyok, 171 cm magas. A két terhességemig formás alakom volt, nem kellett sokatfigyelnem rá, rendszeresen mozogtam is. de a várandóságom alatt rengeteget híztam (34 kg, és nem sikerült még megszabadulnom tőle. 58-62 kg volt a terhességemig a súlyom, most sikerült 92,3 kg-ra feltornázni magam. Sok diétát próbáltam, azt hiszem mindig a kitartás hiánya volt a baj. Vagy gondjaim voltak és ettem, vagy betegek voltak a lánykáim és ettem, vagy éhes voltam és inkább a fogyókúrát okoltam, hogy ehessek, vagy bármi fájdalmat, amit a foygókúra nélkül is tapasztaltam, arra fogtam, abba hagytam, és így is tudat alatt menekültem a kitartó diétától, vagy jutalmaztam magam mert ezt a nasit megérdemlem, vagy büntettem magam mert megérdemlem hogy ronda kövér legyek, vagy jó beszélgetéseket éjjelbe nyúló vacsiknál folytattunk...stressz-és bánatháj vesz körbe, az az igazság.

Én most a 90 napossal próbálkozom, de úgy, hogy lényegesen kevesebbet eszem, tehát nem használom ki: ezt ma lehet enni, tehát korlátlanul eszem belőle. Megpróbálok 6 után nem enni, minden nap 2,5 l ásványviezet inni és hinni benne, hogy van akaraterőm megcsinálni.

Van egy ellipszis trénerem, amit akkor szeretnék használni, ha 75 kg-körül leszek. Most ez a nagy háj kikészítené az izületeimet és ilyen dagiként nem szívesen erölködök...Tudom mozgással nagyon sokat és hatásosabban lehet fogyni, de előbb diétával szeretnék valameddig fogyni és utána zsírégető mozgással és formálással az utolsó 10 kg-ot begyorsítnai...addigra a diéta már önmagában valószínűleg kevés is lesz, így akkor talán ez hatásos lesz...(azért 1,5-2 km-t minden nap így is sétálok gyors ütemben hazafelé).

Írok naplót és mérlegelek is...

remélem mindannyiunknak sikerül...

2009. júl. 2. 12:56
Nekem így kiszámítva 7 hónap kell hogy lemenjen az a 15 kg. Mert én hetente 0.5 kg-t fogyok. Vagy még annyit sem. A rizst nem hagyom ki mert az az egyetlen szénhidrát amit beviszek hetente 2-3x kevés adagban. Ami olyan 5 kanál lehet. Zsírszegény tejet fogyasztok. Csirkemellet. Halat. Persze szigorúan zsiradék nélkül sütve. az nembaj,hogy pl: hetente eszek egy fagyit vagy egy csokit esetleg? Ha nemlehet akkor nem fogyasztom egyáltalán. A mozgás olyan 30 perces nálam. Van amikor Norbizok van amikor csak úgy táncolok ugra-bugrálok :) Van esetleg valami szer amihez nem fog hozzászokni a szervezetem? Vagyis ha abbahagyom nem leszek dupla? És valami amit magamra kenek,nem csíp-ég mint a paprika krém de elég hatásos? Kicsit eltérek de valami olyan valami amitől bababőröm lehetne? Selymes,lágy,puha és jóillatú. A babáknak való ápolókat ne írjátok mert már próbáltam.
62. giorcub (válaszként erre: 60. - Hableány24)
2009. júl. 2. 11:30

szamold ki, egy kg szin zsir 9300kcal (9ezer!), ha a jelenlegi etrended es az uj kozotti elterest kiszamolod akkor kiszamithato hogy emmnyi ido alatt fogyna el ennyi. biztos hogy nem 1-2 het alatt es nem 13 napos folyadekdietaval es hasonlokkal. persze ekkor sem tisztan zsir fog lemenni hanem lesz belole izom mert az gyorsabban bontodik, ezert kell a mozgas es a feherje hogy az izomtomeg megmaradjon. de ez sem fog 100%-ban megmaradni, hisz nem elsportolok vagyunk.

sajnos csodak nincsenek, ido kell a dologhoz. mindenki tudja hogy evek soran hizott el, akkor miert varjuk hogy az ellenkezo iranyba napok alatt eltunjon amit felszedtunk? csodak nincsenek, heti kb 0.5-1-1.5 kg az az okes.

kitartas, es esszel csinalas meghozza majd a gyumolcset, de nagyon nehez lesz pszihikailag ez az egy biztos ;)

61. giorcub (válaszként erre: 57. - Ginger93)
2009. júl. 2. 11:21
sztem egy 16 evesnek nincs szuksege gyogyszerekre a fogyashoz. etrendet kell megvaltoztatni, a tomeny barackeves se tul optimalis;) alli-t csak az szedjen aki tudja mirol szol es be tudja tartani a szedesi felteteleket. mivel csak a zsirfelszivast szabalyozza igy az idegrendszerre nem hat.
2009. júl. 2. 11:11
Szóval akkor jól csináltam csak várnom kell még egy pár hónapig. Köszi.
59. giorcub (válaszként erre: 55. - Hableány24)
2009. júl. 2. 11:06

nagyon egyszeru, gyakorlatilag ugyan azt amit elkezdtel. erdemes eloszor szamolni kicsit a kcalt hogy meglegyen a napi mennyiseg es ne is lepd tul. kb napi 1000-1200 a jo. az osszetetel inkabb a feherje, es szenhidrat fele tolodjon, zsirt minimalizalni (termeszetesen sok zold,gyomolcs es sovany hus az alap, nincs cukor, teszta, rizs es nass).

persze mozogni is kell de nem kell megszakadni (fogyasban/hizasban a mozgasnak v mozgashianynak eleg kicsi a kilokban merheto szerepe).

ez hatni fog, de nem 1 het alatt, inkabb havi tavlatokban gondolkodj. optimalis esetben heti 1kg ha lemegy az jo. igy 15 het alatt lenyomhatod a 15kg-ot. ami 3-4 ho. de arra keszulj hogy a vegen be fog lassulni.

az is igaz hogy ez a legegyszerubb es leghatekonyabb modszer, de a latszat ellenere a legnehezebb is mert onuralomra van szukseg. nem csak kampany szeruen (mint egy x napos csodadietanal). sot ha elerted a kivant eredmenyt akkor sem lehet visszallni az elozo eletmodra mert olyan nincs (csak az x napos csodadietaknal;). ezert hivjak eletmodvaltasnak is. kitartas,kitartas,kitartas es lesz eredmenye ;)

58. danama (válaszként erre: 57. - Ginger93)
2009. júl. 2. 10:42
olyat ne vegyél, fájni fog a gyomrod
2009. júl. 2. 10:14

Ez a gyümölcs dolog tényleg nagy szívás. Amikor cseresznye volt, abból zabáltam be nagyon, most kajszibarack van, abból is zabálok és ez olyan rossz^^ de nem szabad kihagyni mert a saját fánkon terem és a kajszibarack különbenis rettentő drága a piacon. De már letebb mentem a mennyiséggel.

Anyukám régebben szedett Bio Cla+t, de neki nem használt...Most az Allit reklámozzák agyon...

2009. júl. 2. 10:01
Nekem is nagyon hasonló a történetem. Szerencsére mióta leadtam a feleslegem nagyrészét, egyszerűen megnőtt a mozgásigényem és kénytelen vagyok valamit csinálni, mert ha nem csinálom, mostmár meg tudnék őrülni(plána most, a nyári szünetben. nincs senkim, egyedül vagyok, időm meg rengeteg van, hasznosan akarom eltölteni). Nálunk annyi sportkügyü található, hogy nyithatnánk egy konditermet: vagy Leg Magic(tesztelés alatt áll) Air Climber(meg vagyok vele elégedve, naygszerű dolog, hogy nem a tévé előtt ülök, hanem a tv előtt mozgok, mindenképp van vmi haszna. a lényeg, hogy nem ül az ember...) King Gim Pro (ab king pro utánzat, nem tudom, mi értelme volt,de majd ezt is tesztelem, de csak fokozatosan,nem mindent egyszerre, bár annyira emlékszem, hogy a nyakizmaim nagyon erősek lettek tőle) valamint volt szobabicikli is, csak azon túladtunk, nem szerettem, mert nyomta a fenekem. Ezen kívül van 2 db 2 kilós súlyzóm, egy db 3 kilós, ez a gumiszalag és ki ne hagyjam:Vibra tone xdxd kész a konditerem.
2009. júl. 2. 01:30
Én régebben fogyóztam. Én azt csináltam,hogy mindig olyanokat ettem amiben nincs szénhidrát. Vagyis hetente egyszer egy keveset ettem. Fehérjét kicsit többet mondjuk ugy 2 naponta. Közben zöldségeket ettem és gyümölcsöket de abból is azokat amikben nincs annyi cukor. Édességeket teljesen kizártam. Káros szenvedélyem nem volt soha. A reggelim mindig gabonapehely volt. Amikor megkívántam akkor ettem joghurtokat (jó nem vittem túlzásba azt sem) persze csak a diétásakat. Közben az első héten tornásztam Norbival dvd-ről a másik héten már lusta voltam tornászni. A diétát nem hagytam abba. A fogyásom kezdetekor megnéztem a mérleget. Azóta nem vettem elő. 2 hét múlva elővettem és 1kg ment le rólam. Na ez nem igazán tetszett pedig tudtam,hogy nem várhatok csodát. Fogtam és bevágtam egy pár túrórudit meg jégkrémet 5 kanál tésztát és azt mondtam magamban,hogy állj! Nem ezért kínlódtam eddig! Olyan nehéz volt! Pedig annyira ettem volna még...még...még...aztán abbahagytam a fogyókúrát és most 71kg vagyok 158 cm-rel és 24 évvel. Szóval még le kéne fogynom 15kg-t az álomsúlyomig. De hogy ez a fogyás milyen lassan indul be!! Semmilyen szert nem használtam és nem is merek hátha az lessz,hogy ha abbahagyom dupla leszek. Szerintetek mit kéne még csinálnom? Minden testrészemen sok a zsír. Szóval nem csak egy testrészemre kell koncentrálnom.
54. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 53. - Zsumma)
2009. júl. 1. 23:41
oké! Fehérjeturmixot még soha nem mertem venni...nem tudom, milyen.:)
53. zsumma (válaszként erre: 52. - 95a0f7ade3)
2009. júl. 1. 23:36
sokat olvastam a zsírégetésről testépítő oldalakon, és ott kifejezetten ajánlanak még egy, a vacsora utáni étkezést, ami egy pohár fehérjeturmix:-) merthogy begyorsítja a zsírégetést. persze gondolom 2 órával lefekvés előtt, nem közvetlen ágybabújáskor:-) bár....majd utánanézek, ha érdekel valakit
52. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 51. - Zsumma)
2009. júl. 1. 23:24
Nekem is többen ajánlották, hogy gyümölcsöt csak délelőtt egyek (nekem délután is becsúszik:)), én estére mindig fehérjét eszek, pont a zsírégetés miatt. De kinek mi válik be!:)
51. zsumma (válaszként erre: 47. - E8035bfff6)
2009. júl. 1. 23:18
csak a vacsira gyümölcsre szeretnék reagálni, azt olvastam, hallottam, nem jó ha este gyümölcsöt eszünk, mert gátolja az éjszaki zsírégetést, vagy mi. jó lenne ennek utána néznünk:-) én úgy tudom, hogy egyébként is, inkább a zöldségek, mint a gyümölcs legyen többségben, ha diétázik az ember... valaki tudja, hogy ezek tényleg így vannak-e???
50. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 40. - 2d5a00656a)
2009. júl. 1. 22:39
De tudod, miért lettem ennyire megfontolt? Tanultam a saját hibáimból. A másokéból persze nem! De aztán már tanulópénzem sem volt és bele is untam.:)
2009. júl. 1. 22:38
A fehérje mindenképpen fontos, mert az izmoknak erre van szükségük a zsírégetéshez = nem kapnak kaját, nem dolgoznak, így hiába a mozgás is.
48. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 42. - Ginger93)
2009. júl. 1. 22:36

A reggeli tényleg fontos, még ha pár falatot is eszel, de ne hagyd ki!

Én a minimumra csökkentettem a zsírt, a szénhidrátokat (kiiktatni teljesen nem lehet, mert szinte mindenben van.:( Az almában is 0,03 g zsír!)Eszem kenyeret, de csak reggel egy szeletet. Nekem bejött a rozskenyér és a barna kenyér is, egy szelet felvágottal, sok paradicsom, paprika, retek, ubi, mikor mi terem. A 100%-os gyümölcslevet szintén hanyagolom, rengeteg benne a cukor. A cukrot édesítőszerre váltottam. Reggelire még iszok egy pohár tejeskávét, vagy tejet, kakaót.

Minden nap iszom 2 dl zöldteát, nagyon jó méregtelenítő. Azt nem állítanám, hogy zsírégető...legalábbis én ezt nem tapasztaltam.

A joghurtok nálam a tízórait jelentik + egy gyümölcs (ez is idény), uzsira uez.

Ebédre nem tudok kétfelé főzni, két kisgyerek mellett ez már luxus lenne. Sok levest eszem tészta nélkül, a másodikból pedig fele adagot, mint eddig. Vacsira sok fehérjét (tej, sovány túró, natúr joghurt, tojás) és este 6 után már semmit (nekem ez volt a legnehezebb:()

47. e8035bfff6 (válaszként erre: 45. - Xti_)
2009. júl. 1. 22:02

ok!

köszi!:)


úgy gondoltam,hogy reggel szénhidrát,kevés fehérjével...

uzsonnára kizárólag gyümölcs...

ebédre zöldség fehérjével...

és vacsira már csak zöldség vagy gyümi


szerintetek le lehet adni az utolsó 5 kilót ennyi idő alatt?

ma voltam futtni csak az a baj,hogy elég sokat és össze vissza ettem,és most úgy érzem semmi értelme nem volt a mai sportnak.

na de nembaj...holnap új nap:)

holnap reggel megint futással kezdem a napot és holnaptól tényleg nagyon oda kell figyelnem

46. 2d5a00656a (válaszként erre: 45. - Xti_)
2009. júl. 1. 20:25
Jól hangzik:)
45. xti_ (válaszként erre: 44. - E8035bfff6)
2009. júl. 1. 19:26
Ami nekem beválni látszik: szénhidrátok csak mértékkel, mozgás (szintén), sok zöldség és gyümölcs, valamint rengeteg víz ivás.
2009. júl. 1. 19:03

sziasztok!


Én is csatlakoznák hozzátok.

sikerült felszednem 5 kilót,és 29 nap alatt le szeretném adni:S


Tudom,hogy nem egészséges,de mindenképp le szeretném adni,mert esküvőre meg partira megyek


tud v.ki tanácsot adni?


szeretnék én is csatlakozni Hozzátok ha még van hely:)

2009. júl. 1. 17:38

Abban igazad van,hogy sajnos kevés orvos ért a fogyáshoz nem elméletben./mert elméletben persze tanulják/

Szerintem azért ez a napi 3x-i edzés sok lesz:)

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook