Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Jóga - mellékhatásokkal? fórum

Jóga - mellékhatásokkal? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
81. Farkas Erika 5 (válaszként erre: 80. - D7ba7bf7ff)
2016. okt. 27. 00:48
Hogy érted hogy aki eljut a szivcsakra szintig?nekem a kundalini már a harmadik szem csakramon is athaladt és még akkor sem volt támadás! Csak miután kezdtem megtertem az Atyahoz akkor kezdődött a támadás!
80. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 79. - Farkas Erika 5)
2016. júl. 15. 21:27
Elvileg a szívcsakrán keresztül nem támadhatnak be, mert az egy erős védelmet nyújt. Ezért jó, ha valakinek jók az önismereti alapjai. Más szóval, ha erős az önbizalma és az önmagába vetett hite. A szívcsakra szintig való eljutás egy nagyon erős önismeret és önkontroll. Az önkontroll abból áll, hogy a lélek gondolati, érzelmi és akarati része tisztázott és uralható.
79. Farkas Erika 5 (válaszként erre: 73. - Krisztin20)
2016. ápr. 15. 18:25
Csak ala tamasztani tudom!Tenyleg demonokat hivsz be vele es ezt nekem nem egy pap mondta hanem a sajat boromon tapasztaltam! mindenki vigyazzon vele! Inkabb azt javasolnam ne jogazzon es meditaljon senki!!!!
78. Lara1984 (válaszként erre: 77. - Laliyah)
2013. máj. 24. 02:17

Köszönöm, hogy írtál.


A fórum indítása idején próbálkoztam, ismerkedtem a jógával. Ez (akárcsak pl. a futás) nekem nem jött be. A jóga nemcsak fizikailag volt megterhelö számomra - az "elvontsága", spiritualitása úgyszintén.

Van más kikapcsolódási ill. sportolási lehetöség, amit végezhetek, ezért a jógára már nem is gondolok...


Örülök, hogy neked bevált, és pozitív élménnyel gazdagodtál, illetve gazdagodsz a jóga gyakorlásának alkalmával. További sok sikert kívánok ebben!

2013. máj. 23. 09:55

Sajnálattal olvasom Lara hozzászólását a Sivananda jógáról :( Nekem teljesen pozitívak a tapasztalataim.

Sok oka lehet, hogy neki nem jött be, én mondjuk a helyében mindenképpen elmennék orvosi vizsgálatra, mert a magas vérnyomás pl más mozgásformában is gondot jelenthet, vagy pl. egy pajzsmirigyprobléma.


A Sivananda-jóga 12 alapászanája fix rendszer, kis variációkkal bárkinek jól végezhető, és az a tapasztalat, hogy a nagytöbbség elég gyorsan megtanulja.

A gyakorlatok sorrendje a csakrákkal, a belső elválasztású mirigyek elhelyezkedésével és a gerinc hajlításának figyelembevételével egy elég jól felépített rendszer. Célja, hogy rövid idő alatt, a lehető legtöbbet kapja a tanítvány.

Tény, hogy ahány oktató, annyi féle óra, ennek ellenére.

Nem mondom, hogy próbálkozz vele, újra, hiszen, ahogy olvasom időközben akkora ellenérzéseid vannak vele kapcsolatban. Ha nem jött be, nem kell erőltetni.

Azt a kivizsgálást pedig érdemes megejteni, hogy biztos ne legyen a későbbiekben baj.


A legjobbakat kívánom.

76. Lara1984 (válaszként erre: 73. - Krisztin20)
2012. dec. 25. 22:46

Mi mást mondana éppen egy pap?! Hiszen mindegyik vallás a saját igazát hangoztatja (egyetlen igaz vallás címén), a többit pedig ócsárolja.

Mivel én nem vagyok vallásos, nem sok hitelt kapnak nálam a különféle vallási vezetök szavai. Szimpla manipuláció véleményem szerint.


Nem utolsó sorban megjegyezném még, hogy a jóga nem vallás...

(A vallástól és a jógától is elhatárolódom.)

75. f64f0d9a69 (válaszként erre: 74. - Guruljka)
2012. dec. 17. 16:10
Ezt a szöveget összesen 6 helyre tette be...
74. Guruljka (válaszként erre: 73. - Krisztin20)
2012. dec. 17. 15:06

Ezt ismerem, de nem értem.

Utána kellene keresnem, mert egyszerűen nem értem. A jógának semmi különleges saját vallása nincsen.

2012. dec. 15. 19:20
Sziasztok! Ma hallottam egy érdekes előadást, egy paptól, hogy ezek a keleti gyógymódok és gyakorlatok nem jó erőket használnak fel, mert keletről olyan vallásból erednek, ahol ezeknek a különböző pózoknak meg gyakorlatoknak olyan jelntésük van, amik démonokat idéznek meg, ill. a gonoszt hivják be. Ugyhogy vigyázzatok vele!
2012. nov. 18. 17:37

Persze, ha úgy érzed, jól tetted.

Egy sima hatha-jóga lett volna a jó, és megfelelően szelíd oktató.

71. Lara1984 (válaszként erre: 70. - Guruljka)
2012. nov. 18. 17:35
Nevetni fogsz: épp a Sivananda-féle jógakönyvemet adtam el! ☺ (Hogy írmagja se maradjon!...)
2012. nov. 16. 06:24

:D

Csak nagyon sajnálom, hogy ennyire rosszul végződött a jóga iránti nyitottságod.

Komolyan, ha veszel egy könyvet, talán többre mész vele, bár az sem mindegy, ki írta.

69. Lara1984 (válaszként erre: 66. - Guruljka)
2012. nov. 16. 03:37
Én is egyre inkább úgy gondolom, hogy véletlenek nincsenek. Mindennek megvan a miértje, még ha a tudomány jelenlegi állása szerint nem is kapunk erre választ. Bár a káoszelmélet érdekes!
68. Lara1984 (válaszként erre: 65. - Guruljka)
2012. nov. 16. 03:31

"No látom, valakik új pénzszerzési módot teremtettek...

Istenkém, ez a hatha jóga katonai kiképzőbázis-változata..."


Néhány alkalom után nekem is ezek jutottak eszembe!

67. Lara1984 (válaszként erre: 64. - Guruljka)
2012. nov. 16. 03:29

Nem szerettem ezt a légzésmódot, mert túl gyors & felületes volt. Nem is csináltam, ha nem esett jól.


Statisztikailag tekintve a "kiképzötáboros" jóga-óra legfeljebb 35%-ában voltam aktív résztvevö - különben passzív & dacos szemlélödö! ☺ ☺

2012. nov. 15. 07:07

Bocsánat, teljesen sokkban vagyok.

Ahogy keresgéltem, találtam meg a hírt. A régi oktatóm halálhírét.

Nincsenek véletlenek, ezt is Tőle tanultam....

2012. nov. 15. 01:12

No látom, valakik új pénzszerzési módot teremtettek...

Istenkém, ez a hatha jóga katonai kiképzőbázis-változata...


Szegény Sivananda Mester. A könyve csupa lelki dolog, semmi nem szól arról, hogy magas vérnyomással hogyan állj fejen.

64. Guruljka (válaszként erre: 41. - Lara1984)
2012. nov. 15. 01:08
A váltott orrlyukas légzés kifejezetten kizárólag haladóknak való, önmagában is rosszullétet okozhat, főleg dinamikusan végezve. Nem jó helyre jártál!!!
2012. nov. 15. 01:05

Persze, jól döntöttél. Bármi legyen is az oka, véletlenek nincsenek.


Az említett ágazatot nem ismerem, én a hatha jógát gyakoroltam, jó mesterrel. Igaz, hosszasan keresgéltem a nekem megfelelő emberkét, de meg is találtam.

Nagyon sajnálom, hogy ennyire rossz volt a jógával való találkozásod. Ahogy ki tudom hámozni, a "mester" volt az oka. A gyakorlatokat is ő állítja össze, de tényleg furán csinálta ez az oktató. A fordított testhelyzetes gyakorlat a hatha jógában és a régi mesteremnél csak nagyon sokára és fokozatosan jön. A csoportunkban akinek valami egészségi problémája volt azoknak külön mondta, hogy "Juli, te ehelyett mást végezz", "Józsi, ezt most hagyd ki"....a könnyítést is külön: "akinek ez így nehéz, próbálja úgy, hogy..."

Ugyanebben a jógás közösségben volt olyan oktató, aki a kicsit dinamikusabb gyakorlatokat tanította, de ő is nagyon fokozatosan.


Az ágazatnak még utánanézek, alig valamit hallottam csak róla eddig.

62. Lara1984 (válaszként erre: 61. - F64f0d9a69)
2012. nov. 15. 00:28
Köszönöm! ♥
61. f64f0d9a69 (válaszként erre: 60. - Lara1984)
2012. nov. 13. 14:12

:))

Nnnna akkor most kereshetsz valami neked való, jó kis mozgásformát!

Jól döntöttél szerintem is!!!

Sok szerencsét kívánok!

2012. nov. 12. 22:21

Múlt szerdán összepakoltam az összes, jóga témájú könyvemet, és elvittem eladni a csoport azon tagjainak, akiket érdekel. Legalább valami hasznom is legyen a dologból!... ☺


Megkönnyebbülést érzek, hogy "leszámolhattam" egy olyan dologgal, amely egyáltalán nem nekem való.

59. Castia
2012. nov. 2. 00:14
Komolyan sajnálom, hogy neked ennyire nem jött be, mert én nagyon megszerettem a jógát, és sokat is segít rajtam. Valószínűleg lehetne olyan irányzatot találni, ami neked is jó lenne, vagy külön neked összeállítani egy megfelelő szekvenciát, amiben nincsenek fordított testhelyzetek. Esetleg idősebbeknek tartott "szenior" órák lennének jók, vagy pl. az Etka jóga. De ha már ennyire nincs kedved hozzá és lelkileg is ellenállás alakult ki benned, akkor nincs értelme erőltetni.
2012. nov. 1. 23:02

Köszönöm, hogy hozzászóltatok a témához!


Baranka, te azt írtad, hogy a jóga nem nekem való; Castia, te pedig azt, hogy az oktató nem jó.

Úgy gondolom, mindkettötöknek igaza van.


1. Minél több órán vettem részt, annál inkább az a benyomásom, hogy -oktató ide, oktató oda-, a testhelyzetek annyira meggyötörnek engem, hogy a közelgö jógaóra gondolatától is a rosszullét kerülget.


2. A tanfolyam 7. órájától más az oktatónk. Hja, de mit ér, ha a módszer ugyanaz?! Elsö oktatónk elmondta, hogy a Sivananda jógát a világ összes jógacentrumában ugyanúgy oktatják, egységes módszer alapján. Na, köszönöm!...


Már a korábbi órák kapcsán, ám föképp a legutóbbi órán is az a benyomásom támadt, mintha egy világbajnokságra készülö futballválogatott, vagy több élsportoló olimpiára való felkészítö edzésén vennék részt. Csak az a lényeg az oktatónak, hogy minél elöbb, minél brutálisabb gyakorlatokba hajszoljon minket- épp csak a karikás ostor hiányzik a kezéböl, mint hatékony ösztönzö! :-/

És senki egyedi igényeire nincs tekintettel:

van a csoportban egy nagyon elhízott nö, vagy én a fejfájásommal. Azt hajtogatja, hogy a gyakorlatot úgy és addig érdemes végezni, míg kellemes; ha fájdalom lép fel, azonnal abba kell hagyni, vagy másképp csinálni. Mégis mindig odamegy ahhoz, aki "ügyetlenkedik", vagy kilóg bármily módon a sorból, és addig-addig "nyaggatja" a gyakorlót, míg vagy fájdalmat nem okoz (ö maga!), vagy elveszi a kedvét az egésztöl.

Isiászom van, ezért óvatosan emelgettem a lábaimat, + nagyon merev, görcsös is az izomzatom, de mégis erövel megpróbálta kiegyenesíteni a térdeimet & a felemelt lábaimat! Mindezt úgy, hogy pár éve mindkét térdem mütve lett & azóta is fáj sokszor! A hátsó combizmaim meg mondanom sem kell, hogy eközben majd' szétszakadtak!... >:-(


A jógával minden bizonnyal egy életre leszámoltam! :-(

Nemcsak az oktató hozzáállása & az oktatási módszer jellege miatt, hanem közvetlenül a jóga milyenségéböl adódóan is; egyszerüen túl elvont nekem, a nyugati kultúra emberének...

57. Castia (válaszként erre: 55. - Lara1984)
2012. nov. 1. 19:05

Nálunk nincs kinevezve senki kezdőnek vagy haladónak (persze nyilván kezdő az, aki még csak pár alkalommal volt), de szóba nem került még a fejenállás. 10 alkalom alatt, ha jól emlékszem ennyit írtál a tanfolyamra, nem is hiszem hogy össze lehet szedni egy nulláról induló jógázónak azt az erőt és egyensúlyérzéket, ami a fejenálláshoz szükséges. Ez amúgy is olyan póz, amit fokozatosan kell tanulni, először csak azt szokod, hogy lent van a fejed, aztán egyre nagyobb súlyt helyezel a karjaidra és a fejedre, de még lent van a lábad, és csak ha már ezt is megszoktad, akkor lehet próbálkozni a láb felemelésével... szóval megint csak oda lyukadunk ki, hogy nem jó az oktatód. :(


Amivel talán érdemes lenne próbálkoznod, az a yin jóga. Ez egy teljesen statikus jógatípus, egy-egy felvett ászanában 3-5-7 percig benne maradnak. Érdemes olyankor csinálni, amikor amúgy is nyugodt és kicsit lelassult vagy, és tudsz befelé figyelni, meditálni közben, különben halálra fogod unni magad. :)

[link]

56. f64f0d9a69 (válaszként erre: 55. - Lara1984)
2012. nov. 1. 15:42

Más oktatót kéne nézni...

Neked nem a jóga a jó választás!


Ez a jóga: [link]

2012. nov. 1. 15:27

A tegnapi jógaórán valami egészen elképesztö testhelyzetet tanítottak, nevezetesen a fejenállást! Egy teljesen kezdö csoportnak! Eszem megáll!...


Az összes résztvevö közül egyetlen személy volt annyira merész & ambíciózus, hogy rendesen "nekifeküdt" a gyakorlatnak. Valamelyest sikerült is neki, nagy-nagy reszketések, ingások közepette - majd végigvágódott a padlón! No comment...


Én még a kiinduló testhelyzetet sem voltam hajlandó felvenni, nemhogy a gyakorlat többi részét próbálgatni - "sztrájkoltam" úgymond.


Egy kérdés megválaszolatlan maradt számomra:

ha egy teljesen kezdö jógacsoportnak már tanítják az egyik legnehezebb testhelyzetet, akkor mi tanulnivaló marad a haladóknak?!

54. Lara1984 (válaszként erre: 53. - Bummihatka)
2012. okt. 21. 02:27
Asszem... ☺
53. bummihatka (válaszként erre: 52. - Direlll)
2012. okt. 20. 15:15
Szerintem ennyire negatív tapasztalat után jó pár évig nem fog a jógások közelébe se menni Lara, nemhogy keressen most új csoportot.
52. Direlll (válaszként erre: 50. - Lara1984)
2012. okt. 20. 09:30
akkor jobb, ha keresel egy tanfolyamot,ami elkezdődik x dátummal, és nem lehet akármikor csatlakozni, ott valószínű teljesen az alapoktól kezdik, én is olyanra jártam, az első időkben még a lábunkat sem emeltük fel.:)és csak a vége felé csináltuk pl. a napüdvözletet is.Semmi látványos póz, viszont jó hatása volt. Az viszont látványos volt, ahogy az a 80 éves bácsi fejlődött, aki eleinte bottal jött, és üléskor se a hátát, se a lábát nem tudta egyenesen tartani,a tanfolyam végén szépen ült, csinálta a gyakorlatokat, és persze a botot is elhagyta. Ne csüggedj, csak kezd az abszolút alapoktól.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook