Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Jóga - mellékhatásokkal? fórum

Jóga - mellékhatásokkal? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
21. megi04 (válaszként erre: 20. - Bummihatka)
2012. okt. 14. 16:49
Érdekes,amit írtál. A pszihé nem akarja...Hogyan lehet "legyőzni" ŐT?
2012. okt. 14. 16:21

Évekig jógáztam, bár nem tartom magam nagy szakértőnek 3 tippem lenne:

1. vérnyomás

2. nagyon rossz légzés

3. pszichés, nem akarja a pszichéd, hogy feloldódjanak a dongjaid

19. megi04 (válaszként erre: 12. - Lara1984)
2012. okt. 14. 13:51
Sajnos nem mindenkinek tesz jót..:( Nekem csak jóga DVD-m van,de abban is felhívják a figyelmet arra,hogy magas vérnyomás esetében nem mindegyik ászna ajánlott.Sőt! Minden gyakorlat előtt szól,aki bemutatja,hogy magas vérnyomással "ezt ne".A legtöbbet nem lehet...A jógából max. a meditáció az,ami jót tesz,stressz,magas vérnyomás ellen.Magas vérnyomás esetében pl. nagyon nem jó,bármelyik gyakorlat,ahol a lábat szív vonal fölé kell emelni,a fejet lehajtani,vagy préselni kell.Szerintem is jobb,ha más mozgásformát választasz,pl. a PILATES-t...Ott is fontos a légzés,nyújtás..stb.De nem olyan "meredek" mint a jóga.
18. Castia (válaszként erre: 16. - Lara1984)
2012. okt. 14. 12:50

Nem, persze, ezek habszivacsból készülnek.

[link]

Fogalmam sincs, mi kerül rajtuk ennyibe, én a normál méretűt 2-3$-ért vettem az ebayről, ingyenes szállítással. De a fejed alátámasztására jó a pléd is, magasabban üléshez, támaszkodáshoz stb. pedig amíg nem volt jógatéglám, a vastagabb Harry Potter könyveket használtam itthon. :)

2012. okt. 14. 10:33

A nyaki csigolyáiddal lehet valami. Én sem bírom a fekvő gyakorlatokat.

A tajcsi is jól ellazít.

16. Lara1984 (válaszként erre: 14. - Castia)
2012. okt. 13. 22:20

"Pihenő pózban tehetsz vékony téglát a fejed alá, hogy kicsit megemelje..."


Tégla alatt ugye nem az égetett agyag, építkezésre alkalmas téglát érted, hanem valamilyen jóga "segédeszközt"? ☺

15. Lara1984 (válaszként erre: 14. - Castia)
2012. okt. 13. 22:15

Nem mondhatom, hogy az oktatóm nemtörödöm ember lenne, mert pl. amikor mondtam neki, hogy isiászom van (hát, az is van, sajnos...), mutatott egy alternatívát gyertyaállás helyett: elegendö szemben lefeküdnöm a fallal & nekitámasztanom a felemelt lábaimat.

Mivel ez a póz jócskán eltér az eredeti gyertyaállástól, nemigen tudom, hogy ér-e még valamit - azonkívül, hogy ezzel is csak a vért pumpálom a fejembe...

14. Castia
2012. okt. 13. 21:46

A fordított testhelyzetű ászanákat nem ajánlott magas vérnyomással végezni (és menstruáció alatt se). Ha az oktatód erre nem figyel oda... én azt mondom, keress másikat. Nekem porckorongsérvem van, vannak dolgok, amiket nem tudok úgy végrehajtani, ahogy a többiek. Ahogy picike fájdalmat érzek a derekamban, rögtön abbahagyom, és az oktatóm mutat egy alternatívát, vagy pakol alám segédeszközöket, amik pl. megtartják a derekamat.

Pihenő pózban tehetsz vékony téglát a fejed alá, hogy kicsit megemelje, vagy ha még az is kemény, akkor hajts össze egy plédet.

13. kisj
2012. okt. 13. 21:07

A jóga csak azt teszi rendbe, aki képes egy picikét kinyitni a belső füleit és szemeit. Olyan, mintha belülről néznéd a saját tested lelked. Érdekes érzés és befelé koncentrálás nélkül nem is megy.

Lehet, hogy nem ez a megfelelő tevékenység neked, bármit is mondott az a pszihomókus.

Válassz valami egyéb mozgásformát, amihez kedved is van.

2012. okt. 13. 21:00

Egy pszichológus ajánlotta, mert depresszióval kezelt. Azt mondta, a jóga "rendbetenne" pszichésen.


Hogy szeretem-e csinálni? Minden alkalom után, ahelyett hogy jól, söt jobban érezném magam, hasogat a fejem. Ìgy nem szeretem csinálni - csak nagyon szeretném, de fejfájás nélkül...

11. kisj
2012. okt. 13. 20:53

Milyen indíttatásból kezdted el a jógát?

Szereted csinálni?

A jógától jól (sőt nagyon jól) kellene magad érezni.

10. Lara1984 (válaszként erre: 7. - Kisj)
2012. okt. 13. 20:50

Igen, muszáj lesz.

Ám így elég sok pozitúrát nem végezhetek... :-(

9. kisj (válaszként erre: 5. - Megi04)
2012. okt. 13. 20:41
A jógaoktatók nem istenek, hanem a legtöbb esetben csak aktívan jógázó emberek, akik , egy oktatói tanfolyamot végeztek.
8. bd55e3f068 (válaszként erre: 2. - Lara1984)
2012. okt. 13. 20:38

Ha kül. pontoknak a nyomása fejfájást vált ki, akkor esetleg egy olyan orvos véleményét kérd ki, aki ért az akupresszúrához.

Nem tudom, hol találsz ehhez megfelelő szakembert, de biztos nem lehetetlen.

7. kisj
2012. okt. 13. 20:38
Annyit javasolnék, hogy csak addig, és úgy végezd a gyakorlatokat ameddig jól esik a testednek, lelkednek.
6. kisj
2012. okt. 13. 20:36

Én is járok/jártam jógázni, de ilyet én sem hallottam.

A magas vérnyomásosok is nyugodtan jógázhatnak. Gőzöm nincs mi lehet a panaszaid oka?

Én úgy tippelek, hogy ennek valami lelki oka lehet, valamiért nem tudsz ráhangolódni a dologra.

5. megi04 (válaszként erre: 4. - Lara1984)
2012. okt. 13. 20:35
Hát..nem tudom..Az oktatónak nem tippelnie kellene,hanem pontosan tudni..Hiszen a meditációs oktatáshoz,kell némi anatómia..
4. Lara1984 (válaszként erre: 3. - Megi04)
2012. okt. 13. 20:28

Már beszéltem erröl az oktatómnak, aki erre ledöbbent. Nem találkozott még olyannal, aki hasonló panasszal fordult volna hozzá, így csak tippelni tudott. Az ö tippje volt a magas vérnyomás...


A magas vérnyomásban szenvedök nem jógázhatnak?

Vagy, ha igen, mit kell másképp csinálniuk, mint problémamentes társaiknak?

3. megi04 (válaszként erre: 2. - Lara1984)
2012. okt. 13. 20:23
Lehet a vérnyomás is,de legjobb,ha ez ügyben felkeresel egy tapasztalt jóga oktatót.Ő valószínűleg tudja a válaszokat.
2012. okt. 13. 20:20

Öt hete elkezdtem egy Hatha-jógatanfolyamot (Hatha-jóga, "Sivananda-módra").


Sokmindenre számítottam, hiszen rengeteg pozitív dolgot hallottam & olvastam korábban a jógáról (mert régóta foglalkoztat a téma), ám erre az "eredményre" álmomban sem számítottam:

minden, hangsúlyozom MINDEN alkalommal, amikor jógázom, borzalmas fejfájás tör rám, amely sokszor még gyógyszeresen sem múlasztható el & napokig gyötör!...


Az alábbi esetekben, pozitúrákban fájdul meg a fejem:

♣ amikor egyszerüen csak fekszem a hátamon, pihenö helyztben. Ilyenkor nyomja a fejem a padló. Használok jóga szönyeget, de nekem még duplán hajtva is nagyon kemény; vannak ugyanis a fejemen olyan pontok, területek (pl. a koponyám tarkó feletti, hátsó része), amelyek nyomása fejfájást vált ki.

♣ Ugyanez a helyzet a fejtetömmel is... :-(

♣ A fejfájás pedig 100%-osan garantált, illetve fokozódik akkor, ha olyan pozitúrát végzek, amelyben a fejembe tolul a vér (ha a fej alacsonyabban helyezkedik el, mint a test többi része, a lábak & a törzs). Ilyenkor kidüllednek a szemeim, elvörösödik az arcom & lüktetni kezd a fejem; ha pedig ebböl a helyzetböl felállok, szabályosan rosszul leszek, hasogat & nyilall a fejem.


Mi lehet az oka ennek? A magas vérnyomás, vagy valami más?

Egyáltalán ajánlatos nekem jógázni?!...

Jóga terén tapasztaltak válaszát várom!

Elöre is köszi!

2012. okt. 13. 20:20
Jóga - mellékhatásokkal?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook