Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Jó dolog-e a bébikomp? Mi a véleményetek? fórum

Jó dolog-e a bébikomp? Mi a véleményetek? (tudásbázis kérdés)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
397. driennke83 (válaszként erre: 395. - Papp Szilvia)
2011. máj. 25. 13:42
Nálam is ez volt az ok. Talán, ha három hónapot használta 9 hónapos korától, amikor már egyébként is állt. Naponta összesen, ha másfél órát volt benne, akkor sokat mondok, de mivel ő nagyon keveset aludt napközben és nagyon keveset volt el egyedül, így ezért kapta, és amikor tényleg olyan dolgot csináltam, hogy nem tudtam rá figyelni egyáltaltán, akkor beletettem, és 11 hónaposan elindult egyedül. És nincs a gerincének sem baja.
396. strangangel (válaszként erre: 395. - Papp Szilvia)
2011. máj. 25. 13:38

Hát ez az, én is így érzem, hogy így csak magamnak akarnék jót tenni, amivel neki nem feltétlen teszek azt.

Szeparációs időszakát éli, és még levegőt se venne anya nélkül, de anyának főzni, mosni, vasalni (IS) ...kell...

2011. máj. 25. 13:34

csak tapasztalatom, de dönteni neked kell: megvettem, imádta, hamar megtanulta hogy ha megy vele és lök egyet akkor gurul és nem kell hajtania magát...sokan mondják hogy nehezebben tanul meg járni...10.5hónaposan indult el egyedül...azóta már szalad és minden nap új seb a térdén:DDD


szvl mi vagyunk az élő példa arra hogy nem feltétlen hátráltatja a járásban...


ha születne kistesó vennék e? nem biztos...de csak hogy lássam mi a különbség.de ha látnám hogy lustibb a baba akkor igen, mert gonosz kijelenteni de elsőre is azért vettem meg hogy beleteszem és tud jönni menni amerre akar(nálunk nincs küszöb sehol), és közben tudtam főzni, bármit cisnálni...szvl kicsit leszereltem magamról a lányom..:D

2011. máj. 25. 13:33
Úgy olvasom, hogy inkább nem, mint igen...és már úgy gondolom így is van..
393. reload (válaszként erre: 390. - Strangangel)
2011. máj. 25. 13:27
Ez itt is így lesz :) Dönteni neked kell.
392. reload
2011. máj. 25. 13:26
Én nem vettem és nem is venném. Kúsztak-másztak amíg meg nem tanultak maguktól járni :)
391. homern
2011. máj. 25. 13:26

Szia!

Nézd meg a korábbi erről szóló fórumokat,nagyon sok vélemény van ott leírva.

2011. máj. 25. 13:26
Van mellett is, és ellene is, akkor most?
2011. máj. 25. 13:25
Vegyem, vagy ne vegyem?
2011. máj. 4. 13:23
Igen, a rugós hinta tényleg nagyon jó! Nekünk is van!
387. menta76 (válaszként erre: 386. - Micimacko72)
2011. máj. 4. 09:34
Igen a hintát nagyon ajánlják. Nekünk is azt mondták, hogy legyenek sokat hintában.
2011. máj. 4. 09:30
Nálunk sokat segített a rugós felakasztható hinta. Ez erősiti a hátat, a lábat, lépegethet, az egyensúlyát is fejleszti. Ezt ajánlják az ortopéd orvosok is.
385. menta76
2011. máj. 4. 09:27
A lányaimmal gyógytornászhoz kellett járnunk 1 éves korukig sajnos, de ő kimondottal ellene van a komp használatának. Ezért nem is vettünk. A komp kényelmes a szülőnek, mert csak beleteszi a babát és nem mászik el, szem előtt van. nekünk mindig azt mondták, hogy inkább másszon, mint hogy a kompban "álljon". De ez az én véleményem, ne sértődjön meg senki.
2011. máj. 4. 08:16

Mi kaptunk kompot ajándékba...2x kipróbáltuk, aztán eladtuk! Én nem tartom jó dolognak.

De mindenki maga dönti el, hogy mi a jó a gyerekének, és mi nem.

Lehet hamarabb állnak fel/indulnak el...ha valakinek ez a lényeg, hát használja.

Az én lányom 6 hónapos. Szépen gurul,kúszik, mászik...betartva a fokozatokat!

2011. máj. 3. 23:52
Ja igen, még hátránya az is, hogy egyáltalán nem segít a járás tanulásában, mert a baba azt szokja meg, hogy állandóan tartja valami. Márpedig a stabil járáshoz igenis elengedhetetlen, hogy saját maga tapasztalja meg az eséseket, ebből tanul. Egyébként meg kell kérdezni egy orvost, szerintem nem lesz olyan, aki javasolja. Jó üzlet ez is, mint sok más felesleges + ártalmas dolog.
382. c92b8757f2 (válaszként erre: 375. - Micimacko72)
2011. máj. 3. 23:48

egyetértek...

Anyukám elmondása alapján ez a 80-asvégén nagy divat volt, csak akkor még mit sem tudtak a hátrányairól...

2011. máj. 3. 23:45
Egyértelműen lehet olvasni róla, hogy káros a gyerek fejlődésére! A járást nem kell segíteni, az normális esetben magától bekövetkezik minden gyereknél. A bébikomp egy erőltetett és a baba számára rendellenes testtartást eredményez, ezt az eszközt csakis a szülő kényelmére találták ki. Kimaradhatnak hatására fontos mozgásfejlődési állomások, és mivel az agyat kényszeríti egy olyan mozgásra, amit magától még nem tudna, ez később okozhat tanulási nehézségeket is. Más az a járássegítő eszköz, amibe a baba maga kapaszkodik, mikor már egyébként is tud tenni lépéseket.
2011. máj. 2. 10:52

Unokatesómék mindketten ezzel tanultak menni. Már 19 és 22 évesek, és gerincferdüléssel küzdenek...


Mi tesómmal nem használtuk, mivel anya ellene van.

2010. okt. 11. 21:58

közvetlenül természetesen nincs kapcsolat adiszlexia és a bébikomp között.


remélem, ez mindenkinek világos.

378. Trixy88 (válaszként erre: 372. - Blacky73)
2010. okt. 11. 20:05

2 gyermekes anyuka vagyok! Az én lányom is Diszlexiás,de nem hinném,hogy a Komptól lett olyan! 1 hetet használtuk, amikor főztem! Tovább nem bírta, és nem is igényelte! Nagyon sok oka lehet, hogy mért lett Diszlexiás a gyerek!


De mint írtad , igen, azt meg kellett volna várnod hogy legalább másszon a picur!

Az orvosok mind azt mondják , hogy amit a baba magától csinál az mind jó, Erőltetni NEM szabad.


Nem mondok véleményt a komp használatáról, mert mindenki hallgasson a saját anyai ösztöneire.

Egy anya akkor anya ha van ilyen neki! :)


Ne hallgassatok, és főleg ne vitatkozzatok egymással, Hiszen ti ismeritek a saját gyermekeiteket, és nem más! Ti tudjátok hogy mi a jó nekik! :)

377. heni8602 (válaszként erre: 341. - 156a5eb9fd)
2010. jún. 8. 11:35

:Dez durva...

mi ez??használati útmutató kisgyerekhez??nem hiszem,hogy ezzel valaki ne lenne tisztába aki kompot mert venni a gyerekének...:S

376. heni8602 (válaszként erre: 333. - Raistlin Majere)
2010. jún. 8. 11:28

100%ig egyetértek veled!az én kislányomnak is volt és a világon semmilyen hátránya nem származott belőle...beleértve azt is,hogy kevesebbet foglalkoztam volna vele...egyáltalán nem erről szól a dolog!Igaz,hogy nem volt sokat benne,pont annyit ameddig élvezte!Ha az 10 perc volt akkor 10 percet ha fél óra akkor fél órát...mászott is,10 hónaposan pedig egyedül járt...és bizony sétálgattam is vele nem keveset kézenfoga,mert mikor már lépkedett nem élvezte a kompozást!semmi összefüggést nem látok a lustaság és a kompozás között...

de kell,hogy legyenek ilyen ,,szörnyen rossz anyukák,, is,mint mi vagyunk különben semmi értelme nem lenne a fórumnak:D:D

375. micimacko72 (válaszként erre: 374. - 5e48d37001)
2009. júl. 23. 10:15
a védőnénink azt mondta, az ortopédus orvos véleménye: ahol látnak mind törjék össze :-))))
2009. júl. 22. 23:23

Mi kaptunk ajándékba egy kompot,de soha nem tettem bele.Sok rosszat hallami róla.

Blacky, a mászást egyes babák átugorják,nem minden baba kezd el mászni a felállás és a járás között.Ez az Én életemből is kimaradt,pedig 32 évvel ezelőtt még nem volt baby comp.

2009. júl. 22. 22:52

az én tesóm a komppal átesett a küszöbön...szerintem nem is kell folytatnom.Én nem tartom igazán jónak.

Na meg amit blacky is irt...

2009. júl. 22. 22:45
Kisfiamnál használtunk kompot, diszlexiás és diszgráfiás és sokáig lábujj hegyen ment!gyógytornára kellett hordani, ma 12 éves aránylag rendbe jött de rengeteg foglalkozással, mindez azért mert az orvos szerint a komp miatt kimaradt nála a mászás. Nemrég született kislányunknak tuti nem lesz kompja!!!
2009. jún. 26. 08:59
nem jó
2009. jún. 26. 08:57
Nem találom vonzónak a használatát: a lábbal csak lökdösés van, igazi járás mozdulatai nem rögzülnek, és nem vagyok biztos benne, hogy a lábacskákat nem alakítja görbére. :D
2009. jún. 26. 08:52
Én mindkét lányomnál kikötöttem,bárki hozhat bármit,de kompot nem!!!!!Nagyon ellenzem!
368. 580dbd446c (válaszként erre: 367. - Anyuca66)
2009. febr. 22. 07:30

Én csak azt írtam amit olvastam egy magyar gyerekorvos által írt babakönyvben. Én először szerettem volna kompot venni, de így lebeszélődtem. Nálunk is az utcai sétánál volt csak cipő, de otthon, vagy a kertben nem vett fel. Mondjuk én a kertbe is cipővel küldtem ki a babócát, de mindig levette, aztán hagytam. A fűvön mindegy.

Anyós viszont mindig azt mondta hogy a lakásba is cipő kell, ha nála voltunk állandóan ráadta :S

A lányomon amúgy észrevettem ezt a lábujj behajlítást, de én azt hittem rossz szokás , vagy valami baja van. Később olvastam a fent említett könyvet, és megnyugodtam. Nálunk egyik gyerek se lúdtalpas, lehet adottság kérdése is, nem tudom...

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook