Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Jehova-babák fórum

Jehova-babák (beszélgetős fórum)


2007. febr. 7. 12:03
ez esetben az orvos megszegi az esküjét és ha jól tudom,büntethető...
50. figarina (válaszként erre: 48. - Ditke62)
2007. febr. 7. 12:02
Így van,mert egyébként passzív eutanázia lenne,és az nem lehetséges!
49. emagdi (válaszként erre: 48. - Ditke62)
2007. febr. 7. 11:54
kivéve ha az orvos is jehova...
2007. febr. 7. 11:53

Sajnos nem tudom hogy lehet elolvasni a bevezetőben említett naplórészt, de egy megjegyzésem lenne:

Magyarországon a szülő csak addig tagadhat meg egy beavatkozást amíg az nem veszélyezteti agyerek életét. Egyéb esetben az orvosnak kell mérlegelni és közvetlen életveszély vagy maradandó testi károsodás veszélye esetén a szülő döntését figyelmen kívül kell hagyni. Tehát ha akkora fokú a vérvesztés vagy vérszagénység hogy transzfúzió nélkül belehalna akkor a gyerek meggkapja a vért és kész.

47. emagdi (válaszként erre: 46. - Win)
2007. febr. 7. 11:53
én csak azt nem értem, hogy értelmes embereket hogy lehet ennyire behülyíteni!?
46. win (válaszként erre: 34. - T.panti)
2007. febr. 7. 11:46

Tökéletesen egyetértek veled! Szerintem sem ment fel senki semmilyen valláshoz, szektához, bmihez való tartozás az alól,, hogy hagyjon meghalni valakit. Pláne nem a saját gyermekét, és főleg nem úgy, hogy megtagad tőle valamilyen beavatkozást.


Én is ismertem egy srácot, nagyon barátságos volt, nálam két évvel idősebb, már kb. 5 éve nem él. Miért? Mert ő is belekeveredett a jehova vallásba, és ott megmagyarázták neki, hogy nem kell kezelni inzulinnal a cukorbetegségét, mert majd a hit, meg a vallása, meg jó ég tudja mi nem meg fogja gyógyítani! Nem jött össze! Bekerült a kórházba, és ott sem engedte, hogy adjanak neki inzulint!


Kevés értelmetlenebb halált lehet elképzelni!!!

45. figarina (válaszként erre: 25. - E71af41436)
2007. febr. 7. 11:42

Most olvastam vissza ezt a hozzászólásodat...Szerinted nem hibáztak????hát???direkt jót tettek a két babával,h meghalhattak??

Tudod nekem ilyenkor kissé kinyílik a bicska a zsebemben..Egy szülő a gyermekéért még ölni is képes lenne,még az állatokban is több van mint az ilyen emberekben,ők ÖSZTÖNÖSEN óvják a kicsinyeiket!!Nincs az a valási fanatizmus amit ne nyomna el az ösztön,ha a gyereked élete a tét!

és bocs,de itt baromira nincs szó a vallásról!ITT EMBEREKRŐL VOLNA SZÓ!!De itt a szülők esetében Emberekről nem beszélhetünk.

44. win (válaszként erre: 38. - Figarina)
2007. febr. 7. 11:41
Adjanak vért egymásnak!
2007. febr. 7. 11:37
A tisztátalanság ebben az értelemben szerintem azt jelenti, hogy más vérével eredendően bűnbe esnek,a másik ok, pedig, valószínű szintén egy fanatista megnyílvánulás, hogy ha önmagát a szervezet nem tudja meggyógyítani, akkor az emberiség ne avatkozzon ebbe. inkább meghalnak, de nem engednek a természetes mód ellen vétkezni. Csak az a baj, hogy itt a babák sorsa felett döntöttek. Olyyan mintha egy alapos agymosáson estek volna át ezek az emberek.
42. figarina (válaszként erre: 41. - Flamingó2)
2007. febr. 7. 11:33

Úgy tudom elég sokan így vannak ezzel!!!

A gyakorlati haszna nem lehet más,csak a népesség csökkentése!!(bocs)

2007. febr. 7. 11:07
Ismertem egy embert aki jehova tanúja volt, sőt még most is az. Nagyon jó kapcsolatban voltunk, nekem sokat jelentett a barátsága. Elfogadta hogy én soha nem leszek tagja a gyülekezetnek. Történt valami ami ráébresztett arra hogy egy kétszínű álnok kígyó. Nagyot csalódtam benne. Bort iszik és vizet prédikál!
40. emagdi (válaszként erre: 38. - Figarina)
2007. febr. 7. 11:05

OK, ez a "szöveg", de vajon mi lehet a valódi értelme?

pl: böjt- szöveg, hogy megtisztulsz, meg átéled a lemondást, áldozatot hozol istenért stb.

valódi oka: az emberek egészségének megőrzése, a szervezet évente egyszeri megtisztítása a böjttel.

szóval legtöbb vallási előírásnak van gyakorlati haszna (vagy legalábbis volt akkoriban amikor ezeket a szabályokat megalkották), kíváncsi lennék hogy ennek a vérátömlesztés tilalomnak vajon mi lehet

39. emagdi
2007. febr. 7. 11:02

amúgy meg általánosságban: mindenfajta fanatizmustól távol kell(ene) tartania magát az embereknek.

az is durva, amikor az ember a saját gyerekén nem segít, holott tudna, de az is elképzelhetetlen, amikor öngyilkos merénylők robbantgatnak ártalmatlan embereket a szent ügy érdekében.

egyszerűen ezek az emberek már nem saját maguk urai, hanem mások (az egyház vezetőinek) a bábui.

38. figarina (válaszként erre: 37. - Emagdi)
2007. febr. 7. 11:02
Én úgy hallottam,h akkor már tisztátalanok(így kell írni?) lesznek,és azok már nem igazi jehovák...
37. emagdi
2007. febr. 7. 11:00

azt még mindig nem értem, hogy miért van az a jehováknál, hogy nem kaphatnak vért?

általában a vallásokban a tilalmaknak van valamilyen ésszerű magyarázatuk (pl böjt), ami egyfajta "népi bölcsesség" átültetése egy szabályrendszerbe.

nem értem, hogy a vérátömlesztés tilalmának mi az oka? esetleg ez a vallás olyan vidékről származik, ahol gyakoriak voltak a vér által terjedő fertőző betegségek?

36. figarina (válaszként erre: 33. - E71af41436)
2007. febr. 7. 10:38

Nem tudod mit tennél,a felsorolt okoik miatt!!!????

MEGDÖBBENTŐ!!!

35. emily (válaszként erre: 33. - E71af41436)
2007. febr. 7. 10:23
2 számú válaszod mindent elárult....
2007. febr. 7. 09:28
Lányok! Ha most arról vitatkoznánk, hoyg egy szülő megölte gyermekét, vallási hovatartózás nélkül, akkor mindegyikünk elítélné ezt a tettét, itt viszont valahol a vallás mögé bújtatva keresnek a szülők számára mentséget néhányan. holott ha nem is közvetlenül a szülő volt a gyilkosuk, de közvetve ők okozták a babák halálát. Én egyet értek figarina hozzá szólásásval. ha most nem segítettek ezek a szülők, később sem fognak segíteni, ha a vallásukkal ellentétes probléma merül fel. Vallás ide, vallás oda, én nem hagynám ilyen szülőnél a gyermeket, akár milyen jó szülők lennének is más szempontból. hoppá, miért lenne jó szülő ha ilyent megtett? valaki említette itt hogy jó szülők lehetnének. Hát szerintem ez a tettük már kizárja, hogy bár ki is megbízzon bennük. A jó szülő fogalma relatív mindenkinek mást jelenthet, de abban valószínű egyetértünk, hogy a jó szülő nem okozza tudatosan a gyeremke halálát, mert ez tudatos volt az biztos.
33. e71af41436 (válaszként erre: 32. - Figarina)
2007. febr. 7. 08:51

NÉzd.

Nem tudom mit tennék.

1:mert nem vagyok jehova hívő

2:mert nincs gyermekem

3:mert nem tudom a jövő mit tartogat.

32. figarina (válaszként erre: 30. - E71af41436)
2007. febr. 7. 08:27

Kedves Pitzburg!

Te megölnéd a gyermeked,ha Jehova lennél???(mármint ilyen módon)

2007. febr. 7. 08:26

Van egy kedves ismerősöm,aki nemrégiben otthagyta a jehova gyülekezetet.Ő mesélte,h amikor szült,a gyül.hozta a SAJÁT speciális gépét,amival szükség esetén a saját vérét kapta volna vissza,ha szükséges,császármetszésre került a sor és a férje nyomatékosan felhívta a doki figyelmét,h bármi történik nem kaphat a felesége vért!Kérdwezem én ez a btk szerint nem egy minősített eset?Pl ha meghal a lány,mert nem kap vért akkor a férj közvetetten gyilkos,nem???De legalábbis felbújtó...Mindenesetre,ha passzívan is,de gyilkosságban vesz részt!!És hol érvényesülhet az orvos Hippokratészi esküje ilyenkor????

(szerencsére ennél a szülésnél minden oké volt,de az anya a műtőben megmondta a dokinak,ha szükséges,adjon vért,mert ő és a gyermeke is élni szeretnének!!!)

30. e71af41436 (válaszként erre: 26. - 1a50c86bb0)
2007. febr. 7. 07:42
nos,hogy a kérdésedre válaszoljak,igen,én egyetértek a szülők döntésével. mert hisznek valamiben.
29. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 28. - Fcf0c655e6)
2007. febr. 7. 02:01

Ha elolvasod ujra, amit irtam, rajohetsz hogy egyaltalan nem helyeslem, sot, visszataszitonak tartom a viselkedesuket, hozzallasukat a gyerekeikhez.

Hol tapasztaltad nalam ennek a kerdesnek a megalapozasat: "Te helyesled ezt?"

28. fcf0c655e6 (válaszként erre: 26. - 1a50c86bb0)
2007. febr. 7. 01:24

Az elso mondatodra szeretnek reagalni mindossze;

Ket ujszulott meghalt, mert a szuleik, akik Jehovak, megtagadtak a veratomlesztest a babaknak.

Tehat NEM fuggetlenul a vallastol....

Ha az allami szervek nem veszik el a babakat a mult heten, azota mar ujabb ket baba lenne halott. Te helyesled ezt?

Hagyjuk mar aa osszehasonlitasokat kulonbozo vallasokkal; ertelmetlen.

A Jehova vallason kivul nincs meg egy, ami arra osztonoz, hogy megold a sajat gyerekedet! Hat mifele vallas az ilyen?

A vallasrol meg annyit:velemenyem szerint csak buta embereket lehet vallasi oruletben tartani, mert azok nem gondolkodnak, hanem mennek az irott szo utan.

Nem gondolkodnak, mert nincs mivel...

27. 80ASIQ
2007. febr. 7. 00:34

Késü van, nem alapoztam most meg a megszólalásom, viszont izgat a téma, azért írok.

Van egy szavazás itt a hoxán, hogy elvenném-e Jehova szülőktől a gyereket. Nem!

Az egy másik kérdés, hogy ha bizonyítást nyer az, hogy életmentő beavatkozást tagadtak meg a gyereküktől, akkor biztosan jól megbüntetném a szülőket! A vallás az hit kérdése. Az vagy úgy van, vagy nem. Semelyik vallás nem állíthatja azt, hogy az övé az egyedüli helyes. Az is lehet, hogy az ateistáknak van igazuk. Tehát akár a szülői akarat ellenében is meg kell menteni a gyereket, ha van rá mód!

26. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 25. - E71af41436)
2007. febr. 6. 23:16

A tarsadalom itt a tenyt latja, hogy 2 ujszulott meghalt, fuggetlenul a vallastol. Senkit nem erdekel, a szulok mire vuduznak, csak 2 artatlan gyerek meghalt, mert... . En csak sajnalom a 2 gyereket, es a masik 4-et, mert veluk is elofordulhat ez, ha olyan helyzetbe kerulnek a szuleik mellett. Ertem amit irsz, hogy a vallasukat itelik el ezzel, megis az elet fontosabb sokak szemeben, mint azok az elvek.

Te egyet ertesz a szulok dontesevel?

Igen, gyakorlo zsidoknal valoban meg sem fordul a fejukben, hogy ne meteltesse korul a gyereket, sot, a ferjem is megszoltak sokan, amiert nem zsido not vett felesegul, hivni akartak hogy megismerjen zsido lanyokat, mert az ugy helyes. Amikor elmondtam egy helyen, ahol dolgoztam, hogy a ferjem szereti a disznohust, majdnem lekoptek, es amikor meg az elejen meglattak a nyakamban a keresztet a munkahelyemen, ugy kezeltek mint egy kutyat. De ok a vallasosak, akik kendot viselnek a fejukon vagy kalapot, a ferjeik meg feher ingben es pajesszal, kalapban jarnak. Szerencsere a lakosag nagy reszet ez Izraselben nem erdekli a vallasosokon kivul. Szerencsere nincsenek olyan heppjeik, amivel kockaztathatnak egymas vagy gyerekeik eletet. Aki ott nem vallasos, mindegy milyen vallast orokolt az anyukajan keresztul, nem foglalkozik azzal, ki milyen es hogyan el, vagy a gatyajaban hianyzik-e a schmuck vagy sem. inakbb kis %-uk az, aki meg beoltozve jar, es bigott. Aki viszont a jehova tanui koze tartozik, azoknak nincs valasztasuk, mind egytol egyig bigott.

2007. febr. 6. 22:44

nem.megtagadtak egy kezelést(amihez igenis van joguk)aminek következtében a babák elhunytak.

ha történetesen ezek nem babák,hanem idős magatehetetlen emberek,akik valamilyn oknál fogva nem mradhatnk életben csak egy speciális beavatkozás elvégzéséevl.és a hozzátartozók azt döntik el,hogy nem kérik a beavatkozást,mert ....(itt rengeteg ok lehet,akár az is,hogy nem kérnek vérátömlesztést)akkor is gyilkosok?

itt valaki említette,hogy bár ő katolikus,a gyerekeit nem neveli szigorú katolikus elvek szerint,majd ha akarják eldöntik.

de azért az nem is annyira távoli múlt,hogy vannak vallások,ahol ezt nagyon is szigorúan veszik. és itt nem azokat értem,akik megöröklik a vallást.

Egy gyakorló zsidónak elképzelhetetlen a körülmetélés.gyakorlót írtam és nem véletlen.

én nem érzem,hogy itt az emberekm hibáztak,sokkal inkább azt érzem,hogy egy társadalom eleve elitél valakit-valakiket a vallásuk miatt.

2007. febr. 6. 21:57
Vajon eljarast inditottak ellenuk emiatt, vagy csak a megmaradt 4-et vittek el a kozelukbol? Tudja valaki?
2007. febr. 6. 21:42
egy szó mint száz,kvázi MEGÖLTÉK a gyerekeiket!!!!!!!
22. t.viki2 (válaszként erre: 21. - Kinga82)
2007. febr. 6. 21:39
De ők a Vallásuk, hitük miatt hagyták meghalni a babákat, ez pedig már összefügg azzal, hoyg Jehova tanúi

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook