Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Jehova-babák fórum

Jehova-babák (beszélgetős fórum)


81. fcf0c655e6 (válaszként erre: 61. - F772199837)
2007. febr. 7. 18:44
Azert erdekes; egyik vallas hivoje sem baktat hazrol-hazra, hogy rabeszelje a kedves lakokat a sajat vallasara. Egyedul a Jehova-tanui. Vajon miert?
80. daroki
2007. febr. 7. 18:22

Sziasztok!


Ahogyan a legtöbbünk itt,én is megdöbbenve olvastam Pupi napló részletét.Kirázott tőle a hideg is.Van pár "Jehovás" ismerősöm,azt mondhatom,hogy ők a normális kategoriába tartoznak.Nem mennek"házalni"csak eljárnak ezekre az összejövetelekre,ők ott érzik jól magukat.Amit én teljesen tiszteletben is tartok.

De ez az eset az én zsebemben is kinyitotta a bicskát.Szavaztam a Jehovás kérdésre,de most ha tehetném akkor már azt válaszolnám,hogy igen elvenném tőlük a gyerekeket.Egyérelműen látszik a szülők hozzáállásából,hogy nekik nem való gyerek,gyerekek serege.Sajnos milyen gyakran előfordul,hogy a gyerekeink megbetegszenek,és mi az életünket adnánk értük,csak ők legyenek jól,gyógyuljanak meg.

Ami bennem még motoszkál,hogy mi lett volna ha csak 2 baba születik meg?Akkor esetleg az egyiknek adtak volna lehetőséget,hogy megmenthessék?Vagy úgy voltak ezzel,hogy puff neki,majd szülök legközelebb,hátha ők életben maradnak???Tudom,hogy ez elég morbidul hangzik így,de mégsem hagy nyugodni ez a dolog.Létezik,hogy választottak volna az egyik gyerek közül???(márha csak ketten lettek volna?)Sajnálom azt a 4 pici babát,hogy ilyen szülőkkel lettek megáldva:(

79. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 78. - E71af41436)
2007. febr. 7. 18:03
Oszinten megnyugtatott a valaszod!
78. e71af41436 (válaszként erre: 64. - 1a50c86bb0)
2007. febr. 7. 17:49

nem nevelkedtem semmilyen vallási közegben és nem is tartozom semmilyen felekezethez.

és egyébként a jehovákat is csak hallomásból ismerem. tehát nem tudom mit miért tesznek,milyen dolgok azok amik nekik szent.



valakit megdöbbentett a válaszom,hoyg nem tudom mit tennék ha...

még mindig tartopm magam ehhez,mert valóban nem tudom.

jelen életvitelem nem arra veszi az irányt,hogy jehova tanúihoz tartozzam(és azért én is csak azt tudom mondani,nem is szeretnék)gyerekem sem lesz mostanság,tehát nem tudom mit éreznék ilyen esetben.

persze,mondhattam volna olyan alternatívát,ami itt jobban tetszene másoknak,de én ezt érzem.

nem tudom mit hoz a jövő.

77. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 74. - 4716605536)
2007. febr. 7. 17:40
Azota hogy ismerem, mi a koser etkezes ideologiaja, nem csodalkozom semmin. Foglalkoztam eleget a vallasokkal, tortenesz vagyok, remelem meg fogok is, de ez mar nem ide tartozik, az viszont igen, ez a vallas messze az egyik legellenszenvesebb, amirol hallottam. Erthetem az elveiket, de attol meg nem fogadom el. Ilyet nem is kepes egeszseges lelku ember elfogadni. Csak gyenge jellemeket vagy befolyasolhato embereket lehet ilyesmibe belerangatni.
76. 0b099f6590 (válaszként erre: 14. - E71af41436)
2007. febr. 7. 17:10
Szerintem nem azért vették el tőlük a babákat, mert Jehova-tanui, hanem mert veszélyeztetik gyermekeik életét, sőt megöltek 2 gyermeket.
75. Kinga82 (válaszként erre: 66. - 1a50c86bb0)
2007. febr. 7. 17:05

Hát ez az!Nem kell ebből vallási kérdést csinálni.Egészen addig az ő dolguk, miben hisznek, amíg otthon csinálják, és nem ártanak vele SENKINEK! A sajátjaiknak sem.


Vérátömlesztés, meg vérevés? Komolyan, tényleg mindent meg lehet magyarázni, ki lehet forgatni, amit akarunk.


Szerintem általában a vallásoknak az a bajuk, hogy ember közvetíti őket. Miért nem lehet szép csendben hinni, fohászkodni, és az alapvető erkölcsi normáknak megfelelően élni???

74. 4716605536 (válaszként erre: 73. - 1a50c86bb0)
2007. febr. 7. 16:56

"ertem mar az ideologiat" >>>> Jó Neked :)) Az egészben a legviccesebb, hogy a "tévedhetetlen" kijelentéseket kapó vezetők valahogy mégis hajlamosak olyan 10 évente megváltoztatni az álláspontjukat néhány dologban, így a vérátömlesztés volt már megengedett, majd tiltott, újra megengedett, és 1961-től (ha jól emlékszem) ismét tiltott. De Jézus visszajövetelét is megprófétálták már (természetesen szintén tévedhetetlenül) legalább 4 különböző időpontra, aztán amikor mégsem jött el, kitaláltak újabb teóriákat. De sorolhatnánk olyan nevetséges dolgokat is, hogy mondjuk egy Jehova Tanúja a himnuszt nem énekelheti, születésnapot, névnapot nem tarthat (már az igazán fanatikusok), mert ezek bálványimádásnak minősülnek.


Egyik hobbim egyébként a különböző vallási irányzatok, és szekták összehasonlítása, tanulmányozása. :)


Természetesen tiszteletben kell tartani a meggyőződésüket nekik is egészen addig, amíg nem erőszakolják rám, és nem ártanak vele másnak (mint jelen esetben a gyerekeknek). De csak addig.

73. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 69. - 4716605536)
2007. febr. 7. 16:48

ertem mar az ideologiat. :P

Azert irom oket jehovaknak, mert egyszerubb leirni, mint mindig a jehova tanuit. Az elejen meg kiirtam, de mar nem akarodzik :/

72. enikö (válaszként erre: 71. - 1a50c86bb0)
2007. febr. 7. 16:46
sajna nem ,de az elég volt hallani ahogy "oktatta" az ÚJ(esetleg modern)Jehóva tanúját!én szégyeltem magam,komolyan!
71. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 67. - Enikö)
2007. febr. 7. 16:43
Mit nem mondasz? Megosztotta veled miben kulonbozik egyik a masiktol?
70. enikö
2007. febr. 7. 16:42
én megdöbbentem mikor nekiált szidni és ocsmányolni az Új "csapatot"!én annyira nem tudom megérteni őket!pedig szeretném!
2007. febr. 7. 16:40

Sziasztok!


hát én is felháborodtam rendesen, végigolvasva a történetet, borzalmas, a vallási fanatizmus hová tud vezetni, legyen szó bármilyen irányzatról.


"Mi az, ami miatt elfogadhatonak tartjak az emberaldozatot?" >>>> Mind az Ó, mind az Újszövetség tiltja a vér evést, ezt a Jehova Tanúi (nem Jehovák többes számban, Jehova a JHVH héber Isten nevének "magyarosítása") úgy értelmezik (természetesen teljesen hibásan), hogy maga a vérátömlesztés is tiltott.

2007. febr. 7. 16:37
Kíváncsi lennék mi a fene külömbség van a kettő között, Nekem már egy is sok volt belölük
67. enikö
2007. febr. 7. 16:29
és ez még semmi,most "tudositott"nemrég egy Jehova tanuja hogy már 2 csoport is létezik belőllük:eggyik az Ó_másik az_Új Jehóva tanúja,és nagyon is sok mindenben különbőznek egymástol!tudtátok?
66. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 65. - Kinga82)
2007. febr. 7. 16:21
Ebbol egyesek megprobalnak vallasi kerdest csinalni, merthogy a vallasuk miatt ez megbocsathato. Ezert erdekelne az ilyenek vallasa. Mi az, ami miatt elfogadhatonak tartjak az emberaldozatot? En is katolikus vagyok, es fuggetlenul hogy nem bigott, nem turom hogy barki kritizalja. Megtettek ezt mashol is nem egy ember, kozben a nyakamban nezegetve a keresztet. O bajuk. A jehova tanuja sem zavarna senkit, ha a hulyesegeiket ne akarnak terjeszteni, nem lognanak az embereken kullancs modra, hogy belejuk oltsak a merguket, hogy meg a sajat gyerekuket felaldozzak, hat ez mindent elmond roluk.
65. Kinga82 (válaszként erre: 63. - T.viki2)
2007. febr. 7. 16:10

Emberileg gáz, amit tettek, és ugyanúgy elítélném, ha katolikusok, ha zsidók, ha reformátusok, vagy bármi.

Én katolikus vagyok, bár nem gyakorlom rendesen a hitemet, de egyszer úgy elküldtem a francba egy ilyen megszállottat, hogy csak úgy porzott. Ott kapott el a síkideg, hogy az én házam előterében kifogásokat keres az én vallásomra. Nem kellett neki sokat vitatkoznia.

Abban igazad van, hogy a fanatizmus minden formája káros.

2007. febr. 7. 16:05

Semmi gond Pupi.

Pitzburg, szabad emgkerdeznem, hogy milyen vallasu vagy? Bar ezt manapsag nem illik, ha ugy erzed, ne oszd meg velunk.

Igazad van Bercsi, az Isten mentsen meg mindekit a jehovaktol. Odapofatlankodnak, es nyomjak a sajat vallasi elkepzeleseiket, es nem lehet oket eluldozni, levakarni, kiraz toluk a hideg.

Gimiben volt 1 ikerpar osztalytarsam. Jehovak voltak, az anyjuk kis aszlodott sovany, egy rakas gyerekkel. Ok ketten okosak voltak, megsem mentek tovabb tanulni. Ez egyik kozuluk kimagasloan intelligens volt. Sokszor lattam oket, mentek az utcan az apjukkal es a kistaskajukkal, csongettek be hazakba. Az ilyen szulot falhoz kellene vagni, sajnalom, hogy ezt erzem ha eszembe jutnak.

63. t.viki2 (válaszként erre: 62. - Kinga82)
2007. febr. 7. 15:55
Én nem arra gondolok, hohg felmentést kapnak. Elítélem őket teljes egészében, hanem arra mondtam, hogy a tettük függ össze azzal, hogy Jehova tanúi. Itt arra céloztam, hogy a fanatizmusuk bvégett Egyáltalán nem megbocsátható amit tettek, én is elvenném tőlük a gyerekeket.ere nincs bocsánat. A szememben ők gyilkosok. Egy gyerek gyilkost pedig még a bűnözök is elítélnak nem az átlag ember. Erre nincs felmentés számomra.
62. Kinga82 (válaszként erre: 22. - T.viki2)
2007. febr. 7. 15:24
Bocs, de ha valaki vállalja, hogy ő ilyen és ilyen vallású, és ennek az érdekében vállalja, hogy ilyen súlyos döntést hoz egy 3. személy életéről, akkor vállalja a felelősségre vonást is, nem a vallása miatt, hanem a rossz döntése miatt. Az nem indok, hogy nekem a vallásom ezt mondja, mert akkor egy-egy vallás, eszme, vagy akár megszállottság miatt azt csinálhatsz, amit akarsz. Ha valakiről bebizonyosodik, hogy nem volt beszámítható, amikor pl gyilkolt, még akkor is bezárják, csak éppen az elmegyógyintézetbe. És ha van gyereke, ő sem nevelheti tovább. Vagy szerinted a vallási hovatartozás felment bármilyen bűn alól??? Ha én beállok egy megszállott szektábe (nem a Jehovák közé!!!) és halomra gyilkolom az szektám által bűnösnek tartott embereket, akkor felmentést kapok, mert csak a meggyőződésem miatt tettem? VAgy csak akkor kapok felmentést, ha a saját családomat írtom ki?
61. f772199837 (válaszként erre: 46. - Win)
2007. febr. 7. 15:21

Nem értem én sem, hogyan lehet így elvenni értelmes emberek eszét...


Bár hozzáteszem sok nyomulós Jehova tanuját ismerek, és rengetek köztük a roma. Kiöltözve kószálnak az utcán, vagy csöngetnek be házakba, és kéretlenül osztogatják az újságjaikat.

Én úgy érzem, az Isten mentsen meg mindenkit ettől a buta vallástól.

2007. febr. 7. 15:11
A perről meg annyit, hogy az állam védekezhetne simán azzal, hogy ha a nő vallási megfontolásból döntött a 6 embrió kihordása mellett -nem akarta egyiket sem elpusztítani-, akkor felelősséget vállalt azért, ha megszületnek, mindegyiknek a legjobb lehetőséget biztosítja az életben maradáshoz! Sőt, 4 embrió feletti megtapadás esetén törvényileg iratnék alá papírt a szülőkkel erről. A segítség visszautasítását pedig szigorúan büntetném - akár a gyermekek elvételével. A vallás pedig néha ellentmondásba kever. Nem hagytam elvenni belőlük, de hagyom meghalni? Ha az Istenre akarta hagyni a dolgok menetét, miért nem hagyta, hogy természetes úton foganjon-ne foganjon meg? Akkor miért avatkozott közbe - miért ültettetett be magába? De tényleg, ha választhattam volna, hogy ne legyen gyerekem, vagy legyen lombikból 6, de mondjuk alig fognak látni, és értelmileg is elmaradottabbak lesznek, lehet, hogy nem tudnak majd járni, állandó orvosi felügyeletet igényelnek, sőt nagy valószínűséggel többségük előbb meghal, mint én, akkor inkább vettem volna kutyát. Miért vagyunk olyan önzőek, hogy azt hisszük jó az, ha egy életen át segítségre szorul valaki miattunk, hogy ránk szorul, ránk van szüksége, miattunk él, holott csak több hely és idő kellett volna neki ahhoz, hogy normálisan ki tudjon fejlődni és kevesebb törődéssel sokkal jobban érezhetné magát velünk vagy nélkülünk akár?
2007. febr. 7. 14:46
Hmm...én csak azt nem értem, hogy ugye 6osikrek lettek...akkor beültetésből születtek valószínűleg...a Jehova-tanúk ebben benne vannak, egy vérátömlesztésben meg nem? Amúgy szintén nem értem, ha hat embrió megtapad, minek annyi gyerek egyszerre, miért nincs törvényileg korlátozva, hogy max. 4 gyereket hordhat ki egyszerre valaki? Miért jó, hogy egy alig-emberke jön elő, és amit kényelemben élhetett volna meg az anyu pocijában, azt itt gépekkel és kemény kínlódással éli túl??? 700-800 gr...mennyi az? Láttatok már ilyen gyereket? Mert én igen... Nálam itt kezdődik a kérdés, ha meg már itt tartunk, talán jobb is, hogy meghalt a két pici, legalább nem szenvednek a későbbiekben a korai születésbeli kapott "hibáik" miatt. Túl sok minden felett dönthetünk manapság és ez már baj. Kicsik vagyunk még ehhez...
58. fcf0c655e6 (válaszként erre: 36. - Figarina)
2007. febr. 7. 14:29

Az. Megdobbento!!

Tenyleg, hogyan velekedne, ha volna gyereke?

57. fcf0c655e6 (válaszként erre: 29. - 1a50c86bb0)
2007. febr. 7. 14:22
Igazad van, nem jol fogalmaztam.Elnezest, felejtsd el!
56. Ditke62 (válaszként erre: 55. - Emagdi)
2007. febr. 7. 13:53

Hát, az USA-ban lehet, itt nem hiszem. Legkésőbb a viziteken kiderülne, itt még kevesen állnak melléjük, így a nővér, vagy más orvos tuti jelezné az osztályvezető felé, vagy más irányba, nem hagynák meghalni emiatt.

egyébként szerintem sem normális dolog...:(((

55. emagdi (válaszként erre: 53. - Ditke62)
2007. febr. 7. 12:16

jó, de az sem normális, aki nem kér egy életmentő beavatkozást.

ennyi erővel egy orvosnál is elérhetnek olyan fokú agymosást, hogy nem csinálja meg amit kell, mert az nem felel meg a vallásának.


azt is el tudom képzelni, hogy ahol nagyobb jehova közösségek vannak (feltételezem, hogy amerikában) ott van saját kórházuk is, ahol az összes dolgozó jehova elvek szerint dolgozik, és ha valami necces ügy van, azt simán el tudják tusolni.

2007. febr. 7. 12:08
Ja, és persze az igaz, hogy az orvos ítrásban ha nyilatkozik, hogy egy adott tevékenység nem fér össze a hitével (pl. nőgyógyász sem kötelezhető abortuszra), akkor nem kell megcsinálni, de át kell irányítania olyan orvoshoz, aki megteszi. Tehát ebben az esetben a jehova orvos átadja a beteget egy kollégának és ő majd megadja a vért.
53. Ditke62 (válaszként erre: 49. - Emagdi)
2007. febr. 7. 12:06

Nincs az a jehova orvos, aki kockáztatná a diplomáját, szabadságát a hitéért, ha meg igen, akkor nem normális... szerintem.

Ha nem kapja meg a gyerek a vért és meghal, a boncoláson nyilván kiderül, hogy miért történt, akkor pedig a pathológia hivatalból átirányítja az igazságügynek, ott pedig megteszik a feljelentést, az eü. törvény meg egyértelmű ilyen esetben, tehát az orvost elítélik: eltilthatják a munkavégzéstől x évre, de letöltendő börtönbüntetést is kaphat.

52. win (válaszként erre: 47. - Emagdi)
2007. febr. 7. 12:05

Látod, ezt én sem értem!!!


Az a srác is tök normális volt, dolgozott, élte a fiatalok életét, és egyszer csak ...Bumm, megbolondult!


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook