Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Jehova-babák fórum

Jehova-babák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
231. win (válaszként erre: 229. - Emily)
2007. márc. 22. 05:55
Pótold a hiányosságodat, gyermekem!:DDDD
2007. márc. 22. 00:55
Embertelenség ami csináltak a két babával.Szerintem őket csak egy nagyon vallásos személy értheti meg.Sajnos vannak ilyen bocsánat de más szót nem tudok használni buta emberek, neki tényleg nem való gyerek.
229. emily (válaszként erre: 210. - Win)
2007. márc. 21. 22:05
Bocsi, két évig külföldön melóztam, ez a rész kiesett! ;-DDD
228. fcf0c655e6 (válaszként erre: 227. - Win)
2007. márc. 21. 17:04
Maskor majd jobban figyelek,igerem!:)))
227. win (válaszként erre: 226. - Fcf0c655e6)
2007. márc. 21. 06:44
Semmi gond, csak így tiszta a kép!:))
2007. márc. 21. 06:00

Igazad van, ne haragudj, nem vettem eszre! Bocsanatot kerek.

Neha magam is olyan zavart vagyok. Elnezest!!

225. win (válaszként erre: 223. - Fcf0c655e6)
2007. márc. 21. 05:39

Bocs Pupi, de most már szólok, hogy másodszor kevered öszze a saját hozzászólásaimat a másoktól vett idézetekkel!


Az "ezen mit kell mar ennyit vitazni" nem tőlem származik, hanem Hlivitől.

Idézőjelbe tettem a többiektől átvett mondatokat, amikre reagáltam.

224. 80ASIQ (válaszként erre: 221. - Win)
2007. márc. 20. 15:49
Okéé ! :)
223. fcf0c655e6 (válaszként erre: 222. - Win)
2007. márc. 20. 15:17

Ellentmondasz onmagadnak!

" Ne VESZEKEDJUNK,VITATKOZZUNK!"


Par sorral lejjebb: "..ezen mit kell mar ennyit vitazni?"


Egyebkent minek is vitazunk, hiszen "CSAK" ket baba halt meg a szuleik fanatizmusa miatt...

222. win (válaszként erre: 215. - 104bdd8c43)
2007. márc. 20. 06:59

Ha végigolvastad afórum eddigi hsz-ait, akkor ezt nem írod ide! És igen, a fórum pont arról szól, hoyg vitatkozzunk. Nem VESZEKEDJÜNK, VITATKOZZUNK! Nagy különbség szerintem!


És én azon is "fennakadok", ha valaki az eltitkolt terhességéből született gyermekét megöli, meg ha tinilányok WCben szülnek, és otthagyják a csecsemőjüket, meg azon is ha vkinek ennyi egy (két) gyermek élete, a vallási elvárások ezt írják elő és punktum! ("Minden vallásban más elvárások vannak, náluk az, hogy nem kaphatnak vért, ezen mit kell már ennyit vitázni??") No comment!

221. win (válaszként erre: 214. - 80ASIQ)
2007. márc. 20. 06:14
Gondoltam, csak biztos akartam lenni, hogy jól értettelek!:)) Köszi!
220. Ditke62 (válaszként erre: 219. - 104bdd8c43)
2007. márc. 20. 01:50

hlivi!


Én orvos vagyok és akkor felvilágoítalak: koraszülött babának nem adhatsz olyan vérpótlót amit Te gondolsz. Nekik nagyon kevés vérük van, néhány deci, nem higíthatod ki, mert abba belehal. Felnőtt ember 5 liter véréből ha elveszít egyet, még pótolhatod bőven a volument, nem a vér a lényeg sokszor, hanem a térfogat. De itt a térfogat is nagyon kicsi, koraszülöttnél 1 deci több mint az élet...

A saját vér visszaadása valóban létezik, de szintén nagyobbaknál és tervezett műtét esetében, vagy előre levett és tárolt vér visszaadása formájában , vagy a műtét során "elfolyt" és visszaszűrt vérből, de itt nem műtétről volt szó, hanem arról, hogy eleve nem lett volna mit visszaadni! Nagy különbség! A vérképző injekciók, mint az Erythropoietin, meg szintén csak arra hatnak, akinek van jól működő csontvelője, és akkor is csak sok hét alatt. Egyébként sem lehet egy gyereket "kis felnőtt"-ként kezelni, pláne egy csecsemőt vagy koraszülöttet. Itt nem volt választási lehetőség, vagy kapnak vért, vagy meghalnak. A vérkészítményeket pedig szigorúan ellenőrzik, eleve nem teljes vért adnak már régen,csak szétválasztva azt az alkotóelemet amire szükség van: akinek vörösvértest kell annak azt (ezt hívja a köznyelv vérnek), de adhatunk külön csak plazmát vagy akár vérlemezkét is, meg számtalan alvadási faktort, stb. És rengeteg gyógyszer készül vérből, vagy vér felhasználásával, akkor azokat is tiltja a vallás?? Lehet, hogy sok tucat Jehova tanúja kapott már vérből készült szert, csak nem is tudta, hogy az :), és túlélte. Valóban becsúszhat egy kis ezrelékben betegséget okozó vér is, de koraszülöttnél még ez is kizárva, mert nemcsak hogy szűrt, de irradiált vért adnak nekik, épp azért, hogy a gyakorlatilag nem létező immunrendszerét védjék a legártalmatlanabb dologtól is. Így a betegség elméleted nem működik. Nem beszélve arról, hogy az esetlegesen megkapott betegségnek nagyon kicsi az esélye, egyáltalán nem biztos, hogy gyógyíthatatlan, míg ha nem kap vért, akkor meghal. Biztosan, mint ahogy az történt is. Ezt úgy tanítják az egyetemen, hogy esély és kockázat felmérése, és nyilván az ember ép ésszel a kis kockázatú, de annál nagyobb esélyű beavatkozást válsztja: vért ad.

219. 104bdd8c43 (válaszként erre: 218. - 80ASIQ)
2007. márc. 19. 23:51
Van már más lehetőség is, nem kell feltétlenül a vérátömlesztést alkalmazni, csak az orvosok nagyobb része,nem világosítja fel a szülőket a lehetőségekről. Pedig ugyanannyi bekötni azt a másikat is! Volt már sok olyan is, aki azé halt meg, mert vért kapott. Vannak olyan betegségek is, amiket nem lehet kiszűrni a vér vizsgálatakor, csak akkor derül fény a betegségre, amikor már megfertőzte azt aki megkapta! Kicsit utánnaolvasnátok többet tudnátok ti is a szövődményekről amik kísérhetik a vér adását!
218. 80ASIQ (válaszként erre: 215. - 104bdd8c43)
2007. márc. 19. 23:16
Most jutott eszembe, hogy egy ismerősöm ápolónő a helyi gyerekkorházban, és nem egy olyan esettel találkozott már, hogy Jehova szülők tagadták meg a vérátömlesztést a kicsitől! Ezen ő komolyan ki tud akadni! :(
217. 80ASIQ (válaszként erre: 215. - 104bdd8c43)
2007. márc. 19. 23:12
Persze! Beszélgetünk. Erre van a fórum kitalálva.
216. emily (válaszként erre: 215. - 104bdd8c43)
2007. márc. 19. 22:36
Hogy valaki ennyire ne értse, mikor állítólag nem is jehova... No comment...
2007. márc. 19. 22:28
Nem a ti gyerekeitekről van szó, mit kell ezen annyit vitázni! A saját gyeerekeitekkel foglalkozzatok, ne a máséval! Hány újszülött baba hal meg, azért mert a tini anyukája megöli, ezen nem akadtok fel?? Minden vallásban más elvárások vannak, náluk az, hogy nem kaphatnak vért, ezen mit kell már ennyit vitázni?? Az meg sem fordul a fejetekben, hogy más baja is lehetett azoknak a babáknak? Ott volt valaki közületek? Tudja pontosan mi történt velük?? vagy csak így tv-ből vagy újságból kapott információk után okoskodtok annyit?
214. 80ASIQ (válaszként erre: 213. - Win)
2007. márc. 19. 21:40
Nem kell megijedni, azt akartam jelezni, hogy egyetértek Veled ! :)
213. win (válaszként erre: 212. - 80ASIQ)
2007. márc. 19. 19:24
Ez mind korrekt, de hogy jövök én ehhez?:)))
212. 80ASIQ (válaszként erre: 210. - Win)
2007. márc. 19. 15:38

Már írtam itt, most újra:


Ha egy gyerek megmenthető akkor még a szülők tiltakozása ellenére is - akár erőszakkal - MEG KELL MENTENI! (Mondom én.)


A hit az hit, vagy igaz, vagy nem, viszont a gyerek életének megmentése egy nagyon is konkrét, látható eredmény!

211. fcf0c655e6 (válaszként erre: 204. - Win)
2007. márc. 19. 15:20

Amikor a ket elso baba meghalt, az ismert okokbol, azonnali hatallyal atszallitottak a megmaradt 4 testvert a maganklinikara,ahol mind a negy kapott veratomlesztest, es tovabbi "megfelelo" kezelest,talan ennek is tudhato be, hogy jelen pillanatban elnek es szepen fejlodnek.

De ebben az ugyben az orvosok is kicsit "sarosak", mert nem lett volna szabad elfogadniuk a szulok tiltakozasat, mivel a babak kiskoruak voltak. Mondhatnam; (pici koruak,akik meg nem tudtak donteni a sajat sorsukrol).

210. win (válaszként erre: 206. - Emily)
2007. márc. 19. 11:25

Igen, kislányom, jól megtanultad a leckét!:)))

Annyi, hogy 2 éve már 18(!) év a tankötelezettség korhatára.


És Ttimi! Szerintem nincs mit megérteni azon, hogy valaki hagyja meghalni a gyermekeit, akik egyébként megmenthetők lennének egy orvosi beavatkozással. És én többnyire azt mondom, hogy mindenki abban és úgy hisz, ahoygan neki tetszik (amíg engem békénhagy vele), de az olyan hitet semmiképpen nem tudom abszolválni, amely tétlenségre kárhoztatja a szülőt a beteg gyermeke mellett.

A legtöbb vallásban és közösségben a gyermek kiemelten a legnagyobb érték, és nemhogy hagyják meghalni, hanem az utolsó erejükig küzdenek az életükért! Na, EZ AZ ami egy szülőnek szerintem minden körülmények között kötelessége! Egyébként miért szül/vállal gyermeket?

209. emily (válaszként erre: 207. - Figarina)
2007. márc. 19. 08:09
Így van,szép dolog a hit... én azt hiszem, iszom még egyet... :DDDDDDDDDD
208. figarina (válaszként erre: 203. - 104bdd8c43)
2007. márc. 19. 07:39

De egy esélyt megérdemeltek volna,és ezt nem kapták meg....

A vérátömlesztésről pedig annyit,Az esetek többségében sürgősségi a műtét,akkor hol gondolkozol el azon,h vigyenek másik kórházba ahol van ilyen gép?????Lesza..nám nagy ívben,aláírnám a papírt(ahogy ezt januárban is tettem,mert nem élnék már,ha vacillálok)!

207. figarina (válaszként erre: 200. - Ttimi)
2007. márc. 19. 07:32

onnan gondoltam,h azt írtad egész életedben tanúnak neveltek,de nem tudsz v nem akarsz megfelelni néhány elvárásnak(erre a részre nem válaszoltál)senki nem azonosít velük,nem tudom ezt melyik sorból olvastad ki.

Ez egy fórum,ahol megvitatunk ezt azt,és különböző véleményeknek adunk hangot.

Az örök életről pedig azt írtad lentebb,h aki vért kap az erre már nem jogosult...

Szép dolog a hit én is hiszek valamiben,de inkább a "kézzelfogható",tapasztalható dolgokat részesítem előnyben,nem sok értelmét látom ennek,hogy "jehova megígérte...".Aztán ha mégsem úgy lesz,akkor mi van?Borul a kártyavár,és lehet futni jehovához reklamálni!!

De ,mégegyszer elismétlem,hiába nem úgy tartják ők,h nem megőlték a gyerekeiket,hanem esélyt adtak az örök életre,a tőrvényeket nem a jehovák hozzák.És nem lehet emögé bújva szabadon gyilkolászni,h ja kérem a jehova mondta....vagy a gyilkosság nem bűn,"kedves"jehova?????

206. emily (válaszként erre: 202. - 104bdd8c43)
2007. márc. 19. 07:19

Na most akkor még egyszer: Itt nem az volt a kérdés, hogy hogy szeretnék vérrel vagy anélkül, hanem arról beszélünk,hogy két kisbaba MEGHALT, mert NEM KAPTAK VÉRT! Kapizsgálod a különbséget? Te hagynád meghalni a kisfiad, ha az életét CSAK vérátömlesztéssel lehetne megmenteni??????

Hogy van-e gyerekem? Kattints az adatlapomra és megnézheted!

A védőoltásokról pedig annyit, hogy akinek nem adják be,az nem mehet közösségbe-ergo: nem veszik fel bölcsibe, oviba, iskolába. Egy gyerek viszont 16(?) éves koráig tanköteles, tehát a szülőnek reális esélye van, hogy elveszi a gyámhatóság a gyerekeit(de legalábbis ügy lesz belőle az biztos), ha nem járatja őket iskolába. Jól tudom, win???? (Mellesleg azt sem értem, ha valaki megtagadja ezeket az oltásokat...)

205. ttimi (válaszként erre: 202. - 104bdd8c43)
2007. márc. 19. 06:37
Vegre vki megertobb es atgondolja a dolgokat mielott elso duhkitoreseben irna...
204. win (válaszként erre: 203. - 104bdd8c43)
2007. márc. 19. 06:04

"Ja, különben, ha azok a babák koraszülöttek voltak akkor nem biztos, hogy ha vért kaptak volna, akkor megmaradnak.Nincs rá semmi bizonyíték, hogy csak a vér hiánya miatt haltak meg."

4 testvérük a megfelelő kezelés után a mai napig él, és egészségesen fejlődik! Akkor szerinted...?

203. 104bdd8c43 (válaszként erre: 11. - 1a50c86bb0)
2007. márc. 19. 00:40

Minden orvosi beavatkozás előtt aláíratnak velünk egy nyilatkozatot, ami tartalmazza azt is, hogy elfogadod-e a vérátömlesztést. Én sem fogadtam el, de nem is lett volna szükség rá! A fejlett kórházakban egy olyan gép van, ahol a saját véredet kapod vissza, átmegy egy tisztító rendszeren így nincs szükség idegen ember vérére!

Ja, különben, ha azok a babák koraszülöttek voltak akkor nem biztos, hogy ha vért kaptak volna, akkor megmaradnak.Nincs rá semmi bizonyíték, hogy csak a vér hiánya miatt haltak meg.

202. 104bdd8c43 (válaszként erre: 197. - Emily)
2007. márc. 19. 00:28
Ha ezért elveszik tőlük a gyerekeket, akkor azoktól is el kellene venni, akik a kötelező védőoltásokat megtagadják és nem engedik beadatni a gyerekeiknek!!!! Ettől is meghalhatnak!! Neked van egyáltalán gyereked?? Van fogalmad arról, hogy te mit csinálnál, ha tőled el akarnák venni a gyerekedet?? De elmondanám, szabad vallásgyakorlat van, ne akarjon már itt senki őhelyettük okos lenni!Ha ők ezt az utat választották, megvolt rá az okuk, senkinek semmi köze hozzá! Én pedig azt remélem, hogy igenis visszakapják a gyerekeiket!!! Én nem vagyok Jehova Tanúja, de én magamnak sem és a fiamnak sem engednék vért adni! Van helyette más, ami sokkal biztonságosabb és nem kaphatsz tőle semmi nyavaját! Ma már annyira fejlett az orvostudomány, hogy agy és szívműtéteket is végeznek vér nélkül és nem csak Jehova Tanúinál!
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook