Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Jehova-babák fórum

Jehova-babák (beszélgetős fórum)


171. Kinga82 (válaszként erre: 169. - 7e00287be1)
2007. márc. 12. 21:57

Gáz...

Naná, az életerős, boldog, kiegyensúlyozott embereknek nehéz beadni, hogy majd mi szeretünk, csak mi foglalkozunk veled, stb...

170. win (válaszként erre: 166. - Emily)
2007. márc. 12. 12:43
;DDDDD
169. 7e00287be1 (válaszként erre: 164. - Kinga82)
2007. márc. 12. 10:11

Szekta, szekta, tok mindegy, melyik, mind egyforma. Megszéditik a hulyéket, aztan lenyuljak a pénzuket. Figyelik, ki van rossz passzban és lecsapnak rad az utcan is. Altalaban azért a gazdagabbakra utaznak, ez akit ismertem -marmint a gyerekeit szerencsetleneket - egy hatalmas budai villaban elte az eletet amig be nem koltoztek a jehovasok . KOMOLYAN BEKOLTOZTEK!

Ugy gondoltak, tul nagy az a villa egy csaladnak :-)

168. 80ASIQ (válaszként erre: 155. - Dfe310ea97)
2007. márc. 11. 23:48

Én nnem várom azt, hogy egyik napról a másikra vége lesz a világnak, de egyszerűen arra számítok, hogy "míg a világ, világ lesz, mindíg-mindíg rosszabb lesz". Fene tudja, van akinek rosszabb, van akinek jobb. Mindenesetre sok a boldogtalan ember!

Régen: sokan templomban, kevesen a pszichiátrián. Ma: kevesen templomban, sokan pszichiátrián.

Majd mindegy milyen vallású az ember, csak Jehovatanú ne legyen, mert ők inkább hagyják a gyereket meghalni, minthogy vért fogadjanak el, ha arra lenne szükség. Ez esetben akár erőszakkal is ellátnám azt a gyereket!

167. 80ASIQ
2007. márc. 11. 23:41

Sok baj van ezzel a Jehova vallással!

Az ünnepek mellőzésének, gondolom az az alapeszméje, hogy ne csak egy ünnepnap legyen, hanem mindennap legyen ünnep. Maga az ötlet nem lenne rossz, de valahogyan mégsem az igazi!

Viszont ami a Karácsonyt illeti, a nem Jehova tanúk viszont sok esetben marhára túlzásba viszik!

Százezreket költeni??

Egyébként a Karácsony eredetileg Jézus születésének ünnepe. Hogy hogyan alakult ez át ajándékozási ünneppé? Jó az, csak módjával kellene.

Egy Jehovatanú ismerősöm még TV-t sem néz, mert az a Sátán találmánya, eltávolítja az embereket egymástól. Mondja ő.

166. emily (válaszként erre: 155. - Dfe310ea97)
2007. márc. 11. 20:27
Ahogy látom Kiscsillag, te lassan minden fórumban egyedül maradsz a véleményeddel......
165. Virág3
2007. márc. 11. 12:58

Én hatalmas nagy bolnondságnak tartom ezt a vallást.

És még a gyerekeket is ki teszik ennek??Hát nem tudom,milyen érzés,szülinapra,karácsonyra még egy szép szót sem kapni!Sőt,milyen az,ha a gyerek pl. anyák napjára készít valami szépet az anyukájának,az pedig visszaadja,hogy neki nem kell ajándék,mert tiltott!Te jó ég,hogy lehetnek ilyenek?

Van közeli ismerősöm,akinek a családjában van jehova.Tudom,mi is az,és mennyire szétbontotta a családot.Olyan,hogy szeretet?Á,nincs olyan.

164. Kinga82 (válaszként erre: 163. - 7e00287be1)
2007. márc. 11. 10:39
Még ilyen is van? Úgy látszik, a legnagyobbat a gyerekek, hozzátartozók szívnak. Nekem egy ismerősömék éppen eljegyezték egymást, megvolt az esküvő időpontja, együtt éltek, már megvoltak a tervek a közös családi házra, erre a csaj bekattant, elment vmelyik szektába (nem vagyok benne biztos, hogy jehovás), és felrúgott mindent. Szegény srác azóta sem bír normális kapcsolatot kiépíteni...
163. 7e00287be1 (válaszként erre: 155. - Dfe310ea97)
2007. márc. 11. 06:45
Dehogyis keresunk Jehova tanut. Pont az a célunk hogy soha ne lassunk egyet sem. Még arra sem méltatom oket hogy hozzajuk szoljak, ha idemerészkednek a hazam kozelébe. En ismerek olyat, akinek az egész vagyonat ellopták, mert hulye volt. Pontosabban nem azt a hulyét ismerem, hanem a szerencsétlen gyerekeit, akiket kidobtak a Jehovak az utcara, mert nem hittek az O Istenukben.
162. win (válaszként erre: 161. - C8abec8c04)
2007. márc. 10. 07:40
:)))
161. c8abec8c04 (válaszként erre: 155. - Dfe310ea97)
2007. márc. 9. 13:03
Szerintem igyá egy felesset!
2007. márc. 9. 12:59
Jézusom, megyek innen!
159. Kinga82
2007. márc. 9. 09:20

Érdekelne, hogyan lehet úgy életteli, boldog, felszabadult gyereket nevelni, hogy a világvégét közelinek gondolom, és ezt hangoztatom is???Sztem jól van ez kitalálva: lehet, hogy korlátolt vagyok, de engem nem tenne boldoggá, ha tudnám, hogy pl 2016. november 14-én lenne világvége. Az összes tettemet beárnyékolná. Szerintem a tudatlanság néha áldás.


Nekem is egyetlen távoli ismerősöm lett szektás, de már előtte rettenetesen labilis személyiség volt, mindig volt vmi pszichés gondja, aztán egyszercsak bejelentette, hogy megtalálta a boldogságot, meg azt a csoportot, ahol szeretetet kap...A könnyen irányítható emberek és erős akaratú irányítók csoportja.

158. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 155. - Dfe310ea97)
2007. márc. 8. 15:52

Inkabb jarj oda, es ott terjeszd az iget, itt ez nem fog menni, gyerekekrol van itt szo, akik meghaltak a szuleik vallasi fanatizmusa miatt.

Nyilvan akkor te is ha nem veteled el, megszulod es ha verre lett volna szuksege, hagynad meghalni, ha jol ertelmezem a beirasodat?

Nekem egyszeruen faj a hatsom az ilyenektol, mint Te es a tarsaid, a nagy lelki torzsagotokban nem tudtatok mibe kapaszkodni, csak egy ilyen torz hitbe, mert nagy szeretet vesz benneteket ott korul. Orvosra lenne az osszesnek a csapatodbol szuksege veled egyutt!!!!

Ha meg annyira varjatok, hogy vege legyen ennek a vilagrendszernek, ennyire oromtelen az eletetek, akkor tegyetek rola, hogy szamotokra vege legyen, ne itt egy babas-mamas forumon nyomd ezt a marhasagot, ahol az anyukak azert meg remenykednek, hogy a gyerekeiket elheto vilagba nevelik fel!

2007. márc. 8. 15:31
En kitiltanam oket a varosbol, csak a penzunket akarjak ellopni. Meg hogy Isten! A szektavezetok csak a gazdagsagert imadkoznak ...
156. Kinga82 (válaszként erre: 155. - Dfe310ea97)
2007. márc. 8. 13:43
Hogyne. És most éppen mikor lesz vége? Csak hogy esetleg megint fel tudjunk készülni,mert már minimum kétszer megjövendölték a világvégét. Tudod, az is ott áll az általad említett Bibliában, hogy SENKI nem tudja Istenen kívül, hogy mikor lesz a vége, és nem is tudhatja. Persze, a tanúk biztosan mégis tudják, hiszen okosabbak Istennél is. Nem igaz? Ők úgy értelmezik a Bibliát, ahogy csak akarják, még véletlenül sem egyértelműen, hanem kitekergetve. Szó szerint benne áll, hogy senki nem tudhatja,mikor van a világvége.
155. dfe310ea97 (válaszként erre: 148. - Fcf0c655e6)
2007. márc. 7. 22:49

Én jártam néhány évig Jehova Tanúi gyülekezetébe!

Aki nem tudja mi van ott, az ne mondjon véleményt!

Nagyon szerettem odajárni, és magánéleti okokból nem járok mostanában, anyukám több mint 11 éve odajár.

Az első babámat sajnos elvetéltem, de megsem fordult a fejemben, hogy Istent hibáztassam ezért! Isten senkit nem vesz el! Egyáltalán nem fanatikusak, ahogy te írod! Sajnos nagyon kevesen hisznek a Biblia szavában, pedig napról napra teljesednek a szavai! Csak nézz körül a világban és rájöszz magadtól is, e világ Istene sátán, azért történik minden roszz, de nemsoká vége lesz ennek a világnak! Ha bővebb információt szeretnél, keress fel a környezetedben egy Jehova Tanúját és elmondja neked azt amit én elkezdtem! Az emberek régóta emlegetik, hogy itt a világvége, hát nem tudja senki mikor lesz, azt egyedül Jehova tudja, Jehova Tanúi sem tudják! De nagyon várják, hogy vége legyen ennek a világrendszernek! Napról-napra közelebb kerülünk hozzá, de nem tudjuk mikor lesz!!

2007. febr. 20. 10:06

Egy rövid történet.

Egy ismerősőm "megtért"nyáron.

Teljesen kifordult önmagából,azt mondta neki ez a büntetése.

Azt nem tudtam kiszedni belőle,miféle büntetésről van szó,és mi a bűne..de az tény büntette magát.

Szeptemberben bevitte a munkahelyére az összes fenyődíszt,mondván neki erre már nincs szüksége.

Teljesen átalakult,kicserélte a ruhatárát,igen szolíd lett,az addig életvidám 2 gyerekes anyuka,aki bár egyedül nevelgette csemetéit,nem szenvedett hiányt bókokban,és partnere is mindig akadt..

Aztán jött a november..kisfia ,aki 6 éves,nyúzta az anyját,mikor jön a télapó??Mit hoz a jézuska??

A nagyobb lány aki 13 éves,csak legyintett az anyjára,hogy ha náluk nem lesz karácsony,Ő és a testvére az apjához megy aszünetben.

(Jehova tanui állítólag nem díszítenek fenyőt sem)

Akkor hogy oldjam a feszült helyzetet,a gyerekek közé dobtam egy marék szaloncukrot

-Jézuska pottyantotta (az én gyerekeim imádják ezt a "játékot"karácsony elött.

És ekkor csoda történt..

Klári (az ujdonsült Jehova Tanuja)megkérdezte

-Nincs pár felesleges díszed?

Szerencsére ráébredt ,nem fosztja meg a gyerekeit az ilyen örömöktől.

Otthon az édenkertet ábrázoló könyveket összepakolta,és leépítette az igen erőszakos "tanárát"aki hetente 3x járt oktatni..

Azóta megint a régi Klári (ma sem tudom,akkoriban hogy történt ez vele)de a lényeg visszatért!

153. virgilius (válaszként erre: 152. - Win)
2007. febr. 20. 08:34
Ja értem. Na de a babáknak még úgysincs pénze. Egyébként nem tudom, hogy így van-e, valamennyi pénzt általában minden szekta lenyúl, ez tény. :(
152. win (válaszként erre: 151. - Virgilius)
2007. febr. 20. 08:25
Én úgy hallottam (alább már leírtam, hogy egy ismerősöm meghalt hasonló okok miatt, és vele kapcsolatban is), hogy a pénzüket átadják a szervezetnek. Lehet, hogy ez nem igaz, de már többektől is hallottam ilyesmit.
151. virgilius (válaszként erre: 150. - Win)
2007. febr. 20. 08:20
Milyen lóvé???
150. win (válaszként erre: 149. - Virgilius)
2007. febr. 20. 08:16

Igen, ez az, amit még én sem értek mindig, hogy egy ilyen mesterséges beavatkozást hogyan engednek?! Ez is a természet törvényeibe való beavatkozás elég nagy mértékben.

Vagy ez úgy van, hogy szelektálnak: ezzel a módszerrel szaporodhata hívők száma, a traszfúzió megtagadásával meg csökken és övék a lóvé?! Már bocsánat, de mi erre a magyarázat?

2007. febr. 20. 01:15
A hat baba "beültetésével" kapcsolatban: nem lombik lehetett, hanem inszemináció, nem? Vagyis az anyaméhben történt a megtermékenyülés, nem azon kívül. Mondjuk ez sem igazán férhet bele szerintem sem Jehova tanúinak meggyőződésébe, bár igazán nem ismerem, mit tanítanak erről.
148. fcf0c655e6 (válaszként erre: 147. - Krisztika)
2007. febr. 19. 23:03

Hat nem konnyebb az Isten szamlajara irni, mint elvallalni a felelosseget ket ujszulott halalaert???


Mennyivel konnyebb masokat hibaztatni!!!Igy a mi lelkiismeretunk tiszta marad.


" Igaz, ket gyerekem meghalt, de EN nem tehetek rola, en csak kovettem Isten szavat!!"

Olyan egyszeru a kifogas! Es olyan gyomorforgato is egyuttal!

Velemenyem szerint ezek az emberek nem hivok, ezek az emberek fanatikusak. Es a fanatizmus ellen nem lehet eszervekkel gyozni.


Kb. mint a nacik. Azok is fanatikusak voltak a maguk modjan.

Meg is lett az eredmenye.:((

2007. febr. 19. 20:51

Szóval. Elfogulatlanság nélkül szeretném soraimat leirni, de nem fog menni:

A Jehovisták annyira gyengék, hogy az már fáj! Megragadnak valamit az igaz hit zászlaja alatt, fingjuk sincs arról, hogy mi mit is jelent, de betanulnak valamit és szajkózzák, mint a papagáj. Azt sem tudják elképzelni, hogy Isten az Őáltala adott Lelket mi mmódon rejtette el bennünk, Ráfogják a vérre, mint hordozóra és ezért a baromságért meghal a gyermeke. SZégyeljék magukat és ezt az Isten számlájára írják, Gyalázatos. isten nem akarja az ember halálát.

146. figarina (válaszként erre: 145. - Fcf0c655e6)
2007. febr. 18. 20:18
Csatlakozom!!!!
145. fcf0c655e6 (válaszként erre: 143. - 1a50c86bb0)
2007. febr. 18. 19:18
Az utolso mondatodban kijelentett velemenyeddel tokeletesen egyetertek en is...
144. fcf0c655e6 (válaszként erre: 143. - 1a50c86bb0)
2007. febr. 18. 19:11

Ahogy mar irtam, ha egyetlen modom is lesz ra, "kipuhatolom", mi volt az egesz ugy mogott es megirom.

Pontos datumot nem igerhetek, de meg kell, hogy mondjam, mar magam is kivancsi vagyok..:))

143. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 142. - Fcf0c655e6)
2007. febr. 18. 16:18

Jo, ertem, nem is ugy gondoltam, hogy ezt megkerdezik, csak mit tudom en, valahogy erdekes az egesz. Ha valakinel nem vegezhetnek el bizonyos beavatkozasokat a vallasi hovatartozasa miatt, azert azt kikotyogja az orvosnak, aki felveszi az adatokat rola, jo, lehet ilyen esetben nem kerul szoba a transzfuzio, de megis.

Szerintem nem erdemelnek az ilyenek gyereket, akik kepesek hagyni hogy meghaljanak, es peldat statualhatnanak azzal, hogy peldasan megbuntetik oket, vallas ide vagy oda. Remelem le fogod irni, hogy hogyan vegzodik ez az egesz. Talan roszzindulatuan hangzik, megis ok nem masok (szerintem), csak gyerekgyilkosok, es nem erdemelnek bocsanatot.

142. fcf0c655e6 (válaszként erre: 140. - 1a50c86bb0)
2007. febr. 18. 15:58

A mesterseges megtermekenyitesnel az orvosoknak meg fogalmuk sem volt a szulok vallasi-hovatartozasarol..Szerintem abban az esetben nem ultettek volna be 6 petesejtet.

Az orvosnak a procedura elott nincs joga megkerdezni a szuloket, hogy "Jehova vagy?Mert akkor csak ket babat kapsz!"

Ez ellentmondana minden emberi jogoknak, ami itt, ebben a bolond orszagban messzemenoen elsodleges szempont. Harom kerdest "tabu-kent" kezelnek itt..

1. Politikai meggyozodes

2. Vallasi hovatartozas

3. Mennyit keresel?


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook