Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Jehova-babák fórum

Jehova-babák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
201. ttimi (válaszként erre: 195. - Fcf0c655e6)
2007. márc. 18. 23:24
Te hiszel a Bibliaba(nem akarmilyen ossze-vissza bibliara gondolok), hanem pl. a karoli forditasra celzok( azt a katolikusok is hasznaljak), mert ha ne, nincs is hozzafuzni valom a kommentedhez.:P
200. ttimi (válaszként erre: 198. - Figarina)
2007. márc. 18. 23:17

Te semmit nemtudsz rolam, honnan veszed, hogy egy hajszal valaszt el attol, hogy tanu legyek? Nemszandexom 1elore Tanu lenni, mivel jolerzem igy magam, ahogy vagyok, nemvagyok ugyanis megkeresztelve, mivel a szuleim ugy tartjak, hogy olyan vallast vegyek fel amilyen nekem tetszik. Es mondhatni engem egyik vallas sem ragadtat el, Jehova Tanui koze tartozni nagy felelosseggel es lemondassal jar. Sot megvan a velemenyem az egeszrol(marmint a tobbi vallasra gondolok, katolikus, reformatus, stb), de ez nem ide tartozik. Szoval ok nemugy tartjak, hogy megolik a kicsiket, hanem, hogy egy eselyt adnak nekik egy orok eletre, es ebben a tudatba engedik, h meghaljanak:( Azt kerded:"És honnan tudják,hogy tényleg új világ lesz,de csak nekik,akik túlélték,hogy nem kaptak vért??"(pontositanek, nemcsak az kap orok eletet akik megtagadtak a vert, hanem akik hisznek, elfogadjak es ami a legfontosabb gyakoroljak Jehova alapelvet) Hat epp ez a nyitja az egesznek HISZNEK BENNE, teljesen biznak Jehovaba, ugyanis o megigerte nekik. Minden vallas alapja a hit, mint ahogy ennek is. Es aztirod, hogy ertelmes ember nem hajtja vegre Jehova elvarasait, szerinted akkor 7000000 ember agymosas aldozata?Kb ennyien vannak jelenleg a foldon es meg mennyien meghaltak!!!

Engem ne azanositsatok be kozejuk, amiert leirom, hogy ok mit hisznek, nemkell hogy egyet is ertsek <mindenbe> veluk.

199. emily (válaszként erre: 198. - Figarina)
2007. márc. 18. 19:49
Teljesen egyetértek!
198. figarina (válaszként erre: 194. - Ttimi)
2007. márc. 18. 19:10
Figyelj ez akkor is agyrém!!!Konkrétan megölik a gyerekeiket,mert jehova ezt várja el tőlük?????ezt te sem gondolhatod komolyan ,hogy értelmes ember elfogadja és végrehajtja egy "fantom"-ez esetben jehova -elvárásait??!!És honnan tudják,hogy tényleg új világ lesz,de csak nekik,akik túlélték,hogy nem kaptak vért??ugyan már....ehhez komplett agymosás kell!!!Téged is csak egy hajszál választ el attól,hogy tanú légy,te miért nem teszed meg ezt a lépést???
197. emily (válaszként erre: 196. - Fcf0c655e6)
2007. márc. 18. 17:00

Ezek jó hírek!!! :-)


Én mindenesetre remélem, hogy nem kapják vissza őket! Írj mindenképp ha lesznek új hírek! (Bár ezt gondolom mondani sem kell!

(Nem ide tartozik, de olyan édesek a cicáid! Én is szerettem volna, de a párom utálja a macsekokat... :-( )

196. fcf0c655e6 (válaszként erre: 183. - Emily)
2007. márc. 18. 16:39

Szia!

A babak meg mindeg a maganklinikan vannak, kituno korulmenyek kozott, mind a negy onalloan lelegzik mar, esznek, mint a saskak, es szepen gyarapodnak. Semmi baj nincs veluk, egeszsegesek,es szepek.

A szulok bejarhatnak, akar tobbszor is naponta,amit meg is tesznek, de a babak sorsa a csaladi ugyekkel foglalkozo biro kezeben van(egyenlore), es par honapon belul megszuletik a dontes is.

Egyenlore csak talalgatasok vannak.

Mindenesetre, a legfontosabb, hogy a kisbabak rendben vannak, es az orvosaik szerint teljesen egeszsegesek.:)))

195. fcf0c655e6 (válaszként erre: 191. - Ttimi)
2007. márc. 18. 16:30

Hat nem egeszen;rosszul fogalmaztam. De Darwin elmeletet szivesebben elfogadom,mint az Isten-elmeletet.

Es ki teremtette Istent?? Vagy O is csak "jott" valahonnan?

194. ttimi (válaszként erre: 192. - Figarina)
2007. márc. 18. 14:45
Nemtudom tudod-e, de eleg sokan vannak Tanuk a Foldon, nemhiszem, hogy ennyi ember netudna gondolkodni...Hogy mi vesz ra? Ezt inkabb olyantol kene megkerdezd akit ravettek!!! Szerintem vannak, akik eltudjak fogadni a tanitasokat es hisznek benne. Es pontositanek nem azt tesznek amit akarnak, hanem amit elvar toluk Jehova. Ez hit kerdese.
193. figarina (válaszként erre: 188. - Ttimi)
2007. márc. 18. 14:12
Még egy kérdés:nem TUDSZ vagy nem AKARSZ eleget tenni jehovák elvárásainak??Mert ez ugye nagy különbség....
192. figarina (válaszként erre: 188. - Ttimi)
2007. márc. 18. 14:10

Timi,ez nem a privát véleményem,azthiszem ez az értelmesen gondolkodó többség véleménye....Nem tehetek amit"akarok",a hülye elvakultságom miatt nem ölhetem meg a gyerekem,fel nem foghatom,h képes erre egy szülő-bár én azthiszem őket már nem is nevezném szülőnek!!!

Ha már felajánlottad,én kérdeznék ,ha megengeded:

Mi vesz rá valakit,h közéjük akarjon tartozni??Mert így kívülállóként azt gondolom,visítva menekülnék,ha meghallanám az ilyen elvárásokat,mint pl a vér-kérdés!!!

191. ttimi (válaszként erre: 182. - Fcf0c655e6)
2007. márc. 18. 11:55

Szerinted az emberek sajat magukat teremtettek?

Hat ha arra gondolok, hogy hova tart most az emberiseg enis azt gondolnam...

190. ttimi
2007. márc. 18. 11:53
Ez az ok ideologiajuk es nemkell egyet ertsunk veluk. Sokkal inkabb kene foglalkozni azokkal akik csak ugy elvetik a kicsiket, vagy erdekbol (a penzert) szulnek 5-6 gyereket es nemtorodnek veluk, vagy a sok abortusszal, azis emberoles!!!
189. ttimi
2007. márc. 18. 11:47

Vannak olyan fiatalok, akik azert haltak meg, mert Jehova elvarasiat betartottak, eleg sokan vannak,megtagadtak a vert es igy megkellett halljanak, ok valasztottak...

Szerintetek olyan konnyu Tanunak lenni? Igaz felvallalta es az o dolga, de nincs jogunk elitelni oket, mig nemtudjuk mi all a hatterbe, es azt se felejtsuk el, hogy a hituk szerint ha vert kapnak a kicsik, akkor az biztos halal Isten szemebe es nincs kilatas az orok eletre, de ha megtagadjak a vert kapnak egy uj eselyt. Nemtudom mennyire ertheto...

188. ttimi (válaszként erre: 186. - Figarina)
2007. márc. 18. 11:37
Jo ez a te privat velemenyed, ok nem igy gondolkodnak errol a dologrol. A te gyerekeddel aztcsinbalsz, amit akarsz es okis amit akarnak. En nemmondom, hogy egyetertek veluk es ensem tennem ki a gyermekem ilyen veszelynek, csak segiteni szeretnek hogy pontosabb informaciohoz jussatok es ne talalgassatok. Szoval ugymond tnunak neveltek, vagyis ezzel arra celoztam, hogy "beavattak" a tanitasikba remelve, hogy enis Tanu leszek, de en nemszandexom az lenni, mivel sztem tul nagyok Jehova elvarasai aminek en szemely szerint nemtudok eleget tenni!
187. figarina (válaszként erre: 184. - Ttimi)
2007. márc. 18. 11:21

Szia Timi!

Megmagyaráznád ezt kicsit érthetőbben??Tanúnak neveltek,de nem vagy az???

186. figarina (válaszként erre: 185. - Ttimi)
2007. márc. 18. 11:20
Ez mind nagyon szép-mindjárt hozok papírzsepit,annyira megható-csak van egykis bibi!Kicsiny világunkban szerencsére nem a jehova értékrend a mérvadó és követendő,így a törvények szerint emberölést követtek el ugyebár...De tudod mit mondok?Én ebben a világban akarom imádni a gyermekemet,és nem a következőben!!!!!
185. ttimi
2007. márc. 18. 10:17
Azt azert jo tudni, e vallas ugy tartja, hogy ha kitart Jehova mellett, akkor ujra fognak talalkozni a halottakkal egy gyonyoru foldon(ami pontosabban ez a fold renbe teve), es ok abban a tudatban"hagyjak meghalni" a kicsiket, hogy Jehoval igerete szerint ujra fogjak latni oket, es ez egy bizonyos erot ad a tovabbi kitartasra ahhoz, hogy neterjenek el Jehovatol es meltok legyenek az "uj vilagra", marcsak azert is, hogy ujra lassak a azokat akik meghaltak.
184. ttimi
2007. márc. 17. 22:01

Sziasztok Timi vagyok!!!

Kicsi korom ota Tanunak nevelte, igy ismerem nagyjabol a tanitasikat. Ha konkretan vmire kivancsiak vagytok kerdezzetek batran.

U.I.:Nemvagyok Jehova Tanuja!!!

183. emily
2007. márc. 17. 20:00

Szia Pupi!

Van vmi új hír a babákról?

2007. márc. 13. 19:22

Allitolag az embert Isten teremtette.(Szerintem maguk az emberek.)

Az Isten megteremtette az embert, es vagyakat is adott nekik. Azutan, mert kieltek a vagyaikat, kiuzte oket a Paradicsombol!

Hat akkor miert adott nekik vagyakat! Hogy elobb-utobb belehulyuljenek a visszafogott erzesekbe?

Valami nem stimmel itt, miert kell a katolikus papoknak szuzesseget fogadniuk, es miert nem kell a reformatusoknak, meg, joszerint a tobbi vallasnak sem!

Nem is csoda, hogy a katolikus papok kiskoru fiugyermekeket b..k meg.

A termeszet ellen nincs modja a hadakozasnak, ez csak egy szajtepes, semmi mas, szerintem.

Ami a Jehoba-babakat illeti, mind a hat elne, ha a szuleik nem lettek volna fanatikusak.

Mert, ha annyira hiszunk valamiben, hogy az eletunket es gyermekeink eletet kepesek vagyunk felaldozni erte, az mar fanatizmus.

Ha valaki normalis itelokepesseggel rendelkezik, tud hinni az Istenben, anelkul, hogy ez a sajat es a szerettei eletet veszelyeztetne.

De ha valaki fanatikus, akkor nem szamit semmi, csak az, hogy a "tulvilagon" rendben legyen a "szenaja".


Jelen pillanatban ennyit akartam mondani, es meg annyit megjegyeznek, hogy a negy,eletben maradt baba nagyon szepen fejlodik!

Jo, hogy idejekoran elvettek oket a szuloktol. Mostmar talan egy sem elne.


Es micsoda vallas az, ami arra osztokel bennunket, hogy haljunk meg, vagy oljuk meg a gyermekeinket??

Ha mar az Isten megteremtette a gyermeket, elkepzelheto, hogy a halalukat akarja??

Tul sok az ellentmondas ebben.

181. emily (válaszként erre: 172. - Dfe310ea97)
2007. márc. 13. 09:36

Szerintem a mi jó Kálmán királyunk valamit félreérthetett a Szentírásból, mikor azt a törvényt hozta,hogy a papok nem házasodhatnak... :-)

Viszont azt hallottam, hogy kezdeményezik, hogy a papok újra házasodhassanak.

(Mellesled én nem vagyok hívő, sztem egy pap akkor és ott dug, amikor és ahol neki jól esik! Attól még nem bűnöző!!)

180. emily (válaszként erre: 174. - Dfe310ea97)
2007. márc. 13. 09:24
Olvasd már el légyszi, hogy miről is volt szó a fórum elején,mielőtt osztod az észt!!!! A vér nélkül meghaltatak a babák!!! Itt nem arról volt szó, hogy melyik módszert választanád.
179. Kinga82 (válaszként erre: 174. - Dfe310ea97)
2007. márc. 13. 09:12
A pap ember, nem Isten, nem is várom el tőle, hogy tökéletes legyen. Neki is lehet rossz napja, sőt, van, akinek van szexuális kapcsolata is. Az a szép, hogy ha teszel valamit és megbánod, akkor megbocsátják. És nem a pap bocsát meg, hanem Isten. Nekem szükségem van erre az erős vallásra(római katolikus vagyok), az erős Istenemre, de vannak olyan "bűnök", amiket nem tudok őszintén megbánni, ezért én sem áldozom.
2007. márc. 12. 23:41

Olvasva az előzményeket szerény véleményem szerint legyen a hitük szerint.Nagyon elítélem azt módot, ahogy kiragadott idézetekkel bombáznak,könyveiket nyomnák a kezembe. A Jehovások erőszakos térítésére van egy jó saját használatú receptem! Az az első kérdésem: hiszed a Krisztus feltámadását, az örök életet? A világ végét várjátok, de készen vagytok-e? Miért csak a Jehováról beszéltek és a Szentháromság miért tabu?

Legközelebb garantáltan kikerűlnek, mint egy fertőző beteget. Szerencsétlen megtévesztettek.

177. 80ASIQ (válaszként erre: 174. - Dfe310ea97)
2007. márc. 12. 23:21
Én is idegenkedem a vértől, ha nélkülözhető akkor én is anélkül kérném.
176. 80ASIQ (válaszként erre: 174. - Dfe310ea97)
2007. márc. 12. 23:19

Hadd legyünk okosak, hiszen erre van a fórum kitalálva!

A Hitgyülekezet kérdésében valóban buta vagyok. Ha ez így van akkor nagy ciki, hogy az ATV is helyet ad neki adásidejében.

Csak érdekességképpen írom, hogy volt egy ismerősöm aki ateistaként nevelődött. Felnőtt korában arra jutott, hogy mégis szegény az élet Isten nélkül. Sorra járta a templomokat, istentiszteleteket és végül a Hitgyülekezet mellett döntött. Azóta szüleit is "megtérítette". Ők is Hit-esek lettek. Nem tudok arról, hogy kifosztották volna őket, bár ami késik nem múlik. Vagy nem mindenki van kifosztásra kiszemelve. Nem tudom.

175. 80ASIQ (válaszként erre: 173. - Dfe310ea97)
2007. márc. 12. 23:12

Egyetlen bajom van a Jehova vallással, azt a 168-asban megírtam.

Igaz, hogy én katolikus vallás szerint nevelkedtem, de a nézetem az - ha tényleg van Isten - , hogy ennek legyünk tudatában és jó szándékkal legyünk embertársainkhoz. Az, hogy a pap hova nyúlkál engem abszolút nem érdekel. Nem sajnálom tőle a puncit, egészségére, bár tudom, hogy neki nem volna szabad. Nem áldozok mert tudom, hogy bizonyos bűnökről nem tudok, de nem is akarok lemondani.

2007. márc. 12. 23:07

Tudnám honnan szedtetek össze ennyi baromságot??

a hitgyülekezet az, ahol leszedik az embert pénzről! Ha valamit nem tudtok pontosan legalább ne fikázzátok! Nagyon sok ember akinek semmi köze a Jehova Tanúihoz, kérik a vér nélküli műtéteket! Ne akarjatok már olyan okosak lenni!

2007. márc. 12. 23:01

Na mi van, nem tetszik valami? Mé kell egymás vallását fikázni? A katolikus jobb? a pap bort iszik és vizet prédikál! Kúrel össze-vissza, addig míg ki nem derül, áthelyezik máshová, ott folytatja! Na ez jobb? Ti elfogadjátok a kezéből az ostyát, ki tudja előtte hol nyúlkált a kezével!

Az a szekta, ahol lenyúlják a pént, az a hitgyülekezet! Kicsit többet kellene tájékozódni mielőtt összehordtok minden hülyeséget! Levendula drága! Kérek 1 hubertus 33-at! de te fizeted! ha már így ajánlgatod a felest!

2007. márc. 12. 23:01

Na mi van, nem tetszik valami? Mé kell egymás vallását fikázni? A katolikus jobb? a pap bort iszik és vizet prédikál! Kúrel össze-vissza, addig míg ki nem derül, áthelyezik máshová, ott folytatja! Na ez jobb? Ti elfogadjátok a kezéből az ostyát, ki tudja előtte hol nyúlkált a kezével!

Az a szekta, ahol lenyúlják a pént, az a hitgyülekezet! Kicsit többet kellene tájékozódni mielőtt összehordtok minden hülyeséget! Levendula drága! Kérek 1 hubertus 33-at! de te fizeted! ha már így ajánlgatod a felest!

❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook