Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Jehova-babák fórum

Jehova-babák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
291. win (válaszként erre: 284. - 80ASIQ)
2007. ápr. 19. 21:11
Engem nem neveltek a szó szoros értelmében a katolikus vallás elvei alapján, de megkaptam a szentségeket. (Legalább is egy részét: keresztség, első áldozás, bérmálás) Ettől függetlenül, vagy ennek ellenére én inkább elfordultam a katolikus hittől, mint feléje haladnék. Nem részletezem miért. Így, mivel nem tudnám őszinte szívvel és hittel a gyerekemet erre nevelni (a férjem pedig egyáltalán nincs is megkeresztelve semmilyen vallásra, és nem is hiszi őket), nem is fogom . De ha ő majdan azt választja, nem állok az útjába.
2007. ápr. 19. 21:07
Szóval akkor ez mégis agitálás a szekta érdekében. Lehet ezt legálisan?
2007. ápr. 19. 21:05
Nem infó akit nem érdekel nem olvassa el!
2007. ápr. 19. 21:02
Ez itt a szekta propagandája?
2007. ápr. 19. 20:57
Mivel itt arra kérnek, hogy ne reklámozzak egyetlen más oldalt sem. Néhány linket beraktam a bemutatkozás helyére, így, ha azokat bemásoljátok a böngésző címsorába, akkor találhattok néhány infót ezel a témával kapcsolatban.
286. talaldki (válaszként erre: 283. - 80ASIQ)
2007. ápr. 19. 20:36

Persze, én is sajnáltam volna ezeket a gyerekeket, de a kérdés, hogy vajon ebben a helyzetben lenne joga az anyának MEGÖLNI a gyermekét, hogy a MAGA ÉLETÉT MENTSE?

Csak az ellentmondásra és a máskénti látásmódra szerettem volna felhívni a figyelmet. :)

285. talaldki (válaszként erre: 282. - Bazsó)
2007. ápr. 19. 20:33

Kedves Bazsó!


Tudod ezt nehéz elmagyarázni. Sok hátér ismeret kellene Jehova Tanúi hitéről, meggyőződéséről ahhoz, hogy tisztán megértsd őket.

De. :) Terészetesen ők is emberek. Mérhetetlen fájdalom számukra, hogy meghalt a 6 gyerekből 2. Biztos, hogy forog bennük a kérdés, hogy vajon tehettek-e volna többet? Tudnod kell, hogy Jehova Tanúi nem mártírok akarnak lenni. Nem meghali akarnak hanem élni. Csak egy dolgot szeretnének. Mégpedig azt, hogy az orvosi kezelésnél egyéb, alternatív módszereket alkalmazzanak. Ha meg akarnának halni, akkor nem mennének orvoshoz. A kiadványaink és az összejöveteleink is időről időre felhívják a figyelmet az egészség megőrzésének a fontosságára. Pl. javasoljuk mindenkinek, hogy rendszeresen elenőriztesék a vérképüket és egyéb szűréseken is vegyenek részt. Ezen kívül sok Jehova Tanúja olyan biztosítást is köt, ami abban segít, hogy részesülhessenek ingyen a vérnélküli kezelésben, amit a tb nem támogat.


Visszatérve a kérdésedre. Jehova Tanúi biztosak abban, hogy eljön annka az ideje, amikor Jehova Isten visszahozza az elhunyt embereket az életbe. Így ez a veszteség, csak időleges. Persze ez most elég viccesen hangzik azoknak, akik erről nincsennek meggyőződve. Mielőtt valaki Jehova tanúja lesz, hosszú ideig tanulmányozza a Bibliát, és feltétel nélküli bizalmat épít ki a Teremtőben. Ez segít az ilyen veszteséget is feldolgozni. De szerinted, amikor az anyák egy eszme érdekében (hazaszeretet) elküldik a gyermekeiket a háborúba, vajon nem hasonló áldozatot hoznak mint ezek a szülők aki próbáltak a Teremtőnek "megfelelni"? Csak az a különbség, hogy ezek a szülők biztosak benne, hogy találkozhatnak a gyermekeikkel, míg az az anya aki a háborúba küldi gyermekét csak abban lehet biztos, hogy mint háborús hősről fognak róla megemlékezni.

284. 80ASIQ (válaszként erre: 276. - Win)
2007. ápr. 19. 19:27

Pont ingadozó voltamból kifolyólag nem merek határozott állást foglalni. Mindenesetre a katolikus papok szerint vallásosan kell nevelni a gyereket és felnőtt korban dönthet, követi-e Istent vagy sem. Egyébként nem hiszem, hogy a katolikus vallás rosszat ad a gyereknek.Állítólag a hívők körében kevesebb a bűnözés, válás, öngyilkosság, erkölcstelen életmód. Nagyobb a nehézségekkel szembeni tűrőképesség. De az élet problémáinak megoldásához az ember is kell.

"Segíts magadon, Isten is megsegít."

283. 80ASIQ
2007. ápr. 19. 19:19

"Szóval nagyot hazárdírozott az Anyuka és bejött neki!... előtte pont a többi gyerek miatt lett volna megnyugtatóbb a műtét."

Mi ezzel a baj?

Az Anyuka abban a tudatban döntött a szülés mellett, hogy jó esélyjel belehal, amivel 3 vagy 4 gyermek árvaságát okozta volna. Én nagyon sajnáltam volna azokat a gyerekeket!

Szerencsére nem halt bele, sőt a betegség sem volt rosszindulatú. Így UTÓLAG könnyű azt mondani, hogy jól döntött az Anyuka. Ha meghalt volna, ki mondta volna azt, hogy jól döntött? Aki vallásos. Mivel én ingadozó vagyok, jobban szeretek az én földi eszemmel nyílvánvalónak hitt dolgok szerint gondolkodni, azaz ateista módra.

Azért nem ítélem el az anyát, mert ő jót akart. Jót akart, bár én nem azt tettem volna.

Ez az egész dolog valóban kétesélyes volt, tehát az ellentmondás benne van.


Talán Pupi fogalmazott úgy, hogy a Jehova Tanui megölik a gyereket. Ez így erős. Nem megölik, csak a vérátömlesztést utasítják el és ha ez halálos lesz akkor Jehova akaratának fogják fel. Nem teljesen ugyanaz, bár ateista felfogás szerint ugyanaz. Itt igenis megadnám a vérátömlesztést, ha semmi más megoldás nincs. A szülő akarata ellenére.

Isten léte vagy igaz, vagy nem, de vérátömlesztés nélkül meghal a gyerek, tehát nincs mese, meg kell tenni.

282. Bazsó
2007. ápr. 19. 14:44

Talaldki!

Említetted,hogy te is jehova vagy,ettől függetlenül élőlény...vagyis EMBER.

A lelkiismeret mint olyan,EMBER-ként vagy jehovaként élítek meg.

Azért kérdezem ezt mert kíváncsi lennék,azok a szülők akik babái most már jól vannak, hála az orvosoknak!...szerinted ellenkező esetben,hogyan számoltak volna el a lelkiismeretükkel?

281. BarboraViki (válaszként erre: 267. - Talaldki)
2007. ápr. 19. 14:13
En is a szules mellett dontottem volna.Mert hiszem ,hogy nem veletlenul leszunk terhesek.Istennek terve van ezzel.Es a gyogyulassal is.Mert Isten nem a halalra teremt .A halal termeszetes velejaroja az eletnek ,de az elet az eredeti "cel".
280. BarboraViki (válaszként erre: 1. - Fcf0c655e6)
2007. ápr. 19. 14:09

Hmmm!

Szelsosegesnek tartom averatomlesztes maximalis elutasitasat (en mint any mit is mondhatnek??) DE:


A valosag az ,hogy letezik mas megoldas is.Leteznek modern orvosi eljarasok amikor "muverrel" a babak kezelhetok.


Ha ez megsem lehetseges akkor en is a veratomlesztes mellett dontenek..Ha mas megoldas nincs...


Hozzatennem:a veratomlesztes nagyon sok esetben komoly problemakat okozhat !!!

en mar kaptam "muvert" es nagyon hamar felepultem .De amig csak lehet elutasitom a masokbol szarmazo vert (ami -ugy egyebkent- hazanban nem is elegge ellenorzott!!)

279. talaldki (válaszként erre: 273. - Fcf0c655e6)
2007. ápr. 19. 13:46

Kedves Pupi!


Nem hiányoznak az indulatok a soraidból. :)

Engedj meg egy kérdést. Ugye ugyan ilyen vehemenciával támadod azokat a szülőket (anyákat) is akik dohányoznak terhességük alatt vagy éppen a gyermekekkel egy légtérben dohányoznak. Mivel köztudott milyen súlyos gondokat okoznak ezek a szokások, de sajnos teljesen természetes, hogy ezt lehet. A munkahelyen nem károsíthatják a munkatársak egymás egészségét, de a családban nyugodtan okozhatnak tüdőrákot, asztmát stb. a gyermekeiknek a szülők. Persze lehet, hogy ezeket a szülőket is kasztrálni kellene és akinek már van gyereke azonnali hatállyal el kellene venni tőle őt pedig szándékos betegség okozásért azonnal börtönbe kellene zárni. Ugye így gondolod? :D

2007. ápr. 19. 13:41

Miért írtam le nektek ezt a sztorit? Mert Jehova tanúi nem elvakult emberek, akik mindenáron meg akarják ölni a gyerekeiket. Ebből a történetből is az jön, le hogy ha kell komoly áldozatokra is képesek szülők a saját gyermekeikért.


De elég ellentmondásos amit itt többen is írtatok!


"Szerencsere tevedtek az orvosok, de ha ne adj Isten megsem tevednek, akkor most egy csonka csaladrol irnal, 3 arvaval."

"Szóval nagyot hazárdírozott az Anyuka és bejött neki!... előtte pont a többi gyerek miatt lett volna megnyugtatóbb a műtét."


Hogy én mit tettem volna nem tudom, de vajon azért, hogy az anya életét megmentsük esetleg!!! szabad már gyereket őlni? Ebben az esetben ésszerűtlen, hazárdőr, meggondolatlan stb.? Nem ellentmondás ez egy kicsit?


Nem lehet, hogy egyik helyzetben azért ítéltek el valakit, mert megtett valamit, másik esetben pedig azért mert nem. Egy Bibliai gondolat jutott eszembe engedjétek meg, hogy idézzem :)


"16. De kihez hasonlítsam ezt a nemzetséget? Hasonlatos a gyermekekhez, a kik a piaczon ülnek, és kiáltoznak az ő társaiknak,

17. És ezt mondják: Sípoltunk néktek, és nem tánczoltatok; siralmas énekeket énekeltünk néktek, és nem sírtatok.

18. Mert eljött János, a ki sem eszik, sem iszik, és azt mondják: Ördög van benne.

19. Eljött az embernek Fia, a ki eszik és iszik, és ezt mondják: Ímé a nagy étü és részeges ember, a vámszedők és bűnösök barátja!" Máté 11:16-19;


Bízom benne, hogy nem bántottam meg ezzel senkit! Nem ez volt a célom. :)

277. win (válaszként erre: 268. - 1a50c86bb0)
2007. ápr. 19. 13:10

Egyetértek Veled!

Ha meghal a baba, netán az anyuka vagy mindkettő, valószínűleg nem ismerte meg minket talaldki ezzel a mesével.

Igaza van 80ASIQ-nak ez lutri volt, nem felelős döntés.

276. win (válaszként erre: 257. - Jay néni)
2007. ápr. 19. 13:07

Na, mi ebből a megfontolásból nem neveljük semmilyen vallásra a gyereket!

Ha majd akkora lesz és kérdez, meg megérti, akkor mesélünk neki azokról, amiket ismerünk (amiket meg nem ismerünk, annak legfeljebb utánanézünk). És ha akkora lesz, majd ő eldönti, csatlakozik -e valamelyik valláshoz, vagy hisz-e egyáltalán valamiben.

2007. ápr. 19. 04:57

Velemenyem szerint, a szulonek joga van a gyerekehez. Ez termeszetes is!

De, hogy egy szulonek joga legyen megolni az ujszulottjeit!; hat ez az amit nem tudok elfogadni!

Mint mar emlitettem, milyen vallas az olyan, ami arra buzdit minket, hogy oljuk meg az utodainkat???

Nyilvan nem normalis!

Elet csak egy van, nincs masodik eselyunk.

Ha volna, talan en is Jehova lennek, csak azert, hogy "elnezzem" a szuleimet, mikent olnek meg...

A masodik eletemben valoszinu, hogy nem is lenne vallasom, mert szerintem az egyik leghasznavehetetlenebb dolog a vilagon a vallas...

Mert miert hiszunk!es miben?

Magunk sem tudjuk, de gyerekkorunkban ezt dumaltak belenk, ebben a hitben nottunk fel, es ugy erezzuk, hogy hinnunk KELL valamiben, mert a nagyi erre tanitott minket!

Erre modjak, hogy "agymosas", angolul "brainwash", de en nem tudok mar egyikben sem hinni, mert meg nem bizonyitott a letezesuk.

Darwinban meg mindeg jobban hiszek, mert van realis alapja a tudomanyos megallapitasainak...

274. fcf0c655e6 (válaszként erre: 270. - 80ASIQ)
2007. ápr. 19. 04:39
Be fog jonni, ha igazan hiszel benne...nekem is ugy jott be..))))
273. fcf0c655e6 (válaszként erre: 255. - 104bdd8c43)
2007. ápr. 19. 01:32

Es szerinted a szabad vallasgyakorlat azt jelenti, hogy oljuk meg a gyermekeinket, amikor segiteni lehetne rajtuk?

Milyen szulok az ilyenek? Elvakultak az egyik legismertebb es leghulyebb vallastol!

Normalis nem lehet, ha hagyja, hogy annyi baba elpusztuljon a dogmatizmus "kedveert"!!!

Hogy a szulo felel a gyermekert, nagykorusaga elereseig; azt elismerem. De, hogy ne akarjon segitseget a gyerekeinek, amikor eletrol-halalrol van szo!?!?

Ezt mar elitelem.

Ezek nem is valok szuloknek!

Minden ilyen vallasu szulot ivartalitanek, mert nem erdemlik meg azt, hogy gyermekuk legyen!!!

A szabad vallasgyakorlat szerinted azt jelenti, hogy gyilkoljuk le a gyerekeinket, mert valaha, valaki teledumalta a fejunket a sok hulyeseggel???

Remelem, nem vagy anya, egy anyanak elso a gyerek, nem pedig a "bedumalt" hulyesegek!!!

Es ha valaki nem tud semmit errol a vallasrol,(es egyebekrol), attol meg joga van beleszolni, mert igy tanulunk, fejlodunk, de egy babat megolni a szememben csak sima gyilkossag marad, semmi egyeb!


Egyebkent a babak,(hala a gyermekvedelmi szerveknek) jol vannak!

Kepzeld el, hogy 19 eves korukban valaki elmeseli nekik, hogy a sajat szuleik akartak oket megolni!

Elofordult mar ilyen a tortenelemben!


Mit ereznel, ha Te volnal az a 19 eves fiu-lany?)


Na, megyek is, mert a vernyomasom elerte az ezret!!


Ebben kulonbozunk az allatoktol; az allat kepes arra, hogy gyilkoljon a kolykeiert! Mi, emberek, kepesek vagyunk arra, hogy megoljuk a sajatunkat!!!???

Ki a kulonb?????

272. 80ASIQ (válaszként erre: 271. - 1a50c86bb0)
2007. ápr. 19. 00:05
Köszi! :)
271. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 270. - 80ASIQ)
2007. ápr. 18. 23:59
Hajra, hatha!
270. 80ASIQ (válaszként erre: 268. - 1a50c86bb0)
2007. ápr. 18. 23:54
Elnézést a hasonlatért, de lottózom. Nejem haragszik érte, azt mondja úgysem jön be. Nagy könnyebbség lenne, ha bejönne pár millió, jótékonykodnék is. Nemm hagyom abba, hátha bejön.
269. 80ASIQ (válaszként erre: 267. - Talaldki)
2007. ápr. 18. 23:51

De mérges vagyok! Kb olyan hosszú volt a válaszom mint a Te hozzászólásod és elveszett! Így csak annyit, hogy mondanivalóm lényege az mint Anteáénak.

Szóval nagyot hazárdírozott az Anyuka és bejött neki! Nagyon tiszteletre méltó, azt hiszem a katolikusoknál van olyan nő akit hasonlóért avattak szentté. Utólag könnyen beszél az ember, de előtte pont a többi gyerek miatt lett volna megnyugtatóbb a műtét.

2007. ápr. 18. 23:06
Szerencsere tevedtek az orvosok, de ha ne adj Isten megsem tevednek, akkor most egy csonka csaladrol irnal, 3 arvaval. Gyakran tevednek? Nem tudom, de tisztelem a tudast, igaz akkor fordulok csak hozzajuk, ha nagyon muszaj, mint az emberek nagy resze. Amit pedig ember csinal, abba hiba is csuszhat. Egyebkent orulok, hogy a csalad most boldog. Arrol viszont nem gyozott meg az irasod, hogy csak a fejem utan menjek, ha mast tanacsolnak, talan a tanulsag, hogy meg tobb orvos velemenyet ki kell kerni. Ez viszont nem vallas kerdese.
2007. ápr. 18. 21:59

Hát akkor engedjétek meg, hogy elkezdjem, miért is off-oltam itt nektek értelmetlennek tűnő kérdésekkl. Nem biztos, hogy ma este mindenre lesz időm de belekezdek, és majd folytatom.


Én is ezekhez az "elvakult szektásokhoz" tartozom.

Szeretném előrbocsátani, hogy megértem az érzéseiteket, bár a magam részéről felhúztam magam a gondolataitok egy részén. Mivel azt láttam, hogy néztek egy dolgot egy oldalról, de meg sem próbáltátok a legtöbben érteni a másik oldalt, vagy esetleg meg sem próbáltatok utánna kérddezni dolgoknak. Pedig a lehetőség mindenki előtt ott van, hiszen rendszeresen látogatnak meg minden családot Jehova Tanúi.

Engedjetek meg egy történetet.

Adott egy 3 gyerekes édesanya aki a egészségügyben dolgozik, és nagyon szereti e gyerekeit. Teherbe esik. Nem tervezték ugyan a kis jövevényt, de ha jönni akar akkor hadjöjjön, gondolták. A terhesség, már kb középtájon járt amikor egy viszgálat után egy sokkoló hírt közöltek az édesanyával. Daganatot találtak benne. Igen méhnyak rákja van. Mondták az orvosok. Mi a teendő? Mondták, hogy azonnal el kell távolítani a méhet a babával együtt, különben meghal az anyuka is és a baba is. A szülők, próbáltak higadtan gondolkodni. Mivel a megnem született baba életét szentnek tartották, nem akartak elhamarkodott döntést hozni. Elmentek még több jóhírű orvoshoz és az ő véleményükte is kikérték. Mindenki azt mondta, hogy azonnali műtét kell. Az édesanya nem akarta feláldozni a még megnem született gyermek életét ezért úgy gondolta ad egy esélyt a babának és megszüli a babát lesz ami lesz. Többen próbálták erről lebeszélni, de nem hagyta magát. Idővel a baba megszületett. Az édesanya daganatáról kiderült, hogy nem rosszindulatú és megműtötték. Ma boldogan élnek mint egy 4 gyermekes család. A múltkor összefutottam velük és jó érzéssel láttam, hogy a kislányuk aki kb. 3-4 éves milyen jót játszik. Ha hallgatott volna az orvosokra akkor most ez a kislány halott lenne ő pedig gyilkpssá épne elő. Persze ez elsűlhetett volna rosszul is, de nem úgy lett. :D

Tihogy látjátok ezt a fanatikus anyukát akinek fontosabb volt a babája élete mint a sajátja? Jó ha tudjátok, hogy Ő is Jehova Tanúja.

Mára egyenlőre ennyit, holnap folyt. köv.

Kellemes napot mindenkinek! :D

266. 80ASIQ (válaszként erre: 263. - Talaldki)
2007. ápr. 18. 20:14
Ja, és a Jehova tanúk is súlyosan elítélik az abortuszt, ez viszont szimpatikus vonásuk! Bár szerintem minden vallás elítéli.
265. 80ASIQ (válaszként erre: 259. - Talaldki)
2007. ápr. 18. 20:12
Megbocsátható, ha a magzat nemi erőszak következménye, bizonyíthatóan súlyos beteg illetve az anya emiatt kerül életveszélybe. Nem fogadom el azt az indokot, hogy még nincs lakás, még hátra van a főiskola elvégzése, most még nem akarok, intézetbe adás helyett inkább elvetetem stb stb. Ezt már arravaló topikban leírtam, csúnyán is néznek rám emiatt néhányan.
264. 80ASIQ (válaszként erre: 255. - 104bdd8c43)
2007. ápr. 18. 20:06

Elég baj az, hogy olyan vallásoknak is teret adnak amelyik hagyja meghalni a gyereket!

Szerintem mindenkinek joga van beleszólni a témába aki regisztrált felhasználó, mégha tudatlan is. Aztán valaki kulturáltan felvilágosíthatja. Így (is) tanul az ember.

Jómagam katolikus, bár van bennem kételkedés, nem kevés. Amit elfogadok azt csinálom, amit nem azt nem. Tudom, hogy ez nem így helyes, de én így "gyakorolom" a vallást és kész!

263. talaldki (válaszként erre: 262. - 1a50c86bb0)
2007. ápr. 18. 17:09
Igen valóban látszólag más a téma, de a kérdéseim kapcsolódnak ehez a témához. :)
262. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 261. - Talaldki)
2007. ápr. 18. 15:03

Nyilvan egyszerubb ujra megkerdezni a velemenyuket itt, meg ha mas is a tema homlokegyenesen, mint megnezni, hogy egy masik topicban mit irtak.

Egyebkent nekem nem baj ;)

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook