Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Jehova-babák fórum

Jehova-babák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
21. Kinga82 (válaszként erre: 14. - E71af41436)
2007. febr. 6. 21:12
Nem azért vették el, mert jehova tanúi, hanem azért, mert hagyták meghalni a babákat!Ha én katolikusként hagynám meghalni a fiam egy életmentő beavatkozás megtagadásával, akkor tőlem is elvennék, de nem azért mert katolikus vagyok, hanem mert kvázi megöltem egy embert.
2007. febr. 6. 21:11
Most tenyleg, van valami informacio arrol, hogyan jott ossze a 6 kicsi? Es valoban nem szulhette meg az anyuka termeszetes uton, vagy anyukanak lehet nem volt kedve a szuloasztalon maradni, lehet a csaszarozas mas, mint a veratomlesztes.
2007. febr. 6. 20:53
Annyit tennék még hozzá, nekem egy kötelező oltásból súlyos károsodásom maradt vissza a születésemkor, de soha nem jutott eszembe, hogy ezért a gyermekeimnek ne adatnám be azt a fajta oltást..Ideges voltam persze, hogy ne legyen gond, de ez sok mindenben a javukat szolgálja.
18. t.panti (válaszként erre: 1. - Fcf0c655e6)
2007. febr. 6. 20:49
Én teljes mértékben egyet értek veled. az a szülő aki így áll hozzá a gyermekei életéhez, az mit fog csinálni később. Mi lesz ha valamelyik babával később lenne gond, azt is hagyná meghalni az ő fanatizmusa miatt? Amúgy gondolom császárral szült, akkor miért fogadott el ő segítséget? elítélem az ilyen szülőket, amúgy én katolikus vagyok, megkereszteltem elsőáldoztak és bérmálkoztak a gyermekeim, de az iskola után ők döntenek mennyire mélyen is folytatják a vallásos életet,/ én is csak a józan ész határain belül vagyok, nem vagyok elvakult hívő/. Ha már életet adtunk a gyerekeinknek akkor a legjobbat akarjuk nekik. Végül is ők nem kérték az életet, de nincs is jogunk el venni. a világban nagyon sok a fanatikus hívő, de a gyerek az szinte mindenhol szent. Mindent megtennének értük a szülők. nme hiába kapja fel a fejét az ember ha a Jehova tanúiról hall.!!!!
17. e71af41436 (válaszként erre: 16. - 1a50c86bb0)
2007. febr. 6. 20:47
ez nekem is megfordult a fejemben...
2007. febr. 6. 20:45
Vallasi okobol nem szabadna elvenni gyerekeket, csakhogy itt mas a helyzet. Mar ket gyereket elvesztettek a szulok vallasi hozzaallasa miatt, es sor kerulhet barmikor a tobbire is, akar kesobb egy balest soran, ha vert kellene kapniuk, barmi. Nem tunik egy eletbiztositasnak egy ilyen csalad a gyerekek szamara, persze sok mas csaladban sem, akik nem jehovak. Egyaltalan termeszetesen jott ossze a 6 gyereke??? Hogyan lehet ez? Vagy lombikozhatnak? Azt nem tiltja a vallasuk?
2007. febr. 6. 20:33
Ezt nem fogom sohasem megérteni, hogy fontosabb a vallás, mint a gyermek(ek)élete. Sajna mennyi eset van amiről nincs nyílvánosság. Saját életével azt csinálnak amit akarnak, de milyen jogon döntenek a gyermekekéről? Ők az Atyaisten, vagy mi!!
2007. febr. 6. 20:26

te ennek nevezed,én nem.

de egyébként nem is ezért megy a per,hanem azért mert a többi babát elvették.mindezt azért,mert jehova tanúi a szülőpáros.ez egy elég durva megkülönböztetés méghozzá vallási hovatartozás miatt.

2007. febr. 6. 20:24
Szomoru eset, az tuti. De szerintem nem az a baj, hogy miben hisznek, hanem az, hogy hogyan. Ha a halalt ilyen egyszeruen elfogadjak Istentol, akkor a gyogyitast is el kellene fogadniuk, hiszen ha vallasosan nezzuk, es minden Istentol van, akkor a gyogyitas es az orvostudomany fejlodese is, ami altal megmenthetok a babak.
12. figarina (válaszként erre: 8. - E71af41436)
2007. febr. 6. 19:41

Már megbocsáss,de a körülmetélés és a belehalás az 2 külön dolog!!!

Az előbbinél csak hiányzik egy darabka bőr,DE ÉLETBEN VAN!!!!!!

2007. febr. 6. 19:26
Anyukam, mikor ocsem szuletett, egy jehova vallasu novel szult, es a no szuleskor sok vert vesztett, tiltakozott, de az orvos letojta, vittek, adtak neki a vert. Nem volt valasztasa. Ennyi erovel az ellen sem szabadna masik topicban lazadozni, hogy valaki csaszarral szeretne szulni, mert nem kivansag musor. Amig egy beteg ott fekszik, egy orvos felelossegge, ha tortenik vele valami, valakit felelossegre vonnak. Nem ertem, ezeket a gyerekeket miert nem mentettek meg a szuloi hozzajarulas nelkul? Hogy tudnak ilyen emberek nyugodtan aludni? milyen anya az ilyen? Mas no meg mindent megadna, hogy gyereke szulethessen. Mifele vallas az ilyen, ami ilyet var el? Epeszu ember nem bonyolodik ilyesmibe, amire ramehet akar az elete.
2007. febr. 6. 19:10
Ferjem sincs korul metelve, es ha gyerekem lesz majd, ot sem fogjak. Ez nem vallas kerdese, ki mennyire vak. Mondjuk en katolikus vagyok, igy ha gyerekunk szuletik, miattam ot nem fogjak zsidonak elismerni, de ha Izraelben szuletne, sem hagynam hogy meteljek, es a parom sem. Ettol fuggetlenul van a jozan esz, es a fanatizmus. Ha a gyerekem eletet kozkaztatnam a hitem miatt, az fanatizmus, a fanatikusokat pedig nem lehet ugy kezelni, mint a tobbi embert, ugy ertem a donteseiket elfogadni. Az ilyen anya, nem anya, az ilyen egy gyerekgyilkos, hagyta hogy a gyerekei meghaljanak. Lehet jol is jott neki, ne 6 gyerekkel kelljen foglakoznia, a 4 is sok neki. Sot, ezek utan egyet sem hagynek nala. Az a ket gyerek a szulei miatt halt meg, ok ebben bunosek, a jog pedig nem nezi a hitet, csak magat a tenyt. Remelem.
9. 0b099f6590 (válaszként erre: 8. - E71af41436)
2007. febr. 6. 18:48

Az én véleményem a tiéddel teljesen ellentétes.

Emlited a zsidókat, akik körülmetéltetik fiaikat. Belehalnak? Nem!

A hindukat sem kényszeritik szent tehét evésére, de ha mégis, akkor sem halnának bele.

Ellenben, ha egy beteg babától, gyermektől megtagadja a saját szülője a vérátömlesztést, a vallása miatt, akkor az igenis gyilkosság!

Nincs joga gyermekére kényszeriteni a saját vallását!

Nincs joga elvenni a saját gyermeke életét!

Ennyi az én véleményem.

2007. febr. 6. 17:27

Te így látod,én úgy. Nekem fontos az,hogy szabadon választhassak vallást vagy ki mondhassak dolgokat. Ha ők ezt választotték,akkor ezt is gyakorolják és majd a gyerekek is ezt fopgják. Egy zsidó gyerektől nem kérdezik meg,akarod -e,hogy körülmetéljenek.

Ahogy pölö egy hindu vallásút sem kényszerítenek arra,hogy a szent tehenet egye. És ezek az emberek inkább meghalnak,minthogy a valáásukon,amiben szentül hisznek,csorba essen. Én ezeket az embereket nemhogy nem íytélem el,de felnézek rájuk,mert hisznek a vallásukban. Ez nem önzőség,amit tesznek. ez a hitük.

hisz Isten is feláldozta fiát,nem?mégsem gyilkosnak nevezzük.....

2007. febr. 6. 09:55

szerintem nincs joga a szülőnek eldönteni, hogy kér-e egy életmentő beavatkozást.

ugyanúgy, ahogy nincs joga pl agyonverni a gyerekét, ha nem úgy viselkedik ahogy ő szeretné. onnantól, hogy megszülte, valóban úgy neveli, ahogy akarja, de nincs joga megölni őket.


az a baj néhány vallással, hogy nagyon sokmindenben szélsőségesek, maradiak, és teljesen fanatizálnak. elég rendes agymosás kell ahhoz, hogy egy szülő hagyja meghalni a gyerekét...

6. babi83 (válaszként erre: 1. - Fcf0c655e6)
2007. febr. 6. 08:52
Nekem van egy nagyon közeli ismerősöm,aki Jehova tnúja/de még nem keresztelték meg..../ egy utcában lakunk és szinte heti szinten találkozunk, ő már sok éve ismeri a vallást, de csak kb 3 éve jár prédikálni, amikor ő kismama lett, akkor bizony teljesen ledöbbentett, hogy ők is így vélekednek. A párommal felétettük a kérdést, hogy hagyná meghalni a gyermekét, ha csak így menthetnék meg, és szemrebbenés nélkül rávágták a férjével, hogy persze...Nekem ez mindenesetre felfoghatatlan, és mondtam is neki, hogy Isten nem akarhatja , hogy a te babát meghaljon, mikor van rá megoldás, eszed legyen. De sajnos nagyon elvakultak, mindamellett él-hal a 1,5 éves kislányért és bármi baja volt, akár éjszaka is rohantak vele a magánorvoshoz.
5. szil123 (válaszként erre: 1. - Fcf0c655e6)
2007. febr. 6. 08:32

ez nagyon sajnálatos dolog, amit leírtál...

azzal is egyetértek, hogy az állam probált segíteni..

de nekem sajna azokat az időket jutattja eszembe , mikor sok embert elitéltek a vallási hovatartozásuk végett..

hozzáteszem, hogy nem értek egyet a szülők döntésével, DE nincs jogom ítélkezni se felettük...

2007. febr. 6. 07:50
iss=is vszítű=valószínű sorry :-)
2007. febr. 6. 07:48
Én mindenképp elvenném tőlük!!! Ha a többi baba beteg lesz hagyják majd őket is meghalni a saját hülyeségük miatt????? És még ezt mondja valaki törvényesnek???? Hát akkor kérem szépen az eutanázia miért nem az??? Pedig ott az ember a saját életéről dönt, nem pedig egy (két) ártatlan csöppség felett ítélkezik!!!! (Én le iss csuknám őket az összes orvossal, ügyvéddel együtt akik segítettek nekik!!!) Miért kellett nekik egyáltalán gyerek???? Mert vszítű, hogy a hatos ikrek nem csak úgy véletlen csúsztak be ugyebár...
2007. febr. 6. 06:26

Láttam a szavazást. Nem venném el tőlük semmiképp, de vérátömlesztést mindenképp adnék a babának, hogy ne haljon meg. Efelöl nem dönthet más csak a baba, ő meg nem képes még.

Viszont megfosztani a szüleitől sem helyes, lehetnek ettől még remek szülők.

2007. febr. 6. 02:45

Kerlek Benneteket, hogy a naplom (Epizodok )13.hozzaszolasat olvassatok el, es mondjatok velemenyt rola!

Aki veszi a faradtsagot es elolvassa, annak megkoszonom a ra forditott idot, elore is!


Ezt a temat felvetettem 4 kulonbozo Forumban, (ketto angol, ketto magyar), es a hozzaszolasok megdobbentettek.


Egyenlore kivancsi volnek a Hoxa-Forum tagjainak a velemenyere, mielott kozreadom a tobbi Forum hozzaszoloinak velemenyet.(Par napon belul)


Megegyszer; nagyon halas vagyok, hogy vettetek a faradtsagot es elolvastatok a naplom 13. bejegyzeset, es kivancsian varom a velemenyeket!!


Minden jot kivanok!

Pupi.

❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook