Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Jehova-babák fórum

Jehova-babák (beszélgetős fórum)


141. win (válaszként erre: 139. - Mily)
2007. febr. 18. 15:04
Igen, én is úgy tudom, egyszerre, legalább is itt, Magyarországon, csak 3 megtermékenyített petesejtet ültetnek be. Van ismerősöm, aki már 5x végigcsinálta, tőle hallottam.
2007. febr. 18. 13:50

Nekem azert fordult ez meg a fejemben, mert volt egy ikerpar osztalytarsam, akiknel a lany kicsit el volt testre deformalodva, az anyukajuk nagyon pici volt, es allitolag a testvere erosebb volt es ot kicsit osszenyomta. Nem tudom mi lehet ebben a helytallo, de hat 6 gyerek egy pocakban, ez valami hihetetlen, meg bele godolni is.

A masik, ha biztos hogy mesterseges megtermekenyitessel, akkor az orvosok nem szamoltak azza, hogyha sok petesejtet ultetnek be, a kockazat nemcsak hogy megno, hanem ezeknek az embereknek a vallasi hovatartozasuk miatt a gyerekek szempontja a vallas mellett masodlagos? A masik meg hogy a mesterseges megtermekenyites hogyhogy elfogadott a jehova tanuinal? Az is kulso beavatkozas, megpedig a termeszet ellen, elvegre nem az Istenuk adja a gyereket, hanem a doki. Ennyire mar nem ertek a hitukhoz, csak fura hogy az eletmentes nem szamit, de ez engedelyezett.

139. mily (válaszként erre: 136. - 1a50c86bb0)
2007. febr. 18. 09:54
Én is úgy tudom hogy egyszerre max 3 megtermékenyített petesejtet ültetnek be a többit lefagyasztják a "következő alkalomra". Egy barátnőmnek így lett kisfia, neki csak két osztódásnak indult petesejtje lett, neki azt ülteték be abból is csak az egyik maradt meg. de most van egy szép egészséges kisfia. :)
138. mily (válaszként erre: 137. - Figarina)
2007. febr. 18. 09:51

Én is pont erre gondoltam. Még régebben láttam egy részt a Grace klinikából, tudom hogy nem mérvadó orvosi szempontból, de ott pont egy ilyen anyuka volt. A medikus kifejtette neki hogy felelőtlen volt hogy az orvosok tanácsa ellenére mind a 6 magzatot megtartotta, mivel ezzel mindegyik baba egészséges fejlődését veszélyeztette. Természetesen a babákból vagy 4 elég durva fejlődési rendellenességgel születetett azonnal életmentő műtétre volt szükség, a végén egy baba meg is halt....


Szóval elgondolkoztam azon hogy egyrészt csak józan paraszti ésszel ez valószínűleg az életben is lehetséges, másrészt én mit tennék hasonló helyzetben??? Az igazsághoz az is hozzátartozik sose jutott eszembe hogy 6 gyerekem legyen :))))

137. figarina (válaszként erre: 136. - 1a50c86bb0)
2007. febr. 18. 08:56
Dehogynem sok!!Ilyen esetekben szokták alkalmazni a szelektív abortuszt,h a babák számát pl 3ra csökkentsék,mert ők már "biztonsággal" kihordhatók lennének...
2007. febr. 18. 01:35
Nem ertek a temahoz, de beultethetnk ennyi megtermekenyitett petesejtet? A 6 nem sok?
135. fcf0c655e6 (válaszként erre: 132. - Mily)
2007. febr. 18. 00:48
Szerintem orulnel es megszulned oket..:)))))
134. fcf0c655e6 (válaszként erre: 133. - Fcf0c655e6)
2007. febr. 18. 00:28

A "Helyesnek talalom, de egyenlore nem ismerem a biroi hatarozatot" helyett olvasd;


"Helyesnek talalom, de jelen pillanatban meg a biroi dontes nem kerult nyilvanossagra"


Elnezest, tevesen irtam!

2007. febr. 18. 00:23

A hat baba fogantatasarol nem sokat tudtam meg, mert barkit "kornyekeztem" meg kerdeseimmel,azok visszautasitasra talaltak. (Szulok, orvosok, noverek,stb. reszerol).

De terjed egy szobeszed; miszerint az anya evekig nem tudott teherbeesni termeszetes uton, igy az orvosok mesterseges megtermekenyitessel probalkoztak, termeszetesen a ferj spermajat felhasznalva.

A beavatkozast koveto honapban mar nyilvanvalo volt, hogy az asszony terhes, ujabb 3 het mulva az is kiderult, hogy 6 baba fogant meg.

Nem tudom, mi van mogotte, de azt mondjak; "nem zorog a haraszt...".

Az allami szervek eljarast inditottak, nemcsak a szulok, hanem az orvosok ellen is,es szinte ugyanazon a napon a szulok is bepereltek az allamot, amiert elvettek toluk a megmaradt negy babat.

Most megy a huza-vona.Ki tudja, meddig fog tartani?


A babak, miota a maganklinikara kerultek, szepen gyarapodnak, a szulok lathatjak oket a nap minden orajaban, de az orvosi kezelesbe nincs beleszolasuk. Nagyon aranyosak,sajnos kepet nem volt lehetosegem csinalni, a biroi hatarozat miatt.



A babak tele torokbol "uvoltenek", ami a doktorok szerint jo jel,mert azt jelenti, hogy mind a negynek megerosodott a tudeje, szuletesuk ota.

Mind a hat ujszulott azonnal lelegeztetogepre kerult kozvetlen szuletesuk utan, mert a tudejuk volt a leggyengebb allapotban, egyik sem tudott lelegezni masina nelkul.

-Uvoltesuk-mondta viccesen az orvos-,mennyei muzsika a fulemnek.

Jelen pillanatban nem tudok tobbet en sem, mert bejutni a negy babahoz nehezebb, mint a Fort Knox-ba...:)))

A napokban meg megprobalok egy-ket embert "megkornyekezni", hatha tobbet tudok mondani...



(Maganvelemeny:Az itteni torvenyek ismereteben azt gondolom, hogy a negy gyermek visszakerul majd a szulokhoz teljes felepulesuk utan, egy igen szigoru feltetel mellett. Nagykorusagukig, minden honapban az allami szervek ellatogatnak a szulokhoz, es ha barmi problema adodik orvosi szempontbol, az arra kijelolt szemelyek azonnali hatallyal elviszik a gyermeket a szukseges kezelesre. 19.ik evuk utan ok maguk donthetnek majd a sorsukrol.)

Helyesnek talalom, de egyenlore nem ismerem a biroi hatarozatot.

Egyet azonban tudok;a gyermek az elso barmilyen szituacio adodjek, a szulok nem szamitanak.


Tobbet most nem tudok mondani.

Kivanok mindenkinek kellemes hetveget!:)))

132. mily
2007. febr. 17. 13:13
Amúgy meg nem tudom mit csinálnék ha az orvosok bejelentenék hogy 6 bébi uszkál a pocimban :)))
131. mily
2007. febr. 17. 13:11

Én is az gondolom hogy megbocsáthatatlan amit a szülők a gyerekeikkel tettek. Ugyanakkor én is nemmel szavaztam, mivel én is úgy gondolom hogy attól még lehetnek jó szülők. ugyanakkor a szülői jogaikat korlátozni kellene, hogy ne veszélyeztethessék a megmaradt gyermekeik életét.

Én inkább azon csodálkozom hogy az állam hogyhogy nem emelt vádat ellenük gondatlan??? veszélyeztetés címen. Nálunk biztos megtörténzt volna, mint ahogy az orvosok felelősségre vonása 8más kérdés sztem nálunk nem lett volna orvos aki engedelmeskedik a szülők kérésének!)

PUPI: tényleg mit lehet tudni a fogantatásról. Igazuk van a többieknek ez nagyon lényeges lenne a vélemény alkotásunk szempontjából. Én is erősen kétlem hogy természetes úton jött össze a 6 bébi.

2007. febr. 12. 13:52

A kisbabak jol vannak, szepen fejlodnek, es az orvosok szerint par napon belul a negyedik baba is lekerul a lelegeztetogeprol.Szoval csupa jo hir!

Emlitettem, hogy a szulok bepereltek az allami szerveket, a kisbabak elvetele miatt. Az ugy surgossegere valo tekintettel, meg ezen a heten a biro ele kerul, elso meghallgatasra. Sok esetben mar azon eldol a per kimenetele.

Remeljuk a legjobbakat!

Jelen pillanatban a szulok barmikor lathatjak a kicsiket,(tanuk elott),tehat nincsnek eltiltva toluk.Mert valo igaz, lehetnek jo szulok, fuggetlenul a vallasuktol.

A tovabbiakban a biroi dontestol fugg,hogy hazavihetik-e a babakat, vagy sem.

Egyenlore ennyi.:))

129. fcf0c655e6 (válaszként erre: 127. - Ditke62)
2007. febr. 10. 23:09
Igazad van; valo igaz, hogy neha egy kerdest feltenni nehezebb, mint valaszolni ra..
128. 80ASIQ
2007. febr. 10. 20:08
A gyermekelvétel (így) nagyon erős ! De szembeszállnék a szülővel, ha eletmentő beavatkozást nem akar engedélyezni.
127. Ditke62 (válaszként erre: 116. - Fcf0c655e6)
2007. febr. 10. 14:32

Pupi

szerintem nem volt jól feltéve a kérdés, bocsi. Mert pl. én is nemmel válaszolnék, mert attól, hogy nem engedi a vérátömlesztést, még szeretheti a gyerekét, megadhat neki mindent, taníttathatja , stb, csak korlátoznám a szülői jogait, ami így is van ma Magyarországon, legfeljebb kevesen tudják.

És nagyon sok szülő van aki nem Jehova-tanú, de nem törődik a gyerekkel :( Tőlük inkább elvenném :(

126. Ditke62 (válaszként erre: 118. - Fcf0c655e6)
2007. febr. 10. 14:29

Persze, egy fekély volt a gyomrán ami nagyon elkezdett vérezni, így ki kellett venni a fél gyomrát. Persze jó sok vért vesztett, sokkal hamarabb felépült volna, ha hagyja a vérátömlesztést, így meg nagyon sokáig bent keleltt feküdnie, mert olyan vérszegényen nem engedhettük volna haza.

Ezek után az is elgondolkodtató, hogy ami megúszható egy hét kórházi kezeléssel arra miért kell a tb-nek vagyonokat költeni és egy hónapig fizetni a kórházi - gyakorlatilag hotel- szolgáltatást, abból az oep kasszából amibe mindannyian fizetünk...:(

125. 80ASIQ (válaszként erre: 116. - Fcf0c655e6)
2007. febr. 10. 12:29

Miért ne fórumoznának Jehova tanúk?

Egyébként sincsenek sokan, abból a nem sokból biztosan nem sokan neteznek, a kevés netező pedig lehet, hogy nem jutott ide. Vagy ha mégis, akkor nem szól bele. Bár a helyükben itt is megpróbálnék - nem rámenősen - téríteni.

124. móci74 (válaszként erre: 122. - D9a5cac94b)
2007. febr. 10. 08:02
Persze, megbocsáthatatlan.
123. figarina (válaszként erre: 121. - D9a5cac94b)
2007. febr. 9. 14:03
Ezt már én is hallottam,h ha kilépsz közülük,totál"bunkón"viselkednek!egy kedves ismerősöm nemrég élte át ezt,és az egykori "'barátai"már alig köszönnek neki...Nem értik,h tagadhatta meg a jót....
122. d9a5cac94b (válaszként erre: 120. - Móci74)
2007. febr. 9. 13:37

A gyengébb emberekre könnyebb hatniuk. Én is így kerültem oda...

Az pedig, hogy a saját gyermeke életével játszik, megbocsáthatatlan!

121. d9a5cac94b (válaszként erre: 114. - Figarina)
2007. febr. 9. 13:26
Igazán nincs mit :) Annak, hogy kiléptem, igen egyszerű oka van: szerelmes lettem valakibe, aki nem Tanú. Választás elé állítottak: vagy ők vagy Ő. Azt mondták, ez csak az én érdekem. Nem volt egyszerű helyzet, gyakorlatilag mindent fel kellett adnom, rengeteget rágódtam rajta. Aztán utcára kerültem, és tőlük kértem segítséget. Szerinted kaptam? Persze, hogy nem. Ekkor úgy döntöttem, hogy vége. Nem őket választottam. Ma boldogan élek a férjemmel, aki olyannak szeret, amilyen vagyok.
120. móci74
2007. febr. 9. 13:10
JA! Tényleg semmi problémám nincs azzal, ha bárki bárhová tartozok, bármilyen vallás, szekta stb. követője -magánügy, viszont az megbocsájthatatlan, ha ártatlan életeket tesznek kockára saját hülye meggyőződésük miatt. Remélem nem hogy nem kapják vissza a gyerekeket, de eljárás is indul ellenük!
119. móci74
2007. febr. 9. 13:06

Én leginkább lelkileg,ill. mentálisan sérült emberekkel dolgozom (pszichiátrián). Nem egy összeomlott, magányos betegünket (akár tényleg súlyos depresszióval küzdőt, vagy éppen skizofrént, mániás-depresszióst..) találta már meg (és integrálta sikerrel) egy-egy hasonló szekta. Nyilván valamiféle kapaszkodót kínál adott pillanatban egy elesett embernek az, ha be(és el) fogadják. Így ők könnyű "prédák" lehetnek, utána pedig "teljes gőzzel bevethetők".

Természetesen ez csak kis része a tagságnak. Nem tudom, másokat mivel "cserkésznek be".

118. fcf0c655e6 (válaszként erre: 115. - Ditke62)
2007. febr. 9. 04:54

Szia!

Megkerdezhetnem, hogy mi volt a surgos beavatkozas oka? Ne erts felre, en nem vagyok orvos, de roppant kivancsi vagyok mindenre!Imadok tanulni.Betegesen erdekel minden.Ez mar nem is normalis!:))))))

Megkoszonom, ha valaszolsz!

2007. febr. 9. 04:49

Veletlen osszecsereltem a 8. es a 9.valaszt.elnezest.

Vegeredmenyben arra voltam kivancsi, hogy az emberek itt es Magyarorszagon hogyan vallaljak el Jehova-mivoltukat?

Es hogyan dontenenek egy ujszulott eleterol?Ez mindennel fontosabb volt.


A tobbit nem nehez kitalalni.

2007. febr. 9. 04:23

Igeretemhez hiven(hsz.#1)kozzeteszem a szavazasok eredmenyet.

Egy amerikai, egy kanadai,es ket magyar forumben tettem fel a kovetkezo kerdest:


"Elvenned az ujszulotteket a szuloktol, ha azok a Jehova-tanui szekta tagjai?"


Valasztasi lehetosegek:


1. Elvennem

2. Nem vennem el

3. Igen, ha veratomlesztesrol van szo

4. Nem, mert a szulo joga, hogy azt csinaljon a gyerekevel, amit akar

5. Miert haljon meg az a baba, mert a szulei megszallottak?

6. Elvennem, es a gyerek nagykorusagaig(kepletesen)vallalnek felelosseget erte

7. Nem nyilatkozom

8. Magam is a Jehova-szektahoz tartozom

9. Egyeb

10.Ezt a szavazast kihagyom


Kulfoldi valaszok.


1. 22

2. 16

3. 11

4. 9

5. 2

6. 184

7. 2

8. 5

9. 59

10. 10

11. 43


Magyar valaszok:


1. 5

2. 118

3. 12

4. 3

5. 17

6. 9

7. 0

8. 27

9. 0

10. 31

11. 19


Hat, kb.ennyi. Mar csak azon gondolkodom, hogy a magyar forumokban egyetlen tagja sem volt a Jehova-tanuinak???

115. Ditke62 (válaszként erre: 113. - D9a5cac94b)
2007. febr. 8. 23:30
Igen, orvos vagyok, ennek a betegnek egy olyan betegséget diagnosztizáltunk ami miatt azonnal műteni kellett volna. Nagy műtétről lévén szó előtte szoktunk rendelni vért, hogy ha szükséges, legyen készenlétben. Ezért már a műtét előtt aláíratjuk a beleegyező nyilatkozatot, amit ő nem írt alá. Hiába mondtuk, hogy az injekció amire ő gondol nem hat olyan gyorsan, a vérmentő készülék meg jó dolog, de nincs minden kórháznak, szóval jelen esetben nem nagyon volt választási lehetősége, ő mégis lemondott a vérátömlesztés lehetőségéről. Túlélte, nem volt akkora a vérveszteség, de lehetett volna...
114. figarina (válaszként erre: 112. - D9a5cac94b)
2007. febr. 8. 16:53
köszönöm a választ!Megkérdezhetem,h végül miért léptél ki?(amihez egyébként gratulálok,h volt erőd megtenni!!!)
113. d9a5cac94b (válaszként erre: 111. - Ditke62)
2007. febr. 8. 16:47

Ez sajnos valóban így van. Más, alternatív kezelési lehetőségeket javasolnak (pl. vérmentés, vagy az említett gyógyszer), de magát a transzfúziót tiltják.

Ditke, te orvos vagy? Megkérdezhetem, mi lett a betegeddel?

112. d9a5cac94b (válaszként erre: 110. - Figarina)
2007. febr. 8. 16:44
Ehhez tudni kell, hogy a Tanúk szó szerint veszik, ami a Bibliában le van írva (az értelmezés már más kérdés). Az Ószövetségben Mózes törvényei tiltották a vér evését, ugyanezt mondta Pál apostol is. Az oka: a vért Isten előtt szentnek tekintik, mivel az az élet alapja. Ezért nem lehet a vért étkezési célokra felhasználni, és ebből kifolyólag utasítják el a vérátömlesztést is. És amikor köztük van az ember, meg sem fordul a fejében, hogy más szemszögből vizsgálja a dolgokat.

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook