Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Játszótér - fura gyerekek fórum

Játszótér - fura gyerekek (beszélgetős fórum)


22. happy83 (válaszként erre: 8. - Titati)
2012. aug. 27. 22:29

Én tuti nem engednék le egy 7 éves gyereket magában a játszótérre...még egy 10 éveset sem...a 2- T együtt pláne nem....még akkor sem,ha közel van a játszótér, vagy esetleg még rá is látok...

Sajnos a mai közbiztonság nem olyan, hogy nyugodtan le lehessen engedni egy kisgyereket egyedül a közeli játszótérre....

Én inkább arra gondolnék, hogy vajon miért vannak egyedül....nem- e menekültek, szöktek otthonról...mert az tényleg elege gyanús, hogy 2 kisgyerek egyedül van, viszonylag hosszú időn keresztül a játszótéren...és nincs felnőtt a közelében, aki időnként ránéz....

21. dbf191fd2d (válaszként erre: 19. - Kisj)
2012. aug. 27. 20:52
a végén még könyvet írok belőle:D
20. dbf191fd2d (válaszként erre: 18. - Pink sunrise)
2012. aug. 27. 20:52
:) ha legközelebb arra járnál, "kapd el" őket;)
19. kisj
2012. aug. 27. 20:45

Szerintem ez csak egyszerű paranoia.

Bár egy horrorfilm kezdő képsorainak nem is lenne rossz:D

18. pink sunrise (válaszként erre: 1. - Dbf191fd2d)
2012. aug. 27. 20:17
Húúú,én nem birtam volna nézni fél órán keresztül hogy a gyerekem után nyomul a két gyerek.Kérdezősködtem volna tőlük,vagy ha "jobb" kedvembe kapak el,közöltem volna velük hogy hanyagolhatják a kisérgetős-kutya szerepet,van már háziállatunk:)
17. dbf191fd2d (válaszként erre: 6. - Filemon79)
2012. aug. 27. 17:40
hát sajnos kihagytam, hogy szóba álljak velük, de valahogy tartottam tőlük... ez így leírva baromi nagy butaságnak hangzik, de ott nem tűnt annak, hogy csak figyeljek.
16. dbf191fd2d (válaszként erre: 7. - Gubóka)
2012. aug. 27. 17:39
igen szeretném ezt hinni én is. Biztos azért is vagyok ennyire parás, mert a lányom tuti elmenne egy idegennel akár Los Angelesig is, ha az fagyit ígérne neki:S sajnos túl nagy bizalommal van az idegenek irányában.
15. dbf191fd2d (válaszként erre: 10. - 74f8c12b8e)
2012. aug. 27. 17:38
igen, ez racionálisabb megközelítés, mint az enyém...
14. dbf191fd2d (válaszként erre: 11. - Akos&barnabas)
2012. aug. 27. 17:37
ah, legalább egy rejtély megoldódott, köszi:)))
13. dbf191fd2d (válaszként erre: 9. - B235ac96d5)
2012. aug. 27. 17:37

folyamatosan a lányom mellett voltam, segítettem neki felmászni a csúszdára, homokoztunk, meg ilyenek. Ő nem vett észre ebből az egészből semmit sem.


A férjem kérdezte meg tőlük, hogy ismerik-e a lányunkat. Azt mondták nem.

2012. aug. 27. 16:15
Én hozzájuk szóltam volna.
11. akos&barnabas (válaszként erre: 1. - Dbf191fd2d)
2012. aug. 27. 16:11
Nálunk a patikában kapható lábra (is) csatolható gumikarkötő: kullancs és egyéb rovar-riasztó szerepe van. Azért csatolják inkább a gyerek lábára, mert elég erős szaga van, és így nincs épp annyira közel az orrához, mint ha a karján lenne. Persze nem biztos, hogy az volt az említett kisfiú lábán, de akár az is lehetett...
2012. aug. 27. 16:05

Sztem lehet,hogy két egymásrautalt,zárkózott gyerek volt:testvérek,barátok,akik nem szoktak hozzá ahhoz sem,hogy köszönnek nekik,és akkor vissza kéne köszönni.

Lehet,meglepte őket,hogy egy idegen gyerek szól hozzájuk,egy náluk kisebb lányka,és ezen rágódtak,pusmogtak hosszasan

.Lehet,hogy akik ismerik őket,és kortársaik,azok nem beszélnek velük,ki vannak közösítve,és szokatlan nekik,ha szólnak hozzájuk.

Én beszédbe elegyednék velük.

2012. aug. 27. 14:38

A fél óra azért elég sok idő. Ha nem szóltak hozzá csak követték.Te ezalatt csak ültél és figyeltél? A te gyerekedet nem zavarta a helyzet? Nem lehet, hogy lopni akartak tőle valamit?

Én biztosan elhívtam volna a gyerekem a közelükből. Egy játszótéren biztos van homokozó, egy kicsit kimenteni, másik helyzetbe hozni. Ha oda is jöttek volna, akkor én is azt csináltam volna, mint Filemon. Ha pedig végképp bizalmatlan vagyok velük, hát viszem a gyerekeimet és a 3 évesemnek elmondanám, hogy túl nagyok azok a gyerekek hozzá és keresünk egy olyan játszóteret, ahol több hozzávaló gyerek játszik.

Sajnos ilyen nyilvános helyekre sokféle gyerek jár és nem mind játszani.

Ezért jobb, ha megszokott helyekre jártok, ahol az anyukák is ismerősek és ha valami baj történik tudtok egymásra számítani.

8. titati (válaszként erre: 1. - Dbf191fd2d)
2012. aug. 27. 14:30

Egy 7és 10éves gyereket simán leengedhettek a szülők a játszóra egy közeli házból...ebben nincs semmi furcsa.

A 2 gyerkőc meg szórakozásnak tartotta, hogy "megfélemlítse" a lányod...ez már érdekesebb.

De én a helyedben szóltam volna, vagy rákérdeztem volna a gyerekeknél...ha a lányodat zavarta volna a dolog.

7. Gubóka (válaszként erre: 1. - Dbf191fd2d)
2012. aug. 27. 14:27

ha fogva lennenek tartva stb akkor valaki nagyon vigyázott volna arra h ne lépjenek senkivel kapcsolatba, nem hiszem h követték volna a gyermeked akkor. ne nézz ilyen témáju filmeket :)


szerintem is spontán a tipikus gonosz gyerekek lehettek akik szeretik ráhozni a frászt az emebrekre. vagy valamiért érdekesnek találták a lányod és ennyi. a lényeg h nem történt semmi sem

6. Filemon79 (válaszként erre: 4. - Dbf191fd2d)
2012. aug. 27. 14:26
Ti sem szóltatok hozzájuk? Én meg szoktam szólítani, ha fura gyerek van hosszabb időn át mellettünk. Pl. megkérdezem, merre vannak a szülei, vagy itt laknak-e a környéken? Akármit, hogy szóra bírjam, és lássam, mi a helyzet vele, vagy akár azért is, hogy lepattintsam. Nem maradnék fél órán keresztül "fura" gyerek mellett. Amúgy nálunk is sok gyerek van szülő nélkül a játszótéren (tudom, hogy itt nem elsősorban ez volt a fura), olyanok, mint a kis kóbor állatok.
2012. aug. 27. 14:26
Hát, ha egyébként se jártok oda sűrűn, akkor én a helyedben kerülném azt a játszóteret... De ha mégis arra vetődtök, próbáld lefotózni őket. Neten van sok fórum, lehet, hogy "megtalálod" őket...
4. dbf191fd2d (válaszként erre: 3. - Zebracsikó)
2012. aug. 27. 14:22
ha szerepet játszottak, akkor kizárt hogy fél órán keresztül ne essenek ki ebből a szerepből, mivel folyamatosan a lányommal voltam, figyeltem őket. Amúgy nem tűntek lepukkant gyerekeknek.
2012. aug. 27. 14:19

ezek csak szerencsétlen, érzelileg elhanyagolt, gonosszá vált gyerekek, akik horrorfilmeket néznek a részeg apjuk horkolása mellett és nemsokára kipróbálják a testi fenyegetést is valami náluk kisebb gyereken....

sajnos én így látom

2012. aug. 27. 14:17
Nem igazán értem.
2012. aug. 27. 14:15

Sziasztok!


tegnap annyira kellemetlen élményben volt részem, hogy le kell írjam, mert nem is aludtam miatta....


Tegnap délután a Szent István parkba mentük játszótérre, (XIII. ker.) ahova egyébként nem igazán szoktunk menni. 2 pici gyerekem van, 3 éves és 21 hónaposak. A kislányom (ő a nagyobbik) egy nagyon közvetlen gyerek, könnyen barátkozik, 1,5 éves kora óta jár közösségbe, de ez most nem is olyan lényeges.

Az történt, hogy bement a nagyhajó alá és ült ott 2 kisgyerek, egy fiú és egy lány. A fiú úgy 7-8, a lány 10 éves körüli lehetett. Köszönt nekik a kislányom, hogy "sziasztok". Persze válasz nem érkezett, de ezen nem akadok fel. Ami ezután történt, azóta sem hagy nyugodni...

a 2 gyerek valami eléggé ijesztő módon, állandóan (vagy fél órán keresztül) folyamatosan a lányomon tartotta a szemét és követték mindenhova, anélkül, hogy megszólították volna. Folyamatosan súgdolóztak, de nem olyan "gyerekes módon", hanem elég rémisztően, mindig lehajtották a fejüket sutyorgás közben. Tudom, hogy most sokan "egyszerű" paranoiát véltek ebben felfedezni, de nőként biztos ti is éltetek már át olyat, hogy tudtátok, hogy valami nincs rendben a háttérben.... a kisfiúnak egy gumi karkötő volt a bokáján, na olyat se sűrűn láttam még.


Szóltam a férjemnek, hogy figyeljen már oda rájuk, mert valami nem oké és ő is állította, hogy a 2 gyerek nagyon furcsán viselkedett.


Nem tudom hova tenni a dolgot.. tudom, hogy mindenki azt fogja írni, hogy beképzelem a bajt, meg hogy túlaggódós lehetek, de nem. Itt valami nem volt oké. Ja a 2 gyerek a fél óra alatt egyszer sem kommunikált felnőttel, (tehát akár a szüleikkel) úgy tűnt mintha egyedül lennének.


Nem lehetnek ezek eltűnt, vagy fogvatartott gyerekek szerintetek?


Majd csak este tudok reagálni, habár nagyjából sejtem, hogy én leszek elküldve pszichiátriára, de hátha valaki komolyan veszi amit írtam:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook