Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lehet végig figyelni a játszótéren? fórum

Lehet végig figyelni a játszótéren? (beszélgetős fórum)


1 2
52. moonlight13 (válaszként erre: 51. - Anina0916)
2017. aug. 21. 20:53
Igen, és első gyereknél az ember mindig csak tanulja, hogy mit hogyan kell(ene) csinálni. :)
51. Anina0916 (válaszként erre: 48. - Moonlight13)
2017. aug. 21. 16:35
Igen. Nem történt baj. És amennyire rajtam áll, nem is fog. Ezekután még inkább igyekszek figyelni. Jó lecke volt. Ami a kivédhetetlen baleseteket illeti: ilyeneket is láttam. Ott a reakció a lényeg. Azonnal látni, nézni, kicsi vagy nagy e a baj és megfelelő módon reagálni. Ott ez a mi teendőnk.
50. moonlight13 (válaszként erre: 46. - Michelle.r)
2017. aug. 20. 20:04
Szóval azért ettől még nem hiszem, hogy bárki is rossz szülő lenne...
49. moonlight13 (válaszként erre: 46. - Michelle.r)
2017. aug. 20. 20:03
Ja, bocsi, kissé összekevertem a hozzászólásokat. :)
48. moonlight13 (válaszként erre: 46. - Michelle.r)
2017. aug. 20. 20:00
A fórumindítónak írtam, hogy nem történt baj.
47. Piroska52 (válaszként erre: 43. - Moonlight13)
2017. aug. 20. 17:50
én is az aggódósak közé tartozom ,de így is megeshet a baj,az én unokám is akkorát esett a kismotorral,hogy az egyik tejfoga felcsúszott,ott álltunk az anyjával együtt 5 lépésre mégis meglett a baj, azután párnap után visszajött a foga a helyére,de én azóta a szemem se veszem le róla ha én vigyázok rá, pedig már 6éves akkor meg 2volt,,,, a múltkor kb 4-5-hete láttám olyat még most sem hiszem hogy ilyen megesik,de leírom az esetet,délután mentem boltba ,gyógyszertárba,nagyon meleg volt vettem egy jégkrémet ,de nem fogyott el mire a gyógyszertárba értem, megálltam nézelődni,szemben van egy park teljesen nyitott,autótól a motorig autóbuszig minden ott megy kőrbe,,egyszercsak megáll egy fekete bmw anyuka kiszáll,utána 3-kisgyerek kb 8-5-3 évesek lehettek anyuka átterelte őket a parkba ,ő meg elment a butikba, már kijöttem a gyógyszertárból anyuka még sehol,a butik fele kanyarodtam hátha onnan látja a gyerekeket sehol nem volt,még legalább 10perc eltelt mire előkerült,és mint írtam a park teljesen nyitott és a gyerekek ott rohangáltak a szélén ,,,hát ilyenek is vannak
46. michelle.r (válaszként erre: 43. - Moonlight13)
2017. aug. 20. 10:43
Dehogynem történt. És végig láttam az egészet. 5 éve a játszótéren, egy olyan játékon voltak többen, ami egy nagy korong, állnak a gyerekek és középen egy nagy, kormányszerű kerékkel forgatják. Egyszer csak felugrott egy 12-13 éves fiú és úgy megpörgette, hogy a fiam másfél métert repült le róla. Láttam, hogy mi fog történni, kiabáltam a srácnak, hogy ne gyorsítsa be, de mire odaértem, Eric már kirepült, belül felrepedt a szája, elmozdult az állkapcsa. Egy kislánynak a csuklója törött el, a srác pedig elinalt.
45. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Anina0916)
2017. aug. 20. 10:36

Nem történt semmi baj szerencsére. Sokszor van "őrangyaluk". Nyugi!

A minap egy apukát láttam rohangálni a parkolóban a kocsik között. Anyuka arrébb állt, nem tudtuk, miért rohangál apuka az álló kocsik között. Egyszer csak kiderült... A főútvonalon (jó nagy forgalom van ott általában) keresztülszaladt a 2 éves körüli gyereke. Akkor jöttünk rá, amikor apuka szaladt át a túloldalra, és jött vissza karján a gyerekkel. Anyuka és én is szívbajt kaptunk...

44. moonlight13 (válaszként erre: 20. - Böce)
2017. aug. 20. 10:33
Egyetértek! Sokan vagy elfelejtették vagy még nem jutottak oda... :)
43. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Anina0916)
2017. aug. 20. 10:31

Persze, hogy vigyázni kell a gyerekekre, de azért azt nem hiszem el, hogy az itt hozzászólók egyikénél sem történt semmi kisebb "baleset" a saját gyerekével. Én az aggódós anyukák csoportjához tartozom, mégis volt olyan, hogy tőlem pár méterre játszott a gyerekem és egy kerékpáros őrült módon robogott keresztül a játszótéren. A gyerek ugrándozott, én meg egy iszonyatosan üvöltöttem. A gyerek megmerevedett, emiatt nem ütötte csak el a kerékpáros.

Olyan is történt, hogy kölcsönkért egy műanyag kis motort. Más volt a stabilitása, mint a sajátjának. Fejreállt vele a betonba. Ezek a dolgok szerintem kiszámíthatatlanok előre.

Igen, a gyerekeknél mindenre fel kell készülni, mert leleményesek, de szerintem nem nő fel úgy gyerek, hogy ne történjen vele kisebb esés, stb. És nem hiszem, hogy ezektől az apróbb balesetektől én rossz anya lennék. Mára már a gyerekem felnőtt. Utólag visszagondolva sem nagyon tudnék másképp csinálni bármit is.

2017. aug. 19. 10:32

Sajnos még akkor is lehet baj, ha az ember ott áll a gyerek mellett és figyel. De amennyire lehet, odafigyeléssel ki kell védeni a dolgokat.

Mondjuk 3 éves gyerek azért még nem annyira megbízható, hogy az ember ne vegye komolyan.

2017. aug. 19. 07:34

Anina, szerintem jó Babysitter vagy, látod mire kell jobban odafigyelned, koncentrálnod.

Mi emberek nem vagyunk hibátlanok... jó hogy észreveszed, mit kell még fejlesztened!

Nyugodt gyerekvigyázást! :)

40. Anina0916 (válaszként erre: 39. - Ina87)
2017. aug. 18. 22:18
Jól összegezted a tanulságot, köszönöm! :)
39. ina87
2017. aug. 18. 22:02
egy szempillantás és meg lehet a baj,nem jelenti azt h úgy kell tenni mint a kamera,de segíthet az együtt játszás vagy olyan játszótért keresni ami zárt...
38. Magdalénia (válaszként erre: 33. - Anina0916)
2017. aug. 18. 21:56

Te is aggódós vagy. Különben nem ijedtél volna meg a pár pillanatig tartó figyelmetlenségtől. :)


A nem aggódósnak eszébe sem jut, hogy bármi történhet a gyerekkel, amíg nem figyel rá.

2017. aug. 18. 20:56
Köszönöm!
2017. aug. 18. 20:19
Jó gyerek felugyelest
35. Böce
2017. aug. 18. 20:03
Szivesen, és eseménytelen, kellemes gyerekvigyázást kívánok nektek!
2017. aug. 18. 20:00
Oh, és mindenkinek köszönöm a válaszokat és a segítséget!
2017. aug. 18. 19:30
Azt hiszem, kialakult két tábor. Egy aggódós és egy nem aggódós. Én az utóbbiba tartozom. De a figyelmemet fejleszteni fogom. A felelősségérzetemmel nincs gond. Ha lenne, nem írtam volna ki a kérdést. A figyelmemet kell jobban koncetrálnom. Erre jó a gyerek folyamatos fizikai követése. Persze nem a nyakában lihegve. Pedig ezt tettem én, de úgy tűnik, picit se szabad leülni, legalábbis nekem nem.
2017. aug. 18. 19:20
Az én gyerekeim már felnőttek most az unokaimra vigyázok ha kell 100szemmel nehogymár akkor érje őket valami amikor én vigyázok rájuk
31. Anina0916 (válaszként erre: 20. - Böce)
2017. aug. 18. 19:12
Böce, köszönöm! :)
30. Anina0916 (válaszként erre: 21. - Aileron44)
2017. aug. 18. 19:11
Persze, hogy nagyon kell rájuk vigyázni. De ha szted nem nagy, akkor meg neki ilyen a személyisége. Két éve ismerem. Nemigen igényli vagy kívánja az együtt játszást. Legalábbis a szabadban nem. Mondjuk a hintához kellettem. A focit meg én ajánlottam neki. A többi saját maga által kitalált játékban meg csak útban lettem volna, olyan szépen elmélyült. Mondjuk szobában egy darabig együtt legóztunk, autóztunk, kirakóztunk. De nagyon szeret és tud is egyedül (értékesen!) játszani.
29. Böce (válaszként erre: 28. - Csikil4ny)
2017. aug. 18. 19:08
Oké.
28. csikil4ny (válaszként erre: 27. - Böce)
2017. aug. 18. 19:06
Csak kapcsolódtam.
27. Böce (válaszként erre: 24. - Csikil4ny)
2017. aug. 18. 19:00
Én sem ezt mondtam.
26. epervirág (válaszként erre: 23. - Aileron44)
2017. aug. 18. 19:00
Tudod a nagylányom 6 èves korában súlyosan megègett a nagynènjèmèl ès hidd el nem èreztem volna jobban magam ha az èn figyelmetlensègem miatt törtènt volna.
25. Böce (válaszként erre: 23. - Aileron44)
2017. aug. 18. 18:59

Miért? Amit magadnak szülőként megbocsátasz, azt másnak miért nem?


Miért vársz el mástól többet, mint magadtól. Ugyanannyit reális, de többet... nem.

24. csikil4ny (válaszként erre: 20. - Böce)
2017. aug. 18. 18:57
Meg hirtelen itt minden anyuka frászt kapott, hogy mi történhet a gyermekével, amíg más vigyáz rá. Mégsem mondhatjuk azt, hogy ez máskor is előfordul, rá se ránts, majd vagy lesz belőle baj vagy sem.
23. aileron44 (válaszként erre: 19. - Epervirág)
2017. aug. 18. 18:55
Ezt persze, hogy nem tudod kivédeni akkor sem ha mellette vagy, DE más egy szülő és más ha rábízod valakire!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook